WooCommerce - WooCommerce Payments - en to nb_NO translation catalogue (2226 entries)

en:  (%d day left to respond) |  (%d days left to respond)
nb_NO[0]: (%d dag igjen på å svare)
nb_NO[1]: (%d dager igjen på å svare)

en:  (+1 0000000000 can be used for test accounts)
nb_NO:  (+1 0000000000 kan brukes for testkontoer)

en:  (Last day today)
nb_NO: (Siste dag i dag)

en:  (Past due)
nb_NO: (forfalt)

en:  <a>View details</a>
nb_NO:  <a>Vis detaljer</a>

en:  The setting is not applied to {{a}}In-Person Payments{{/a}} (please note that In-Person Payments should be captured within 2 days of authorization).
nb_NO:  Innstillingen brukes ikke for {{a}}personlig betaling{{/a}} (vær oppmerksom på at personlig betaling skal registreres innen 2 dager etter godkjenning).

en: "No" icon
nb_NO: "Nei"-ikon

en: "Yes" icon
nb_NO: "Ja"-ikon

en: $1M - $20M
nb_NO: USD 1 mill. - 20 mill.

en: $20M - $100M
nb_NO: USD 20 mill. –100 mill.

en: $250k - $1M
nb_NO: USD 250 000 - 20 mill.

en: %1$f%% + %2$s per transaction
nb_NO: %1$f%% + %2$s per transaksjon

en: %1$s %2$s card
nb_NO: %1$s %2$s kort

en: %1$s %2$s requires <strong>%3$s %4$s</strong> or greater to be installed (you are using %5$s).
nb_NO: %1$s %2$s krever at <strong>%3$s %4$s</strong> eller nyere er installert (du bruker %5$s).

en: %1$s ending in %2$s
nb_NO: %1$s slutter på %2$s

en: %1$s gives your store flexibility to accept credit cards, debit cards, and Apple Pay. Enable popular local payment methods and other digital wallets like Google Pay to give customers even more choice.
nb_NO: %1$s gir butikken din fleksibilitet til å akseptere kredittkort, debetkort og Apple Pay. Aktiver populære lokale betalingsmetoder og andre digitale lommebøker som Google Pay for å gi kundene enda flere valgmuligheter.

en: %1$s is not a valid date for format %2$s.
nb_NO: %1$s er ikke en gyldig dato for format %2$s.

en: %1$s is not a valid redirect URL. Use a URL in the allowed_redirect_hosts filter.
nb_NO: %1$s er ikke en gyldig videresendings-URL. Bruk en URL i filteret allowed_redirect_hosts.

en: %1$s not found in array
nb_NO: %1$s ikke funnet i array

en: %1$s requires %2$s to be enabled. Please remove the <code>woocommerce_admin_disabled</code> filter to use %1$s.
nb_NO: %1$s krever at %2$s er aktivert. Fjern filteret <code>woocommerce_admin_deaktivert</code> filter for å bruke %1$s.

en: %1$s requires <a>%2$s</a> to be installed and active.
nb_NO: %1$s krever at <a>%2$s</a> er installert og aktivert.

en: %1$s requires <strong>%2$s %3$s</strong> or greater to be installed (you are using %4$s).
nb_NO: %1$s krever at <strong>%2$s %3$s</strong> eller nyere er installert (du bruker %4$s).

en: %1$s requires <strong>WordPress %2$s</strong> or greater (you are using %3$s).
nb_NO: %1$s krever <strong>WordPress%2$s</strong> eller nyere (du bruker %3$s).

en: %1$s requires the %2$s currency. In order to enable the payment method, you must add this currency to your store. | %1$s requires the %2$s currencies. In order to enable the payment method, you must add these currencies to your store.
nb_NO[0]: %1$s krever valutaen %2$s. Du må legge til denne valutaen i butikken for å aktivere betalingsmetoden.
nb_NO[1]: %1$s krever valutaene %2$s. Du må legge til disse valutaene i butikken for å aktivere betalingsmetoden.

en: %1$s was added to your <a>%2$s payout</a>.
nb_NO: %1$s ble lagt til <a>%2$s-utbetalingen din</a>.

en: %1$s was deducted from your <a>%2$s payout</a>.
nb_NO: %1$s ble trukket fra <a>%2$s utbetalingen din</a>.

en: %1$s was in test mode when this %2$s was %3$s. To view live %2$ss, disable test mode in {{settingsLink}}%1$s settings{{/settingsLink}}. | %1$s was in test mode when these %2$ss were %3$s. To view live %2$ss, disable test mode in {{settingsLink}}%1$s settings{{/settingsLink}}.
nb_NO[0]: %1$s var i testmodus da denne %2$s ble %3$s. For å se aktive %2$s må testmodus deaktiveres i {{settingsLink}}innstillingene for %1$s{{/settingsLink}}.
nb_NO[1]: %1$s var i testmodus da disse %2$sene ble %3$s. For å se aktive %2$s må testmodus deaktiveres i {{settingsLink}}innstillingene for %1$s{{/settingsLink}}.

en: %1$s was subtracted from your <a>%2$s payout</a>.
nb_NO: %1$s ble trukket fra <a>%2$s-utbetalingen</a>.

en: %1$s. See <a href="%2$s">dispute overview</a> for more details.
nb_NO: %1$s. Se <a href="%2$s">tvisteoversikten</a> for flere detaljer.

en: %1$sThere was an issue saving your product!%2$s A subscription product's billing period cannot be longer than one year. We have updated this product to renew every %3$s.
nb_NO: %1$sDet oppsto et problem med å lagre produktet ditt!%2$s Et abonnementsprodukts faktureringsperiode kan ikke være lengre enn ett år. Vi har oppdatert dette produktet slik at det fornyes hver %3$s.

en: %1$sThere was an issue saving your variations!%2$s A subscription product's billing period cannot be longer than one year. We have updated one or more of this product's variations to renew every %3$s.
nb_NO: %1$sDet oppsto et problem med å lagre variasjonene dine!%2$s Et abonnementsprodukts faktureringsperiode kan ikke være lengre enn ett år. Vi har oppdatert én eller flere av dette produktets variasjoner slik at den fornyes hver %3$s.

en: %d customer subscription is being migrated from Stripe off-site billing to billing powered by %s and %s. | %d customer subscriptions are being migrated from Stripe off-site billing to billing powered by %s and %s.
nb_NO[0]: %d kundeabonnement overføres fra Stripe off-site-fakturering til fakturering levert av %s og %s.
nb_NO[1]: %d kundeabonnementer overføres fra Stripe off-site-fakturering til fakturering levert av %s og %s.

en: %d customer subscription was successfully migrated from Stripe off-site billing to on-site billing powered by %s and %s. | %d customer subscriptions were successfully migrated from Stripe off-site billing to on-site billing powered by %s and %s.
nb_NO[0]: %d kundeabonnement ble overført fra Stripe off-site-fakturering til on-site-fakturering levert av %s og %s.
nb_NO[1]: %d kundeabonnementer ble overført fra Stripe off-site-fakturering til on-site-fakturering levert av %s og %s.

en: %d day | %d days
nb_NO[0]: %d dag
nb_NO[1]: %d dager

en: %d days
nb_NO: %d dager

en: %d hours
nb_NO: %d timer

en: %d minutes
nb_NO: %d minutter

en: %d seconds
nb_NO: %d sekunder

en: %s Multi-Currency feature flag setting.
nb_NO: Innstilling for %s flervalutafunksjonsflagg.

en: %s Safe Mode
nb_NO: %s-sikkermodus

en: %s Subscription ID
nb_NO: ID for %s-abonnement

en: %s Subscriptions feature flag setting.
nb_NO: Innstilling for %s abonnementsfunksjonsflagg.

en: %s and %s
nb_NO: %s og %s

en: %s bank account descriptor to be displayed in customers' bank accounts.
nb_NO: %s-bankkontobeskrivelse som skal vises i kundenes bankkontoer.

en: %s connection successfully transferred
nb_NO: %s-tilkoblingen ble overført

en: %s currency added | %s currencies added
nb_NO[0]: %s valuta lagt til
nb_NO[1]: %s tillagte valutaer

en: %s day left | %s days left
nb_NO[0]: %s dag igjen
nb_NO[1]: %s dager igjen

en: %s is currently powering multiple popular payment methods on your store. Without it, they will no longer be available to your customers, which may influence sales.
nb_NO: %s støtter for tiden flere populære betalingsmetoder for butikken din. Uten dem vil betalingsmetodene ikke lenger være tilgjengelige for kundene, noe som kan gå ut over salget.

en: %s is missing a connected WordPress.com account. Some functionality will be limited without a connected account.
nb_NO: %s mangler en tilknyttet WordPress.com-konto. Noe av funksjonaliteten vil være begrenset uten en tilknyttet konto.

en: %s is not a supported currency for payments.
nb_NO: Valutaen %s støttes ikke for betalinger.

en: %s is not a valid Stripe identifier
nb_NO: %s er ikke en gyldig Stripe-identifikator

en: %s is not a valid username.
nb_NO: %s er ikke et gyldig brukernavn.

en: %s is not available to your customers when the "manual capture" setting is enabled.
nb_NO: %s er ikke tilgjengelig for kundene dine når «manuell fangst»-innstillingen er aktivert.

en: %s not found in array
nb_NO: %s ikke funnet i array

en: %s refund was attempted but failed due to %s
nb_NO: %s refusjon mislyktes pga. %s

en: %s requires your store to be live and fully functional before it can be reviewed for use with their service. This approval process usually takes 2-3 days.
nb_NO: %s krever at butikken er aktiv og funksjonell før den kan gjennomgås for bruk av tjenesten. Denne godkjenningsprosessen tar vanligvis 2–3 dager.

en: %s service fee
nb_NO: %s serviceavgift

en: %s service fee:
nb_NO: %s serviceavgift:

en: %s test mode setting.
nb_NO: Innstilling for %s-testmodus

en: %s transactions
nb_NO: %s transaksjoner

en: %s will be added to a future payout.
nb_NO: %s legges til en fremtidig utbetaling.

en: %s will be deducted from a future payout.
nb_NO: %s blir trukket fra en fremtidig utbetaling.

en: %s will be subtracted from a future payout.
nb_NO: %s blir trukket fra en fremtidig utbetaling.

en: %s won't be visible to your customers until you provide the required information. Follow the instructions sent by our partner Stripe to %s.
nb_NO: %s vil ikke være synlig for kundene dine før du oppgir den nødvendige informasjonen. Følg instruksjonene sendt av vår partner Stripe til %s.

en: %s won't be visible to your customers until you provide the required information. Follow the instructions sent by our partner Stripe to your email.
nb_NO: %s vil ikke være synlig for kundene dine før du oppgir den nødvendige informasjonen. Følg instruksjonene sendt av vår partner Stripe til deg på e-post.

en: %s, and %s
nb_NO: %s, og %s

en: %s: Terms of Service
nb_NO: %s: Vilkår for tjenesten

en: &#x1F6AB; A payment of %1$s was <strong>blocked</strong> by one or more risk filters.<br><br><a>View more details</a>.
nb_NO: &#x1F6AB; En betaling på %1$s ble <strong>blokkert</strong> av ett eller flere risikofiltre.<br><br><a>Se flere detaljer</a>.

en: &#x26D4; A payment of %1$s was <strong>held for review</strong> by one or more risk filters.<br><br><a>View more details</a>.
nb_NO: ⛔ En betaling på %1$s ble <strong>holdt igjen for gjennomgang</strong> av ett eller flere risikofiltre.<br><br><a>Se flere detaljer</a>.

en: (%f%% discount)
nb_NO: (%f%% rabatt)

en: (%s day left) | (%s days left)
nb_NO[0]: (%s dag igjen)
nb_NO[1]: (%s dager igjen)

en: (Last day today)
nb_NO: (Siste dag i dag)

en: *See <a>Terms and Conditions</a> for details.
nb_NO: *Du finner mer informasjon i <a>vilkårene</a>.

en: 1 – 3 months
nb_NO: 1–3 måneder

en: 1-click checkout button border radius.
nb_NO: Kantlinjeradius for ettklikks betalingsknapper.

en: 1-click checkout button sizes.
nb_NO: Størrelser på 1-klikks betalingsknapper.

en: 1-click checkout button themes.
nb_NO: Temaer for 1-klikks betalingsknapper.

en: 1-click checkout button types.
nb_NO: Typer 1-klikk betalingsknapper.

en: 10 minutes
nb_NO: 10 minutter

en: 11-digit number, for example 12 345 678 901.
nb_NO: Et 11-sifret nummer, for eksempel 12 345 678 901.

en: 13-digit number, for example 1234567890123.
nb_NO: Et 13-sifret nummer, for eksempel 1234567890123.

en: 3 – 6 months
nb_NO: 3–6 måneder

en: 6+ months
nb_NO: 6+ måneder

en: 8 to 12 digits with your country code prefix, for example DE 123456789.
nb_NO: 8 til 12 sifre med landskodeprefiks, for eksempel DE 123456789.

en: 8-digit or 9-digit number, for example 99-999-999 or 999-999-999.
nb_NO: 8-sifret eller 9-sifret nummer, for eksempel 99-999-999 eller 999-999-999.

en: : Evidence file was not uploaded
nb_NO: : Bevisfilen ble ikke lastet opp

en: <a1>Update %1$s</a1> <strong>(recommended)</strong> or manually re-install <a2>a previous version</a2> of %2$s.
nb_NO: <a1>Oppdater %1$s</a1> <strong>(anbefalt)</strong> eller installer <a2>en tidligere versjon</a2> av %2$s på nytt manuelt.

en: <a>Learn more</a>.
nb_NO: <a>Finn ut mer</a>.

en: <b>%1$s is not currently available in your location</b>. To be eligible for %1$s, your business address must be in one of the following <a>supported countries</a>.
nb_NO: <b>%1$s er foreløpig ikke tilgjengelig på din plassering</b>. For å være berettiget til %1$s må forretningsadressen være i ett av følgende <a>støttede land</a>.

en: <big>%s</big> of %s
nb_NO: <big>%s</big> av %s

en: <big>%s</big> of %s minimum
nb_NO: <big>%s</big> av %s minimum

en: <p><strong>Recommended for</strong></p><list><item>development sites</item><item>sites that need access to all %3$s features</item></list><p><strong>Please note</strong> that creating a fresh connection for <hostname>%1$s</hostname> would require restoring the connection on <hostname>%2$s</hostname> if that site is cloned back to production. <safeModeLink>Learn more</safeModeLink>.</p>
nb_NO: <p><strong>Anbefalt for</strong></p><list><item>utviklingsnettsteder</item><item> som trenger tilgang til alle %3$s funksjoner</item></list><p><strong>Merk</strong> at opprettelse av en ny tilkobling for <hostname>%1$s</hostname> vil kreve at tilkoblingen på <hostname>%2$s</hostname> gjenopprettes, hvis dette nettstedet klones tilbake til produksjon. <safeModeLink>Finn ut mer</safeModeLink>.</p>

en: <p><strong>Recommended for</strong></p><list><item>short-lived test sites</item><item>sites that will be cloned back to production after testing</item></list><p><strong>Please note</strong> that staying in Safe Mode will cause issues for some %s features such as dispute and refund updates, payment confirmations for local payment methods. <safeModeLink>Learn more</safeModeLink>.</p>
nb_NO: <p><strong>Anbefalt for</strong></p><list><item>kortsiktige testnettsteder</item><item> som skal klones tilbake til produksjon etter testing</item></list><p><strong>Merk</strong> at bruk av sikkerhetsmodus vil forårsake problemer for enkelte %s funksjoner som oppdatering av tvister og refusjoner, og betalingsbekreftelser for lokale betalingsmåter. <safeModeLink>Finn ut mer</safeModeLink>.</p>

en: <span>Your site is in Safe Mode because <hostname>%1$s</hostname> appears to be a staging or development copy of <hostname>%2$s</hostname>.</span> Two sites that are telling WooPayments they’re the same site. <safeModeLink>Learn more about Safe Mode issues</safeModeLink>.
nb_NO: <span>Nettstedet ditt er i sikkerhetsmodus, da det <hostname>%1$s</hostname> ser ut til å være en staging- eller utviklingskopi av <hostname>%2$s</hostname>.</span> To nettsteder forteller WooPayments at de er samme nettsted. <safeModeLink>Finn ut mer om problemer relatert til sikkerhetsmodus</safeModeLink>.

en: <strong>%1$s</strong> If you believe this is incorrect, you have until <strong>%2$s to challenge the dispute with your customer's bank, %3$s.</strong> If you accept the dispute, you will forfeit the funds and pay the dispute fee.
nb_NO: <strong>%1$s</strong> Hvis du mener dette er feil, har du frist frem til <strong>%2$s for å utfordre tvisten overfor kundens bank, %3$s.</strong> Hvis du godtar tvisten, vil du miste pengene og betale tvistegebyret.

en: <strong>%1$s</strong> If you believe this is incorrect, you have until <strong>%2$s to challenge the dispute with your customer's bank.</strong> If you accept the dispute, you will forfeit the funds and pay the dispute fee.
nb_NO: <strong>%1$s</strong> Hvis du mener dette er feil, har du frist frem til <strong>%2$s for å utfordre tvisten overfor kundens bank.</strong> Hvis du godtar tvisten, vil du miste pengene og betale tvistegebyret.

en: <strong>%1$s</strong> If you believe this is incorrect, you have until <strong>%2$s to submit evidence to your customer's bank, %3$s.</strong> Alternatively, you can issue a refund.
nb_NO: <strong>%1$s</strong> Hvis du mener dette er feil, har du frist frem til <strong>%2$s for å sende inn dokumentasjon til kundens bank, %3$s.</strong> Alternativt kan du utstede en refusjon.

en: <strong>%1$s</strong> If you believe this is incorrect, you have until <strong>%2$s to submit evidence to your customer's bank.</strong> Alternatively, you can issue a refund.
nb_NO: <strong>%1$s</strong> Hvis du mener dette er feil, har du frist frem til <strong>%2$s for å sende inn dokumentasjon til kundens bank.</strong> Alternativt kan du utstede en refusjon.

en: <strong>Dispute lost.</strong> Your customer's bank reviewed the evidence and decided in the customer's favor.
nb_NO: <strong>Tvisten er tapt.</strong> Kundens bank gjennomgikk dokumentasjonen og tok en beslutning i kundens favør.

en: <strong>Dispute lost.</strong> Your customer's bank, <strong>%s</strong>, reviewed the evidence and decided in the customer's favor.
nb_NO: <strong>Tvisten er tapt.</strong> Kundens bank, <strong>%s</strong>, gjennomgikk dokumentasjonen og tok en beslutning i kundens favør.

en: <strong>Fee details:</strong>
nb_NO: <strong>Avgiftsdetaljer:</strong>

en: <strong>Good news — you've won this dispute! The customer's bank reached this decision on %1$s.</strong> Your account has been credited with the disputed amount and fee. <a>Learn more about preventing disputes.</a>
nb_NO: <strong>Gode nyheter – du har vunnet denne tvisten! Kundens bank kom frem til denne avgjørelsen den %1$s.</strong> Kontoen din er kreditert det aktuelle beløpet og gebyret. <a>Finn ut mer om hvordan du kan forhindre tvister.</a>

en: <strong>Good news — you've won this dispute! The customer's bank, %1$s, reached this decision on %2$s.</strong> Your account has been credited with the disputed amount and fee. <a>Learn more about preventing disputes.</a>
nb_NO: <strong>Gode nyheter – du har vunnet denne tvisten! Kundens bank, %1$s, kom frem til denne avgjørelsen den %2$s.</strong> Kontoen din er kreditert det aktuelle beløpet og gebyret. <a>Finn ut mer om hvordan du kan forhindre tvister.</a>

en: <strong>Important:</strong> From version 9.7 of WooPayments (scheduled for 23 July, 2025), you'll <strong>no longer be able to offer new product subscriptions</strong>. To avoid disruption, please install <a target="_blank" href="%1$s">WooCommerce Subscriptions</a>.
nb_NO: <strong>Viktig:</strong> Fra versjon 9.7 av WooPayments (planlagt for 23. juli 2025) vil du <strong>ikke lenger kunne tilby nye produktabonnementer</strong>. Hvis du vil unngå avbrudd, må du installere <a target="_blank" href="%1$s">WooCommerce Subscriptions</a>.

en: <strong>Notice:</strong> It appears that your 'wp-config.php' file might be using dynamic site URL values. Dynamic site URLs could cause %s to enter Safe Mode. <dynamicSiteUrlSupportLink>Learn how to set a static site URL.</dynamicSiteUrlSupportLink>
nb_NO: <strong>Merk:</strong> Det ser ut til at filen wp-config.php kan bruke URL-verdier for dynamiske nettsteder. Dynamiske URL-adresser kan føre til at %s går i sikkermodus. <dynamicSiteUrlSupportLink>Finn ut hvordan du angir en statisk URL-adresse.</dynamicSiteUrlSupportLink>

en: <strong>Test mode:</strong> use the test account number <number>000123456</number>. Other payment methods may redirect to a Stripe test page to authorize payment. More test card numbers are listed <a>here</a>.
nb_NO: <strong>Testmodus:</strong> bruker testkontonummer <number>000123456</number>. Andre betalingsmetoder vil muligens omdirigere til en Stripe-testside for å autorisere betaling. Flere testkortnumre er oppgitt <a>her</a>.

en: <strong>Test mode:</strong> use the test account number <number>AT611904300234573201</number>. Other payment methods may redirect to a Stripe test page to authorize payment. More test card numbers are listed <a>here</a>.
nb_NO: <strong>Testmodus:</strong> bruker testkontonummer <number>AT611904300234573201</number>. Andre betalingsmetoder vil muligens omdirigere til en Stripe-testside for å autorisere betaling. Flere testkortnumre er oppgitt <a>her</a>.

en: <strong>The customer's bank is currently reviewing the evidence you submitted on %1$s.</strong> This process can sometimes take more than 60 days — we'll let you know once a decision has been made. <a>Learn more about the dispute process.</a>
nb_NO: <strong>Kundens bank går for tiden gjennom dokumentasjonen du sendte inn den %1$s.</strong> Denne prosessen kan noen ganger ta mer enn 60 dager – vi gir deg beskjed når en beslutning er tatt. <a>Finn ut mer om tvisteprosessen.</a>

en: <strong>The customer's bank, %1$s, is currently reviewing the evidence you submitted on %2$s.</strong> This process can sometimes take more than 60 days — we'll let you know once a decision has been made. <a>Learn more about the dispute process.</a>
nb_NO: <strong>Kundens bank, %1$s, går for tiden gjennom dokumentasjonen du sendte inn den %2$s.</strong> Denne prosessen kan noen ganger ta mer enn 60 dager – vi gir deg beskjed når en beslutning er tatt. <a>Finn ut mer om tvisteprosessen.</a>

en: <strong>The outcome of this dispute will be determined by %1$s.</strong> WooPayments has no influence over the decision and is not liable for any chargebacks.
nb_NO: <strong>Utfallet av denne tvisten vil bli bestemt av %1$s.</strong> WooPayments har ingen innflytelse over avgjørelsen og er ikke ansvarlig for eventuelle tilbakeføringer.

en: <strong>The outcome of this dispute will be determined by the cardholder's bank.</strong> WooPayments has no influence over the decision and is not liable for any chargebacks.
nb_NO: <strong>Utfallet av denne tvisten vil bli bestemt av kortinnehaverens bank.</strong> WooPayments har ingen innflytelse over avgjørelsen og er ikke ansvarlig for eventuelle tilbakeføringer.

en: <strong>Unfortunately, you've lost this dispute. The customer's bank reached this decision on %1$s.</strong>
nb_NO: <strong>Dessverre har du tapt denne tvisten. Kundens bank kom frem til denne avgjørelsen den %1$s.</strong>

en: <strong>Unfortunately, you've lost this dispute. The customer's bank, %1$s, reached this decision on %2$s.</strong>
nb_NO: <strong>Dessverre har du tapt denne tvisten. Kundens bank, %1$s, kom frem til denne avgjørelsen den %2$s.</strong>

en: <strong>You accepted this dispute on %1$s.</strong>
nb_NO: <strong>Du aksepterte denne tvisten den %1$s.</strong>

en: <strong>You have reached the payout threshold of $5,000.00. Please verify your bank account now to reactivate payments.</strong> Your customers can no longer make purchases on your store until your account is verified.
nb_NO: <strong>Du har nådd utbetalingsgrensen på $5000,00. Bekreft bankkontoen din nå for å aktivere betalinger på nytt.</strong> Kundene dine kan ikke lenger handle i butikken din før kontoen din er bekreftet.

en: <title>Customer country</title> <rule /> <filter />
nb_NO: <title>Kundeland</title> <rule /> <filter />

en: <title>Customer currency</title> <rule /> <filter />
nb_NO: <title>Kundevaluta</title> <rule /> <filter />

en: <title>Date</title> <rule /> <filter />
nb_NO: <title>Dato</title> <rule /> <filter />

en: <title>Device type</title> <rule /> <filter />
nb_NO: <title>Enhetstype</title> <rule /> <filter />

en: <title>Loan</title> <rule /> <filter />
nb_NO: <title>Lån</title> <rule /> <filter />

en: <title>Payment method</title> <rule /> <filter />
nb_NO: <title>betalingsmetode</title> <rule /> <filter />

en: <title>Risk Level</title> <rule /> <filter />
nb_NO: <title>Risikonivå</title> <rule /> <filter />

en: <title>Sales channel</title> <rule /> <filter />
nb_NO: <title>Salgskanal</title> <rule /> <filter />

en: A %s payment method was not provided
nb_NO: Det ble ikke oppgitt noen betalingsmetode for %s

en: A CSS hex color value representing the primary branding color for this account.
nb_NO: En CSS hex-fargeverdi som representerer den primære merkevarefargen for denne kontoen.

en: A CSS hex color value representing the secondary branding color for this account.
nb_NO: En CSS hex-fargeverdi som representerer den sekundære merkevarefargen for denne kontoen.

en: A copy of the customer's receipt, which can be found in the receipt history for this transaction.
nb_NO: En kopi av kundens kvittering, som finnes i kvitteringsloggen for denne transaksjonen.

en: A currency switcher is also available in your widgets.
nb_NO: En valutaveksler er også tilgjengelig i widgetene dine.

en: A currency switcher is also available in your widgets. <linkToWidgets>Configure now</linkToWidgets>
nb_NO: En valutaveksler er også tilgjengelig i widgetene dine. <linkToWidgets>Konfigurer nå</linkToWidgets>

en: A customer saved payment method was not selected for this order.
nb_NO: En valgt betalingsmetode for kunden ble ikke valgt for denne ordren.

en: A digital wallet popular with customers from China.
nb_NO: En digital lommebok som er populær blant kunder fra Kina.

en: A logo id for the account that will be used in Checkout
nb_NO: En logo-ID for kontoen som skal brukes i Checkout

en: A one-click, high-converting, secure checkout built for Woo — themed to your brand.
nb_NO: En sikker ettklikkskasse som gir høy uttelling, laget for Woo – med din merkeprofil.

en: A payment inquiry has been raised for %1$s with reason "%2$s". <a>Response due by %3$s</a>.
nb_NO: Det er lagt frem et betalingskrav for %1$s med årsaken %2$s. <a>Svar innen %3$s</a>.

en: A payment of %1$s <strong>failed</strong> to complete because of too many failed transactions. A rate limiter was enabled for the user to prevent more attempts temporarily.
nb_NO: En betaling på %1$s <strong>kunne ikke</strong> fullføres pga. for mange mislykkede transaksjoner. En kursbegrensning var aktivert for brukeren for å midlertidig forhindre flere forsøk.

en: A payment of %1$s <strong>failed</strong> to complete with the following message: <code>%2$s</code>.
nb_NO: <strong>Kunne ikke</strong> fullføre betalingen på %1$s, med følgende melding: <code>%2$s</code>

en: A payment of %1$s <strong>failed</strong>. %2$s
nb_NO: En betaling på %1$s <strong>mislyktes</strong>. %2$s

en: A payment of %1$s failed: %2$s.
nb_NO: En betaling på %1$s mislyktes: %2$s.

en: A payment of %1$s was <strong>authorized</strong> using %2$s (<a>%3$s</a>).
nb_NO: En betaling på %1$s ble <strong>godkjent</strong> ved bruk av %2$s (<a>%3$s</a>).

en: A payment of %1$s was <strong>started</strong> using %2$s (<code>%3$s</code>).
nb_NO: En betaling på %1$s ble <strong>påbegynt</strong> ved bruk av %2$s(<code>%3$s</code>).

en: A payment of %1$s was <strong>successfully captured</strong> using %2$s (<a>%3$s</a>).
nb_NO: En betaling på %1$s ble <strong>innhentet</strong> ved bruk av %2$s (<a>%3$s</a>).

en: A payment of %1$s was <strong>successfully charged</strong> using %2$s (<a>%3$s</a>).
nb_NO: En betaling på %1$s ble <strong>belastet</strong> ved bruk av %2$s (<a>%3$s</a>).

en: A payment of %s was successfully authorized.
nb_NO: En betaling på %s ble autorisert.

en: A payment of %s was successfully charged.
nb_NO: En betaling på %s ble belastet.

en: A payment of %s was successfully refunded.
nb_NO: En betaling på %s ble refundert.

en: A payment with ID <code>%1$s</code> was used in an attempt to pay for this order. This payment intent ID does not match any payments for this order, so it was ignored and the order was not updated.
nb_NO: En betaling med ID <code>%1$s</code> ble brukt i et forsøk på å betale for denne ordren. Denne betalingsintensjons-ID-en samsvarer ikke med noen betalinger for denne ordren, så den ble ignorert og ordren ble ikke oppdatert.

en: A popular digital wallet for cashless payments in Singapore.
nb_NO: En populær digital lommebok for kontantløse betalinger i Singapore.

en: A price range must be set for the "Purchase Price threshold" filter.
nb_NO: Et prisområde må angis for "Kjøpspristerskel" -filteret.

en: A price range must be set for this filter to take effect.
nb_NO: En prisklasse må velges for at dette filteret skal kunne aktiveres.

en: A publicly available email address for sending support issues to.
nb_NO: En offentlig tilgjengelig e-postadresse det kan skrives til i tilfelle kundestøtteproblemer.

en: A publicly available mailing address for sending support issues to.
nb_NO: En offentlig tilgjengelig postadresse det kan skrives til i tilfelle kundestøtteproblemer.

en: A publicly available phone number to call with support issues.
nb_NO: Et offentlig tilgjengelig telefonnummer som kan ringes i tilfelle kundestøtteproblemer.

en: A receipt from the shipping carrier or a tracking number, for example.
nb_NO: For eksempel kvittering fra transportøren eller et sporingsnummer.

en: A refund cannot be found for order: %1$s
nb_NO: Finner ingen refusjon for bestillingen %1$s

en: A refund has been issued
nb_NO: En refusjon er utstedt

en: A refund of %1$s %4$s using %2$s (<code>%3$s</code>).
nb_NO: Refusjon av %1$s %4$s ved bruk av %2$s (<code>%3$s</code>).

en: A refund of %1$s %5$s using %2$s. Reason: %3$s. (<code>%4$s</code>)
nb_NO: Refusjon av %1$s %5$s ved bruk av %2$s. Årsak: %3$s. (<code>%4$s</code>)

en: A refund of %1$s failed to complete: %2$s
nb_NO: En refusjon på %1$s kunne ikke fullføres: %2$s

en: A screenshot of the item condition.
nb_NO: Et skjermbilde av varens tilstand.

en: A screenshot of your store's refund policy.
nb_NO: Et skjermbilde av butikkens refunderingspolicy.

en: A screenshot of your store's terms of service.
nb_NO: Et skjermbilde av butikkens tjenestevilkår.

en: A terminal payment of %1$s <strong>failed</strong> using %2$s (<a>%3$s</a>)
nb_NO: En terminalbetaling på %1$s <strong>mislyktes</strong> ved bruk av %2$s (<a>%3$s</a>)

en: A test account gives you access to all %1$s features while checkout transactions are simulated. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: En testkonto gir deg tilgang til alle %1$s funksjoner, samtidig som betalingstransaksjoner simuleres. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: A test data helper was supplied to simulate verification failure. Refer to the documentation for <a>test file tokens</a>.
nb_NO: En testdatahjelper ble levert for å simulere verifikasjonsfeil. Se dokumentasjonen for <a>testfil-tokens</a>.

en: A unique identifier for each transaction based on its transaction type.
nb_NO: En unik identifikator for hver transaksjon, basert på transaksjonstype.

en: A unique identifier for the deposit.
nb_NO: En unik identifikator for innskuddet.

en: A unique source id for each transaction.
nb_NO: En unik kilde-ID for hver transaksjon.

en: A valid shipping address is required for Afterpay payments.
nb_NO: Det er nødvendig med en gyldig leveringsadresse for Afterpay-betalinger.

en: A valid signature is missing on the document. Upload a document that includes a valid signature.
nb_NO: En gyldig signatur mangler på dokumentet. Last opp et dokument som inneholder en gyldig signatur.

en: A voucher based payment method for your customers in Portugal.
nb_NO: En kupongbasert betalingsmåte for kundene dine i Portugal.

en: ACH Credit Transfer
nb_NO: ACH kreditoverføring

en: ACH Debit
nb_NO: ACH debet

en: ACSS Debit
nb_NO: ACSS debet

en: AMOUNT PAID
nb_NO: BELØP BETALT

[ctx: API error message to throw as Exception]
en: Error: %1$s
nb_NO: Feil: %1$s

en: AVS Mismatch
nb_NO: AVS-uoverensstemmelse

en: Accept
nb_NO: Aksepter

en: Accept dispute
nb_NO: Godta tvist

en: Accept payments in multiple currencies. Prices are converted based on exchange rates and rounding rules. <a href="%s">Learn more</a>
nb_NO: Godta betalinger i flere valutaer. Prisene regnes om basert på valutakurser og avrundingsregler. <a href="%s">Finn ut mer</a>

en: Accept payments in multiple currencies. Prices are converted based on exchange rates and rounding rules. <learnMoreLink>Learn more</learnMoreLink>
nb_NO: Godta betalinger i flere valutaer. Prisene regnes om basert på valutakurser og avrundingsregler. <learnMoreLink>Finn ut mer</learnMoreLink>

en: Accept payments via credit card. Manage transactions within WordPress.
nb_NO: Godta betalinger med kredittkort. Administrer transaksjoner i WordPress.

en: Accept payments with Przelewy24 (P24), the most popular payment method in Poland.
nb_NO: Godta betalinger med Przelewy24 (P24), den mest populære betalingsmetoden i Polen.

en: Accept secure bank transfers from Austria, Belgium, Germany, Italy, Netherlands, and Spain.
nb_NO: Godta sikre bankoverføringer fra Østerrike, Belgia, Tyskland, Italia, Nederland og Spania.

en: Accept the dispute?
nb_NO: Godta tvisten?

en: Accept your payment with EPS — a common payment method in Austria.
nb_NO: Godta betalingen din med EPS – en vanlig betalingsmetode i Østerrike.

en: Accepting the dispute marks it as <em>Lost</em>. The disputed amount and the %s dispute fee will not be returned to you.
nb_NO: Når tvisten godtas, merkes den som <em>tapt</em>. Tvistebeløpet og %s-tvistegebyret blir ikke returnert til deg.

en: Accepting…
nb_NO: Godtar …

en: Account
nb_NO: Konto

en: Account ID
nb_NO: Konto-ID

en: Account Tools
nb_NO: Kontoverktøy

en: Account Type
nb_NO: Kontotype

en: Account details
nb_NO: Kontodetaljer

en: Action
nb_NO: Handling

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
nb_NO: Handlingen mislyktes. Oppdater siden og prøv på nytt.

en: Activate WooCommerce
nb_NO: Aktiver WooCommerce

en: Activate payments
nb_NO: Aktiver betalinger

en: Activate payments on your store
nb_NO: Aktiver betalinger i butikken

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Active discounts
nb_NO: Aktive rabatter

en: Active loan overview
nb_NO: Aktiv låneoversikt

en: Add %s currency | Add %s currencies
nb_NO[0]: Legg til %s valuta
nb_NO[1]: Legg til %s valutaer

en: Add a currency switcher to the Storefront theme on breadcrumb section.
nb_NO: Legg til en valutaveksler til butikkfronttemaet ditt, i brødsmuledelen.

en: Add and edit payments available to customers at checkout. Based on their device type, location, and purchase history, your customers will only see the most relevant payment methods.
nb_NO: Legg til og rediger betalinger tilgjengelig for kunder i kassen. Basert på enhetstype, plassering og kjøpshistorikk vil kundene dine bare se de mest relevante betalingsmåtene.

en: Add currencies
nb_NO: Legg til valutaer

en: Add currencies so international customers can shop and pay in their local currency. Your store's default currency is {{storeCurrencyText /}}.
nb_NO: Legg til valutaer slik at utenlandske kunder kan handle og betale med lokal valuta. Standardvalutaen til butikken din er {{storeCurrencyText /}}.

en: Add enabled currencies
nb_NO: Legg til aktiverte valutaer

en: Add new payment methods
nb_NO: Legg til nye betalingsmåter

en: Add the required details by <strong>%s</strong> or <strong>before reaching $5,000</strong> in sales to avoid a disruption in payments.
nb_NO: Bekreft den påkrevde informasjonen innen <strong>%s</strong> eller <strong>før du når USD 5000</strong> i salg for å unngå avbrudd i betalingene.

en: Add/remove currencies
nb_NO: Legg til /fjern valutaer

en: Additional information is required to verify your business. Update by %s to avoid a disruption in payouts.
nb_NO: Ytterligere informasjon er nødvendig for å bekrefte forretningsvirksomheten din. Oppdater innen %s for å unngå avbrudd i utbetalinger.

en: Additionally, only card payments support manual capture. Non-card payments will be hidden from checkout.
nb_NO: Dessuten er det bare kortbetalinger som støtter manuell registrering. Andre betalinger blir skjult i kassen.

en: Address
nb_NO: Adresse

en: Address Mismatch
nb_NO: Adressefeil

en: Address associated with the billing details.
nb_NO: Adresse knyttet til faktureringsdetaljene.

en: Address country and line 1 are required.
nb_NO: Adresse, land og linje 1 er påkrevd.

en: Address:
nb_NO: Adresse:

en: Adjust and edit your Multi-Currency settings
nb_NO: Juster og rediger multivalutainnstillinger

en: Adjust risk filters
nb_NO: Juster risikofiltre

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Advanced filters
nb_NO: Avanserte filtre

en: Advanced fraud protection
nb_NO: Avansert svindelbeskyttelse

en: Advanced settings
nb_NO: Avanserte innstillinger

en: After
nb_NO: Etter

en: Alipay is a popular wallet in China, operated by Ant Financial Services Group, a financial services provider affiliated with Alibaba.
nb_NO: Alipay er en populær lommebok i Kina, drevet av Ant Financial Services Group, en finansielle tjenesteleverandør tilknyttet Alibaba.

en: All
nb_NO: Alle

en: All currencies
nb_NO: Alle valutaer

en: All disputes
nb_NO: Alle tvister

en: All documents
nb_NO: Alle dokumenter

en: All loans
nb_NO: Alle lån

en: All messages dismissed
nb_NO: Alle meldinger er avvist

en: All payouts
nb_NO: Alle utbetalinger

en: All transactions
nb_NO: Alle transaksjoner

en: All transactions with customer names or billing emails that include {{query /}}
nb_NO: Alle transaksjoner med kundenavn eller faktureringsmail som inkluderer {{query /}}

en: Allow customers to pay over time or pay now with Klarna.
nb_NO: Tillat kundene å betale over tid eller betale nå med Klarna.

en: Allow customers to pay over time with Affirm.
nb_NO: Tillat kundene å betale over tid eller betale nå med Affirm.

en: Allow customers to pay over time with Afterpay.
nb_NO: Tillat kundene å betale over tid eller betale nå med Afterpay.

en: Allow customers to pay over time with Clearpay.
nb_NO: Tillat kundene å betale over tid eller betale nå med Clearpay.

en: Allow customers to shop and pay in multiple currencies. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: La kundene handle og betale med flere valutaer. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: Allow your customers to collect payments via Apple Pay and Google Pay.
nb_NO: La kundene dine samle inn betalinger via Apple Pay og Google Pay.

en: Allow your customers to collect payments via WooPay.
nb_NO: La kundene dine motta betalinger via WooPay.

en: Allows you to fine-tune the level of filtering according to your business needs.
nb_NO: Lar deg finjustere filtreringsnivået i henhold til bedriftens behov.

en: Almost there!
    
    Your order has already been created, the only thing that still needs to be done is for you to authorize the payment with your bank.
nb_NO: Nesten ferdig!
    
    Bestillingen din har allerede blitt opprettet, nå gjenstår bare autorisasjon av betalingen i banken din.

en: Alternatively, you can enable this setting and future %s subscription purchases will also utilize Stripe Billing for payment processing. Note: This feature supports card payments only and may lack support for key subscription features. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: Du kan eventuelt aktivere denne innstillingen slik at fremtidige kjøp av %s-abonnement også vil benytte Stripe-fakturering for betalingsbehandling. Merk: Denne funksjonen støtter bare kortbetalinger, og kan mangle støtte for viktige abonnementsfunksjoner. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: Amount
nb_NO: Beløp

en: Amount Paid
nb_NO: Betalt beløp

en: Amount in Customer Currency
nb_NO: Beløp i kundens valuta

en: Amount in Payout Currency
nb_NO: Beløp i utbetalingsvaluta

en: Amount placeholder
nb_NO: Plassholder for beløp

en: An easy, secure way to pay that's accepted on millions of stores.
nb_NO: En enkel og sikker måte å betalte på som godtas i millioner av butikker.

en: An error occurred while processing the card
nb_NO: Det oppsto en feil ved behandling av kortet

en: An error occurred while setting up your sandbox account. Please try again!
nb_NO: Det oppsto en feil ved oppsett av sandkassekontoen. Prøv på nytt!

en: An error was encountered when preparing the payment form. Please try again later.
nb_NO: Det oppsto en feil ved forberedelse av betalingsskjemaet. Prøv på nytt senere.

en: An icon for the account.
nb_NO: Et ikon for kontoen.

en: An interval for deposit scheduling.
nb_NO: Et intervall for innskuddsplanlegging.

en: An item range must be set for the "Order Item Threshold" filter.
nb_NO: Et vareintervall må velges for filteret «Terskel for ordrevarer».

en: An item range must be set for this filter to take effect.
nb_NO: Et vareantallsområde må velges for at dette filteret skal kunne aktiveres.

en: An unexpected error occurred. Please try again later.
nb_NO: En uventet feil fant sted. Vennligst prøv igjen senere.

en: An unknown error occurred while processing the refund.
nb_NO: Det oppstod en feil ved behandling av refusjonen.

en: An unusually high item count, compared to the average for your business, can indicate potential fraudulent activity.
nb_NO: Et uvanlig høyt vareantall, sammenlignet med gjennomsnittet for din bedrift, kan indikere potensiell svindelaktivitet.

en: An unusually high purchase amount, compared to the average for your business, can indicate potential fraudulent activity.
nb_NO: Et uvanlig høyt kjøpsbeløp, sammenlignet med gjennomsnittet for din bedrift, kan indikere potensiell svindelaktivitet.

en: Another account setup session is already in progress. Please finish it or %1$sclick here to start again%2$s.
nb_NO: En annen økt for kontooppsett pågår allerede. Fullfør den eller %1$sklikk her for å starte på nytt%2$s.

en: Any correspondence with the customer regarding this purchase.
nb_NO: Eventuell korrespondanse med kunden vedrørende dette kjøpet.

en: Any documents showing the billing history, subscription status, or cancellation logs, for example.
nb_NO: For eksempel dokumenter som viser faktureringshistorikk, abonnementsstatus eller kanselleringslogger.

en: Any other relevant documents that will support your case.
nb_NO: Eventuelle andre relevante dokumenter som støtter din sak.

en: Any relevant documents showing the customer's signature, such as signed proof of delivery.
nb_NO: Eventuelle relevante dokumenter som viser kundens signatur, for eksempel signert leveringsbevis.

en: Apple Pay / Google Pay Express Checkout
nb_NO: Ekspresskasse for Apple Pay / Google Pay

en: Apple Pay / Google Pay buttons
nb_NO: Apple Pay- / Google Pay-knapper

en: Apple Pay domain verification failed with the following error:
nb_NO: Domeneverifisering for Apple Pay mislyktes, med følgende feil:

en: Apple Pay domain verification failed.
nb_NO: Domeneverifisering for Apple Pay mislyktes.

en: Apple Pay is an easy and secure way for customers to pay on your store.
nb_NO: Apple Pay er en enkel og sikker måte for kunder å betale i butikken din på.

en: Apple Pay is an easy and secure way for customers to pay on your store. By enabling this feature, you agree to {{stripeLink}}Stripe{{/stripeLink}} and{{appleLink}} Apple{{/appleLink}}'s terms of use.
nb_NO: Apple Pay er en enkel og sikker måte for kunder å betale i butikken din på. Ved å aktivere denne funksjonen samtykker du i vilkårene for {{stripeLink}}Stripe{{/stripeLink}} og {{appleLink}}Apple{{/appleLink}}.

en: Application Name
nb_NO: Applikasjonsnavn

en: Application name
nb_NO: Applikasjonsnavn

en: Approval pending
nb_NO: Venter på godkjenning

en: Approve Transaction
nb_NO: Godta transaksjon

en: Approved
nb_NO: Godkjent

en: Approving this transaction will capture the charge.
nb_NO: Når denne transaksjonen godkjennes, registreres beløpet.

en: Are you satisfied with WooPayments?
nb_NO: Er du fornøyd med WooPayments?

en: Are you sure you want to continue?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Are you sure you want to deactivate %s?
nb_NO: Er du sikker på at du vil deaktivere %s?

en: Are you sure you want to enable test mode?
nb_NO: Er du sikker på at du vil aktivere testmodus?

en: Are you sure you want to remove {{strong}}%s (%s){{/strong}}? Your customers will no longer be able to pay in this currency and use payment methods listed below.
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne {{strong}}%s(%s){{/strong}}? Kundene dine vil ikke lenger kunne betale med denne valutaen og bruke betalingsmetodene oppgitt nedenfor.

en: Are you sure you want to remove {{strong}}%s{{/strong}}? Your customers will no longer be able to pay using %s.
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne {{strong}}%s{{/strong}}? Kundene dine vil ikke lenger kunne betale med %s.

en: Are you sure you're ready to submit this evidence? Evidence submissions are final.
nb_NO: Er du sikker på at du vil sende inn disse bevisene? Bevisinnsending er endelig.

en: Are you sure?
nb_NO: Er du sikker?

en: Are you trying to issue a refund for this order? If so, please click {{doNothingBold/}} and see our documentation on {{howtoIssueRefunds/}}. If you want to mark this order as Cancelled without issuing a refund, click {{cancelOrderBold/}}.
nb_NO: Forsøker du å utstede en refusjon for denne ordren? I så fall kan du klikke på {{doNothingBold/}} og se dokumentasjonen for {{howtoIssueRefunds/}}. Hvis du vil merke denne ordren som kansellert uten å utstede en refusjon, klikker du på {{cancelOrderBold/}}.

en: As things begin to happen in your store your inbox will start to fill up. You'll see things like achievements, new feature announcements, extension recommendations and more!
nb_NO: Når ting begynner å skje i butikken din vil innboksen din begynne å fylles opp. Du vil se ting som prestasjoner, kunngjøringer om nye funksjoner, anbefalinger om utvidelser og mer!

en: As you continue the process of signing up for %s, we'll ask for information about your business, including the business owner's date of birth and tax ID number. We know you may wonder why we ask for this information, and how it will be used. The “Know Your Customer” process, explained below, helps us provide a safe, ethical environment for all financial transactions.
nb_NO: Når du fortsetter prosessen med å registrere deg for %s, vil vi be om informasjon om virksomheten din, inkludert bedriftseierens fødselsdato og skatte-ID-nummer. Vi vet at du kanskje lurer på hvorfor vi ber om denne informasjonen, og hvordan den vil bli brukt. «Kjenn din kunde»-prosessen, forklart nedenfor, hjelper oss med å tilby et trygt, etisk miljø for alle økonomiske transaksjoner.

en: Ask for the dispute to be withdrawn
nb_NO: Be om at tvisten trekkes tilbake

en: At least one risk filter needs to be enabled for advanced protection.
nb_NO: Minst ett risikofilter må aktiveres for avansert beskyttelse.

en: Attachment
nb_NO: Vedlegg

en: Australian dollar
nb_NO: Australske dollar

en: Austria
nb_NO: Østerrike

en: Auth and Capture
nb_NO: Godkjenn og registrer

en: Authorization expired
nb_NO: Autorisasjonen er utløpt

en: Authorization for %s expired.
nb_NO: Autorisasjonen for %s er utløpt.

en: Authorization for %s was voided.
nb_NO: Autorisasjonen for %s er ugyldiggjort.

en: Authorization voided
nb_NO: Autorisasjonen er ugyldiggjort

en: Authorize and hold for review
nb_NO: Godkjenn og hold for gjennomgang

en: Authorize the payment &raquo;
nb_NO: Autoriser betalingen »

en: Authorized
nb_NO: Autorisert

en: Authorized on
nb_NO: Autorisert den

en: Authorized payment
nb_NO: Autorisert betaling

en: Automatic
nb_NO: Automatisk

en: Automatic - Daily
nb_NO: Automatisk – daglig

en: Automatic renewal payment failed due to authentication required
nb_NO: Automatisk fornyelse av betalingen mislyktes på grunn av den påkrevde autentiseringen

en: Automatically switch customers to their local currency if it has been enabled
nb_NO: Bytt automatisk til kundens lokale valuta hvis det er aktivert

en: Available funds
nb_NO: Tilgjengelige midler

en: Available funds are automatically dispatched {{strong}}every %1$s{{/strong}}.
nb_NO: Tilgjengelige midler ekspederes automatisk {{strong}}hver %1$s{{/strong}}.

en: Available funds are automatically dispatched {{strong}}every day{{/strong}}.
nb_NO: Tilgjengelige midler ekspederes automatisk {{strong}}hver dag{{/strong}}.

en: Available funds are automatically dispatched {{strong}}on the %1$s of every month{{/strong}}.
nb_NO: Tilgjengelige midler ekspederes automatisk {{strong}}den %1$s i hver måned{{/strong}}.

en: Available funds are automatically dispatched {{strong}}on the last day of every month{{/strong}}.
nb_NO: Tilgjengelige midler ekspederes automatisk {{strong}}den siste dagen i hver måned{{/strong}}.

en: BILLING ADDRESS
nb_NO: FAKTURERINGSADRESSE

en: Back
nb_NO: Tilbake

en: Back to home
nb_NO: Tilbake til hjem

en: Background
nb_NO: Bakgrunn

en: Balance available for instant payout:
nb_NO: Saldo tilgjengelig for øyeblikkelig utbetaling:

en: Bancontact is a bank redirect payment method offered by more than 80% of online businesses in Belgium.
nb_NO: Bancontact er en betalingsmetode med omdirigering til banken som tilbys av mer enn 80 % av nettbedrifter i Belgia.

en: Bank account
nb_NO: Bankkonto

en: Bank account information
nb_NO: Bankkontoinformasjon

en: Bank cannot process
nb_NO: Banken kan ikke behandle det

en: Bank code
nb_NO: Bankkode

en: Bank name
nb_NO: Banknavn

en: Bank reference ID
nb_NO: Bankreferanse-ID

en: Base fee
nb_NO: Grunngebyr

en: Base fee: %1$s%%
nb_NO: Grunngebyr: %1$s%%

en: Base fee: %1$s%% + %2$s
nb_NO: Grunngebyr: %1$s%% + %2$s

en: Base fee: capped at %2$s
nb_NO: Grunnavgift: maksimalt %2$s

en: Base transaction fees: %s
nb_NO: Grunngebyr for transaksjoner: %s

en: Based on this information, we respectfully request that the chargeback be reversed. Please let me know if any further details are required.
nb_NO: Basert på denne informasjonen ber vi om at tilbakeføringen reverseres. Gi meg beskjed hvis ytterligere detaljer er nødvendig.

en: Based on this information, we respectfully request that the chargeback be reversed. Please let us know if any further details are required.
nb_NO: Basert på denne informasjonen ber vi om at tilbakeføringen reverseres. Gi oss beskjed hvis ytterligere detaljer er nødvendig.

en: Basic
nb_NO: Grunnleggende

en: Basic filter level
nb_NO: Grunnleggende filternivå

en: Basic level help icon
nb_NO: Ikon for grunnleggende hjelp

en: Because the card security code appears only on the card and not on receipts or statements, the card security code provides some assurance that the physical card is in the possession of the buyer.
nb_NO: Siden kortets sikkerhetskode kun vises på kortet, og ikke på kvitteringer eller kontoutskrifter, gir kortets sikkerhetskode en viss sikkerhet for at det fysiske kortet er i kjøperens besittelse.

en: Before
nb_NO: Før

en: Before continuing, please make sure that you're aware of the following:
nb_NO: Før du fortsetter må du forsikre deg om at du er klar over følgende:

en: Before proceeding, please take note of the following:
nb_NO: Merk deg det følgende før du fortsetter:

en: Before we build a payment relationship with a customer, we ask for the information listed above to validate the business owner's identity and tax ID number, and to ensure that we can connect the listed bank account with the business itself.
nb_NO: Før vi bygger et betalingsforhold med en kunde, ber vi om informasjonen oppført ovenfor for å validere bedriftseierens identitet og mva.-nummer, og for å sikre at vi kan koble den oppførte bankkontoen til selve bedriften.

en: Before you continue
nb_NO: Før du fortsetter

en: Begin migration
nb_NO: Begynn overføring

en: Belgium
nb_NO: Belgia

en: Between
nb_NO: Mellom

en: Billing details for the payment method.
nb_NO: Faktureringsdetaljer for betalingsmetoden.

en: Block Payment
nb_NO: Blokker betaling

en: Block if the AVS verification fails
nb_NO: Blokker hvis AVS-bekreftelsen mislykkes

en: Block if the country resolved from customer IP is not listed in your selling countries
nb_NO: Blokker hvis landet utledet fra kunde-IP, ikke er oppført blant salgslandene

en: Block if the items count is not in your defined range
nb_NO: Blokker hvis vareantallet ikke er innenfor definert område

en: Block if the order originates from a country different from the shipping address country
nb_NO: Blokker hvis ordren kommer fra et land som er forskjellig fra landet i leveringsadressen

en: Block if the purchase price is not in your defined range
nb_NO: Blokker hvis kjøpsprisen ikke er innenfor definert område

en: Block if the shipping address differs from the billing address
nb_NO: Blokker hvis leveringsadressen er forskjellig fra faktureringsadressen

en: Block transaction
nb_NO: Blokker transaksjon

en: Blocked
nb_NO: Blokkert

en: Blocked transactions
nb_NO: Blokkerte transaksjoner

en: Book
nb_NO: Bok

en: Book with
nb_NO: Bestill med

en: Book with WooPay
nb_NO: Reserver med WooPay

en: Boost conversion and customer loyalty by offering a single click, secure way to pay.
nb_NO: Gi konverteringsrate og kundelojalitet et boost ved å tilby en sikker måte å betale på, med bare ett klikk.

en: Boost conversion and customer loyalty by offering a single click, secure way to pay. In order to use {{wooPayLink}}WooPay{{/wooPayLink}}, you must agree to our {{tosLink}}WooCommerce Terms of Service{{/tosLink}} and {{privacyLink}}Privacy Policy{{/privacyLink}}. {{trackingLink}}Click here{{/trackingLink}} to learn more about the data you will be sharing and opt-out options.
nb_NO: Øk uttellingen og kundelojaliteten ved å tilby en sikker måte å betale på, med bare ett klikk. For å bruke {{wooPayLink}}WooPay{{/wooPayLink}} må du godta {{tosLink}}WooCommerces tjenestevilkår{{/tosLink}} og {{privacyLink}}retningslinjer for personvern{{/privacyLink}}. {{trackingLink}}Klikk her{{/trackingLink}} for å finne ut mer om dataene du deler, og muligheter for å reservere seg.

en: Boost sales by offering customers additional buying power and flexible payment options.
nb_NO: Øk salget ved å tilby kundene ytterligere betalingskraft og fleksible betalingsalternativer.

en: Boost your international sales by allowing your customers to shop and pay in their local currency.
nb_NO: Øk utenlandssalget ditt ved å la kundene dine handle og betale i sin lokale valuta.

en: Border
nb_NO: Grense

en: Border radius
nb_NO: Grenseradius

en: Border radius, number input
nb_NO: Kantlinjeradius, tallangivelse

en: Border radius, slider
nb_NO: Kantlinjeradius, glidebryter

en: Both transactions were legitimate, fulfilled independently, and are not duplicates.
nb_NO: Begge transaksjonene var legitime og utført uavhengig av hverandre, og er ikke duplikater.

en: Brand of the card.
nb_NO: Kortmerket.

en: Bulk Electronic Clearing System — Accept secure bank transfer from Australia.
nb_NO: Bulk elektronisk avregningssystem — godta sikker bankoverføring fra Australia.

en: Business Location:
nb_NO: Forretningssted:

en: Business Number
nb_NO: Bedriftsnummer

en: Business Website
nb_NO: Bedriftsnettsted

en: Business info:
nb_NO: Informasjon om bedriften:

en: Business name
nb_NO: Firmanavn

en: Business owner info:
nb_NO: Informasjon om bedriftseier:

en: Button height
nb_NO: Knappehøyde

en: Button locations
nb_NO: Plassering av knapper

en: Button size
nb_NO: Størrelse på knappene

en: Button theme
nb_NO: Knappetema

en: Button type
nb_NO: Knappetype

en: Buy
nb_NO: Kjøp

en: Buy now
nb_NO: Kjøp nå

en: Buy now, pay later
nb_NO: Kjøp nå, betal senere

en: Buy with
nb_NO: Kjøp med

en: Buy with WooPay
nb_NO: Kjøp med WooPay

en: Buyers who can provide the street number and post code on file with the issuing bank are more likely to be the actual account holder. AVS matches, however, are not a guarantee.
nb_NO: Det er mer sannsynlig at kjøpere som kan oppgi gatenummer og postkode på filen med utstedende bank er faktisk kontoinnehaver. AVS-samsvar er imidlertid ingen garanti.

en: By %1$s – %2$s left to respond
nb_NO: Innen %1$s – %2$s igjen på å svare

en: By %s – %s left to respond
nb_NO: Innen %s – %s igjen på å svare

en: By clicking "Finish setup", you agree to the <a>Terms of Service</a>
nb_NO: Ved å klikke «Fullfør oppsett» godtar du <a>vilkårene for bruk</a>

en: By continuing, you agree to WooPay's {{termsOfService/}} and {{privacyPolicy/}}.
nb_NO: Ved å fortsette godtar du WooPays {{termsOfService/}} og {{privacyPolicy/}}.

en: By declining our {{link}}Terms of Service{{/link}}, you’ll no longer be able to capture credit card payments using %s. Your previous transaction and payout data will still be available.
nb_NO: Hvis du avslår {{link}}vilkårene for bruk{{/link}}, vil du ikke lenger kunne motta kredittkortbetalinger med %s. Data om tidligere transaksjoner og utbetalinger vil fortsatt være tilgjengelig.

en: By enabling this setting, future %s subscription purchases will utilize Stripe Billing for payment processing. Note: This feature supports card payments only and may lack support for key subscription features. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: Når du aktiverer denne innstillingen, bruker fremtidige kjøp av %s-abonnement Stripe-fakturering for betalingsbehandling. Merk: Denne funksjonen støtter bare kortbetalinger, og kan mangle støtte for viktige abonnementsfunksjoner. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: By inputting your ABN number you confirm that you are going to account for the GST.
nb_NO: Ved å oppgi ditt ABN-nummer bekrefter du at virksomheten skal være ansvarlig for å betale GST.

en: By inputting your IRD number you confirm that you are going to account for the GST.
nb_NO: Ved å oppgi ditt IRD-nummer bekrefter du at virksomheten skal være ansvarlig for å betale GST.

en: By inputting your VAT number you confirm you are a Norway VAT registered business and that you are going to account for the VAT.
nb_NO: Ved å oppgi ditt MVA-nummer bekrefter du at virksomheten er MVA-registrert i Morge, og at virksomheten skal være ansvarlig for å betale MVA.

en: By placing this order, you agree to our [terms] and understand our [privacy_policy].
nb_NO: Ved å legge inn denne bestillingen, samtykker du i [terms] og bekrefter at du forstår [privacy_policy].

en: By providing your UEN or GST number you confirm you are a Singapore GST registered business and you are going to account for the GST.
nb_NO: Ved å oppgi ditt UEN- eller GST-nummer bekrefter du at virksomheten er GST-registrert i Singapore, og at virksomheten skal være ansvarlig for å betale GST.

en: By using %1$s, you agree to be bound by our {{tosLink}}Terms of Service{{/tosLink}} (including {{merchantTermsLink}}%2$s merchant terms{{/merchantTermsLink}}) and acknowledge that you have read our {{privacyPolicyLink}}Privacy Policy{{/privacyPolicyLink}}.
nb_NO: Ved å bruke %1$s godtar du å være bundet av {{tosLink}}vilkårene for tjenesten{{/tosLink}} (inkludert forhandlervilkårene for {{merchantTermsLink}}%2$s{{/merchantTermsLink}}) og bekrefter at du har lest {{privacyPolicyLink}}retningslinjene for personvern{{/privacyPolicyLink}}.

en: COVER LETTER
nb_NO: FØLGEBREV

en: CVC Verification
nb_NO: CVC-verifisering

en: CVC check
nb_NO: CVC-sjekk

en: Call to action
nb_NO: Oppfordring til handling

en: Can your store connect securely to wordpress.com? Without a proper WPCOM connection %s can't function!
nb_NO: Kan butikken koble til wordpress.com på en sikker måte? Uten en ordentlig WPCOM-tilkobling kan ikke %s fungere.

en: Canadian dollar
nb_NO: Kanadiske dollar

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Cancel authorization
nb_NO: Avbryt autorisasjonen

en: Cancel order
nb_NO: Kanseller ordre

en: Cancel order and payment
nb_NO: Kanseller bestilling og betaling

en: Cancel payment
nb_NO: Avbryt betaling

en: Canceled
nb_NO: Kansellert

en: Canceling authorization <strong>failed</strong> to complete with the following message: <code>%1$s</code>.
nb_NO: <strong>Kunne ikke</strong> avbryte autorisasjonen, med følgende melding: <code>%1$s</code>

en: Canceling authorization <strong>failed</strong> to complete.
nb_NO: <strong>Kunne ikke</strong> avbryte autorisasjonen.

en: Cancellation policy
nb_NO: Oppsigelsesvilkår

en: Cannot find subscription for the incoming "invoice.paid" event.
nb_NO: Finner ikke noe abonnement for den innkommende hendelsen «faktura.betalt».

en: Cannot find subscription for the incoming "invoice.payment_failed" event.
nb_NO: Finner ikke noe abonnement for den innkommende hendelsen «fakturabetaling_mislykket».

en: Cannot find subscription to handle the "invoice.upcoming" event.
nb_NO: Finner ikke noe abonnement for å håndtere hendelsen «faktura.kommende».

en: Capital Loans
nb_NO: Kapitallån

en: Capture
nb_NO: Ta opp

en: Capture authorization <strong>failed</strong> to complete.
nb_NO: Registreringsgodkjenning <strong>kunne ikke</strong> fullføres.

en: Capture by
nb_NO: Tatt opp av

en: Capture charge
nb_NO: Fang opp belastningen

en: Capture on order
nb_NO: Registrer en bestilling

en: Capture payment
nb_NO: Registrer betaling

en: Card Payment
nb_NO: Kortbetaling

en: Card Readers
nb_NO: Kortlesere

en: Card details for the payment method.
nb_NO: Kortdetaljer for betalingsmetoden.

en: Card ending in
nb_NO: Kort som slutter på

en: Card readers
nb_NO: Kortlesere

en: Card readers are marked as active if they’ve processed one or more transactions during the current billing cycle. To connect or disconnect card readers, use the %s mobile application.
nb_NO: Kortlesere er merket som aktive hvis de har behandlet én eller flere transaksjoner i løpet av gjeldende faktureringssyklus. Bruk %s-mobilapplikasjonen til å koble kortlesere til eller fra.

en: Card transactions
nb_NO: Korttransaksjoner

en: Cart
nb_NO: Handlevogn

en: Cart Page
nb_NO: Handlekurvside

en: Case
nb_NO: Sak

en: Category
nb_NO: Kategori

en: Challenge dispute
nb_NO: Utfordre tvisten

en: Challenge evidence submitted.
nb_NO: Utfordringsbevis er sendt inn.

en: Challenge or accept the dispute
nb_NO: Protester mot eller godta tvisten

en: Challenge the dispute
nb_NO: Utfordre tvisten

en: Change
nb_NO: Endre

en: Change payout schedule
nb_NO: Endre utbetalingsplan

en: Charge
nb_NO: Belaste

en: Charge ID
nb_NO: Kjøpsbeløp-ID

en: Charge must be captured on the order details screen within 7 days of authorization, otherwise the authorization and order will be canceled.
nb_NO: Beløpet må registreres på ordredetaljskjermen innen 7 dager etter godkjenning, ellers vil autorisasjonen og ordren bli kansellert.

en: Charge must be captured within 7 days of authorization, otherwise the authorization and order will be canceled.
nb_NO: Beløpet må registreres innen 7 dager etter godkjenning, ellers vil autorisasjonen og ordren bli kansellert.

en: Charge object associated with this payment intention.
nb_NO: Kjøpsbeløpsobjekt knyttet til denne betalingshensikten.

en: Charge refunded
nb_NO: Beløpet er refundert

en: Chargeback Dispute
nb_NO: Tilbakeføringstvist

en: Charm pricing
nb_NO: Psykologisk prissetting

en: Cheatin&#8217; huh?
nb_NO: Jukser du?

en: Check returned
nb_NO: Sjekken er returnert

en: Checkout
nb_NO: Kasse

en: Checkout Page
nb_NO: Kasseside

en: Checkout appearance
nb_NO: Utseende i kassen

en: Checkout logo
nb_NO: Kasselogo

en: Checkout policies
nb_NO: Kassepolicyer

en: Checkout theme
nb_NO: Kassetema

en: Choose Advanced settings for full control over each filter. You can enable and configure filters to block risky transactions.
nb_NO: Velg avanserte innstillinger for å få full kontroll over hvert filter. Du kan aktivere og konfigurere filtre for å blokkere risikable transaksjoner.

en: Choose between automatic or manual exchange rates and modify formatting rules to refine the display of your prices.
nb_NO: Velg mellom automatiske eller manuelle vekslingskurser, og modifiser formateringsreglene for å tilpasse visningen av prisene dine.

en: Choose how you'd like to screen incoming transactions using our Basic or Advanced options.
nb_NO: Velg hvordan du vil kontrollere innkommende transaksjoner ved å bruk alternativene Grunnleggende eller Avansert.

en: Choose your filter level 🚦
nb_NO: Velg filternivå 🚦

en: City of the billing address.
nb_NO: Poststedet i fakturaadressen.

en: Clear
nb_NO: Tøm

en: Clear %s account cache
nb_NO: Tøm %s-kontobuffer

en: Click "Payments of services/shopping".
nb_NO: Klikk på "Betaling av varer/tjenester".

en: Click to copy the test number to clipboard
nb_NO: Klikk for å kopiere testnummeret til utklippstavlen

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Color settings
nb_NO: Fargeinnstillinger

en: Company URL
nb_NO: Firmaets URL

en: Company address
nb_NO: Firmaets adresse

en: Company phone number
nb_NO: Firmaets telefonnummer

en: Complete
nb_NO: Fullført

en: Complete order and capture payment
nb_NO: Fullfør bestilling og registrer betaling

en: Completed
nb_NO: Fullført

en: Completed (deducted)
nb_NO: Fullført (trukket fra)

en: Completed (paid)
nb_NO: Fullført (betalt)

en: Configure
nb_NO: Konfigurer

en: Configure the display of Apple Pay and Google Pay buttons on your store.
nb_NO: Konfigurer visningen av Apple Pay- og Google Pay-knapper i butikken din.

en: Configure the display of WooPay buttons on your store.
nb_NO: Konfigurer visningen av WooPay-knapper i butikken din.

en: Confirm
nb_NO: Bekreft

en: Confirm your business details
nb_NO: Bekreft bedriftsdetaljene dine

en: Congratulations! Your capital loan has been approved and %1$s was deposited into the bank account linked to %2$s. You'll automatically repay the loan, plus a flat fee, through a fixed percentage of each %2$s transaction.
nb_NO: Gratulerer! Kapitallånet ditt er godkjent og %1$s ble satt inn på bankkontoen knyttet til %2$s. Du betaler automatisk tilbake lånet, pluss et fast gebyr, gjennom en fast prosentandel av hver %2$s-transaksjon.

en: Connect
nb_NO: Koble til

en: Connect your store
nb_NO: Koble til butikken din

en: Connected card readers
nb_NO: Tilkoblede kortlesere

en: Connected readers
nb_NO: Tilkoblede lesere

en: Connected to WPCOM
nb_NO: Koblet til WPCOM

en: Connection to WordPress.com failed. Please connect to WordPress.com to start using %s.
nb_NO: Kunne ikke koble til WordPress.com. Koble til WordPress.com for å begynne å bruke %s.

en: Contact Support
nb_NO: kontakt støtte

en: Contact information
nb_NO: Kontaktinformasjon

en: Contact your customer
nb_NO: Kontakt kunden

en: Contact:
nb_NO: Kontakt:

en: Continue
nb_NO: Fortsett

en: Continue onboarding
nb_NO: Fortsett introduksjonsprosessen

en: Continue with challenge
nb_NO: Fortsett med protest

en: Controls the corner roundness of express payment buttons.
nb_NO: Styrer avrundingen av hjørnene på ekspressbetalingsknappene.

en: Converted from %s
nb_NO: Konvertert fra %s

en: Copy bank reference ID to clipboard
nb_NO: Kopier bankreferanse-ID til utklippstavle

en: Copy link for sharing
nb_NO: Kopier delelenke

en: Copy the test number:
nb_NO: Kopier testnummeret:

en: Copy to clipboard
nb_NO: Kopier til utklippstavlen

en: Corporate Number
nb_NO: Organisasjonsnummer

en: Could not determine the blog ID.
nb_NO: Kunne ikke fastslå blogg-ID.

en: Could not find order via charge ID: %1$s
nb_NO: Kunne ikke finne ordren via belastnings-ID: %1$s

en: Could not find order via intent ID: %1$s
nb_NO: Kunne ikke finne ordre via intensjons-ID: %1$s

en: Country
nb_NO: Land

en: Country of the billing address.
nb_NO: Landet i fakturaadressen.

en: Country where your business is based
nb_NO: Landet der du driver forretninger

en: Coupon - %s
nb_NO: Kupong – %s

en: Cover Letter
nb_NO: Følgebrev

en: Create a new connection
nb_NO: Opprett en ny tilkobling

en: Create a new connection to %3$s for <hostname>%1$s</hostname>. You’ll have to re-verify your business details to begin accepting payments. Your <hostname>%2$s</hostname> connection will remain as is.
nb_NO: Opprett en ny tilkobling til %3$s for <hostname>%1$s</hostname>. Du må bekrefte forretningsopplysningene på nytt for å begynne å ta imot betalinger. <hostname>%2$s</hostname>-tilkoblingen forblir som den er.

en: Create and connect your account
nb_NO: Opprett og koble til kontoen din

en: Create subscription product
nb_NO: Opprett abonnementsprodukt

en: Create test account
nb_NO: Opprett en testkonto

en: Credit / Debit Cards
nb_NO: Bankkort

en: Credit not processed
nb_NO: Kreditten ble ikke behandlet

en: Currency
nb_NO: Valuta

en: Currency From parameter is required
nb_NO: Valuta Fra-parameter er påkrevd

en: Currency Switcher Block
nb_NO: Valutavekslerblokkering

en: Currency Switcher Widget
nb_NO: Valutaveksler-widget

en: Currency conversion fee
nb_NO: Valutavekslingsgebyr

en: Currency conversion fee: %1$s%%
nb_NO: Valutavekslingsgebyr: %1$s%%

en: Currency conversion fee: %1$s%% + %2$s
nb_NO: Valutavekslingsgebyr: %1$s%% + %2$s

en: Currency settings
nb_NO: Valutainnstillinger

en: Currency settings updated.
nb_NO: Valutainnstillinger oppdatert.

en: Current rate: 1 %s = %s %s (Last updated: %s)
nb_NO: Nåværende valutakurs: 1 %s = %s %s (sist oppdatert: %s)

en: Currently selected: %s
nb_NO: For øyeblikket valgte: %s

en: Custom button label
nb_NO: Egendefinert tekst på knappen

en: Custom message to display to WooPay customers.
nb_NO: Egendefinert melding som skal vises til WooPay-kunder.

en: Customer
nb_NO: Kunde

en: Customer Country
nb_NO: Kundeland

en: Customer Currency
nb_NO: Kundens valuta

en: Customer ID is required
nb_NO: Kunde-ID kreves

en: Customer bank statement
nb_NO: Kundens kontoutskrift

en: Customer bank statement (kana)
nb_NO: Kundens kontoutskrift (kana)

en: Customer bank statement (kanji)
nb_NO: Kundens kontoutskrift (kanji)

en: Customer communication
nb_NO: Kundekommunikasjon

en: Customer country.
nb_NO: Kundeland.

en: Customer currency
nb_NO: Kundens valuta

en: Customer details
nb_NO: Kundedetaljer

en: Customer details.
nb_NO: Kundedetaljer.

en: Customer email.
nb_NO: Kundens e-postadresse.

en: Customer initiated
nb_NO: Igangsatt av kunde

en: Customer name.
nb_NO: Kundenavn.

en: Customer statements
nb_NO: Kundeutdrag

en: Customer support
nb_NO: Kundestøtte

en: Customer's signature
nb_NO: Kundens signatur

en: Customers will be notified via store alert banner.
nb_NO: Kunder vil bli varslet via butikkvarselbanner.

en: Customers will be notified via store alert banner. <previewLink>Preview</previewLink>
nb_NO: Kunder vil bli varslet via butikkvarselbanner. <previewLink>Forhåndsvisning</previewLink>

en: Customize
nb_NO: Tilpass

en: Cyprus
nb_NO: Kypros

en: Czech Republic
nb_NO: Tsjekkia

en: Daily
nb_NO: Daglig

en: Danish krone
nb_NO: Danske kroner

en: Dark
nb_NO: Mørk

en: Dark {{br/}}{{helpText}}Recommended for white or light-colored backgrounds with high contrast.{{/helpText}}
nb_NO: Mørk {{br/}}{{helpText}}Anbefales for hvite eller lyse bakgrunner med høy kontrast.{{/helpText}}

en: Date
nb_NO: Dato

en: Date / Time
nb_NO: Dato/tid

en: Date and time
nb_NO: Dato og tid

en: Date of birth
nb_NO: Fødselsdato

en: Date:
nb_NO: Dato:

en: Day
nb_NO: Dag

en: Dear Dispute Resolution Team,
nb_NO: Kjære tvisteløsningsteam,

en: Debit not authorized
nb_NO: Debet er ikke autorisert

en: Debit transactions are not approved on your bank account. Bank accounts need to be set up for both credit and debit transfers.
nb_NO: Debettransaksjoner er ikke godkjent på bankkontoen din. Bankkontoer må defineres for både kreditt- og debetoverføringer.

en: Debug log
nb_NO: Feilsøkingslogg

en: Debug mode
nb_NO: Feilsøkingsmodus

en: Decline
nb_NO: Avslå

en: Deducted
nb_NO: Trukket fra

en: Default currency
nb_NO: Grunnvaluta

en: Delivery details
nb_NO: Leveringsdetaljer

en: Demonstrate that each payment was for a separate product or service.
nb_NO: Vis at hver betaling var for et separat produkt eller tjeneste.

en: Demonstrate that the product or service was delivered as described at the time of purchase.
nb_NO: Vis at produktet eller tjenesten ble levert som beskrevet på kjøpstidspunktet.

en: Demonstrate that you have refunded your customer through other means or that your customer is not entitled to a refund. You cannot issue a refund while a payment is being disputed. If you believe that your customer was entitled a refund that you did not provide, you can accept the dispute.
nb_NO: Vis på andre måter at du har gitt refusjon til kunden din, eller at kunden din ikke har rett til refusjon. Du kan ikke utstede en refusjon mens en betaling bestrides. Hvis du mener at kunden din hadde krav på refusjon som du ikke har gitt, kan du godta tvisten.

en: Denmark
nb_NO: Danmark

en: Deposit currency
nb_NO: Innskuddsvaluta

en: Deposit date of transaction
nb_NO: Innskuddsdatoen for transaksjonen

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Determine if your customer was incorrectly charged multiple times.
nb_NO: Finn ut om kunden ble feil belastet flere ganger.

en: Device Type
nb_NO: Enhetstype

en: Didn't receive the returned item(s)? Once the inquiry has automatically escalated to a dispute after 21 days, you can submit evidence and challenge the dispute.
nb_NO: Fikk du ikke de returnerte varene? Når henvendelsen automatisk har eskalert til en tvist etter 21 dager, kan du sende inn dokumentasjon og utfordre tvisten.

en: Digital products
nb_NO: Digitale produkter

en: Direction on which to sort.
nb_NO: Sorteringsretning.

en: Disable
nb_NO: Deaktiver

en: Disable %s
nb_NO: Deaktiver %s

en: Disabled
nb_NO: Deaktivert

en: Disabled %s
nb_NO: %s er deaktivert

en: Disagree with the claim? You can challenge it by submitting evidence to the customer's bank. Otherwise, you can settle the inquiry by issuing a refund.
nb_NO: Uenig i kravet? Du kan utfordre det ved å sende dokumentasjon til kundens bank. Ellers kan du gjøre opp saken ved å utstede en refusjon.

en: Disagree with the dispute? You can challenge it with the customer's bank. Otherwise, accept it to close the case — the order amount and dispute fee won't be refunded.
nb_NO: Uenig i beslutningen? Du kan utfordre det overfor kundens bank. Hvis ikke må du godta beslutningen og avslutte saken – ordrebeløpet og tvistegebyret vil ikke bli refundert.

en: Disbursed
nb_NO: Utbetalt

en: Discount
nb_NO: Rabatt

en: Discount will be applied to payments processed via WooPayments upon completion of installation, setup, and connection.
nb_NO: Rabatten brukes på betalinger behandlet via WooPayments når installering, oppsett og tilkobling er fullført.

en: Discounted base fee expires after the first %1$s of total payment volume or on %2$s.
nb_NO: Rabattert basisgebyr utløper etter den første %1$s av totalt betalingsvolum eller den %2$s.

en: Discounted base fee expires after the first %1$s of total payment volume.
nb_NO: Rabattert basisgebyr utløper etter den første %1$s av totalt betalingsvolum.

en: Discounted base fee expires on %1$s.
nb_NO: Rabattert basisgebyr utløper %1$s.

en: Discover
nb_NO: Oppdag

en: Dismiss
nb_NO: Avvis

en: Dismiss this notice
nb_NO: Avfei denne meldingen

en: Dispatch date
nb_NO: Ekspederingsdato

en: Display currency symbols
nb_NO: Vis valutasymboler

en: Display flags
nb_NO: Vis flagg

en: Display flags in supported devices
nb_NO: Vis flagg til støttede enheter

en: Dispute
nb_NO: Tvist

en: Dispute Amount
nb_NO: Omstridt beløp

en: Dispute currency
nb_NO: Tvist valuta

en: Dispute details
nb_NO: Bestrid detaljene

en: Dispute fee
nb_NO: Tvistegebyr

en: Dispute has been closed with status %1$s. See <a>dispute overview</a> for more details.
nb_NO: Tvisten er avsluttet med statusen %1$s. Se <a>tvisteoversikten</a> for å få mer informasjon.

en: Dispute inquiry closed. The bank chose not to pursue this dispute.
nb_NO: Tvisteforespørselen er avsluttet. Banken valgte å ikke forfølge denne tvisten.

en: Dispute lost.
nb_NO: Tvisten er tapt.

en: Dispute reversal
nb_NO: Tvistreversering

en: Dispute reversal: %s
nb_NO: Reversering av tvister: %s

en: Dispute won! The bank ruled in your favor.
nb_NO: Tvisten vunnet! Banken avgjorde i din favør.

en: Disputed On
nb_NO: Bestridt dato

en: Disputed amount: %s
nb_NO: Omstridt beløp: %s

en: Disputed on
nb_NO: Bestridt dato

en: Disputed on date
nb_NO: Bestridelsesdato

en: Disputed: %s
nb_NO: Bestridt: %s

en: Disputed: In review
nb_NO: Bestridt: gjennomgås

en: Disputed: Lost
nb_NO: Bestridt: tapt

en: Disputed: Needs response
nb_NO: Bestridt: trenger respons

en: Disputed: Won
nb_NO: Bestridt: vunnet

en: Disputes
nb_NO: Tvister

en: Disputes match <select /> filters
nb_NO: Tvister samsvarer med {{select /}} filtre

en: Disputes match {{select /}} filters
nb_NO: Tvister samsvarer med {{select /}} filtre

en: Disputes page
nb_NO: Tvister-siden

en: Do Nothing
nb_NO: Gjør ingenting

en: Do you want to continue?
nb_NO: Vil du fortsette?

en: Documents
nb_NO: Dokumenter

en: Documents match <select /> filters
nb_NO: Dokumenter samsvarer med {{select /}} filtre

en: Documents match {{select /}} filters
nb_NO: Dokumenter samsvarer med {{select /}} filtre

en: Donate
nb_NO: Doner

en: Donate with
nb_NO: Doner med

en: Donate with WooPay
nb_NO: Doner med WooPay

en: Download
nb_NO: Last ned

en: Duplicate
nb_NO: Dupliser

en: Duplicate order
nb_NO: Duplikatbestilling

en: EMAIL
nb_NO: E-POST

en: Earn recurring revenue and get payouts into your bank account.
nb_NO: Få regelmessig inntekt samt utbetalinger til bankkontoen din.

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit %1$s
nb_NO: Rediger %1$s

en: Edit details
nb_NO: Rediger detaljer

en: Edit the way your store name appears on your customers' bank statements.
nb_NO: Rediger måten butikknavnet ditt vises på i kundenes kontoutskrifter.

en: Edit the way your store name appears on your customers’ bank statements (read more about requirements <a>here</a>).
nb_NO: Rediger måten butikknavnet ditt vises på i kundenes kontoutskrifter (les mer om kravene <a>her</a>).

en: Elevated
nb_NO: Forhøyet

en: Email
nb_NO: E-post

en: Email address
nb_NO: E-postadresse

en: Email associated with the billing details.
nb_NO: E-postadresse knyttet til faktureringsdetaljene.

en: Email associated with the link.
nb_NO: E-postadresse knyttet til lenken.

en: Email customer
nb_NO: Send e-post til kunden

en: Empty parameter is not allowed
nb_NO: Tom parameter er ikke tillatt

en: Enable
nb_NO: Aktiver

en: Enable %s
nb_NO: Skru på %s

en: Enable AVS Mismatch filter
nb_NO: Aktiver filter for manglende AVS-samsvar

en: Enable Address Mismatch filter
nb_NO: Aktiver filter for manglende adressesamsvar

en: Enable Apple Pay / Google Pay
nb_NO: Aktiver Apple Pay / Google Pay

en: Enable Apple Pay and Google Pay on selected pages
nb_NO: Aktiver Apple Pay og Google Pay på utvalgte sider

en: Enable HTTPS on your checkout pages to display all available payment methods and protect your customers data.
nb_NO: Aktiver HTTPS på betalingssidene dine for å vise alle tilgjengelige betalingsmåter og beskytte kundedataene dine.

en: Enable IP Address Mismatch filter
nb_NO: Aktiver filter for manglende IP-adressesamsvar

en: Enable International IP Address filter
nb_NO: Aktiver internasjonalt IP-adressefilter

en: Enable Multi-Currency
nb_NO: Aktiver multivaluta

en: Enable Order Items Threshold filter
nb_NO: Aktiver filter for antallgrense

en: Enable Purchase Price Threshold filter
nb_NO: Aktiver filter for prisgrense

en: Enable Stripe Billing
nb_NO: Aktiver Stripe Billing

en: Enable Stripe Billing for future subscriptions
nb_NO: Aktiver Stripe-fakturering for fremtidige abonnementer

en: Enable Subscriptions with %s
nb_NO: Aktiver abonnementer med %s

en: Enable WooPay
nb_NO: Aktiver WooPay

en: Enable WooPay button on selected pages
nb_NO: Aktiver WooPay-knappen på utvalgte sider

en: Enable global theme support
nb_NO: Aktiver støtte for globalt tema

en: Enable manual capture
nb_NO: Aktiver manuelt opptak

en: Enable or disable %s on your store.
nb_NO: Aktiver eller deaktiver %s i butikken din.

en: Enable payment request buttons (Apple Pay, Google Pay, and more). %1$sBy using Apple Pay, you agree to %2$s and %3$s's Terms of Service.
nb_NO: Aktiver knapper for betalingsforespørsel (Apple Pay, Google Pay og mer). %1$sVed å bruke Apple Pay samtykker du i tjenestevilkårene til %2$s og %3$s.

en: Enable payment via saved cards
nb_NO: Aktiver betalinger via lagrede kort

en: Enable payments via saved cards
nb_NO: Aktiver betalinger via lagrede kort

en: Enable secure checkout
nb_NO: Aktiver sikker betaling

en: Enable test mode
nb_NO: Aktiver testmodus

en: Enable this email notification
nb_NO: Aktiver dette e-postvarselet

en: Enabled
nb_NO: Aktivert

en: Enabled APMs
nb_NO: Aktiverte APM-er

en: Enabled Fraud Filters
nb_NO: Aktiverte svindelfiltre

en: Enabled currencies
nb_NO: Aktiverte valutaer

en: Enabled currencies updated.
nb_NO: Aktiverte valutaer er oppdatert.

en: Enhanced fraud protection 🔒
nb_NO: Forbedret svindelbeskyttelse

en: Enter a price in your default currency (%s) to see it converted to %s using the exchange rate and formatting rules above.
nb_NO: Legg inn en pris i standardvalutaen din (%s) for å se den konvertert til %s med vekslingskursen og formateringsreglene ovenfor.

en: Enter the custom text you would like the button to have.
nb_NO: Legg inn den egendefinerte teksten du vil at knappen skal ha.

en: Enter the entity number, reference number, and amount.
nb_NO: Angi enhetsnummer, referansenummer og beløp.

en: Enter the height you would like the button to be in pixels. Width will always be 100%.
nb_NO: Legg inn høyden du vil at knappen skal være, i piksler. Bredden vil alltid være 100 %.

en: Enter the manual rate you would like to use. Must be a positive number.
nb_NO: Skriv inn den manuelle prisen du vil bruke. Må være et positivt tall.

en: Enter your UEN (e.g., 200312345A) or GST Registration Number (e.g., M91234567X).
nb_NO: Skriv inn UEN (f.eks. 200312345A) eller GST-registreringsnummer (f.eks. M91234567X).

en: Enter your fixed rate of exchange
nb_NO: Legg inn fast vekslingskurs

en: Entity
nb_NO: Enhet

en: Error - Unable to fetch automatic rate for this currency
nb_NO: Feil – kunne ikke hente automatisk valutakurs for denne valutaen

en: Error creating instant payout.
nb_NO: Feil ved oppretting av øyeblikkelig utbetaling.

en: Error determining the connection status.
nb_NO: Feil ved fastsettelse av tilkoblingsstatus.

en: Error downloading file
nb_NO: Feil ved nedlasting av fil

en: Error retrieving all payouts' overviews.
nb_NO: Feil ved henting av alle utbetalingsoversikter.

en: Error retrieving authorization.
nb_NO: Feil ved henting av autorisasjon.

en: Error retrieving currencies.
nb_NO: Feil ved henting av valutaer.

en: Error retrieving dispute.
nb_NO: Feil ved henting av tvisten.

en: Error retrieving disputes.
nb_NO: Feil ved henting av tvister.

en: Error retrieving documents.
nb_NO: Feil ved henting av dokumenter.

en: Error retrieving file.
nb_NO: Feil ved henting av filen.

en: Error retrieving on review transactions.
nb_NO: Feil ved henting av gjennomgangstransaksjoner.

en: Error retrieving payout.
nb_NO: Feil ved henting av utbetaling.

en: Error retrieving payouts.
nb_NO: Feil ved henting av utbetalinger.

en: Error retrieving settings.
nb_NO: Feil ved henting av innstillinger.

en: Error retrieving single currency settings.
nb_NO: Feil ved henting av innstillinger for enkeltvaluta.

en: Error retrieving store settings.
nb_NO: Feil ved henting av butikkinnstillinger.

en: Error retrieving the active loan summary.
nb_NO: Feil ved henting av det aktive lånesammendraget.

en: Error retrieving the summary of disputes.
nb_NO: Feil ved henting av tvistesammendraget.

en: Error retrieving transaction.
nb_NO: Feil ved henting av transaksjonen.

en: Error retrieving transactions.
nb_NO: Feil ved henting av transaksjoner.

en: Error retrieving uncaptured transactions.
nb_NO: Feil ved henting av uoppfangede transaksjoner.

en: Error saving option
nb_NO: Feil ved lagring av alternativ

en: Error saving settings.
nb_NO: Feil ved lagring av innstillinger.

en: Error saving store settings.
nb_NO: Feil ved lagring av butikkinnstillinger.

en: Error starting the Stripe Billing migration.
nb_NO: Feil ved start av overføring av Stripe-fakturering.

en: Error updating currency settings.
nb_NO: Feil ved oppdatering av valutainnstillinger.

en: Error updating enabled currencies.
nb_NO: Feil under oppdatering av aktiverte valutaer.

en: Error while loading timeline
nb_NO: Feil under innlasting av tidslinje

en: Error: Invalid Japanese phone number:
nb_NO: Feil: Ugyldig japansk telefonnummer:

en: Error: Invalid address format!
nb_NO: Feil: Ugyldig adresseformat!

en: Error: Invalid email address:
nb_NO: Feil: Ugyldig e-postadresse:

en: Error: Invalid phone number:
nb_NO: Feil: Ugyldig telefonnummer:

en: Error: The payment could not be captured because the requested capture amount is greater than the amount you can capture for this charge.
nb_NO: Feil: Betalingen kunne ikke registreres fordi det forespurte registreringsbeløpet er større enn beløpet du kan registrere for dette kjøpsbeløpet.

en: Estonia
nb_NO: Estland

en: Even if your customer agrees to withdraw the dispute, you must still submit appropriate evidence using the forms on the next screen. Simply saying that your customer is going to withdraw the dispute is not sufficient evidence.
nb_NO: Selv om kunden godtar å trekke tvisten, må du fortsatt sende inn passende bevis via skjemaene i neste skjermbilde. Å simpelthen si at kunden din kommer til å trekke tilbake tvisten, er ikke tilstrekkelig bevis.

en: Evidence saved!
nb_NO: Bevis lagret!

en: Evidence submitted successfully
nb_NO: Dokumentasjonen ble sendt inn

en: Evidence submitted!
nb_NO: Bevis er sendt inn!

en: Exchange rate
nb_NO: Vekslingskurs

en: Expand your business with giropay — Germany’s second most popular payment system.
nb_NO: Utvid bedriften din med giropay – Tysklands nest mest populære betalingssystem.

en: Expand your business with iDEAL — Netherlands’s most popular payment method.
nb_NO: Utvid bedriften din med iDEAL — Nederlands mest populære betalingsmetode.

en: Expiration month of the card.
nb_NO: Utløpsmåneden for kortet.

en: Expiration year of the card.
nb_NO: Utløpsåret for kortet.

en: Expires
nb_NO: Utløper

en: Expires %s
nb_NO: Utløper %s

en: Expires <strong>%s</strong>
nb_NO: Utløper <strong>%s</strong>

en: Express checkout does not support products without prices! Please add a price to product #%d
nb_NO: Ekspresskassen støtter ikke produkter uten priser! Vennligst legg til en pris på produkt nummer%d

en: Express checkout locations that should be enabled.
nb_NO: Ekspresskassesteder som bør være aktivert.

en: Express checkouts
nb_NO: Ekspresskasse

en: Express checkouts:
nb_NO: Ekspressbetaling:

en: Failed
nb_NO: Mislyktes

en: Failed subscription renewal SCA authentication
nb_NO: Mislykket SCA-autentisering for fornyelse av abonnementet

en: Failed to activate the account: account does not exist.
nb_NO: Kunne ikke aktivere kontoen: Kontoen finnes ikke.

en: Failed to add the provided payment method. Please try again later
nb_NO: Kunne ikke legge til den oppgitte betalingsmetoden. Prøv igjen senere

en: Failed to create refund
nb_NO: Kan ikke opprette refusjon

en: Failed to delete account.
nb_NO: Kunne ikke slette konto.

en: Failed to detect connection status
nb_NO: Kunne ikke oppdage tilkoblingsstatus

en: Failed to disable test drive account.
nb_NO: Kunne ikke deaktivere testkonto.

en: Failed to finalize onboarding session.
nb_NO: Kunne ikke ferdigstille introduksjonsøkt.

en: Failed to preview the Apple Pay or Google Pay button. Ensure your store uses HTTPS on a publicly available domain and you're viewing this page in a Safari or Chrome browser. Your device must be configured to use Apple Pay or Google Pay.
nb_NO: Kunne ikke forhåndsvise Apple Pay- eller Google Pay-knappen. Påse at butikken bruker HTTPS i et offentlig tilgjengelig domene, og at du ser denne siden i en Safari- eller Chrome-nettleser. Enheten må være konfigurert til å bruke Apple Pay eller Google Pay.

en: Failed to reset the account: account does not exist.
nb_NO: Kunne ikke tilbakestille kontoen: Kontoen finnes ikke.

en: Failed to save evidence. (%s)
nb_NO: Kunne ikke lagre bevis. (%s)

en: Failed to submit evidence. (%s)
nb_NO: Kunne ikke sende inn bevis. (%s)

en: Failed to update Account locale.
nb_NO: Kunne ikke oppdatere kontoens lokalitet.

en: Failed to update Stripe account.
nb_NO: Kunne ikke oppdatere Stripe-kontoen.

en: Failed to upload file. (%s)
nb_NO: Kunne ikke laste opp filen. (%s)

en: Failure reason:
nb_NO: Feilårsak:

en: Fee
nb_NO: Avgift

en: Fee amount
nb_NO: Gebyrbeløp

en: Fee breakdown
nb_NO: Gebyrdetaljer

en: Fee refund
nb_NO: Refusjon av gebyr

en: Fee refund: %s
nb_NO: Refusjon av gebyr: %s

en: Fee: %s
nb_NO: Avgift: %s

en: Fees
nb_NO: Gebyrer

en: Fees:
nb_NO: Avgifter:

en: Fetch rates automatically
nb_NO: Hent rater automatisk

en: Field on which to sort.
nb_NO: Feltet det skal sorteres på.

en: Filter action
nb_NO: Filterhandling

en: Filter configuration
nb_NO: Filterkonfigurasjon

en: Filter transactions after this date.
nb_NO: Filtrer transaksjoner etter denne datoen.

en: Filter transactions based on the associated deposit ID.
nb_NO: Filtrer transaksjoner basert på tilknyttet innskudds-ID.

en: Filter transactions based on the associated order ID.
nb_NO: Filtrer transaksjoner basert på tilknyttet bestillings-ID.

en: Filter transactions based on the customer email.
nb_NO: Filtrer transaksjoner basert på kundens e-postadresse.

en: Filter transactions based on the payment method used.
nb_NO: Filtrer transaksjoner basert på brukt betalingsmetode.

en: Filter transactions before this date.
nb_NO: Filtrer transaksjoner før denne datoen.

en: Filter transactions between these dates.
nb_NO: Filtrer transaksjoner mellom disse datoene.

en: Filter transactions where type is a specific value.
nb_NO: Filtrer transaksjoner der type er en bestemt verdi.

en: Final day to respond to %d of the disputes
nb_NO: Siste dag for svar på %d av tvistene

en: Finish business details verifications
nb_NO: Fullfør bekreftelse av forretningsopplysninger

en: Finish setting up %s
nb_NO: Fullfør oppsettet av %s

en: Finish setup
nb_NO: Fullfør oppsettet

en: Finish your verification process
nb_NO: Fullfør verifiseringsprosessen

en: Finishing payments setup
nb_NO: Fullføre oppsett av betalinger

en: First paydown
nb_NO: Første utbetaling

en: First, get in touch with your customer. If you understand what they believe happened, there is a chance for you to explain the misunderstanding or to make it right.
nb_NO: Ta først kontakt med kunden din. Hvis du forstår hva de mener har skjedd, er det en mulighet for deg å forklare misforståelsen eller rette den opp.

en: First, get in touch with your customer. Understanding why they filed the dispute will be important for helping make sure your customer gets the product and will give you critical information to prevent this from happening to others.
nb_NO: Ta først kontakt med kunden din. Å forstå hvorfor kunden sendte inn tvisten, vil være viktig for å bidra til at kunden din får produktet og vil gi deg viktig informasjon for å forhindre at dette skjer med andre.

en: First, try to get in touch with your customer. Sometimes people forget about payments they make or don’t recognize the way they appear on their card statement. If this is the case, ask them to contact their card issuer and let them know they no longer dispute the transaction. Even if your customer agrees to withdraw the dispute, you must still submit appropriate evidence. Simply saying that your customer is going to withdraw the dispute is not sufficient evidence.
nb_NO: Prøv først å komme i kontakt med kunden din. Noen ganger glemmer folk utførte betalinger eller gjenkjenner ikke måten de vises på kortutskriften. Hvis dette er tilfelle, ber du dem kontakte kortutstederen og gi beskjed om at de ikke lenger bestrider transaksjonen. Selv om kunden godtar å trekke tvisten, må du fortsatt sende inn passende bevis. Å simpelthen si at kunden din kommer til å trekke tilbake tvisten, er ikke tilstrekkelig bevis.

en: Fixed fee
nb_NO: Fast avgift

en: Fixed fee: %s
nb_NO: Fast avgift: %s

en: For products that have been repaired or replaced, provide evidence that the cardholder agreed to a repair or replacement, it has been received by the customer, and the repair or replacement has not since been disputed.
nb_NO: For produkter som har blitt reparert eller byttet ut, må du oppgi bevis på at kortholderen samtykket i reparasjon eller ombytte, at det har blitt mottatt av kunden, og at reparasjonen eller ombyttet ikke har blitt bestridet.

en: For recurring payment greater than mandate amount or INR 15000, payment was not approved by the card holder.
nb_NO: For gjentakende betaling større enn fullmaktsbeløpet, eller INR 15000, ble ikke betalingen godkjent av kortinnehaveren.

en: For security, this filter is enabled and cannot be modified. Payments failing CVC verification will be blocked. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: Av sikkerhetsgrunner er dette filteret aktivert og kan ikke endres. Betalinger med mislykket CVC-bekreftelse blir blokkert. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: Formatting rules
nb_NO: Formateringsregler

en: France
nb_NO: Frankrike

en: Fraud &amp; Risk
nb_NO: Svindel og risiko

en: Fraud Protection Level
nb_NO: Svindelbeskyttelsesnivå

en: Fraud protection
nb_NO: Beskyttelse mot svindel

en: Fraud risk level.
nb_NO: Svindelrisikonivå

en: Fraudulent
nb_NO: Svindel

en: Fraudulent transactions often use fake addresses to place orders. If the IP address seems to be in one country, but the billing address is in another, that could signal potential fraud.
nb_NO: Svindeltransaksjoner bruker ofte falske adresser til å legge inn ordrer. Hvis IP-adressen ser ut til å være i ett land, mens faktureringsadressen er i et annet, kan det tyde på potensiell svindel.

en: Frequency
nb_NO: Frekvens

en: Friday
nb_NO: fredag

en: From %1$f%% + %2$s
nb_NO: Fra %1$f%% + %2$s

en: From version 9.7 of WooPayments (scheduled for 23 July, 2025), you'll no longer be able to offer new product subscriptions using the built-in subscriptions functionality. To avoid disruption, please install WooCommerce Subscriptions for free.
nb_NO: Fra versjon 9.7 av WooPayments (planlagt for 23. juli 2025) vil du ikke lenger kunne tilby nye produktabonnementer ved bruk av den innebygde abonnementsfunksjonen. Hvis du vil unngå avbrudd, kan du installere WooCommerce Subscriptions gratis.

en: Funds are available for payout %s business days after they’re received.
nb_NO: Midler er tilgjengelige for innskudd %s virkedager etter at de er mottatt.

en: Future payout
nb_NO: Fremtidig utbetaling

en: General
nb_NO: Generellt

en: Germany
nb_NO: Tyskland

en: Get %1$s via instant payout. Funds are typically in your bank account within 30 mins. Fee: %2$s%%.
nb_NO: Få %1$s via øyeblikkelig utbetaling. Midlene vil vanligvis være på bankkontoen din innen 30 minutter. Gebyr: %2$s%%.

en: Get %s now
nb_NO: Hent %s nå

en: Get immediate access to your funds when you need them – including nights, weekends, and holidays. With %s' <a>Instant Payouts feature</a>, you're able to transfer your earnings to a debit card within minutes.
nb_NO: Få umiddelbar tilgang til pengene dine når du trenger dem – inkludert netter, helger og helligdager. Med %s-funksjonen for <a>øyeblikkelige utbetalinger</a> kan du overføre inntektene dine til et debetkort i løpet av minutter.

en: Get started
nb_NO: Kom i gang

en: Get your customer to withdraw the dispute by helping them identify the payment. Otherwise, challenge the dispute with appropriate evidence that proves the purchase was legitimate.
nb_NO: Få kunden til å trekke tilbake tvisten ved å hjelpe dem med å identifisere betalingen. Ellers bør tvisten bestrides med behørig bevis som viser at kjøpet faktisk skjedde.

en: Good afternoon
nb_NO: God ettermiddag

en: Good afternoon, %s
nb_NO: God ettermiddag, %s

en: Good evening
nb_NO: God kveld

en: Good evening, %s
nb_NO: God kveld, %s

en: Good morning
nb_NO: God morgen

en: Good morning, %s
nb_NO: God morgen, %s

en: Google Pay is incompatible with test mode. {{learnMore}}Learn more{{/learnMore}}.
nb_NO: Google Pay er ikke kompatibelt med testmodus. {{learnMore}}Finn ut mer{{/learnMore}}.

en: Got it
nb_NO: Skjønner

en: Great news — your %s account has been activated. You can now start accepting payments on your store, subject to {{restrictionsLink}}certain restrictions{{/restrictionsLink}}.
nb_NO: Vi har gode nyheter – %s-kontoen din er aktivert. Du kan nå begynne å ta imot betalinger i butikken, underlagt {{restrictionsLink}}visse begrensninger{{/restrictionsLink}}.

en: Great news — your %s account has been activated. You can now start accepting payments on your store.
nb_NO: Gode nyheter – %s-kontoen din er aktivert. Du kan nå begynne å ta imot betalinger i butikken.

en: Greece
nb_NO: Hellas

en: Green check mark
nb_NO: Grønt hakemerke

en: Held for review
nb_NO: Hold igjen til gjennomgang

en: Help avoid unauthorized transactions and disputes by setting your fraud protection level.
nb_NO: Bidra til å unngå uautoriserte transaksjoner og tvister ved å angi nivået for svindelbeskyttelse.

en: Help other businesses succeed
nb_NO: Hjelp andre virksomheter med å lykkes

en: Help us make improvements to %s
nb_NO: Hjelp oss å forbedre %s

en: Here's a brief list of the information you'll need to finish payment signup:
nb_NO: Her er en kort liste over informasjonen du trenger for å fullføre betalingsregistreringen:

en: Hi %s,
nb_NO: Hei %s,

en: Hi%s, Welcome to %s!
nb_NO: Hei, %s. Velkommen til %s!

en: Hide tasks
nb_NO: Skjul oppgaver

en: Highest
nb_NO: Høyest

en: Home address
nb_NO: Hjemmeadresse

en: Hong Kong
nb_NO: Hongkong

en: How does this filter protect me?
nb_NO: Hvordan beskytter dette filteret meg?

en: How quickly will you confirm my identity and allow me to process payments?
nb_NO: Hvor raskt vil du bekrefte identiteten min og la meg behandle betalinger?

en: Http request failed. Reason: %1$s
nb_NO: HTTP-forespørsel mislyktes. Grunn: %1$s

en: Hungary
nb_NO: Ungarn

en: I have a valid %1$s
nb_NO: Jeg har et gyldig %1$s

en: I'm setting up a store for someone else.
nb_NO: Jeg setter opp en butikk for noen andre.

en: ID for the payment intent.
nb_NO: ID for betalingshensikten.

en: ID for the payment method.
nb_NO: ID for betalingsmetoden.

en: IP ADDRESS
nb_NO: IP-ADRESSE

en: IP Address Mismatch
nb_NO: Manglende IP-adressesamsvar

en: IRD Number
nb_NO: IRD-nummer

en: Icelandic Króna does not accept decimals. Please update your currency number of decimals to 0 or select a different currency. %1$sVisit settings%2$s
nb_NO: Islandsk króna godtar ikke desimaler. Oppdater antall desimaler for valutaen til 0, eller velg en annen valuta. %1$sBesøksinnstillinger%2$s

en: Identify the issue and work towards a resolution where possible.
nb_NO: Identifiser problemet og prøv å finne en løsning der det er mulig.

en: If %s "Saved cards" should be enabled.
nb_NO: Hvorvidt lagrede kort skal være aktivert i %s.

en: If %s express checkouts should be enabled.
nb_NO: Hvorvidt ekspresskasse skal være aktivert i %s.

en: If %s manual capture of charges should be enabled.
nb_NO: Hvorvidt manuell registrering av kostnader være aktivert i %s.

en: If %s should be enabled.
nb_NO: Hvorvidt %s skal være aktivert.

en: If Stripe Billing is enabled.
nb_NO: Om Stripe-fakturering er aktivert.

en: If WooPay should be enabled.
nb_NO: Hvorvidt WooPay skal aktiveres.

en: If enabled, users will be able to pay using Apple Pay, Google Pay or the Payment Request API if supported by the browser.
nb_NO: Hvis aktivert, vil brukere kunne betale med Apple Pay, Google Pay eller Payment Request API, hvis det støttes av nettleseren.

en: If enabled, users will be able to pay with a saved card during checkout. Card details are saved on our platform, not on your store.
nb_NO: Hvis det er aktivert, vil brukere kunne betale med et lagret kort i kassen. Kortdetaljer lagres på plattformen vår, ikke i butikken din.

en: If the cardholder agrees to withdraw the dispute, you should still submit evidence for the dispute using the forms on the next screen. In addition to the following evidence, your submission should include correspondence with the cardholder saying they would withdraw the dispute and a written statement from their card issuer confirming that the dispute has been withdrawn.
nb_NO: Selv om kortinnehaveren godtar å trekke tvisten, bør du sende inn bevis for tvisten ved å bruke skjemaene på neste skjermbilde. I tillegg til følgende bevis bør innsendingen din inneholde korrespondanse med kortinnehaveren som sier at de vil trekke tvisten og en skriftlig erklæring fra kortutstederen som bekrefter at tvisten er trukket tilbake.

en: If the customer has not yet returned the product or canceled the service, provide specific information to that effect. You should double-check your incoming shipping records to verify that you have not received a return before you respond. If you have processed a credit or reversal for this transaction, provide evidence of this which includes the amount and date processed.
nb_NO: Hvis kunden ikke har returnert produktet eller avbrutt tjenesten, må du oppgi spesifikk informasjon om det. Du bør dobbelsjekke innkommende sendingslogger for å verifisere at du ikke har mottatt en retur før du svarer. Hvis du har behandlet en kreditt eller reversering for denne transaksjoner, må du levere bevis for dette, inkludert beløpet og behandlingsdato.

en: If the customer withdraws their dispute you should still submit evidence using the forms on the next screen. Be sure to provide a letter or email from the cardholder stating that they are no longer in dispute.
nb_NO: Hvis kunden trekker tvisten, bør du likevel sende inn bevis ved å bruke skjemaene på neste skjermbilde. Lever med et brev eller e-post fra kortholderen som viser at de ikke lenger er bestridte.

en: If the product or service is as described, provide specific information (invoice, contract, etc.) to refute the cardholder’s claims. Quality disputes are where the customer does not agree with the condition of merchandise or service received (e.g., a car repair situation or quality of a hotel room). There may be instances where you will need to obtain a neutral third-party opinion to help corroborate your claim against the cardholder. Provide as much specific information and documentation as possible to refute the cardholder’s claims. It is recommended that you address each point that the cardholder has made.
nb_NO: Hvis produktet eller tjenesten er som beskrevet, må du oppgi spesifikk informasjon (faktura, kontrakt osv.) for å motsi kortholderens påstander. Tvister om kvalitet er der kunden ikke er fornøyd med tilstanden til varene eller tjenestene kunden har mottatt (f.eks. en bilreparasjon eller kvaliteten til et hotellrom). Det kan være tilfeller der du vil måtte be om en vurdering fra en tredjepart for å hjelpe deg med å forklare kravet mot kortholderen. Gi så mye spesifikk informasjon og dokumentasjon som mulig for å tilbakevise kortinnehaverens krav. Det anbefales at du tar opp hvert argument som kortinnehaveren har oppgitt.

en: If there have been two or more separate payments, you should get in touch with your customer. If you understand what their complaint is, there is a chance for you to explain the misunderstanding or to make it right. If you’re able to resolve the issue with your customer, you can ask that they withdraw the dispute.
nb_NO: Hvis det har vært to eller flere separate betalinger, bør du ta kontakt med kunden din. Hvis du forstår hva klagen deres går ut på, er det en mulighet for deg å forklare misforståelsen eller rette den opp. Hvis du klarer å løse problemet med kunden din, kan du be om at de trekker tvisten.

en: If there were duplicate payments, you should accept the dispute. You cannot issue a refund while a payment is being disputed. The credit card networks place liability for accepting disputed payments with you, the business.
nb_NO: Hvis det var dupliserte betalinger, bør du godta tvisten. Du kan ikke utstede en refusjon mens en betaling bestrides. Kredittkortnettverkene legger ansvar for å akseptere bestridte betalinger med deg, bedriften.

en: If they were not, collect any and all information documenting that each payment was made separately, such as copies of receipts. If the receipts don’t include the items purchased, be sure to include an itemized list. Each receipt should clearly indicate that the payments are for separate purchases of items or services. If you’ve been able to get in touch with the customer you should be sure to address any concerns they had in your evidence.
nb_NO: Hvis de ikke ble lastet inn, samler du inn all informasjon som dokumenterer at hver betaling ble gjort separat, for eksempel kopier av kvitteringer. Hvis kvitteringene ikke inkluderer varene som er kjøpt, må du sørge for å inkludere en spesifisert liste. Hver kvittering skal tydelig indikere at betalingene er for separate kjøp av varer eller tjenester. Hvis du har vært i stand til å komme i kontakt med kunden, bør du sørge for å ta opp eventuelle bekymringer de hadde i bevisene dine.

en: If you believe the dispute is invalid, you can challenge it by submitting the appropriate evidence using the response forms on the next screen.
nb_NO: Hvis du mener at disputten er ugyldig, kan du bestride den ved å sende inn behørig bevis med responsskjemaet på neste skjerm.

en: If you believe the payment was actually made using a stolen credit card, you will need to accept the dispute. The credit card networks place liability for accepting unauthorized transactions with you, the business.
nb_NO: Hvis du tror at betalingen faktisk ble utført med et stjålet kredittkort, må du godta tvisten. Kredittkortnettverkene legger ansvar for å akseptere uautoriserte transaksjoner hos deg, forretningsvirksomheten.

en: If you can not prove the customer received their product or service as described, you should accept the dispute. You cannot issue a refund while a payment is being disputed. The credit card networks place liability for accepting disputed payments with you, the business.
nb_NO: Hvis du ikke kan bevise at kunden mottok produktet eller tjenesten som beskrevet, bør du godta tvisten. Du kan ikke utstede en refusjon mens en betaling bestrides. Kredittkortnettverkene legger ansvar for å akseptere bestridte betalinger med deg, bedriften.

en: If you can not prove the customer received their product or service, you should accept the dispute. You cannot issue a refund while a payment is being disputed. The credit card networks place liability for accepting disputed payments with you, the business.
nb_NO: Hvis du ikke kan bevise at kunden mottok produktet eller tjenesten, bør du godta tvisten. Du kan ikke utstede en refusjon mens en betaling bestrides. Kredittkortnettverkene legger ansvar for å akseptere bestridte betalinger med deg, bedriften.

en: If you can not prove the customer’s subscription was canceled, and or they did not follow your cancellation policy, you should accept the dispute. You cannot issue a refund while a payment is being disputed. The credit card networks place liability for accepting disputed payments with you, the business.
nb_NO: Hvis du ikke kan bevise at kundens abonnement ble sagt opp, og/eller at kunden ikke fulgte oppsigelsesreglene dine, bør du godta tvisten. Du kan ikke utstede en refusjon mens en betaling bestrides. Kredittkortnettverkene legger ansvar for å akseptere bestridte betalinger hos deg, forretningsvirksomheten.

en: If you choose to continue, our payment partner Stripe will send an e-mail to {{merchantEmail /}} to collect the required information
nb_NO: Hvis du velger å fortsette, vil vår betalingspartner Stripe sende en e-post til {{merchantEmail /}} for å samle inn nødvendig informasjon

en: If you do not want these subscriptions to continue to be billed, you should %1$scancel all subscriptions%2$s prior to deactivating %3$s.
nb_NO: Hvis du ikke vil at disse abonnementene skal fortsette å bli fakturert, bør du %1$skansellere alle abonnementer%2$s før du deaktiverer %3$s.

en: If you do not want these subscriptions to continue to be billed, you should %1$scancel these subscriptions%2$s prior to deactivating %3$s.
nb_NO: Hvis du ikke vil at disse abonnementene skal fortsette å bli fakturert, bør du %1$skansellere disse abonnementene%2$s før du deaktiverer %3$s.

en: If you're setting up %s for someone else, it's best to have that person complete the account creation process. As you can see above, we ask for very specific information about the business owner - and you might not have all the details at hand. It's not always possible to change account information once it's been saved, especially if the site accepts live transactions before the correct account information is entered.
nb_NO: Hvis du setter opp %s for noen andre, er det best å la denne personen fullføre kontoopprettingsprosessen. Som du kan se ovenfor, ber vi om veldig spesifikk informasjon om bedriftseieren – og du har kanskje ikke alle detaljene for hånden. Det er ikke alltid mulig å endre kontoinformasjonen når den er lagret, spesielt hvis nettstedet aksepterer direkte transaksjoner før riktig kontoinformasjon er angitt.

en: If you've managed to resolve the issue with your customer, help them with the withdrawal of their dispute.
nb_NO: Hvis du har klart å løse problemet overfor kunden, kan du hjelpe kunden med å trekke tvisten tilbake.

en: If your customer made no attempt to return the product or cancel the service, or if you provided a replacement product or service, make sure to note that as well.
nb_NO: Hvis kunden din ikke forsøkte å returnere produktet, sa opp tjenesten, eller hvis du leverte et produkt eller en tjeneste som erstatning, må du oppgi dette også.

en: If your customer was not refunded appropriately, you will need to accept the dispute, or resolve the issue with your customer. The credit card networks place liability for accepting disputed payments with you, the business.
nb_NO: Hvis kunden din ikke ble refundert korrekt, vil du måtte akseptere tvisten eller løse problemet med kunden din. Kredittkortnettverkene legger ansvar for å akseptere bestridte betalinger med deg, bedriften.

en: If your sales exceed the VAT threshold for your country, you're required to register for a VAT Number.
nb_NO: Hvis salget overstiger MVA-terskelen for landet ditt, må du registrere deg for et MVA-nummer.

en: Important information regarding subscriptions in WooPayments
nb_NO: Viktig informasjon om abonnementer i WooPayments

en: In Progress
nb_NO: Pågår

[ctx: In admin renewal failed email]
en: The automatic recurring payment for order %1$s from %2$s has failed. The customer was sent an email requesting authentication of payment. If the customer does not authenticate the payment, they will be requested by email again %3$s.
nb_NO: Automatisk gjentakende betaling for ordre %1$s fra %2$s har mislyktes. Kunden mottok en e-post med forespørsel om autentisering av betaling. Hvis kunden ikke autentiserer betalingen, vil de bli forespurt på e-post igjen %3$s.

[ctx: In failed renewal authentication email]
en: The automatic payment to renew your subscription with %1$s has failed. To reactivate the subscription, please login and authorize the renewal from your account page: %2$s
nb_NO: Den automatiske betalingen for å fornye abonnementet ditt med %1$s har mislyktes. For å reaktivere abonnementet må du logge inn og autorisere fornyelse fra kontosiden din: %2$s

en: In just a few moments, you'll be ready to test payments on your store.
nb_NO: Om bare noen få øyeblikk er du klar til å teste betalinger i butikken din.

en: In order to receive payouts, you will need to provide your bank details.
nb_NO: Du må oppgi bankopplysninger for å kunne motta utbetalinger.

en: In transit
nb_NO: I transitt

en: In your online bank account or from an ATM, choose "Payment and other services".
nb_NO: I nettbanken eller fra en minibank velger du "Betaling og andre tjenester".

en: In-Person
nb_NO: Personlig

en: In-Person (POS)
nb_NO: Personlig (POS)

en: In-Person Card Payment
nb_NO: Personlig kortbetaling

en: In-person transactions
nb_NO: Transaksjoner med fysisk oppmøte

en: Inactive
nb_NO: Inaktiv

en: Include timezone into date filtering.
nb_NO: Inkluder tidssone i datofiltrering.

en: Incorrect account details
nb_NO: Feil kontodetaljer

en: Increase conversion at checkout
nb_NO: Øk konverteringen i kassen

en: Indicates whether the transaction was made online or offline.
nb_NO: Angir om transaksjonen ble gjort online eller offline.

en: Industry
nb_NO: Industri

en: Inquiry: Closed
nb_NO: Forespørsel: Stengt

en: Inquiry: Response needed
nb_NO: Forespørsel: Trenger svar

en: Inquiry: Under review
nb_NO: Forespørsel: Under vurdering

en: Install WooCommerce
nb_NO: Installer WooCommerce

en: Install WooCommerce Subscriptions
nb_NO: Installer WooCommerce Subscriptions

en: Instant payout
nb_NO: Øyeblikkelig utbetaling

en: Instant payout date
nb_NO: Dato for øyeblikkelig utbetaling

en: Instant payout for %s in transit.
nb_NO: Øyeblikkelig utbetaling for %s er under overføring.

en: Insufficient funds
nb_NO: Utilstrekkelige midler

en: Insufficient funds in your WooPayments balance.
nb_NO: Ikke nok midler på WooPayments-kontoen din.

en: Intent creation failed with the following message: %s
nb_NO: Intensjonsopprettelse mislyktes, med følgende melding: %s

en: Intent id was not included for payment complete status change.
nb_NO: Intensjons-ID-en ble ikke inkludert for endring av betalingsstatus.

en: Intentions require at least one payment method
nb_NO: Intensjoner krever minst én betalingsmåte

en: International IP Address
nb_NO: Internasjonal IP-adresse

en: International card fee: %1$s%%
nb_NO: Gebyr for utenlandske kort: %1$s%%

en: International card fee: %1$s%% + %2$s
nb_NO: Gebyr for utenlandske kort: %1$s%% + %2$s

en: International payment fee
nb_NO: Internasjonalt betalingsgebyr

en: International payment method fee
nb_NO: Gebyr for internasjonal betalingsmetode

en: Invalid Refund Amount
nb_NO: Ugyldig refusjonsbeløp

en: Invalid express checkout method ID specified.
nb_NO: Ugyldig ID for ekspresskassemetode er angitt.

en: Invalid number passed. Number %1$s needs to be larger than %2$s
nb_NO: Ugyldig tall. Tallet %1$s må være større enn %2$s

en: Invalid or missing payment details. Please ensure the provided payment method is correctly entered.
nb_NO: Ugyldige eller manglende betalingsopplysninger. Kontroller at den oppgitte betalingsmetoden er riktig lagt inn.

en: Invalid order status
nb_NO: Ugyldig nettstatus

en: Invalid payment intent
nb_NO: Ugyldig betalingsintensjon

en: Invalid phone number.
nb_NO: Ugyldig telefonnummer.

en: Invalid product id
nb_NO: Ugyldig produkt-ID

en: Invalid token: cookie and session customer mismatch
nb_NO: Ugyldig token: uoverensstemmelse mellom informasjonskapsel og øktkunde

en: Invalid value type; must be either boolean or array
nb_NO: Ugyldig verditype; må være boolsk eller tabell

en: Investigate this purchase and refund the transaction as needed.
nb_NO: Undersøk dette kjøpet, og refunder eventuelt transaksjonen.

en: Ireland
nb_NO: Irland

en: Is Not
nb_NO: Er ikke

en: Is my data safe with %s?
nb_NO: Er dataene mine trygge med %s?

en: Is the payment gateway ready and enabled for use on your store?
nb_NO: Er betalingsgatewayen klar og aktivert for bruk i butikken?

en: Issue a full refund back to your customer's payment method using %s. This action can not be undone. To issue a partial refund, click "Cancel", and use the "Refund" button in the order details below.
nb_NO: Utsted en full refusjon til kundens betalingsmetode med %s. Denne handlingen kan ikke angres. For å utstede en delvis refusjon klikker du på «Avbryt» og bruker «Refusjon»-knappen i bestillingsdetaljene nedenfor.

en: Issue a refund
nb_NO: Utstede en refusjon?

en: Issue a refund?
nb_NO: Utstede en refusjon?

en: Issue an authorization on checkout, and capture later.
nb_NO: Utsted en autorisasjon ved kassen, og samle inn senere

en: Issue refund
nb_NO: Utsted refusjon

en: Issuer evidence
nb_NO: Utstederbevis

en: Issuing a refund will close the inquiry, returning the amount in question back to the cardholder. No additional fees apply.
nb_NO: Når en refusjon utstedes, lukkes kravet, og det aktuelle beløpet blir sendt tilbake til kortinnehaveren. Ingen ytterligere gebyrer gjelder.

en: It appears you're attempting to set up %1$s from an unsupported country. In order to complete the set up of %1$s, your store is required to have a business entity in one of the following countries: {{list /}} {{link}}Learn more{{/link}} about setting up business entities in foreign countries.
nb_NO: Det ser ut til at du prøver å konfigurere %1$s fra et land som ikke støttes. For å fullføre oppsettet av %1$s må butikken ha en forretningsenhet i ett av følgende land: {{list /}} {{link}}Finn ut mer{{/link}} om å sette opp forretningsenheter i utlandet.

en: It has been refunded and is not a subject for disputes.
nb_NO: Det er refundert, og er ikke gjenstand for tvist.

en: It may be more efficient—and provide a better customer experience—to accept an accidental dispute and charge the customer again, if appropriate. Even when a dispute is withdrawn, it usually takes approximately 75 days to be finalized. Remember, it doesn’t matter to the card networks whether you win or lose a dispute; what matters is how many disputes a business receives, regardless of how many disputes are won.
nb_NO: Det kan være mer effektivt – og gi en bedre kundeopplevelse – å akseptere en utilsiktet tvist og belaste kunden på nytt, hvis det er aktuelt. Selv når en tvist trekkes tilbake, tar det vanligvis omtrent 75 dager før den er ferdigbehandlet. Husk at det ikke spiller noen rolle for kortnettverkene om du vinner eller taper en tvist; det som betyr noe er hvor mange tvister en bedrift mottar, uavhengig av hvor mange tvister som blir vunnet.

en: It was a duplicate
nb_NO: Den var et duplikat

en: It was not a duplicate
nb_NO: Den var ikke et duplikat

en: Italy
nb_NO: Italia

en: Item condition
nb_NO: Varens tilstand

en: Klarna inquiries may mean that the customer is trying to return their item(s).
nb_NO: En henvendelse fra Klarna kan bety at kunden forsøker å returnere varen(e).

en: Large
nb_NO: stor

en: Large {{helpText}}(55 px){{/helpText}}
nb_NO: Stort {{helpText}}(55 piksler){{/helpText}}

en: Last 4 digits of the SEPA Debit.
nb_NO: De siste fire SEPA-debetsifrene.

en: Last 4 digits of the card.
nb_NO: De siste fire kortsifrene.

en: Last day of the month
nb_NO: Siste dag i måneden

en: Last day today
nb_NO: Siste dag i dag

en: Last week to respond to %d of the disputes
nb_NO: Siste uke for svar på %d av tvistene

en: Learn more
nb_NO: Lær mer

en: Learn more about disputes
nb_NO: Finn ut mer om tvister

en: Learn more about documents
nb_NO: Finn ut mer om dokumenter

en: Learn more about enabling payment methods
nb_NO: Finn ut mer om aktivering av betalingsmetoder

en: Learn more about fraud protection
nb_NO: Finn ut mer om svindelbeskyttelse

en: Learn more about instant payouts
nb_NO: Finn ut mer om øyeblikkelige utbetalinger

en: Learn more about payment inquiries
nb_NO: Finn ut mer om betalingshenvendelser

en: Learn more about payouts suspended
nb_NO: Les mer om stoppede utbetalinger

en: Learn more about pending schedules
nb_NO: Finn ut mer om ventende tidsplaner

en: Learn more about responding to disputes
nb_NO: Finn ut mer om svar på tvister

en: Learn more about test accounts
nb_NO: Finn ut mer om testmodus

en: Learn more about test mode
nb_NO: Finn ut mer om testmodus

en: Leave a review
nb_NO: Legg igjen en vurdering

en: Leave blank for no limit
nb_NO: La stå blank hvis det ikke er noen grense

en: Legal name
nb_NO: Juridisk navn

en: Less than $250k
nb_NO: Mindre enn USD 250 000

en: Let your customers pay with JCB, the only international payment brand based in Japan.
nb_NO: La kundene betale med JCB, det eneste internasjonale betalingsmerket i Japan.

en: Let your customers pay with major credit and debit cards without leaving your store.
nb_NO: La kundene dine betale med de største kreditt- og debetkortene uten å forlate butikken din.

en: Let your customers switch between your enabled currencies
nb_NO: La kundene dine bytte mellom de aktiverte valutaene dine

en: Let your customers use their favorite express payment methods and digital wallets for faster, more secure checkouts across different parts of your store.
nb_NO: La kundene dine bruke sine foretrukne betalingsmetoder og digitale lommebøker for raskere og sikrere kassebetaling i forskjellige deler av butikken din.

en: Let’s get your store ready to accept payments
nb_NO: La oss gjøre butikken klar til å ta imot betalinger

en: Light
nb_NO: Lys

en: Light {{br/}}{{helpText}}Recommended for dark or colored backgrounds with high contrast.{{/helpText}}
nb_NO: Lys {{br/}}{{helpText}}Anbefales for mørke eller fargede bakgrunner med høy kontrast.{{/helpText}}

en: Light-Outline
nb_NO: Lys-kontur

en: Limited time offer
nb_NO: Tidsbegrenset tilbud

en: Line 1 of the billing address.
nb_NO: Linje 1 i fakturaadressen.

en: Line 2 of the billing address.
nb_NO: Linje 2 i fakturaadressen.

en: Line height
nb_NO: Linjehøyde

en: Link
nb_NO: Lenke

en: Link autofills your customers’ payment and shipping details to deliver an easy and seamless checkout experience.
nb_NO: Lenken fyller automatisk ut betalingene og leveringsdetaljene til kundene, slik at de får en lettvint og sømløs kasseopplevelse.

en: Link autofills your customers’ payment and shipping details to deliver an easy and seamless checkout experience. By enabling this feature, you agree to the {{stripeLinkTerms}}Link by Stripe terms{{/stripeLinkTerms}}, and {{privacyPolicy}}Privacy Policy{{/privacyPolicy}}.
nb_NO: Lenken fyller automatisk ut betalings- og leveringsopplysningene til kundene, slik at de får en lettvint og sømløs kasseopplevelse. Ved å aktivere denne funksjonen godtar du {{stripeLinkTerms}}vilkårene for Link by Stripe{{/stripeLinkTerms}} og {{privacyPolicy}}retningslinjene for personvern{{/privacyPolicy}}.

en: Link details for the payment method.
nb_NO: Lenkedetaljer for betalingsmetoden.

en: Link type is required
nb_NO: Type lenke er obligatorisk

en: Lithuania
nb_NO: Litauen

en: Loading
nb_NO: Laster inn ...

en: Loading…
nb_NO: Laster inn ...

en: Loan
nb_NO: Lån

en: Loan amount
nb_NO: Lånebeløp

en: Loan disbursed
nb_NO: Lån utbetalt

en: Loan disbursement
nb_NO: Utbetaling av lån

en: Loan repayment
nb_NO: Nedbetaling av lån

en: Loan repayment: <a>Loan %s</a>
nb_NO: Nedbetaling av lån: <a>Lån%s</a>

en: Log error messages
nb_NO: Logg feilmeldinger

en: Log error messages (defaulted on for test accounts)
nb_NO: Logg feilmeldinger (standard for testkontoer)

en: Lost
nb_NO: Tapt

en: Make your %s prices consistent by rounding them up after they're converted. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: Gjør %s prisene konsekvente ved å runde dem opp etter at de er konvertert. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: Manage and update your bank account information to receive payouts.
nb_NO: Administrer og oppdater bankkontoinformasjonen din for å motta utbetalinger.

en: Manage in Stripe
nb_NO: Administrer i Stripe

en: Manual
nb_NO: Manuell

en: Manual Rate
nb_NO: Manuell rate

en: Manual capture
nb_NO: Manuelt opptak

en: Manual capture is not available when Stripe Billing is active.
nb_NO: Manuell registrering er ikke tilgjengelig når Stripe Billing er aktivt.

en: Match filter for the transactions.
nb_NO: Samsvarsfilter for transaksjonene.

en: Max file size exceeded.
nb_NO: Maks filstørrelse overskredet.

en: Maximum item count must be greater than the minimum item count on the "Order Item Threshold" rule.
nb_NO: Maksimum vareantall må være større enn minimum vareantall i regelen «Terskel for ordrevarer».

en: Maximum item count must be greater than the minimum item count.
nb_NO: Maksimum vareantall må være større enn minimum vareantall.

en: Maximum items per order
nb_NO: Maksimum varer per ordre

en: Maximum purchase price
nb_NO: Maksimal kjøpspris

en: Maximum purchase price must be greater than the minimum purchase price.
nb_NO: Maksimal kjøpspris må være større enn minimum kjøpspris.

en: Medium
nb_NO: mellomstor

en: Medium {{helpText}}(48 px){{/helpText}}
nb_NO: Middels {{helpText}}(48 px){{/helpText}}

en: Message could not be dismissed | Messages could not be dismissed
nb_NO[0]: Meldingen kunne ikke avvises
nb_NO[1]: Meldinger kunne ikke avvises

en: Message dismissed
nb_NO: Meldingen er avvist

en: Microdeposit transfers failed. Please check the account, institution and transit numbers.
nb_NO: Mikroinnskuddsoverføringer mislyktes. Vennligst sjekk konto-, institusjons- og transittnummer.

en: Migrate Stripe Billing subscriptions
nb_NO: Overfør abonnementer med Stripe-fakturering

en: Migrate Subscriptions
nb_NO: Migrer abonnementer

en: Migration in progress
nb_NO: Overføring pågår

en: Minimum items per order
nb_NO: Minimum varer per ordre

en: Minimum purchase price
nb_NO: Minimum kjøpspris

en: Mobile Number
nb_NO: Mobilnummer

en: Mobile number
nb_NO: Mobilnummer

en: Mobile phone number
nb_NO: Mobiltelefonnummer

en: Model
nb_NO: Modell

en: Monday
nb_NO: mandag

en: Monthly
nb_NO: Månedlig

en: Monthly anchor for deposit scheduling when interval is set to monthly
nb_NO: Månedlig anker for innskuddsplanlegging når intervallet er satt til månedlig

en: More details
nb_NO: Flere detaljer

en: More information needed
nb_NO: Mer informasjon nødvendig

en: More options for specific payment needs.
nb_NO: Flere alternativer for bestemte betalingsbehov.

en: More than $100M
nb_NO: Mer enn 100 millioner dollar

en: Multi-Currency settings
nb_NO: Multivalutainnstillinger

en: Multibanco Payment instructions
nb_NO: Betalingsinstruksjoner for Multibanco

en: Multiple product types
nb_NO: Flere produkttyper

en: My store is already live
nb_NO: Butikken min er allerede aktiv

en: N/A
nb_NO: I/A

en: NAME
nb_NO: NAVN

en: NO VAT
nb_NO: INGEN MVA

en: Name
nb_NO: Navn

en: Name associated with the billing details.
nb_NO: Navn knyttet til faktureringsdetaljene.

en: Name: %1$s, Guest
nb_NO: Navn: %1$s, gjest

en: Name: %1$s, Username: %2$s
nb_NO: Navn: %1$s, brukernavn: %2$s

en: Need cash in a hurry? Instant payouts are available within 30 minutes for a nominal %s service fee. <a>Learn more</a>
nb_NO: Trenger du penger i en fart? Øyeblikkelige utbetalinger er tilgjengelig innen 30 minutter for et nominelt tjenestegebyr på %s. <a>Finn ut mer</a>

en: Needs response
nb_NO: Trenger respons

en: Needs review
nb_NO: Trenger gjennomgang

en: Needs setup
nb_NO: Trenger oppsett

en: Negative account balance? {{discoverWhyLink}}Discover why.{{/discoverWhyLink}}
nb_NO: Negativ kontosaldo? {{discoverWhyLink}}Finn ut hvorfor.{{/discoverWhyLink}}

en: Net
nb_NO: Netto

en: Net amount
nb_NO: Nettobeløp

en: Net amount.
nb_NO: Nettobeløp.

en: Net deposit
nb_NO: Netto innskudd

en: Net payout amount
nb_NO: Netto utbetalingsbeløp

en: Net payout amount:
nb_NO: Netto utbetalingsbeløp:

en: Net payout: %s
nb_NO: Netto utbetaling: %s

en: Net withdrawal amount
nb_NO: Netto uttaksbeløp

en: Netherlands
nb_NO: Nederland

en: New receipt
nb_NO: Ny kvittering

en: New receipt emails are sent to customers when a new order is paid for with a card reader.
nb_NO: Nye kvitterings-e-poster sendes til kunder når en ny ordre er betalt med en kortleser.

en: Next
nb_NO: Nästa

en: Next automatic payment scheduled for %s.
nb_NO: Neste automatiske betaling planlagt den %s.

en: Next time you buy here and on other Woo-powered stores, we'll send you a code to securely purchase with WooPay.
nb_NO: Neste gang du handler her og i andre Woo-aktiverte butikker, sender vi deg en kode for sikkert kjøp med WooPay.

en: Next we’ll ask you to share a few details about your business to create your account.
nb_NO: Deretter ber vi deg dele noen få detaljer om bedriften din for å opprette kontoen.

en: Next we’ll ask you to verify your business and payment details to enable payouts.
nb_NO: Deretter ber vi deg om å bekrefte forretnings- og betalingsopplysningene dine for å aktivere utbetalinger.

en: No
nb_NO: Nei

en: No account settings provided
nb_NO: Ingen kontoinnstillinger oppgitt

en: No action taken
nb_NO: Ingen handling utført

en: No document was uploaded. Upload the document again.
nb_NO: Ingen dokumenter ble lastet opp. Last opp dokumentet på nytt.

en: No funds have been withdrawn yet.
nb_NO: Ingen midler er trukket ut ennå.

en: No refund needed
nb_NO: Ingen refusjon nødvendig

en: No selection
nb_NO: Ingen valgte

en: No valid event name or type.
nb_NO: Ingen gyldige hendelsesnavn eller typer.

en: None
nb_NO: ingen

en: Norway
nb_NO: Norge

en: Norwegian krone
nb_NO: Norske kroner

en: Not active
nb_NO: Ikke aktiv

en: Not available
nb_NO: Ikke tilgjengelig

en: Not checked
nb_NO: Ikke sjekket

en: Not connected
nb_NO: Ikke tilkoblet

en: Not eligible
nb_NO: Ikke berettiget

en: Number
nb_NO: Antall

en: OR
nb_NO: ELLER

en: Offer card payments, Apple Pay, iDeal, Affirm, Afterpay, and accept in-person payments with the Woo mobile app.
nb_NO: Tilby kortbetalinger, Apple Pay, iDeal, Affirm og Afterpay, og godta personlige betalinger med Woo-mobilappen.

en: Offer customers a fast, secure checkout experience with Google Pay.
nb_NO: Tilby kundene rask og sikker kassebetaling med Google Pay.

en: Offer customers a fast, secure checkout experience with Google Pay. By enabling this feature, you agree to {{stripeLink}}Stripe{{/stripeLink}}, and {{googleLink}}Google{{/googleLink}}'s terms of use.
nb_NO: Tilby kundene rask og sikker kassebetaling med Google Pay. Ved å aktivere denne funksjonen samtykker du i vilkårene for {{stripeLink}}Stripe{{/stripeLink}} og {{googleLink}}Google{{/googleLink}}.

en: Offers the highest level of filtering for stores, but may catch some legitimate transactions.
nb_NO: Tilbyr det høyeste nivået av filtrering for butikker, men kan fange opp noen legitime transaksjoner.

en: Offline service
nb_NO: Offline-tjeneste

en: Onboarding field data could not be retrieved
nb_NO: Introduksjonsfeltdata kunne ikke hentes

en: Onboarding initialization is already in progress. Please wait for it to finish.
nb_NO: Onboarding-initialisering pågår allerede. Vent til dette er fullført.

en: Once confirmed, this cannot be undone.
nb_NO: Når du har bekreftet, kan du ikke angre.

en: Once you've received the item(s), refund the customer before the deadline to prevent this escalating to a dispute.
nb_NO: Når du har mottatt varene, refunderer du kunden før fristen for å hindre at dette eskalerer til en tvist.

en: One last step! Verify your identity with our partner
nb_NO: Ett siste trinn! Bekreft identiteten din hos partneren vår

en: One more step to accept recurring payments
nb_NO: Et trinn til for å godta gjentakende betalinger

en: One more step to enable %s
nb_NO: Et trinn til for å aktivere %s

en: One or more of your extensions are incompatible with WooPay.
nb_NO: Minst én av utvidelsene er ikke kompatible med WooPay.

en: Online store
nb_NO: Nettbutikk

en: Only icon
nb_NO: Bare ikon

en: Orange shield outline
nb_NO: Oransje skjoldkontur

en: Order
nb_NO: Rekkefølge

en: Order #
nb_NO: Ordrenr.

en: Order #%s
nb_NO: Ordre #%s

en: Order Items Threshold
nb_NO: Terskel for ordrevarer

en: Order cannot be refunded
nb_NO: Ordren kan ikke refunderes

en: Order not found
nb_NO: Finner ikke ordren

en: Order number
nb_NO: Ordrenummer

en: Order receipt
nb_NO: Bestillingsmottak

en: Orders from outside of the following countries will be blocked by the filter:
nb_NO: Ordrer fra utenfor følgende land blir blokkert av filteret:

en: Orders from outside of the following countries will be screened by the filter:
nb_NO: Ordrer fra utenfor følgende land blir fanget opp av filteret:

en: Orders from the following countries will be blocked by the filter:
nb_NO: Ordrer fra følgende land blir blokkert av filteret:

en: Orders from the following countries will be screened by the filter:
nb_NO: Ordrer fra følgende land blir fanget opp av filteret:

en: Origin
nb_NO: Opprinnelse

en: Other
nb_NO: Andre

en: Other documents
nb_NO: Andre dokumenter

en: Otherwise, use the forms on the next screen to submit evidence that the subscription was still active and that the customer was aware of, and did not follow, your cancellation procedure.
nb_NO: Ellers kan skjemaene på den neste skjermen brukes til å sende inn bevis på at abonnementet fortsatt var aktivt, og at kunden var klar over, men ikke fulgte, oppsigelsesprosedyren din.

en: Our records indicate that the customer and legitimate cardholder,
nb_NO: Ifølge våre opplysninger har kunden og legitim kortinnehaver

en: Our records indicate that the customer,
nb_NO: Ifølge våre opplysninger har kunden

en: Our records indicate that this charge was a duplicate of a previous transaction. A refund has already been issued to the customer on
nb_NO: Ifølge våre opplysninger var dette gebyret et duplikat av en tidligere transaksjon. Det er allerede utstedt en refusjon til kunden den

en: Our records show that the customer placed two distinct orders:
nb_NO: Ifølge våre opplysninger har kunden lagt inn to forskjellige bestillinger:

en: Outline {{br/}}{{helpText}}Recommended for white or light-colored backgrounds with insufficient contrast.{{/helpText}}
nb_NO: Kontur {{br/}}{{helpText}}Anbefales for hvite eller lyse bakgrunner med lav kontrast.{{/helpText}}

en: Override the default {{privacyLink}}privacy policy{{/privacyLink}} and {{termsLink}}terms of service{{/termsLink}}, or add custom text to WooPay checkout. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}.
nb_NO: Overstyr standard {{privacyLink}}retningslinjer for personvern{{/privacyLink}} og {{termsLink}}vilkår for tjenesten{{/termsLink}}, eller legg til tilpasset tekst i WooPay-kassen. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}.

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: Owner
nb_NO: Eier

en: Owner email
nb_NO: E-posteier

en: PHONE
nb_NO: TELEFON

en: PRODUCT DESCRIPTION
nb_NO: PRODUKTBESKRIVELSE

en: PRODUCT TYPE
nb_NO: PRODUKTTYPE

en: Page number.
nb_NO: Sidetall.

en: Page size.
nb_NO: Sidestørrelse.

en: Paid
nb_NO: Betalt

en: Paid Currency
nb_NO: Betalt valuta

en: Paid in Full
nb_NO: Betalt i sin helhet

en: Paid off
nb_NO: Lønte seg

en: Paid with
nb_NO: Betalt med

en: Partial refund
nb_NO: Delvis refusjon

en: Passed
nb_NO: Bestått

en: Pay out %s now
nb_NO: Utbetal %s nå

en: Payment
nb_NO: Betaling

en: Payment Gateway
nb_NO: Betalingsgateway

en: Payment ID
nb_NO: Betalings-ID

en: Payment Method
nb_NO: Betalingsmetode

en: Payment activation through our financial partner requires HTTPS and cannot be completed.
nb_NO: Betalingsaktivering via finanspartneren vår krever HTTPS og kan ikke fullføres.

en: Payment authentication requested email
nb_NO: E-post med forespørsel om betalingsautorisasjon

en: Payment authentication requested emails are sent to chosen recipient(s) when an attempt to automatically process a subscription renewal payment fails because the transaction requires an SCA verification, the customer is requested to authenticate the payment, and a retry rule has been applied to notify the customer again within a certain time period.
nb_NO: E-poster med forespørsler om betalingsautentisering sendes til valgte mottakere når et forsøk på å automatisk behandle en betaling for fornyelse av abonnement mislykkes fordi transaksjonen krever en SCA-verifisering. Kunden blir bedt om å autentisere betalingen, og en regel for å prøve igjen brukes for å varsle kunden igjen innen en viss tidsperiode.

en: Payment authorization has <strong>expired</strong> (<a>%1$s</a>).
nb_NO: Betalingsautorisasjonen har <strong>utløpt</strong> (<a>%1$s</a>).

en: Payment authorization needed for renewal of order {order_number}
nb_NO: Betalingsautorisasjon påkrevd for fornyelse av ordre {order_number}

en: Payment authorization needed for renewal of {site_title} order {order_number}
nb_NO: Betalingsautorisasjon påkrevd for fornyelse av {site_title} ordre {order_number}

en: Payment authorization was successfully <strong>cancelled</strong> (<a>%1$s</a>).
nb_NO: Betalingsautorisasjonen ble <strong>avbrutt</strong> (<a>%1$s</a>).

en: Payment authorized
nb_NO: Betaling godkjent

en: Payment blocked
nb_NO: Betaling blokkert

en: Payment cancel failed to complete with the following message: %s
nb_NO: Kansellering av betaling ble ikke fullført med følgende melding: %s

en: Payment cannot be canceled for partially or fully refunded orders.
nb_NO: Betaling kan ikke kanselleres for delvis eller fullstendig refunderte ordrer.

en: Payment cannot be captured for partially or fully refunded orders.
nb_NO: Betaling kan ikke hentes inn for delvis eller fullstendig refunderte ordrer.

en: Payment cannot be processed for partially or fully refunded orders.
nb_NO: Betaling kan ikke behandles for delvis eller fullstendig refunderte bestillinger.

en: Payment capture failed to complete with the following message: %s
nb_NO: Betalingsinnhenting ble ikke fullført med følgende melding: %s

en: Payment details
nb_NO: Betalingsinformasjon

en: Payment details not loaded
nb_NO: Betalingsdetaljer ble ikke lastet inn

en: Payment dispute and fees have been deducted from your next payout
nb_NO: Betalingstvistebeløp og gebyrer er trukket fra neste utbetaling

en: Payment dispute funds have been reinstated
nb_NO: Midlene i betalingstvisten har blitt satt inn igjen

en: Payment dispute has been updated
nb_NO: Betalingstvist har blitt oppdatert

en: Payment disputed
nb_NO: Betaling bestridt

en: Payment disputed as %s.
nb_NO: Betaling omstridt som %s.

en: Payment failed
nb_NO: Betalingen mislyktes

en: Payment failure refund
nb_NO: Tilbakebetaling av betalingsfeil

en: Payment for order #%s canceled successfully.
nb_NO: Betalingen for ordrenr. %s ble kansellert.

en: Payment for order #%s captured successfully.
nb_NO: Betalingen for ordre #%s ble registrert.

en: Payment for the order failed with the following message: "%1$s" and failure code <code>%2$s</code>
nb_NO: Betaling for ordren mislyktes med følgende melding: "%1$s" og feilkode <code>%2$s</code>

en: Payment has been disputed for %1$s with reason "%2$s". <a>Response due by %3$s</a>.
nb_NO: Betaling for %1$s bestrides fordi %2$s. <a>Svar innen %3$s</a>.

en: Payment inquiry has been closed with status %1$s. See <a>payment status</a> for more details.
nb_NO: Betalingsforespørselen er avsluttet med statusen %1$s. Du finner mer informasjon under <a>betalingsstatus</a>.

en: Payment instructions
nb_NO: Betalingsinstruksjoner

en: Payment method
nb_NO: Betalingsmetode

en: Payment method IDs that should be enabled. Other methods will be disabled.
nb_NO: Betalingsmåte-ID-er som bør være aktivert. Andre metoder vil bli deaktivert.

en: Payment method is changed to: <strong>Credit card ending in %1$s</strong>.
nb_NO: Betalingsmetoden endres til: <strong>Kredittkortet som ender på %1$s</strong>.

en: Payment method successfully added.
nb_NO: Betalingsmetode vellykket lagt til.

en: Payment method updated for all your current subscriptions.
nb_NO: Betalingsmetode oppdatert for alle dine nåværende abonnementer.

en: Payment method updated.
nb_NO: Betalingsmetode oppdatert.

en: Payment methods that need %s:
nb_NO: Betalingsmetoder som trenger %s:

en: Payment refund
nb_NO: Betalingsrefusjon

en: Payment request buttons
nb_NO: Knapper med betalingsforespørsel

en: Payment status changed to <strong>%s</strong>.
nb_NO: Betalingsstatus endret til <strong>%s</strong>.

en: Payment was approved by <a>%s</a>
nb_NO: Betalingen ble godkjent av <a>%s</a>

en: Payment was blocked by <a>%s</a>
nb_NO: Betalingen ble blokkert av <a>%s</a>

en: Payment was screened by your fraud filters and blocked.
nb_NO: Betalingen ble fanget opp av svindelfiltrene og blokkert.

en: Payment was screened by your fraud filters and placed in review.
nb_NO: Betalingen ble fanget opp av svindelfiltrene og lagt til gjennomgang.

en: Payments
nb_NO: Betalinger

en: Payments accepted on checkout
nb_NO: Betalinger akseptert i kassen

en: Payments and payouts are disabled for this account until missing business information is updated.
nb_NO: Betalinger og utbetalinger er deaktivert for denne kontoen til forretningsopplysningene som mangler, er oppdatert.

en: Payments and payouts are disabled for this account until missing information is updated. Please update the following information in the Stripe dashboard.
nb_NO: Betalinger og utbetalinger er deaktivert for denne kontoen til informasjon som mangler, er oppdatert. Oppdater følgende informasjon i Stripe-dashbordet.

en: Payments and payouts are disabled for this account until setup is completed.
nb_NO: Betalinger og utbetalinger er deaktivert for denne kontoen til oppsettet er fullført.

en: Payments and payouts are disabled until account setup is completed. If you are experiencing problems completing account setup, or need to change the email/country associated with your account, you can reset your account and start from the beginning.
nb_NO: Betalinger og utbetalinger er deaktivert til oppsettet av kontoen er fullført. Hvis du opplever problemer med å fullføre kontooppsettet, eller må endre e-postadressen/landet knyttet til kontoen dine, kan du nullstille kontoen og starte fra begynnelsen.

en: Payments capture
nb_NO: Betalingsregistrering

en: Payments made simple — including %s, a new express checkout feature.
nb_NO: Betalinger på en enkel måte – inkludert %s, en ny ekspresskassefunksjon.

en: Payments must be captured within 7 days or the authorization will expire and money will be returned to the shopper.
nb_NO: Betalinger må registreres innen 7 dager. Hvis ikke, utløper godkjenningen og pengene blir returnert til kunden.

en: Payments paused! Verify your bank details to reactivate.
nb_NO: Betalinger satt på pause! Bekreft bankdetaljene dine for å aktivere igjen.

en: Payments that have been blocked by a risk filter will appear under the blocked tab in {{strong}}Payments > Transactions{{/strong}}. We'll let you know why each payment was blocked so you can determine if you need to adjust your risk filters.
nb_NO: Betalinger som er blokkert av et risikofilter, vises på Blokkert-fanen i {{strong}}Betalinger > Transaksjoner{{/strong}}. Vi forteller deg hvorfor betalingene ble blokkert, slik at du kan avgjøre om du må justere risikofiltrene.

en: Payments will be {{blocked}}blocked{{/blocked}} if:
nb_NO: Betalinger vil bli {{blocked}}blokkert{{/blocked}} hvis:

en: Payments:
nb_NO: Betalinger:

en: Payout
nb_NO: Utbetaling

en: Payout Currency
nb_NO: Utbetalingsvaluta

en: Payout ID
nb_NO: Utbetalings-ID

en: Payout amount
nb_NO: Utbetalingsbeløp

en: Payout bank account
nb_NO: Bankkonto for utbetalinger

en: Payout currency
nb_NO: Utbetalingsvaluta

en: Payout date
nb_NO: Utbetalingsdato

en: Payout details
nb_NO: Utbetalingsdetaljer

en: Payout history
nb_NO: Utbetalingshistorikk

en: Payout overview
nb_NO: Utbetalingsoversikt

en: Payout schedule
nb_NO: Utbetalingsplan

en: Payout scheduling is currently unavailable for your store. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: Utbetalingsplanlegging er for øyeblikket utilgjengelig for butikken din. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: Payout status
nb_NO: Utbetalingsstatus

en: Payout transactions
nb_NO: Utbetalingstransaksjoner

en: Payouts
nb_NO: Utbetalinger

en: Payouts are currently paused because a recent payout failed. Please {{updateLink}}update your bank account details{{/updateLink}}.
nb_NO: Utbetalinger er satt på pause fordi en nylig utbetaling mislyktes. {{updateLink}}Oppdater bankkontoopplysningene{{/updateLink}}.

en: Payouts are paused while your available funds balance remains below %s. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: Utbetalinger er satt på pause mens saldoen for tilgjengelig midler er under %s. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: Payouts are pending while Stripe verifies details on your account.
nb_NO: Utbetalinger venter mens Stripe bekrefter kontodetaljer.

en: Payouts match <select /> filters
nb_NO: Utbetalinger samsvarer med <select /> filtre

en: Payouts match {{select /}} filters
nb_NO: Utbetalinger samsvarer med {{select /}} filtre

en: Payouts may be interrupted while your %s balance remains negative. {{whyLink}}Why?{{/whyLink}}
nb_NO: Utbetalinger kan bli avbrutt mens %ssaldoen er negativ. {{whyLink}}Hvorfor?{{/whyLink}}

en: Payouts scheduled on a weekend will be sent on the next business day.
nb_NO: Utbetalinger planlagt i en helg, sendes neste virkedag.

en: Payouts that fall on a holiday will initiate on the next business day.
nb_NO: Utbetalinger som faller på en helligdag, starter neste virkedag.

en: Payouts will occur every business day.
nb_NO: Utbetalinger skjer hver virkedag.

en: Payouts:
nb_NO: Utbetalinger:

en: Pending
nb_NO: På vent

en: Pending verification
nb_NO: Venter på bekreftelse

en: Personal Identification Number
nb_NO: Fødselsnummer

en: Phone number associated with the billing details.
nb_NO: Telefonnummer knyttet til faktureringsdetaljene.

en: Physical products
nb_NO: Fysiske produkter

en: Place in review if the AVS verification fails
nb_NO: Plasser til gjennomgang hvis AVS-bekreftelsen mislykkes

en: Place in review if the country resolved from customer IP is not listed in your selling countries
nb_NO: Legg til gjennomgang hvis landet utledet fra kunde-IP, ikke er oppført blant salgslandene

en: Place in review if the items count is not in your defined range
nb_NO: Legg til gjennomgang hvis vareantallet ikke er innenfor definert område

en: Place in review if the order originates from a country different from the shipping address country
nb_NO: Legg til gjennomgang hvis ordren kommer fra et land som er forskjellig fra landet i leveringsadressen

en: Place in review if the purchase price is not in your defined range
nb_NO: Legg til gjennomgang hvis kjøpsprisen ikke er innenfor definert område

en: Place in review if the shipping address country differs from the billing address country
nb_NO: Legg til gjennomgang hvis landet i leveringsadressen er forskjellig fra landet i faktureringsadressen

en: Please <b>complete your %1$s setup</b> to continue using it.
nb_NO: <b>Fullfør oppsettet av %1$s</b> for å fortsette bruken.

en: Please <b>complete your %1$s setup</b> to process payments.
nb_NO: <b>Fullfør oppsettet av %1$s</b> for å behandle betalinger.

en: Please <b>complete your %1$s setup</b> to process transactions.
nb_NO: <b>Fullfør oppsettet av %1$s</b> for å behandle transaksjoner.

en: Please add your bank details to keep selling
nb_NO: Legg til bankinformasjon for å fortsette å selge

en: Please check the <a>logs</a> for more details on this issue. Debug log must be enabled under <strong>Advanced settings</strong> to see recorded logs.
nb_NO: Vennligst sjekk <a>loggene</a> for mer informasjon om dette problemet. Feilsøkingslogg må være aktivert under <strong>Avanserte innstillinger</strong> for å se registrerte logger.

en: Please ensure all prefilled information is correct and complete any missing details.
nb_NO: Kontroller at all forhåndsutfylt informasjon er riktig, og fyll ut eventuelle detaljer som mangler.

en: Please ensure the product type and description have been entered accurately.
nb_NO: Kontroller at produkttypen og beskrivelsen er riktig angitt.

en: Please enter a valid mobile phone number.
nb_NO: Vennligst oppgi et gyldig mobilnummer.

en: Please enter a valid number
nb_NO: Vennligst oppgi et gyldig nummer

en: Please enter a valid phone number.
nb_NO: Vennligst skriv inn et gyldig telefonnummer.

en: Please fill out all required fields
nb_NO: Fyll ut alle de obligatoriske feltene

en: Please provide a business type
nb_NO: Oppgi en virksomhetstype

en: Please provide a country
nb_NO: Oppgi et land

en: Please provide a response
nb_NO: Gi et svar

en: Please provide a type of goods or services
nb_NO: Oppgi en type varer eller tjenester

en: Please resolve the dispute on this order of %1$s labeled '%2$s' by %3$s.
nb_NO: Løs denne tvisten knyttet til denne bestillingen %1$s, merket %2$s, innen %3$s.

en: Please resolve the inquiry on this order of %1$s labeled '%2$s' by %3$s.
nb_NO: Løs kravet knyttet til denne bestillingen på %1$s, merket %2$s, innen %3$s.

en: Please resolve the inquiry on this order of %1$s with reason '%2$s'.
nb_NO: Løs forespørselen knyttet til denne bestillingen på %1$s med årsaken %2$s.

en: Please respond before %1$s.
nb_NO: Svar før %1$s.

en: Please see this document for more information
nb_NO: Se dette dokumentet for mer informasjon

en: Please select a payment method
nb_NO: Velg en betalingsmetode

en: Please select your product options before proceeding.
nb_NO: Velg produktalternativer før du fortsetter.

en: Please share a few more details
nb_NO: Del noen flere opplysninger

en: Please take action
nb_NO: Handling kreves

en: Please type only valid emails
nb_NO: Oppgi bare gyldig e-postadresser

en: Please wait until file upload is finished
nb_NO: Vent til filen er lastet opp

en: Poland
nb_NO: Polen

en: Postal code check
nb_NO: Postnummersjekk

en: Postal code of the billing address.
nb_NO: Postnummeret i fakturaadressen.

en: Pound sterling
nb_NO: Britiske pund

en: Powered by WooCommerce
nb_NO: Drevet av WooCommerce

en: Preferred Locale
nb_NO: Foretrukket nasjonal innstilling

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvis

en: Preview cover letter
nb_NO: Forhåndsvis følgebrev

en: Preview of checkout
nb_NO: Forhåndsvisning av kasse

en: Price ID is required
nb_NO: Pris-ID kreves

en: Price rounding
nb_NO: Prisavrunding

en: Print
nb_NO: Skriv ut

en: Print Cover Letter
nb_NO: Skriv ut følgebrev

en: Privacy Policy
nb_NO: Personvern

en: Product
nb_NO: Produkt

en: Product ID is required
nb_NO: Produkt-ID kreves

en: Product Page
nb_NO: Produktside

en: Product details
nb_NO: Produktdetaljer

en: Product not received
nb_NO: Produktet ble ikke mottatt

en: Product unacceptable
nb_NO: Produktet er ikke akseptabelt

en: Proof of active subscription
nb_NO: Bevis på aktivt abonnement

en: Proof of shipping
nb_NO: Forsendelsesbevis

en: Prove that the customer received a physical product or offline service, or made use of a digital product or online service. This must have occurred prior to the date the dispute was initiated.
nb_NO: Bevis at kunden mottok et fysisk produkt eller en offline-tjeneste, eller brukte et digitalt produkt eller en nettjeneste. Dette må ha skjedd før datoen da tvisten ble startet.

en: Prove that the subscription was still active and that the customer was aware of, and did not follow, your cancellation procedure.
nb_NO: Bevis at abonnementet fortsatt var aktivt, og at kunden var klar over, men ikke fulgte, oppsigelsesprosedyren din.

en: Provide a few business details
nb_NO: Oppgi noen forretningsdetaljer

en: Provide additional details about your business so you can begin accepting real payments. <a href="%s" target="_blank" rel="noreferrer noopener">Learn more</a>
nb_NO: Gi ytterligere detaljer om virksomheten din, slik at du kan begynne å akseptere ekte betalinger. <a href="%s" target="_blank" rel="noreferrer noopener">Finn ut mer</a>

en: Provide adequate payment and order details so that a legitimate customer recognizes it, or proves to the card issuer that their cardholder authorized the transaction.
nb_NO: Oppgi tilstrekkelige betalings- og ordresdetaljer slik at en legitim kunde gjenkjenner det, eller som beviser overfor kortutstederen at kortinnehaveren godkjente transaksjonen.

en: Provide contact information where customers can reach you for support.
nb_NO: Oppgi kontaktinformasjon der kunder kan nå deg for å få hjelp.

en: Provide some additional details about your business so you can continue accepting payments and begin receiving payouts without restrictions.
nb_NO: Oppgi flere detaljer om virksomheten din slik at du kan fortsette å godta betalinger og begynne å motta utbetalinger uten restriksjoner.

en: Provides a standard level of filtering that's suitable for most business.
nb_NO: Gir et standardnivå på filtrering som passer for de fleste bedrifter.

en: Provides a standard level of filtering that's suitable for most businesses.
nb_NO: Gir et standardnivå for filtrering som passer for de fleste bedrifter.

en: Provides basic anti-fraud protection only.
nb_NO: Gir bare grunnleggende svindelbeskyttelse.

en: Provides the base level of platform protection.
nb_NO: Gir grunnivået av plattformbeskyttelse.

en: Purchase Price Threshold
nb_NO: Kjøpspristerskel

en: Reach 500 million customers and over 20 million businesses across the European Union.
nb_NO: Nå 500 millioner kunder og over 20 millioner bedrifter over hele EU.

en: Reach out to the customer to check if they're returning the item(s).
nb_NO: Ta kontakt med kunden for å sjekke at varene faktisk returneres.

en: Read more
nb_NO: Les mer

en: Reader ID
nb_NO: Leser-ID

en: Reader fee
nb_NO: Leseravgift

en: Reader id
nb_NO: Leser-ID

en: Readers details not loaded
nb_NO: Leserdetaljer er ikke lastet inn

en: Reason
nb_NO: Grunn

en: Recommended currencies
nb_NO: Anbefalte valutaer

en: Recommended documents
nb_NO: Anbefalte dokumenter

en: Reconnect
nb_NO: Koble til igjen

en: Reconnect %s
nb_NO: Koble til %s på nytt

en: Recurring payments
nb_NO: Gjentakende betalinger

en: Red shield outline
nb_NO: Rød skjoldkontur

en: Reduce cart abandonment and create a frictionless checkout experience with Link by Stripe. Link autofills your customer’s payment and shipping details, so they can check out in just six seconds with the Link optimized experience.
nb_NO: Reduser forlatte handlevogner og skap en lettvint betalingsopplevelse med Link by Stripe. Link fyller ut kundens betalings- og fraktdetaljer automatisk, slik at de kan sjekke ut på bare seks sekunder med en Link-optimalisert opplevelse.

en: Reduce the converted price for a specific amount. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: Reduser den konverterte prisen for et gitt beløp. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: Reference
nb_NO: Referanse

en: Refresh
nb_NO: Oppfriske

en: Refund
nb_NO: Refusjon

en: Refund %s
nb_NO: Refusjon %s

en: Refund failure
nb_NO: Tilbakebetalingsfeil

en: Refund has been issued
nb_NO: En refusjon er utstedt

en: Refund in full
nb_NO: Refunder i sin helhet

en: Refund of %1$s <strong>failed</strong> due to insufficient funds in your WooPayments balance.
nb_NO: Refusjon av %1$s <strong>mislyktes</strong> på grunn av utilstrekkelige midler på WooPayments-kontoen din.

en: Refund of %s <strong>failed</strong> due to insufficient funds in your WooPayments balance. To prevent delays in refunding customers, please consider adding funds to your Future Refunds or Disputes (FROD) balance. <a>Learn more</a>.
nb_NO: Refusjon av %s <strong>mislyktes</strong> på grunn av utilstrekkelige midler på WooPayments-kontoen din. For å unngå forsinkelser i refusjonen til kunder kan du vurdere å tilføre midler til FROD-kontoen din (fremtidige refusjoner eller tvister). <a>Finn ut mer</a>.

en: Refund order in full
nb_NO: Refunder ordren i sin helhet

en: Refund status
nb_NO: Refusjonsstatus

en: Refund transaction
nb_NO: Refusjonstransaksjon

en: Refund was not owed
nb_NO: Ingen skyldig refusjon

en: Refunded
nb_NO: Refundert

en: Refunded payment #%s.
nb_NO: Refundert betaling nr. %s.

en: Refunding manually requires reimbursing your customer offline via cash, check, etc. The refund amounts entered here will only be used to balance your analytics.
nb_NO: Manuell refusjon krever at du refunderer kunden din offline via kontanter, sjekk osv. Refusjonsbeløpene som er angitt her, vil bare bli brukt til å balansere analysene dine.

en: Refunds and order editing are disabled during an active dispute.
nb_NO: Refusjoner og bestillingsredigering er deaktivert under en aktiv tvist.

en: Refunds and order editing are disabled during disputes.
nb_NO: Refusjoner og bestillingsredigering er deaktivert under aktive tvister.

en: Refunds and order editing have been disabled as a result of a lost dispute.
nb_NO: Refusjoner og bestillingsredigering er deaktivert som følge av en tapt tvist.

en: Rejected
nb_NO: Avvist

en: Reload
nb_NO: Last inn på nytt

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Remove %1$s
nb_NO: Fjern %1$s

en: Remove %1$s as an enabled currency
nb_NO: Fjern %1$s som en aktivert valuta

en: Remove %1$s from checkout
nb_NO: Fjern %1$s fra kassen

en: Remove customer currency filter
nb_NO: Fjern kundevalutafilteret

en: Remove dispute date filter
nb_NO: Fjern filteret for tvistedato

en: Remove dispute status filter
nb_NO: Fjern filteret for tvistestatus

en: Remove document date filter
nb_NO: Fjern datofilteret for dokumentet

en: Remove document type filter
nb_NO: Fjern filteret for dokumenttypen

en: Remove file
nb_NO: Fjern filen

en: Remove loan filter
nb_NO: Fjern lånefilteret

en: Remove payment method filter
nb_NO: Fjern betalingsmetodefilter

en: Remove payout date filter
nb_NO: Fjern filteret for utbetalingsdato

en: Remove payout status filter
nb_NO: Fjern filteret for utbetalingsstatus

en: Remove transaction Risk Level filter
nb_NO: Fjern filteret for transaksjonsrisikonivå

en: Remove transaction customer country filter
nb_NO: Fjern filter for kundeland for transaksjonen

en: Remove transaction customer currency filter
nb_NO: Fjern filter for kundens valuta for transaksjonen

en: Remove transaction date filter
nb_NO: Fjern filteret for transaksjonsdato

en: Remove transaction device type filter
nb_NO: Fjern filteret for enhetstypen for transaksjonen

en: Remove transaction sales channel filter
nb_NO: Fjern filteret for transaksjonssalgskanal

en: Remove transaction type filter
nb_NO: Fjern filteret for transaksjonstype

en: Repaid this period
nb_NO: Nedbetalt denne perioden

en: Repaid this period (until %s)
nb_NO: Nedbetalt denne perioden (til %s)

en: Repaid this period placeholder
nb_NO: Plassholder for Tilbakebetalt denne perioden

en: Replace
nb_NO: Erstatt

en: Request an instant payout
nb_NO: Be om en øyeblikkelig utbetaling

en: Request for signature failed.
nb_NO: Forespørsel om signatur mislyktes.

en: Requested by customer
nb_NO: Forespurt av kunden

en: Required
nb_NO: Nødvendig

en: Reset account
nb_NO: Nullstill konto

en: Reset your test account
nb_NO: Tilbakestill testkonto

en: Respond
nb_NO: Svar

en: Respond By
nb_NO: Svar med

en: Respond by
nb_NO: Svar med

en: Respond now
nb_NO: Svar nå

en: Respond to %1$d active disputes for a total of %2$s
nb_NO: Svar på %1$d aktive tvister om totalt %2$s

en: Respond to %d active disputes
nb_NO: Svar på %d aktive tvister

en: Respond to %d active disputes for a total of %s
nb_NO: Svar på %d aktive tvister om totalt %s

en: Respond to a dispute for %s
nb_NO: Svar på en tvist om %s

en: Respond to a dispute for %s – Last day
nb_NO: Svar på en tvist om %s – siste dag

en: Respond today
nb_NO: Svar i dag

en: Respond today by %s
nb_NO: Svar i dag innen %s

en: Response needed
nb_NO: Svar kreves

en: Restricted
nb_NO: Begrenset

en: Restricted partially
nb_NO: Delvis begrenset

en: Restricted soon
nb_NO: Begrenset snart

en: Return to disputes
nb_NO: Tilbake til tvister

en: Return to payments
nb_NO: Tilbake til handlekurven

en: Review blocked transactions 📥️
nb_NO: Gjennomgå blokkerte transaksjoner 📥️

en: Review payment
nb_NO: Gjennomgå betaling

en: Risk Level
nb_NO: Risikonivå

[ctx: Risk Level]
en: Is
nb_NO: Er

[ctx: Risk Level]
en: Is not
nb_NO: Er ikke

en: Risk evaluation
nb_NO: Risikovurdering

en: Risk filtering is only available for orders processed using credit cards with %1$s. This order was processed with %2$s.
nb_NO: Risikofiltrering er bare tilgjengelig for ordrer behandlet med kredittkort med %1$s. Denne ordren ble behandlet med %2$s.

en: Risk filtering is only available for orders processed using credit cards with %s.
nb_NO: Risikofiltrering er bare tilgjengelig for ordrer behandlet med kredittkort med %s.

en: Risk filtering through %s was not found on this order, it may have been created while filtering was not enabled.
nb_NO: Risikofiltrering gjennom %s ble ikke funnet på denne ordren. Den kan ha blitt opprettet mens filtrering ikke var aktivert.

en: Risk level
nb_NO: Risikonivå

en: Risk level of transaction
nb_NO: Risikonivå for transaksjonen

en: Rounding fix
nb_NO: Avrunding

en: Route param validation failed.
nb_NO: Validering av ruteparameter mislyktes.

en: SEPA Debit details for the payment method.
nb_NO: SEPA-debetdetaljer for betalingsmetoden.

en: SEPA IBAN ending in %s
nb_NO: SEPA IBAN som ender på %s

en: SHIPPING ADDRESS
nb_NO: LEVERINGSADRESSE

en: SHIPPING CARRIER
nb_NO: TRANSPORTØR

en: SHIPPING DATE
nb_NO: FORSENDELSESDATO

en: Safe Mode
nb_NO: Sikkermodus

en: Safe Mode activated
nb_NO: Sikkermodus aktivert

en: Safe Mode has been deactivated and %s is fully functional.
nb_NO: Sikkermodus er deaktivert og %s er fullt funksjonell.

en: Sales channel
nb_NO: Salgskanal

en: Save changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Save for later
nb_NO: Lagre og gå tilbake senere

en: Save my info
nb_NO: Lagre informasjonen min

en: Save payment information to my account for future purchases.
nb_NO: Lagre betalingsinformasjon i min konto for fremtidige kjøp.

en: Saved cards
nb_NO: Lagrede kort

en: Saved payment method
nb_NO: Lagret betalingsmetode

en: Search by customer name
nb_NO: Søk på kundenavn

en: Search by order number or customer name
nb_NO: Søk etter ordrenummer eller kundenavn

en: Search by order number, customer name, or billing email
nb_NO: Søk etter ordrenummer, kundenavn eller e-post for fakturering

en: Search by order number, subscription number, customer name, or billing email
nb_NO: Søk etter ordrenummer, abonnementsnummer, kundenavn eller e-post for fakturering

en: Search currencies
nb_NO: Søk i valutaer

en: Search results (%1$d currencies)
nb_NO: Søkeresultater (%1$dvalutaer)

en: Search…
nb_NO: Søk...

en: Securely save my information for 1-click checkout
nb_NO: Lagre informasjonen min sikkert for ettklikksbetaling

en: See details
nb_NO: Se detaljer

en: See disputes
nb_NO: Se tvister

en: See the preview of enabled express payment buttons.
nb_NO: Se en forhåndsvisning av aktiverte ekspresskasseknapper.

en: See what's new
nb_NO: Se hva som er nytt

en: Select a button label that fits best with the flow of purchase or payment experience on your store.
nb_NO: Velg en knappetikett som passer best til kjøps- eller betalingsflyten i butikken din.

en: Select a country
nb_NO: Velg et land

en: Select a customer currency
nb_NO: Velg en kundevaluta

en: Select a customer currency filter match
nb_NO: Velg et kundevalutafilter

en: Select a dispute date
nb_NO: Velg en tvistedato

en: Select a dispute date filter match
nb_NO: Velg et filter for tvistedato

en: Select a dispute status
nb_NO: Velg en tviststatus

en: Select a dispute status filter match
nb_NO: Velg et filter for tvistestatus

en: Select a document date
nb_NO: Velg en dokumentdato

en: Select a document date filter match
nb_NO: Velg et filter for dokumentdatoen

en: Select a document type
nb_NO: Velg en dokumenttype

en: Select a document type filter match
nb_NO: Velg et filter for dokumenttypen

en: Select a loan
nb_NO: Velg et lån

en: Select a payment method
nb_NO: Velg en betalingsmetode

en: Select a payment method filter match
nb_NO: Velg et treff i betalingsmetodefilteret

en: Select a payout date
nb_NO: Velg en utbetalingsdato

en: Select a payout date filter match
nb_NO: Velg et filtertreff for utbetalingsdato

en: Select a payout status
nb_NO: Velg en utbetalingsstatus

en: Select a payout status filter match
nb_NO: Velg et filtertreff for utbetalingsstatus

en: Select a reason (Optional)
nb_NO: Velg en årsak (valgfritt)

en: Select a transaction Risk Level
nb_NO: Velg et transaksjonsrisikonivå

en: Select a transaction Risk Level filter match
nb_NO: Velg et filtertreff for transaksjonsrisikonivå

en: Select a transaction customer country
nb_NO: Velg et transaksjonskundeland

en: Select a transaction customer country filter match
nb_NO: Velg et filtertreff for kundeland for transaksjonen

en: Select a transaction customer currency filter match
nb_NO: Velg et filter for kundens valuta for transaksjonen

en: Select a transaction date
nb_NO: Velg en transaksjonsdato

en: Select a transaction date filter match
nb_NO: Velg et filter for transaksjonsdato

en: Select a transaction device type
nb_NO: Velg en enhetstype for transaksjonen

en: Select a transaction device type filter match
nb_NO: Velg et filtertreff for transaksjonsenhetstype

en: Select a transaction sales channel
nb_NO: Velg en transaksjonssalgskanal

en: Select a transaction sales channel filter match
nb_NO: Velg et filtertreff for transaksjonssalgskanal

en: Select a transaction type
nb_NO: Velg en transaksjonstype

en: Select a transaction type filter match
nb_NO: Velg et filter for transaksjonstype

en: Select an option
nb_NO: Merk et valg

en: Select if you filed documentation to register your business with a government agency
nb_NO: Velg om du har registrert dokumentasjon for å registrere bedriften din hos et statlig organ

en: Select if you have been granted tax-exempt status by the Internal Revenue Service (IRS)
nb_NO: Velg om du har fått skattefritaksstatus av Internal Revenue Service (IRS)

en: Select if you run a non-business entity
nb_NO: Velg om du driver en ikke-forretningsorganisasjon

en: Select if you run your own business as an individual and are self-employed
nb_NO: Velg om du driver din egen bedrift som privatperson og er selvstendig næringsdrivende

en: Select if your business is classed as a government entity
nb_NO: Velg om bedriften din er klassifisert som en offentlig enhet

en: Select pages
nb_NO: Velg sider

en: Select the button theme you would like to show.
nb_NO: Velg knappetemaet du vil vise.

en: Select the button type you would like to show.
nb_NO: Velg knappetypen du vil vise.

en: Select the size of the button.
nb_NO: Velg størrelsen på knappen.

en: Select where you would like to display the button.
nb_NO: Velg hvor du vil vise knappen.

en: Select your preferred currency for shopping and payments.
nb_NO: Velg din foretrukne valuta for handel og betalinger.

en: Sell subscription products and services with %s. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: Selg abonnementsprodukter og tjenester med %s. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: Sell to international markets and accept over 135 currencies with local payment methods.
nb_NO: Selg til internasjonale markeder og ta imot mer enn 135 valutaer med lokale betalingsmetoder.

en: Sell worldwide in multiple currencies
nb_NO: Selg over hele verden i flere valutaer

en: Sent to a customer when a renewal fails because the transaction requires an SCA verification. The email contains renewal order information and payment links.
nb_NO: Sendt til en kunde når en fornyelse mislykkes fordi transaksjonen krever en SCA-verifisering. E-posten inneholder informasjon om ordresfornyelse og betalingslenker.

en: Server error. Please try again.
nb_NO: Serverfeil. Prøv på nytt.

en: Set up advanced fraud filters. Enable at least one filter to activate advanced protection.
nb_NO: Konfigurer avanserte svindelfiltre. Aktiver minst ett filter for å aktivere avansert beskyttelse.

en: Set up multiple currencies
nb_NO: Sett opp flere valutaer

en: Set up now
nb_NO: Sett opp nå

en: Set up payouts
nb_NO: Sett opp utbetalinger

en: Set your %1$s
nb_NO: Angi %1$s

en: Set your payment risk level
nb_NO: Still inn betalingsrisikonivået ditt

en: Set your tax details
nb_NO: Angi avgiftsdetaljer

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Settings saved.
nb_NO: Instillinger lagret.

[ctx: Settings tab label]
en: Multi-currency
nb_NO: Multivaluta

en: Settings were not saved.
nb_NO: Innstillingene ble ikke lagret.

en: Setup complete
nb_NO: Oppsettet er fullført

en: Setup complete!
nb_NO: Oppsettet er fullført!

en: Shape our roadmap
nb_NO: Vær med å forme veikartet vårt

en: Share feedback
nb_NO: Del tilbakemelding

en: Share your feedback
nb_NO: Del tilbakemeldingen din

en: Share your feedback here…
nb_NO: Del tilbakemeldingene dine her ...

en: Share your feedback in this 2 minute survey about how we can make the process of accepting payments more useful for your store.
nb_NO: Del tilbakemeldingen din i denne 2-minutters undersøkelsen om hvordan vi kan gjøre prosessen med å godta betalinger mer nyttig for butikken din.

en: Sharing your experience strengthens the tools that empower your fellow entrepreneurs.
nb_NO: Når du deler av dine erfaringer, er du med på å forbedre verktøyene som dine medgründere bruker.

en: Shipping
nb_NO: Levering

en: Shipping:
nb_NO: Frakt:

en: Show
nb_NO: Vis

en: Show tasks
nb_NO: Vis oppgaver

en: Signature not found.
nb_NO: Fant ikke signaturen.

en: Simplify checkout with fewer steps to pay.
nb_NO: Forenkle betalingen med færre trinn.

en: Simulate transactions using test card numbers.
nb_NO: Simuler transaksjoner med testkortnumre.

en: Site is not connected to WordPress.com
nb_NO: Nettstedet er ikke koblet til WordPress.com

en: Size
nb_NO: Størrelse

en: Size of the button displayed for Express Checkouts
nb_NO: Størrelsen på knappen som vises for ekspresskassen

en: Small
nb_NO: Liten

en: Small {{helpText}}(40 px){{/helpText}}
nb_NO: Lite {{helpText}}(40 piksler){{/helpText}}

en: Social Security number (SSN) or Taxpayer Identification Number
nb_NO: Personnummer eller skattebetalers identifikasjonsnummer

en: Some account related notifications require HTTPS and cannot be displayed. View them on our financial partner’s website. {{seeDetailsLink}}See details{{/seeDetailsLink}}
nb_NO: Enkelte kontorelaterte varsler krever HTTPS og kan ikke vises. Du kan se disse på vår finanspartners nettsider. {{seeDetailsLink}}Se detaljer{{/seeDetailsLink}}

en: Some appearance settings may be overridden in the express payment section of the Cart & Checkout blocks.
nb_NO: Noen av innstillingene for utseende kan bli overstyrt i delen for ekspressbetaling i blokkene for handlevogn og kasse.

en: Something went wrong. Please try accepting the Terms of Service again!
nb_NO: Noe gikk galt. Prøv å godta vilkårene for bruk igjen!

en: Something went wrong. Please try again!
nb_NO: Noe gikk galt. Vennligst prøv på nytt!

en: Something went wrong. Please try again.
nb_NO: Noe gikk galt. Vennligst prøv igjen.

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
nb_NO: Beklager, dette produktet er ikke tilgjengelig. Vennligst velg en annen kombinasjon.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
nb_NO: Beklager, det har du ikke tillatelse til.

en: Source
nb_NO: Kilde

en: Spain
nb_NO: Spania

en: Specifies whether the payment method used was a card (Visa, Mastercard, etc.) or an Alternative Payment Method (APM) or Local Payment Method (LPM) (iDEAL, Apple Pay, Google Pay, etc.).
nb_NO: Angir om den brukte betalingsmetoden var et kort (Visa, Mastercard, el.l.), en alternativ betalingsmetode (APM) eller en lokal betalingsmetode (LPM) (iDEAL, Apple Pay, Google Pay, el.l.).

en: Start receiving payouts
nb_NO: Begynn å motta utbetalinger

en: Start selling
nb_NO: Start å selge

en: Start selling instantly
nb_NO: Begynn å selge umiddelbart

en: Started
nb_NO: Startet

en: State of the billing address.
nb_NO: Delstaten i fakturaadressen.

en: Stay in Safe Mode
nb_NO: Hold deg i sikkerhetsmodus

en: Store Details
nb_NO: Butikkdetaljer

en: Store Name:
nb_NO: Butikknavn:

en: Store logo to display to WooPay customers.
nb_NO: Butikklogo som skal vises til WooPay-kunder.

en: Store refund policy
nb_NO: Refusjonspolicy

en: Store settings
nb_NO: Butikkinnstillinger

en: Store settings allow your customers to choose which currency they would like to use when shopping at your store. <learnMoreLink>Learn more</learnMoreLink>
nb_NO: Butikkinnstillinger lar kundene dine velge hvilken valuta de vil bruke når de handler i butikken din. <learnMoreLink>Finn ut mer</learnMoreLink>

en: Store settings saved.
nb_NO: Butikkinnstillinger lagret.

en: Street check
nb_NO: Gatesjekk

en: Stripe Account
nb_NO: Stripe-konto

en: Stripe Billing is not available with <b>manual capture enabled</b>. To use Stripe Billing, disable manual capture in your settings list.
nb_NO: Stripe Billing er ikke tilgjengelig når <b>manuell registrering er aktivert</b>. Hvis du vil bruke Stripe Billing, må du deaktivere manuell registrering i innstillingslisten.

en: Stripe Link email
nb_NO: E-postadresse for Stripe Link

en: Stripe Link email ending in %s
nb_NO: E-postadresse for Stripe Link som slutter på %s

en: Subject:
nb_NO: Emne:

en: Submit
nb_NO: Send inn

en: Submit evidence
nb_NO: Send inn bevis

en: Submit evidence or issue a refund
nb_NO: Send inn dokumentasjon eller utsted en refusjon

en: Subscription
nb_NO: Abonnement

en: Subscription #
nb_NO: Abonnementsnr.

en: Subscription canceled
nb_NO: Abonnement sagt opp

en: Subscription number
nb_NO: Abonnementsnummer

en: Subscription transaction fee: %1$s%%
nb_NO: Transaksjonsgebyr for abonnement: %1$s%%

en: Subscription transaction fee: %1$s%% + %2$s
nb_NO: Transaksjonsgebyr for abonnement: %1$s%%+%2$s

en: Subscription was made when WooPayments was in the live mode and cannot be renewed in the test mode.
nb_NO: Abonnementet ble gjort da WooPayments var i live-modus og kan ikke fornyes i testmodus.

en: Subscription was made when WooPayments was in the test mode and cannot be renewed in the live mode.
nb_NO: Abonnementet ble gjort da WooPayments var i testmodus og kan ikke fornyes i live-modus.

en: Subscriptions
nb_NO: Abonnementer

en: Succeeded
nb_NO: Vellykket

en: Success! You can start using WooPayments in test mode.
nb_NO: Utført! Du kan begynne å bruke WooPayments i testmodus.

en: Such as billing history, subscription status, or cancellation logs.
nb_NO: For eksempel faktureringshistorikk, abonnementsstatus eller kanselleringslogger.

en: Support email
nb_NO: Støtte-e-post

en: Support email cannot be empty once it has been set before, please specify.
nb_NO: Støtte-e-post kan ikke være tom når den har blitt angitt før, vennligst spesifiser.

en: Support phone number
nb_NO: Støttetelefonnummer

en: Support phone number cannot be empty once it has been set before, please specify.
nb_NO: Støttetelefonnummeret kan ikke være tomt når det har blitt angitt før, vennligst spesifiser.

en: Support phone number cannot be empty.
nb_NO: Telefonnummer til støtte kan ikke være tomt.

en: Supported
nb_NO: Støttes

en: Supporting the WooCommerce community
nb_NO: Støtte til WooCommerce-fellesskapet

en: Suspended WooPayments Subscription because subscription status changed to on-hold.
nb_NO: Stoppet WooPayments-abbonement fordi abonnementsstatus er endret til 'Behandles'.

en: Suspended WooPayments Subscription in invoice.upcoming webhook handler because subscription next_payment date is 0.
nb_NO: Stoppet WooPayments-abbonement i invoice.upcoming webhook handler, siden abonnementets next_payment date er 0.

en: Sweden
nb_NO: Sverige

en: Swedish krona
nb_NO: Svenske kroner

en: Swiss franc
nb_NO: Sveitsiske franc

en: Switzerland
nb_NO: Sveits

en: TOTAL
nb_NO: TOTALT

en: TRACKING NUMBER
nb_NO: SPORINGSNUMMER

en: Take more control 🎚️
nb_NO: Ta mer kontroll 🎚️

en: Tap to Pay
nb_NO: Trykk for å betale

en: Tap to Pay on Android
nb_NO: Trykk for å betale på Android

en: Tap to Pay on iPhone
nb_NO: Trykk for å betale på iPhone

en: Tap to pay transaction fee: %1$s%%
nb_NO: Tapp for å betale transaksjonsgebyr: %1$s%%

en: Tap to pay transaction fee: %1$s%% + %2$s
nb_NO: Tapp for å betale transaksjonsgebyr: %1$s%% + %2$s

en: Task deleted
nb_NO: Oppgaven er slettet

en: Task dismissed
nb_NO: Oppgaven er avvist

en: Task postponed until tomorrow
nb_NO: Oppgaven er utsatt til i morgen

en: Tax
nb_NO: Skatt

en: Tax Invoice
nb_NO: Skattefaktura

en: Tax details are already submitted.
nb_NO: Avgiftsdetaljer er allerede sendt inn.

en: Tax details updated
nb_NO: Avgiftsdetaljer oppdatert

en: Tax invoice for %s to %s
nb_NO: Avgiftsfaktura for %s til %s

en: Tax invoice without proper period dates
nb_NO: Avgiftsfaktura uten riktige periodedatoer

en: Tax on fee
nb_NO: Avgift på gebyr

en: Tax%1$s%2$s: %3$s
nb_NO: Avgift%1$s%2$s: %3$s

en: Terms and Conditions
nb_NO: Vilkår

en: Terms of Service
nb_NO: Bruksvilkår

en: Terms of service
nb_NO: Tjenestevilkår

en: Test Mode
nb_NO: Prøvekjøring

en: Test mode
nb_NO: Testmodus

en: Test mode is enabled, only test accounts will be created. If you want to process live transactions, please {{learnMoreLink}}disable it{{/learnMoreLink}}.
nb_NO: Testmodus er aktivert, bare testkontoer blir opprettet. Hvis du vil behandle faktiske transaksjoner, må du {{learnMoreLink}}deaktivere den{{/learnMoreLink}}.

en: Test mode lets you try out payments, refunds, disputes and other such processes as you're working on your store without handling live payment information. All incoming orders will be simulated, and test mode will have to be disabled before you can accept real orders.
nb_NO: I testmodus kan du prøve betalinger, refusjoner, tvister og andre slike prosesser i butikken, uten å håndtere faktisk betalingsinformasjon. Alle innkommende bestillinger blir simulert, og testmodus må være deaktivert før du kan ta imot virkelige bestillinger.

en: Test number copied to your clipboard!
nb_NO: Testnummeret er kopiert til utklippstavlen.

en: Text
nb_NO: Tekst

en: Thank you for setting up %s! We’ve published your first subscription product.
nb_NO: Takk for at du setter opp %s! Vi har publisert det første abonnementsproduktet ditt.

en: Thank you for your feedback!
nb_NO: Tusen takk for din tilbakemelding!

en: Thank you,
nb_NO: Tusen takk,

en: Thanks for sharing your feedback on WooPayments! Would you mind leaving us a 5-star rating and a quick review on WordPress.org?
nb_NO: Takk for at du sender inn tilbakemeldinger om WooPayments! Kan du gi oss 5 stjerner og en kort anmeldelse på WordPress.org?

en: Thanks for sharing your feedback on WooPayments! Your feedback helps us to continue to improve and deliver the best tools for your business.
nb_NO: Takk for at du sender inn tilbakemeldinger om WooPayments! Tilbakemeldingene dine hjelper oss med å fortsette å forbedre og levere de beste verktøyene for deres virksomhet.

en: Thanks for sharing your response!
nb_NO: Takk for at du deler svaret ditt!

en: Thanks for using {site_url}!
nb_NO: Takk for at du bruker {site_url}!

en: The %1$s fee has been deducted from your account, and the disputed amount has been returned to your customer. <a>Learn more about preventing disputes</a>.
nb_NO: Gebyret %1$s er trukket fra kontoen din, og det omtvistede beløpet er returnert til kunden. <a>Finn ut mer om hvordan du kan forhindre tvister</a>.

en: The %1$s version you have installed is not compatible with %2$s for a Czech Republic business. Please update %1$s to version 7.8 or above (you are using %3$s). You can do that via the <a1>the plugins page.</a1>
nb_NO: %1$s-versjonen du har installert, er ikke kompatibel med %2$s for en tsjekkisk virksomhet. Oppdater %1$s til versjon 7.8 eller nyere (du bruker %3$s). Dette kan du gjøre via siden for <a1>tillegg.</a1>

en: The %1$s version you have installed is not compatible with %2$s for a Hungarian business. Please update %1$s to version 7.8 or above (you are using %3$s). You can do that via the <a1>the plugins page.</a1>
nb_NO: %1$s-versjonen du har installert, er ikke kompatibel med %2$s for en ungarsk virksomhet. Oppdater %1$s til versjon 7.8 eller nyere (du bruker %3$s). Dette kan du gjøre via siden for <a1>tillegg.</a1>

en: The %1$s version you have installed is not compatible with %2$s for a Norwegian business. Please update %1$s to version 7.5 or above. You can do that via the <a1>the plugins page.</a1>
nb_NO: %1$s-versjonen du har installert, er ikke kompatibel med %2$s for en norsk bedrift. Oppdater %1$s til versjon 7.5 eller nyere. Du kan gjøre det via <a1>programtilleggsiden.</a1>

en: The %1$s version you have installed is not compatible with %2$s for a Swedish business. Please update %1$s to version 7.8 or above (you are using %3$s). You can do that via the <a1>the plugins page.</a1>
nb_NO: %1$s-versjonen du har installert, er ikke kompatibel med %2$s for en svensk virksomhet. Oppdater %1$s til versjon 7.8 eller nyere (du bruker %3$s). Dette kan du gjøre via siden for <a1>tillegg.</a1>

en: The Importer Exporter Code (IEC) number could not be verified. Correct any errors in the company’s IEC number field. (India only)
nb_NO: Importer Exporter Code (IEC)-nummeret kunne ikke bekreftes. Korriger eventuelle feil i firmaets IEC-nummerfelt. (Bare for India)

en: The WooPayments invoice items do not match WC subscription items.
nb_NO: WooPayments-fakturaelementene samsvarer ikke med WC-abonnementselementene.

en: The address on the account could not be verified. Correct any errors in the address field or upload a document that includes the address.
nb_NO: Adressen på kontoen kunne ikke bekreftes. Korriger eventuelle feil i adressefeltet eller last opp et dokument som inkluderer adressefeltet.

en: The address on the document did not match the address on the account. Upload a document with a matching address or update the address on the account.
nb_NO: Adressen på dokumentet samsvarte ikke med adressen på kontoen. Last opp et dokument med en matchende adresse eller oppdater adressen på kontoen.

en: The advanced fraud protection filters currently enabled.
nb_NO: De avanserte svindelbeskyttelsesfiltrene er aktivert.

en: The amount of the transaction.
nb_NO: Beløpet for transaksjonen.

en: The bank account details on file are probably incorrect. No bank account could be located with those details.
nb_NO: Bankkontodetaljene som er registrert, er sannsynligvis feil. Finner ingen bankkonto med disse detaljene.

en: The bank account details on file are probably incorrect. While the routing number appears correct, the account number is invalid.
nb_NO: Bankkontodetaljene som er registrert, er sannsynligvis feil. Routing-nummeret ser riktig ut, men kontonummeret er ugyldig.

en: The bank account has been closed.
nb_NO: Bankkontoen er avsluttet.

en: The bank account has been frozen.
nb_NO: Bankkontoen er fryst.

en: The bank account has restrictions on either the type or number of transfers allowed. This normally indicates that the bank account is a savings or other non-checking account.
nb_NO: Bankkontoen har begrensninger på typen eller antallet overføringer som er tillatt. Dette indikerer normalt at bankkontoen er en sparekonto eller ikke-brukskonto.

en: The bank account holder name on file appears to be incorrect.
nb_NO: Bankkontoinnehaverens registrerte navn ser ut til å være feil.

en: The bank account type is incorrect. This value can only be checking or savings in most countries. In Japan, it can only be futsu or toza.
nb_NO: Bankkontotypen er feil. Denne verdien kan bare være en bruks- eller sparekonto i de fleste land. I Japan kan det bare være futsu eller toza.

en: The bank could not process this transfer. Please check that the entered bank account details match the corresponding account bank statement exactly.
nb_NO: Banken kan ikke behandle denne overføringen. Kontroller at de angitte bankkontoopplysningene stemmer nøyaktig overens med den korresponderende kontoutskriften.

en: The bank has declined this transfer. Please contact the bank for more information.
nb_NO: Banken har avslått denne overføringen. Kontakt banken for mer informasjon.

en: The bank no longer supports transfers to this card.
nb_NO: Banken støtter ikke lenger overføringer til dette kortet.

en: The bank or the payment processor could not process this transfer.
nb_NO: Banken eller betalingsbehandleren kan ikke behandle denne overføringen.

en: The bank was unable to process this transfer because of its currency. This is probably because the bank account cannot accept payments in that currency.
nb_NO: Banken kunne ikke behandle denne overføringen på grunn av den aktuelle valutaen. Dette skyldes sannsynligvis at bankkontoen ikke kan godta betalinger i denne valutaen.

en: The billing address does not match what is on file with the card issuer.
nb_NO: Faktureringsadressen ikke samsvarer med det som er registrert hos kortutstederen.

en: The business’s publicly available website.
nb_NO: Bedriftens offentlig tilgjengelige nettsted.

en: The card has expired
nb_NO: Kortet er utløpt

en: The card has insufficient funds to complete the purchase
nb_NO: Det er ikke nok midler på kortet til å fullføre kjøpet

en: The card issuer has declined the transaction as it will exceed the card limit. Please switch to a different card or payment method. Contact the issuing bank for clarification.
nb_NO: Kortutstederen har avslått transaksjonen fordi den vil overskride kortgrensen. Bytt til et annet kort eller en annen betalingsmåte. Kontakt den utstedende banken for avklaring.

en: The card number is incorrect
nb_NO: Kortnummeret er feil

en: The card number is invalid
nb_NO: Kortnummeret er ugyldig

en: The card used for the original payment has been reported lost or stolen.
nb_NO: Kortet som ble brukt for den opprinnelige betalingen, er rapportert som tapt eller stjålet.

en: The card used for the original payment has expired or been canceled.
nb_NO: Kortet som ble brukt for den opprinnelige betalingen, er utløpt eller kansellert.

en: The card used has been reported lost or stolen. Please contact the issuing bank for clarification.
nb_NO: Det brukte kortet er meldt tapt eller stjålet. Kontakt den utstedende banken for avklaring.

en: The card used has expired. Please switch to a different card or payment method. Contact the issuing bank for clarification.
nb_NO: Kortet som ble brukt, er utløpt. Bytt til et annet kort eller en annen betalingsmåte. Kontakt den utstedende banken for avklaring.

en: The card used was invalid. This usually means the card number is invalid or the account has been closed.
nb_NO: Kortet som ble brukt, var ugyldig. Dette betyr vanligvis at kortnummeret er ugyldig, eller at kontoen er avsluttet.

en: The card was declined by the bank
nb_NO: Kortet ble avvist av banken

en: The card's issuing bank cannot verify the CVV.
nb_NO: Kortets utstedende bank kan ikke bekrefte CVV.

en: The cardholder claims a credit was not processed.
nb_NO: Kortinnehaveren hevder at en kreditering ikke ble utført.

en: The cardholder claims a subscription was canceled.
nb_NO: Kortinnehaveren hevder at et abonnement ble kansellert.

en: The cardholder claims the product was unacceptable.
nb_NO: Kortinnehaveren hevder at produktet var uakseptabelt.

en: The cardholder claims they did not receive the product.
nb_NO: Kortinnehaveren hevder at produktet ikke ble mottatt.

en: The cardholder claims this is a duplicate transaction.
nb_NO: Kortinnehaveren hevder at dette er en duplikattransaksjon.

en: The cardholder claims this is an unauthorized charge.
nb_NO: Kortinnehaveren mener dette er et uautorisert trekk.

en: The cardholder claims this is an unauthorized transaction.
nb_NO: Kortinnehaveren hevder at dette er en uautorisert transaksjon.

en: The cardholder's bank is requesting more information to decide whether to return these funds to the cardholder.
nb_NO: Kortinnehaverens bank ber om mer informasjon for å avgjøre om disse midlene skal tilbakeføres til kortinnehaveren.

en: The cardholder’s bank will review your response. Please be patient — this usually takes a few weeks, but in some cases it can take up to 3 months.
nb_NO: Kortinnehaverens bank vil gjennomgå svaret ditt. Vær tålmodig – dette tar vanligvis noen uker, og i noen tilfeller kan det ta opptil 3 måneder.

en: The charge for this refund is being disputed by the customer.
nb_NO: Avgiften for denne refusjonen bestrides av kunden.

en: The combination of the city, state, and postal code in the provided address could not be validated.
nb_NO: Kombinasjonen av by, delstat og postnummer i den oppgitte adressen kunne ikke valideres.

en: The company ID number on the account could not be verified. Correct any errors in the ID number field or upload a document that includes the ID number.
nb_NO: Firma-ID-nummeret på kontoen kunne ikke bekreftes. Korriger eventuelle feil i ID-nummerfeltet eller last opp et dokument som inkluderer ID-nummeret.

en: The company ID number was missing on the document. Upload a document that includes the ID number.
nb_NO: Firma-ID-nummeret manglet på dokumentet. Last opp et dokument som inneholder ID-nummeret.

en: The company address was missing on the document. Upload a document that includes the address.
nb_NO: Firmaadressen manglet på dokumentet. Last opp et dokument som inneholder adressen.

en: The company name on the account could not be verified. Correct any errors in the company name field or upload a document that includes the company name.
nb_NO: Firmanavnet på kontoen kunne ikke bekreftes. Korriger eventuelle feil i firmanavnfeltet eller last opp et dokument som inkluderer firmanavnet.

en: The company name was missing on the document. Upload a document that includes the company name.
nb_NO: Firmanavnet manglet på dokumentet. Last opp et dokument som inneholder firmanavnet.

en: The corresponding wordpress.com blog ID for this store.
nb_NO: Den tilsvarende wordpress.com blogg-ID-en for denne butikken.

en: The currency of the store.
nb_NO: Butikkens valuta.

en: The currency of the transaction.
nb_NO: Valutaen for transaksjonen.

en: The current fraud protection level the payment gateway is using.
nb_NO: Det gjeldende svindelbeskyttelsesnivået som betalingsgatewayen bruker.

en: The current version of the %s extension.
nb_NO: Gjeldende versjon av %s-utvidelsen.

en: The customer claims that the purchased product was returned or the transaction was otherwise canceled, but you have not yet provided a refund or credit.
nb_NO: Kunden hevder at det kjøpte produktet ble returnert, eller at transaksjonen på annen måte ble kansellert; men du har ennå ikke gitt refusjon eller kreditt.

en: The customer claims that you continued to charge them after a subscription was canceled.
nb_NO: Kunden hevder at du fortsatte å belaste etter at abonnementet ble sagt opp.

en: The customer claims they did not receive the products or services purchased.
nb_NO: Kunden hevder å ikke ha mottatt produktene eller tjenestene som ble kjøpt.

en: The customer claims they were charged multiple times for the same product or service.
nb_NO: Kunden hevder at de ble belastet flere ganger for samme produkt eller tjeneste.

en: The customer doesn’t recognize the payment appearing on their card statement.
nb_NO: Kunden gjenkjenner ikke betalingen som vises på kortutskriften.

en: The customer has notified their bank that this payment was unauthorized.
nb_NO: Kunden har varslet banken sin om at denne betalingen var uautorisert.

en: The customer id of the intent
nb_NO: Kunde-ID-en for hensikten

en: The customer must authorize this payment via a notification sent to them by the bank which issued their card. The authorization must be completed before %1$s at %2$s, when the charge will be attempted.
nb_NO: Kunden må autorisere denne betalingen via en melding sendt til dem av banken som utstedte kortet. Autorisasjonen må fullføres før %1$s kl %2$s, når belastningen vil bli forsøkt.

en: The customer requested a refund outside of the eligible window outlined in our refund policy, which was clearly presented on the website and on the order confirmation.
nb_NO: Kunden ba om refusjon i strid med reglene som er beskrevet i vår refusjonspolicy, som fremkommer tydelig på nettstedet og på ordrebekreftelsen.

en: The customer's account has insufficient funds to cover this payment.
nb_NO: Kundens konto har ikke nok midler til å dekke denne betalingen.

en: The customer's bank account could not be located.
nb_NO: Kundens bankkonto kunne ikke finnes.

en: The customer's bank account has been closed.
nb_NO: Kundens bankkonto er stengt.

en: The customer's bank could not send pre-debit notification for the payment.
nb_NO: Kundens bank kunne ikke sende forhåndsdebiteringsvarsel for betalingen.

en: The customer-facing business name.
nb_NO: Det kundevendte bedriftsnavnet.

en: The date and time when the transaction was created.
nb_NO: Datoen og tidspunktet da transaksjonen ble opprettet.

en: The date of birth (DOB) on the document did not match the DOB on the account. Upload a document with a matching DOB or update the DOB on the account.
nb_NO: Fødselsdatoen på dokumentet samsvarte ikke med fødselsdatoen på kontoen. Last opp et dokument med en matchende fødselsdato eller oppdater fødselsdatoen på kontoen.

en: The date when the payment intent was created.
nb_NO: Datoen da betalingen ble opprettet.

en: The destination bank account is no longer valid because its branch has changed ownership.
nb_NO: Den mottakende bankkontoen er ikke lenger gyldig, siden filialen har endret eierskap.

en: The disputed charge has been refunded.
nb_NO: Den bestridte avgiften er refundert.

en: The document could not be read. Ensure that the document follows the <a>guidelines for document uploads</a>.
nb_NO: Dokumentet kunne ikke leses. Påse at dokumentet følger <a>retningslinjene for dokumentopplasting</a>.

en: The document could not be used for verification because it has expired. If it’s an identity document, its expiration date must be after the date the document was submitted. If it’s an address document, the issue date must be within the last six months.
nb_NO: Dokumentet kunne ikke brukes til verifisering fordi det har utløpt. Hvis det er et identitetsdokument, må utløpsdatoen være etter datoen dokumentet ble sendt inn. Hvis det er et adressedokument, må utstedelsesdatoen være innenfor de siste seks månedene.

en: The document could not be used for verification because it was in greyscale. Upload a color copy of the document.
nb_NO: Dokumentet kunne ikke brukes til verifisering fordi det var i gråtoner. Last opp en fargekopi av dokumentet.

en: The document could not be verified because it was detected as a copy (e.g., photo or scan). Upload the original document.
nb_NO: Dokumentet kunne ikke bekreftes fordi det ble detektert som en kopi (f.eks. bilde eller skannet). Last opp originaldokumentet.

en: The document could not be verified for an unknown reason. Ensure that the document follows the <a>guidelines for document uploads</a>
nb_NO: Dokumentet kunne ikke bekreftes, av ukjent årsak. Påse at dokumentet følger <a>retningslinjene for dokumentopplasting</a>

en: The document could not be verified. Upload a document that includes the company name, ID number, and address fields.
nb_NO: Dokumentet kunne ikke bekreftes. Last opp et dokument som inkluderer feltene firmanavn, ID-nummer og adressefelt.

en: The document was cropped or missing important information. Upload a complete scan of the document.
nb_NO: Dokumentet ble beskåret eller mangler viktig informasjon. Last opp en fullstendig skanning av dokumentet.

en: The document was identified as altered or falsified.
nb_NO: Dokumentet ble identifisert som endret eller forfalsket.

en: The exchange rate of the transaction.
nb_NO: Vekslingskursen for transaksjonen.

en: The existing terms of service signature has been invalidated because the account’s tax ID has changed. The account needs to accept the terms of service again. For more information, see <a>this documentation</a>.
nb_NO: De eksisterende signaturen for tjenestevilkår er ugyldig fordi kontoens skatte-ID er endret. Kontoen må godta vilkårene for bruk igjen. Mer informasjon finnes i <a>denne dokumentasjonen</a>.

en: The expiration month is invalid
nb_NO: Utløpsmåneden er ugyldig

en: The expiration year is invalid
nb_NO: Utløpsåret er ugyldig

en: The file you have attached is exceeding the maximum limit.
nb_NO: Filen du har lagt ved overskrider maksimumsgrensen.

en: The files you've attached to this dispute as evidence will exceed the limit for a dispute's total size. Try using smaller files as evidence. Hint: if you've attached images, you might want to try providing them in lower resolutions.
nb_NO: Filene du har lagt ved denne tvisten som bevis, vil overskride grensen for en tvists totale størrelse. Prøv å bruke mindre filer som bevis. Tips: Hvis du har lagt ved bilder, kan det være lurt å prøve å legge dem til i lavere oppløsning.

en: The identifier of the WooCommerce order associated with this transaction.
nb_NO: Identifikatoren for WooCommerse-bestillingen knyttet til denne transaksjonen.

en: The information you provide here will be used for all of your account's tax documents.
nb_NO: Informasjonen du oppgir her, brukes til alle kontoens avgiftsdokumenter.

en: The issue or expiry date is missing on the document. Upload a document that includes the issue and expiry dates.
nb_NO: Utstedelses- eller utløpsdatoen mangler på dokumentet. Last opp et dokument som inkluderer problemet og utløpsdatoene.

en: The issuer specified by the card number does not exist. Please verify card details.
nb_NO: Utstederen som hører til kortnummeret, finnes ikke. Kontroller kortdetaljene.

en: The issuing bank is currently unavailable. Our system will automatically try again on your next payout date, or you can switch to a different payout method.
nb_NO: Den utstedende banken er for øyeblikket utilgjengelig. Systemet vår vil automatisk prøve igjen på din neste utbetalingsdato, eller du kan bytte til en annen utbetalingsmetode.

en: The keyed-in information on the account could not be verified. Correct any errors in the company name, ID number, or address fields. You can also upload a document that includes those fields.
nb_NO: Den inntastede informasjonen på kontoen kunne ikke bekreftes. Korriger eventuelle feil i feltene for firmanavn, ID-nummer eller adressefelt. Du kan også laste opp et dokument som inkluderer de feltene.

en: The mandate used for this renewal payment is invalid. You may need to bring the customer back to your store and ask them to resubmit their payment information.
nb_NO: Fullmakten som brukes til denne fornyelsesbetalingen, er ugyldig. Du må be kunden om å komme tilbake til butikken og sende inn betalingsinformasjonen på nytt.

en: The merchant account ID you are currently using to process payments with.
nb_NO: Forhandlerkonto-ID-en du bruker til å behandle betalinger.

en: The minimum amount that can be processed is %1$s %2$s.
nb_NO: Minimumsbeløpet som kan behandles, er %1$s %2$s.

en: The minimum amount to capture is %s.
nb_NO: Minimumsbeløpet som skal registreres, er %s.

en: The name on the document did not match the name on the account. Upload a document with a matching name or update the name on the account.
nb_NO: Navnet i dokumentet samsvarte ikke med navnet i kontoen. Last opp et dokument med et matchende navn eller oppdater navnet på kontoen.

en: The nationality on the document did not match the person’s stated nationality. Update the person’s stated nationality, or upload a document that matches it.
nb_NO: Nasjonaliteten på dokumentet samsvarte ikke med personens oppgitte nasjonalitet. Oppdater personens oppgitte nasjonalitet, eller last opp et dokument som samsvarer med det.

en: The number of subscriptions migrated from Stripe Billing to on-site billing.
nb_NO: Antall abonnementer overført fra Stripe-fakturering til on-site-fakturering.

en: The number of subscriptions using Stripe Billing
nb_NO: Antall abonnementer som bruker Stripe-fakturering

en: The order could not be found.
nb_NO: Bestillingen ble ikke funnet.

en: The payment amount is too small to be processed.
nb_NO: Betalingsbeløpet er for lite til å bli behandlet.

en: The payment cancellation failed to complete.
nb_NO: Betalingskanselleringen kunne ikke fullføres.

en: The payment cannot be canceled
nb_NO: Betalingen kan ikke kanselleres

en: The payment cannot be captured
nb_NO: Betalingen kan ikke fanges opp

en: The payment cannot be captured for completed or processed orders.
nb_NO: Betalingen kan ikke registreres for fullførte eller behandlede bestillinger.

en: The payment cannot be processed due to a mismatch with order details.
nb_NO: Betalingen kan ikke behandles på grunn av uoverensstemmelse med bestillingsdetaljene.

en: The payment capture failed to complete.
nb_NO: Betalingsmottaket kunne ikke fullføres.

en: The payment for this order has not yet been passed to the fraud and risk filters to determine its outcome status.
nb_NO: Betalingen for denne ordren har ennå ikke gått gjennom svindel- og risikofiltrene for å fastslå utfallsstatusen.

en: The payment for this order passed your risk filtering.
nb_NO: Betalingen for denne ordren gikk gjennom risikofilteret.

en: The payment for this order was blocked by your risk filtering. There is no pending authorization, and the order can be cancelled to reduce any held stock.
nb_NO: Betalingen for denne ordren ble blokkert av risikofilteret. Det er ingen ventende godkjenning, og ordren kan kanselleres for å redusere eventuelt tilbakeholdt lager.

en: The payment for this order was done in person and has bypassed your risk filtering.
nb_NO: Betalingen for denne ordren ble gjort personlig, og har omgått risikofilteret.

en: The payment for this order was held for review by your risk filtering and manually approved.
nb_NO: Betalingen for denne ordren ble holdt igjen for gjennomgang av risikofilteret, og godkjent manuelt.

en: The payment for this order was held for review by your risk filtering. The authorization for the charge appears to have expired.
nb_NO: Betalingen for denne ordren ble holdt igjen for gjennomgang av risikofilteret. Godkjenningen for dette beløpet ser ut til å være utløpt.

en: The payment for this order was held for review by your risk filtering. The authorization for the charge appears to have failed.
nb_NO: Betalingen for denne ordren ble holdt igjen for gjennomgang av risikofilteret. Godkjenningen for dette beløpet ser ut til å ha mislyktes.

en: The payment for this order was held for review by your risk filtering. You can review the details and determine whether to approve or block the payment.
nb_NO: Betalingen for denne ordren ble holdt igjen for gjennomgang av risikofilteret. Du kan se gjennom detaljene og avgjøre om betalingen skal godkjennes eller blokkeres.

en: The payment info couldn't be added to the order.
nb_NO: Betalingsinformasjonen kunne ikke legges til ordren.

en: The payment method ID used to create the transaction type.
nb_NO: ID-en til betalingsmetoden som ble brukt til å opprette transaksjonstypen.

en: The payment requires authentication
nb_NO: Betalingen krever godkjenning

en: The payment was declined
nb_NO: Betalingen ble avvist

en: The person’s keyed-in identity information could not be verified. Correct any errors or upload a document that matches the identity fields (e.g., name and date of birth) entered.
nb_NO: Personens inntastede identitetsinformasjon kunne ikke bekreftes. Korriger eventuelle feil eller last opp et dokument som matcher det som er lagt inn i identitetsfeltene (f.eks. navn og fødselsdato).

en: The postal code is incorrect
nb_NO: Postnummeret er feil

en: The product matched the description provided at the time of sale, and we did not receive any indication from the customer that it was defective or not as described.
nb_NO: Produktet stemte overens med beskrivelsen som ble gitt på salgstidspunktet, og vi fikk ingen indikasjon fra kunden om at det hadde feil eller ikke var som beskrevet.

en: The product or service was received but was defective, damaged, or not as described.
nb_NO: Produktet eller tjenesten ble mottatt, men det var defekter/skader eller de var ikke som beskrevet.

en: The provided document type was not accepted. Ensure that the document follows the <a>guidelines for document uploads</a>.
nb_NO: Den angitte dokumenttypen ble ikke akseptert. Påse at dokumentet følger <a>retningslinjene for dokumentopplasting</a>.

en: The provided document was from an unsupported country.
nb_NO: Det oppgitte dokumentet var fra et land som ikke støttes.

en: The refund amount is not valid for charge ID: %1$s
nb_NO: Refusjonsbeløpet er ikke gyldig for kjøpsbeløp-ID %1$s

en: The refund amount is not valid.
nb_NO: Refusjonsbeløpet er ikke gyldig.

en: The refund was canceled at your request.
nb_NO: Tilbakebetalingen ble avbrutt på forespørsel fra deg.

en: The refund was declined by the card issuer.
nb_NO: Refusjonen ble avvist av kortutstederen.

en: The refund was processed through our payment provider and should be visible on the customer's statement within 7 - 10 business days.
nb_NO: Refusjonen er behandlet via betalingsleverandøren vår og skal være synlig på kundens oversikt innen 7–10 virkedager.

en: The renewal order is as follows:
nb_NO: Fornyelsesordren er som følger:

en: The representative must have an address in the same country as the company.
nb_NO: Representanten må ha adresse i samme land som firmaet.

en: The requested order (ID %d) was not found.
nb_NO: Fant ikke den forespurte bestillingen (ID %d).

en: The requested order was not found.
nb_NO: Fant ikke den forespurte ordren.

en: The same type of document was used twice. Two unique types of documents are required for verification. Upload two different documents.
nb_NO: Samme type dokument ble brukt to ganger. To unike typer dokumenter kreves for verifisering. Last opp to forskjellige dokumenter.

en: The saved payment method selected does not belong to this order's customer.
nb_NO: Den valgte lagrede betalingsmetoden tilhører ikke kunden på denne ordren.

en: The saved payment method selected is invalid or does not exist.
nb_NO: Den valgte lagrede betalingsmetoden er ugyldig eller eksisterer ikke.

en: The search parameter must be a string, or an array of strings.
nb_NO: Søkeparameteren må være en streng eller en serie med strenger.

en: The security code is incorrect
nb_NO: Sikkerhetskoden er feil

en: The security code is invalid
nb_NO: Sikkerhetskoden er ugyldig

en: The selected card has exceeded its card usage frequency limit. Please switch to a different card or payment method. Contact the issuing bank for clarification.
nb_NO: Det valgte kortet har overskredet frekvensgrensen for kortbruk. Bytt til et annet kort eller en annen betalingsmåte. Kontakt den utstedende banken for avklaring.

en: The selected currency is not available for the country set in your %s account.
nb_NO: Den valgte valutaen er ikke tilgjengelig for landet angitt i %s-kontoen.

en: The selected payment method requires a total amount of at least %s.
nb_NO: Den valgte betalingsmetoden krever et totalbeløp på minst %s.

en: The status of the deposit
nb_NO: Statusen for innskuddet

en: The status of the payment intent.
nb_NO: Statusen for betalingshensikten.

en: The store currency was recently changed. The following currencies are set to manual rates and may need updates: %s
nb_NO: Butikkens valuta ble nylig endret. Følgende valutaer er satt til manuelle rater og trenger kanskje oppdateringer: %s

en: The street name and/or number for the provided address could not be validated.
nb_NO: Gatenavnet og/eller nummeret for den oppgitte adressen kunne ikke valideres.

en: The subscription couldn't be created because it uses a different currency (%1$s) from your existing subscriptions (%2$s). Please ensure all subscriptions use the same currency.
nb_NO: Abonnementet kunne ikke opprettes fordi det bruker en annen valuta (%1$s) enn de eksisterende abonnementene (%2$s). Påse at alle abonnementene bruker samme valuta.

en: The subscription's next payment date has been updated to match WooPayments server.
nb_NO: Neste betalingsdato for abonnementet har blitt oppdatert slik at den matcher datoen på WooPayments-serveren.

en: The tax ID on the account cannot be verified by the IRS. Either correct any possible errors in the company name or tax ID, or upload a document that contains those fields.
nb_NO: Skatte-ID-en på kontoen kan ikke bekreftes av IRS. Enten må eventuelle feil i firmanavn eller skatte-ID korrigeres, ellers må et dokument som inneholder de feltene lastes opp.

en: The tax ID on the account was not recognized by the IRS. Refer to the support article for <a>newly-issued tax ID numbers</a>.
nb_NO: Skatte-ID-en på kontoen ble ikke gjenkjent av IRS. Se støtteartikkelen for <a>nylig opprettede mva.-numre</a>.

en: The timing and amount of your payouts may vary due to several factors. Check out our {{link}}payout schedule guide{{/link}} for details.
nb_NO: Tidspunktene for og beløpene i utbetalingene kan variere av flere grunner. Du finner mer informasjon i {{link}}utbetalingsplanveiledningen{{/link}}.

en: The transfer was refused by the card issuer. Please contact the issuing bank for clarification.
nb_NO: Overføringen ble avvist av kortutstederen. Kontakt den utstedende banken for avklaring.

en: The transfer was refused by the issuing bank because this type of payment is not permitted for this card. Please contact the issuing bank for clarification.
nb_NO: Overføringen ble avvist av den utstedende banken, fordi denne typen betaling ikke er tillatt for dette kortet. Kontakt den utstedende banken for avklaring.

en: The type of the transaction.
nb_NO: Typen transaksjon.

en: The ultimate goal of the “Know Your Customer” process is to help your business get up and running with payments as soon as possible while protecting your business and your customers. We follow the same regulations as other financial institutions so that we can ensure we operate in an ethical and trustworthy manner. We want to protect your business and the payments that we manage for you. The “Know Your Customer” process helps us protect you.
nb_NO: Det endelige målet med «Kjenn din kunde»-prosessen er å hjelpe bedriften din med å komme i gang med betalinger så snart som mulig, samtidig som vi beskytter bedriften din og kundene dine. Vi følger samme regelverk som andre finansinstitusjoner slik at vi kan sikre at vi opererer på en etisk og pålitelig måte. Vi ønsker å beskytte bedriften din og betalingene vi administrerer for deg. «Kjenn din kunde»-prosessen hjelper oss med å beskytte deg.

en: The uploaded file exceeded the 10 MB size limit. Resize the document and upload the new file.
nb_NO: Den opplastede filen overskred størrelsesgrensen på 10 MB. Endre størrelsen på dokumentet og last opp den nye filen.

en: The uploaded file for the document was invalid or corrupt. Upload a new file of the document.
nb_NO: Den opplastede filen for dokumentet var ugyldig eller skadet. Last opp en ny fil av dokumentet.

en: The uploaded file was missing the back of the document. Upload a complete scan of the document.
nb_NO: Den opplastede filen manglet baksiden av dokumentet. Last opp en fullstendig skanning av dokumentet.

en: The uploaded file was missing the front of the document. Upload a complete scan of the document.
nb_NO: Den opplastede filen manglet forsiden av dokumentet. Last opp en fullstendig skanning av dokumentet.

en: The uploaded file was not one of the valid document types. Ensure that the document follows the <a>guidelines for document uploads</a>.
nb_NO: Den opplastede filen var ikke en av de gyldige dokumenttypene. Påse at dokumentet følger <a>retningslinjene for dokumentopplasting</a>.

en: The version of Jetpack installed is too old to be used with %1$s. %1$s has been disabled. Please deactivate or update Jetpack.
nb_NO: Den installerte versjonen av Jetpack er for gammel til å brukes med %1$s. %1$s er deaktivert. Deaktiver eller oppdater Jetpack.

en: Theme
nb_NO: Tema

en: There are legitimate reasons for a billing/shipping mismatch with a customer purchase, but a mismatch could also indicate that someone is using a stolen identity to complete a purchase.
nb_NO: Det kan være legitime grunner til at fakturering/frakt ikke samsvarer for et kundekjøp, men en uoverensstemmelse kan også indikere at noen bruker en stjålet identitet for å utføre et kjøp.

en: There are unsaved changes on this page. Are you sure you want to leave and discard the unsaved changes?
nb_NO: Det er ulagrede endringer på denne siden. Er du sikker på at du vil gå ut og forkaste de ulagrede endringene?

en: There has been an error accepting the dispute. Please try again later.
nb_NO: Det har oppstått en feil ved godkjennelse av tvisten. Prøv på nytt senere.

en: There has been an error canceling the payment for order #%s.
nb_NO: Det oppsto en feil ved kansellering av betalingen for bestillingsnr. %s.

en: There has been an error capturing the payment for order #%s.
nb_NO: Det oppsto en feil ved mottak av betalingen for bestillingsnr. %s.

en: There has been an error refunding the payment #%s. Please try again later.
nb_NO: Det oppsto en feil ved refundering av betalingsnr. %s. Prøv på nytt senere.

en: There is %d customer subscription using Stripe Billing for subscription renewals. We suggest migrating it to on-site billing powered by the %s plugin. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}} | There are %d customer subscriptions using Stripe Billing for payment processing. We suggest migrating them to on-site billing powered by the %s plugin. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO[0]: Det er %d kundeabonnement som bruker Stripe-fakturering til fornyelse av abonnementer. Vi foreslår å overføre det til on-site-fakturering levert av %s-tillegget. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}
nb_NO[1]: Det er %d kundeabonnementer som bruker Stripe-fakturering for betalingsbehandling. Vi foreslår å overføre dem til on-site-fakturering levert av %s-tillegget. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: There is a newer version of WooCommerce Admin bundled with WooCommerce.
nb_NO: Det er en nyere versjon av WooCommerce Admin som følger med WooCommerce.

en: There is currently %d customer subscription using Stripe Billing for payment processing. This subscription will be automatically migrated to use the on-site billing engine built into %s once Stripe Billing is disabled. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}} | There are currently %d customer subscriptions using Stripe Billing for payment processing. These subscriptions will be automatically migrated to use the on-site billing engine built into %s once Stripe Billing is disabled. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO[0]: Det er %d kundeabonnement som bruker Stripe-fakturering for betalingsbehandling. Dette abonnementet overføres automatisk for å bruke on-site-faktureringsmotoren innebygd i %s når Stripe-fakturering er deaktivert. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}
nb_NO[1]: Det er %d kundeabonnementer som bruker Stripe-fakturering for betalingsbehandling. Disse abonnementene overføres automatisk for å bruke on-site-faktureringsmotoren innebygd i %s når Stripe-fakturering er deaktivert. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: There was a duplicate attempt to initiate account setup. Please wait a few seconds and try again.
nb_NO: Det var et duplikat forsøk på å initiere kontooppsett. Vent noen sekunder og prøv på nytt.

en: There was a problem connecting your store to WordPress.com: "%s"
nb_NO: Det oppsto et problem med å koble butikken til WordPress.com: «%s»

en: There was a problem creating your subscription. %1$s doesn't meet the %2$sminimum recurring amount%3$s this payment method can process.
nb_NO: Det oppsto et problem ved oppretting av abonnementet ditt. %1$s oppfyller ikke %2$sminimumsbeløpet%3$s som denne betalingsmåten kan behandle.

en: There was a problem creating your subscription. Please try again or contact us for assistance.
nb_NO: Det var et problem med å opprette abonnementet ditt. Prøv igjen eller kontakt oss for å få hjelp.

en: There was a problem generating your export.
nb_NO: Det oppsto et problem under generering av eksporten.

en: There was a problem processing the order.
nb_NO: Det oppstod et problem med behandling av bestillingen.

en: There was a problem processing the payment. Please check your email inbox and refresh the page to try again.
nb_NO: Det oppstod et problem under behandling av betalingen. Sjekk e-post og oppdater siden for å prøve på nytt.

en: There was a problem processing your account data. Please try again.
nb_NO: Det oppsto et problem under behandling av dine kontodata. Prøv på nytt.

en: There was a problem redirecting you to the account dashboard. Please try again.
nb_NO: Det oppsto et problem ved omdirigering til kontodashbordet. Prøv på nytt.

en: There was a problem redirecting you to the loan offer. Please check that it is not expired and try again.
nb_NO: Det oppsto et problem ved omdirigering til lånetilbudet. Kontroller at den ikke er utløpt, og prøv igjen.

en: There was a problem redirecting you to the requested link. Please check that it is valid and try again.
nb_NO: Det oppsto et problem med omdirigering til den forespurte koblingen. Kontroller at den er gyldig og prøv igjen.

en: There was a problem resetting your account. Please wait a few seconds and try again.
nb_NO: Det oppsto et problem ved tilbakestilling av kontoen. Vent noen sekunder, og prøv på nytt.

en: There was a problem setting up your %s account. Please try again.
nb_NO: Det oppsto et problem ved oppsett av kontoen.%s Prøv på nytt.

en: There was an error accessing document %1$s. %2$s
nb_NO: Det oppsto en feil ved tilgang til dokument %1$s. %2$s

en: There was an error applying the promotion. Please contact support for assistance if the problem persists
nb_NO: Det oppsto en feil ved bruk av kampanjen. Kontakt brukerstøtte for å få hjelp hvis problemet vedvarer

en: There was an error getting your inbox. Please try again.
nb_NO: Det oppsto en feil med å hente innboksen din. Prøv på nytt.

en: There was an error processing the product with this payment method. Please add the product to the cart, instead.
nb_NO: Det oppstod en feil under behandling av produktet med denne betalingsmåten. Legg produktet i handlekurven i stedet.

en: There was an error rendering this view. Please contact support for assistance if the problem persists.
nb_NO: Det oppsto en feil under gjengivelsen av denne visningen. Ta kontakt med brukerstøtten for å få hjelp hvis problemet vedvarer.

en: There was an error retrieving your fraud protection settings. Please refresh the page to try again.
nb_NO: Det oppsto en feil ved henting av innstillingene for svindelbeskyttelse. Oppdater siden for å prøve på nytt.

en: There was an error while processing this request. If you continue to see this notice, please contact the admin.
nb_NO: Det oppsto en feil ved behandling av denne forespørselen. Hvis du fortsetter å se denne meldingen, tar du kontakt med administratoren.

en: These settings can be changed any time by visiting the Multi-Currency settings
nb_NO: Disse innstillingene kan når som helst endres ved å besøk innstillingene for multivaluta

en: These settings will also apply to the %s on your store.
nb_NO: Disse innstillingene vil også gjelde for %s i butikken din.

en: This action is final and cannot be undone.
nb_NO: Denne handlingen er endelig, og kan ikke angres.

en: This dispute was lost on %1$s due to non-response.
nb_NO: Tvisten ble tapt %1$s på grunn av manglende svar.

en: This dispute was lost on %1$s.
nb_NO: Tvisten ble tapt %1$s.

en: This filter compares the amount of items in an order to the minimum and maximum counts that you specify. When enabled the payment will be blocked.
nb_NO: Dette filteret sammenligner antallet varer i en ordre med minimum og maksimum antall som du angir. Når dette er aktivert, blokkeres betalingen.

en: This filter compares the purchase price of an order to the minimum and maximum purchase amounts that you specify. When enabled the payment will be blocked.
nb_NO: Dette filteret sammenligner kjøpsprisen for en ordre med minimum og maksimum kjøpsbeløp som du angir. Når dette er aktivert, blokkeres betalingen.

en: This filter compares the street number and the post code submitted by the customer against the data on file with the card issuer. When enabled the payment will be blocked.
nb_NO: Dette filteret sammenligner gatenummeret og postnummeret som ble lagt inn av kunden, med opplysningene som er registrert hos kortutstederen. Når dette er aktivert, blokkeres betalingen.

en: This filter is disabled because you're currently selling to all countries.
nb_NO: Dette filteret er deaktivert fordi du selger til alle land.

en: This filter is disabled, and can not be modified.
nb_NO: Dette filteret er deaktivert og kan ikke endres.

en: This filter screens for customer's {{ipAddressLink}}IP address{{/ipAddressLink}} to see if it is in a different country than indicated in their billing address. When enabled the payment will be blocked.
nb_NO: Dette filteret sjekker kundens {{ipAddressLink}}IP-adresse{{/ipAddressLink}} for å se om den er fra et annet land enn det som er angitt i faktureringsadressen. Når dette er aktivert, blokkeres betalingen.

en: This filter screens for differences between the shipping information and the billing information (country). When enabled the payment will be blocked.
nb_NO: Dette filteret ser etter forskjeller mellom leveringsinformasjon og faktureringsinformasjon (land). Når dette er aktivert, blokkeres betalingen.

en: This filter screens for {{ipAddressLink}}IP addresses{{/ipAddressLink}} outside of your {{supportedCountriesLink}}supported countries{{/supportedCountriesLink}}. When enabled the payment will be blocked.
nb_NO: Dette filteret ser etter {{ipAddressLink}}IP-adresser{{/ipAddressLink}} utenfor {{supportedCountriesLink}}støttede land{{/supportedCountriesLink}}. Når dette er aktivert, blokkeres betalingen.

en: This info will help us speed up the set up process.
nb_NO: Denne informasjonen hjelper oss å fullføre oppsettet raskere.

en: This info will verify your account
nb_NO: Denne informasjonen vil bekrefte kontoen din

en: This inquiry was closed on %s. <a>Learn more about preventing disputes</a>.
nb_NO: Kravet ble avsluttet %s. <a>Finn ut mer om forebygging av tvister</a>.

en: This is an uncategorized dispute, so you should contact the customer for additional details to find out why the payment was disputed.
nb_NO: Dette er en ukategorisert disputt, så du må kontakte kunden for å få flere opplysninger om hvorfor betalingen ble bestridt.

en: This is the most common reason for a dispute, and happens when a cardholder claims that they didn’t authorize the payment. This can happen if the card was lost or stolen and used to make an unauthorized transaction. It can also happen if the cardholder doesn’t recognize the payment as it appears on the billing statement from their card issuer.
nb_NO: Dette er den vanligste årsaken til en tvist, og skjer når en kortinnehaver hevder at de ikke autoriserte betalingen. Dette kan skje hvis kortet er mistet eller stjålet, og brukt til å foreta en uautorisert transaksjon. Det kan også skje hvis kortinnehaveren ikke gjenkjenner betalingen slik den vises på kontoutskriften fra kortutstederen.

en: This is the receipt for your order #%s:
nb_NO: Dette er kvitteringen for ordre nr. %s:

en: This may be visible on receipts, invoices, and automated emails from your store.
nb_NO: Dette er kanskje synlig på kvitteringer, fakturaer og automatiske e-poster fra butikken din.

en: This option will set up a %s test account using test data. When you’re ready to launch your store, switching to live payments is easy.
nb_NO: Med dette alternativet oppretter du en %s testkonto ved bruk av testdata. Når du er klar til å lansere butikken, er det enkelt å bytte til aktive betalinger.

en: This order has a high risk of being fraudulent. We suggest contacting the customer to confirm their details before fulfilling it.
nb_NO: Det er høy risiko for at denne bestillingen er svindel. Vi foreslår å kontakte kunden for å få bekreftet opplysningene før den innfris.

en: This order has a moderate risk of being fraudulent. We suggest contacting the customer to confirm their details before fulfilling it.
nb_NO: Det er middels høy risiko for at denne bestillingen er svindel. Vi foreslår å kontakte kunden for å få bekreftet opplysningene før den innfris.

en: This order has a payment dispute for %1$s for the reason '%2$s'.
nb_NO: Denne bestillingen har en betalingstvist for %1$s av årsaken %2$s.

en: This order has been {{authorizedNotCaptured/}} yet. Changing the status to {{newOrderStatus/}} will also {{cancelAuthorization/}}. Do you want to continue?
nb_NO: Denne bestillingen er {{authorizedNotCaptured/}} ennå. Endring av statusen til {{newOrderStatus/}} vil også {{cancelAuthorization/}}. Vil du fortsette?

en: This order has been {{authorizedNotCaptured/}} yet. Changing the status to {{newOrderStatus/}} will also {{captureAuthorization/}}. Do you want to continue?
nb_NO: Denne bestillingen er {{authorizedNotCaptured/}} ennå. Endring av statusen til {{newOrderStatus/}} vil også {{captureAuthorization/}}. Vil du fortsette?

en: This payment cannot be processed in its current state.
nb_NO: Denne betalingen kan ikke behandles i gjeldende tilstand.

en: This payment is not captured yet. To cancel this order, please go to 'Order Actions' > 'Cancel authorization'. To proceed with a refund, please go to 'Order Actions' > 'Capture charge' to charge the payment card, and then trigger a refund via the 'Refund' button.
nb_NO: Denne betalingen er ikke registrert ennå. For å avbryte denne ordren går du til «Bestillingshandlinger» > «Avbryt autorisasjon». For å fortsette med en refusjon går du til «Ordrehandlinger» > «Fang opp belastning» for å belaste betalingskortet, refunder deretter med «Refusjon»-knappen.

en: This payment method cannot be saved for future use.
nb_NO: Denne betalingsmetoden kan ikke lagres for fremtidig bruk.

en: This payment method is enabled by other extensions. {{reviewExtensions}}Review extensions{{/reviewExtensions}} to improve the shopper experience.
nb_NO: Denne betalingsmetoden er aktivert av andre utvidelser. {{reviewExtensions}}Gjennomgå utvidelser{{/reviewExtensions}} for å forbedre kundeopplevelsen.

en: This payment method is pending approval. Once approved, you will be able to use it.
nb_NO: Denne betalingsmåten venter på godkjenning. Når den er godkjent, vil du kunne bruke den.

en: This payment shows a lower than normal risk of fraudulent activity.
nb_NO: Denne betalingen viser lavere enn normal risiko for svindelaktivitet.

en: This refund should be visible on the customer's statement within 7 - 10 business days.
nb_NO: Denne refusjonen skal være synlig på kundens oversikt innen 7–10 virkedager.

en: This represents the fee %s collects for the transaction.
nb_NO: Representerer gebyret %s tar for transaksjonen.

en: This subscription has been successfully migrated to a WooPayments tokenized subscription.
nb_NO: Abonnementet er overført til et tokenbasert WooPayments-abonnement.

en: This tool will clear the account cached values used in %s.
nb_NO: Dette verktøyet tømmer de bufrede kontoverdiene brukt i %s.

en: This tool will migrate all Stripe Billing subscriptions to tokenized subscriptions with WooPayments.%1$sNumber of Stripe Billing subscriptions found: %2$d
nb_NO: Dette verktøyet overfører alle abonnementer med Stripe-fakturering til tokenbaserte abonnementer med WooPayments.%1$sAntall abonnementer med Stripe-fakturering som ble funnet: %2$d

en: This transaction is not connected to order.
nb_NO: Denne transaksjonen er ikke knyttet til bestillingen.

en: This transaction was held for review by your risk filters, and the charge was manually blocked after review.
nb_NO: Denne transaksjonen ble holdt igjen for gjennomgang av risikofiltrene, og beløpet ble blokkert manuelt etter gjennomgang.

en: This transaction will be included in an upcoming automated payout. The date of the payout will be displayed here once it is scheduled. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: Denne transaksjonen blir inkludert i en kommende automatisk utbetaling. Datoen for utbetalingen vises her når den er planlagt. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: This will issue a full refund of {{strong}}%s{{/strong}} to the customer.
nb_NO: Dette vil utstede en full refusjon av {{strong}}%s{{/strong}} til kunden.

en: This will take place in a secure environment through our partner. Once your business details are verified, you’ll be redirected back to your store dashboard.
nb_NO: Dette finner sted i et sikkert miljø gjennom partneren vår. Når forretningsopplysningene er bekreftet, sendes du tilbake til butikkens dashbord.

en: Thursday
nb_NO: torsdag

en: Timeline
nb_NO: Tidslinje

en: Title
nb_NO: Tittel:

en: To add new currencies to your store, please finish setting up %s.
nb_NO: For å legge til nye valutaer til butikken din må du fullføre oppsettet av %s.

en: To complete your transaction with **the selected payment method**, you must log in or create an account with our site.
nb_NO: For å fullføre transaksjonen din med **den valgte betalingsmetoden** må du logge inn eller opprette en konto på siden vår.

en: To continue using %s, please review and agree to our {{link}}Terms of Service{{/link}}. By clicking “Accept” you agree to the Terms of Service.
nb_NO: For å fortsette å bruke %s ber vi om at du ser gjennom og godtar {{link}}vilkårene for bruk{{/link}}. Ved å klikke «Godta» godtar du vilkårene for bruk.

en: To enable Link by Stripe, you must first disable WooPay.
nb_NO: For å aktivere Link by Stripe må du først deaktivere WooPay.

en: To enable WooPay, you must first disable Link by Stripe.
nb_NO: For å aktivere WooPay må du først deaktivere Link by Stripe.

en: To ensure a smooth payments process, please make sure to confirm your bank details by <strong>%s</strong> or before you reach <strong>$5,000</strong> in sales.
nb_NO: For å sikre en problemfri betalingsprosess må du bekrefte bankdetaljene dine innen <strong>%s</strong> eller før du når <strong>USD 5000</strong> i salg.

en: To ensure safe and secure transactions, a WordPress.com account is required before you can verify your business details.
nb_NO: For å sikre trygge og sikre transaksjoner kreves en WordPress.com-konto før du kan bekrefte forretningsopplysningene.

en: To ensure safe and secure transactions, a WordPress.com account is required.
nb_NO: For å sikre trygge og sikre transaksjoner kreves en WordPress.com-konto.

en: To enter your own exchange rates or update the formatting rules for each currency, visit the Multi-Currency settings.
nb_NO: For å legge inn dine egne valutakurser eller oppgradere formateringsreglene for hver valuta, besøker du innstillingene for multivaluta.

en: To preview the express checkout buttons, activate at least one express checkout.
nb_NO: For å forhåndsvise knappene for ekspresskasse, må minst én ekspresskasse aktiveres.

en: To preview the express checkout buttons, ensure your store uses HTTPS on a publicly available domain, and you're viewing this page in a Safari or Chrome browser. Your device must be configured to use Apple Pay or Google Pay.
nb_NO: Hvis du vil forhåndsvise knappene i ekspresskassen, må du påse at butikken bruker HTTPS i et offentlig tilgjengelig domene, og at du ser denne siden i en Safari- eller Chrome-nettleser. Enheten må være konfigurert til å bruke Apple Pay eller Google Pay.

en: To support our case, we are providing the following documentation:
nb_NO: Til støtte for saken vår fremlegger vi følgende dokumentasjon:

en: To use %s, you will need to verify your business details.
nb_NO: Du må bekrefte forretningsopplysningene dine for å bruke %s.

en: To:
nb_NO: Til:

en: ToS accept parameter is missing
nb_NO: Manglende parameter for aksept av tjenestevilkår

en: Total
nb_NO: Totalt

en: Total balance
nb_NO: Total saldo

en: Total balance = Available funds + Pending funds
nb_NO: Total saldo = tilgjengelige midler + ventende midler

en: Total fees
nb_NO: Totalt gebyrbeløp

en: Total per transaction
nb_NO: Totalt per transaksjon

en: Total repaid
nb_NO: Totalt tilbakebetalt

en: Total repaid placeholder
nb_NO: Plassholder for Tilbakebetalt

en: Total transaction fee
nb_NO: Totalt transaksjonsgebyr

en: Track recurring revenue and manage active subscriptions directly from your store’s dashboard — powered by %s.
nb_NO: Spor tilbakevendende inntekter og administrer aktive abonnementer direkte fra butikkens dashbord – levert av %s.

en: Transaction Fee:
nb_NO: Transaksjonsgebyr:

en: Transaction ID
nb_NO: Transaksjons-ID

en: Transaction actions
nb_NO: Transaksjonshandlinger

en: Transaction breakdown
nb_NO: Transaksjonsdetaljer

en: Transaction fee
nb_NO: Transaksjonsgebyr

en: Transaction fees.
nb_NO: Transaksjonsgebyrer.

en: Transaction preferences
nb_NO: Transaksjonspreferanser

en: Transaction unauthorized
nb_NO: Transaksjonen er ikke godkjent

en: Transactions
nb_NO: Transaksjoner

en: Transactions match <select /> filters
nb_NO: Transaksjoner samsvarer med {{select /}} filtre

en: Transactions match {{select /}} filters
nb_NO: Transaksjoner samsvarer med {{select /}} filtre

en: Transfer connection
nb_NO: Overfør tilkobling

en: Transfer your %3$s connection from <hostname>%2$s</hostname> to this site <hostname>%1$s</hostname>. <hostname>%2$s</hostname> will be disconnected from %3$s.
nb_NO: Overfør %3$s-tilkoblingen fra <hostname>%2$s</hostname> til nettstedet <hostname>%1$s</hostname>. <hostname>%2$s</hostname> blir koblet fra %3$s.

en: Transfer your connection
nb_NO: Overfør tilkoblingen

en: Try to get in touch with your customer. Sometimes people forget about payments they make or don’t recognize the way they appear on their card statement. If this is the case, ask them to contact their card issuer and let them know they no longer dispute the transaction.
nb_NO: Prøv å komme i kontakt med kunden din. Noen ganger glemmer folk utførte betalinger eller gjenkjenner ikke måten de vises på kortutskriften. Hvis dette er tilfelle, ber du dem kontakte kortutstederen og gi beskjed om at de ikke lenger bestrider transaksjonen.

en: Tuesday
nb_NO: tirsdag

en: Type of business
nb_NO: Type bedrift

en: Type of the payment method.
nb_NO: Typen betalingsmetode.

en: Typography
nb_NO: Typografi

en: UEN or GST Registration Number
nb_NO: UEN- eller GST-registreringsnummer

en: UPE payment failed: %s
nb_NO: UPE-betaling mislyktes: %s

en: Unable to decode response from WooCommerce Payments API
nb_NO: Kan ikke dekode svar fra WooCommerce Payments API

en: Unable to encode body for request to WooCommerce Payments API.
nb_NO: Kan ikke kode brødtekst for forespørselen til WooCommerce Payments API.

en: Unable to generate renewal order for subscription on the "invoice.paid" event.
nb_NO: Kunne ikke generere fornyelsesordre for abonnementet ved hendelsen «faktura.betalt».

en: Unable to generate renewal order for subscription to record the incoming "invoice.payment_failed" event.
nb_NO: Kunne ikke generere fornyelsesordre for abonnementet for å registrere den innkommende hendelsen «faktura.betaling_mislyktes».

en: Unable to process the payment. Please try again later.
nb_NO: Kan ikke behandle betalingen. Prøv på nytt senere.

en: Unable to set subscription item ID meta for WooPayments subscription item %s.
nb_NO: Kunne ikke angi meta-ID for WooPayments-abonnementselementet %s.

en: Unable to start onboarding. If this problem persists, please contact support.
nb_NO: Kunne ikke starte onboarding. Kontakt brukerstøtte hvis dette problemet vedvarer.

en: Unable to update UPE appearance values at this time.
nb_NO: Kunne ikke oppdatere UPE-utseendesverdiene på dette tidspunktet.

en: Unable to view order. Order not found.
nb_NO: Kan ikke vise bestillingen. Finner ikke bestillingen.

en: Unavailable
nb_NO: Utilgjengelig

en: Uncaptured (%1$s)
nb_NO: Ufanget (%1$s)

en: Uncaptured transactions
nb_NO: Ufangede transaksjoner

en: Under Review
nb_NO: Under gjennomgang

en: Under review
nb_NO: Under gjennomgang

en: Underage. Age must be at least 18.
nb_NO: Ikke myndig. Alderen må være minst 18 år.

en: Undo
nb_NO: Angre

en: Unexpected server error
nb_NO: Uventet serverfeil

en: Unfortunately, your order has failed. Please <a href="%s">try checking out again</a>.
nb_NO: Bestillingen var dessverre mislykket. Prøv <a href="%s">å utføre betalingsprosessen på nytt</a>.

en: United Arab Emirates
nb_NO: Forente Arabiske Emirater

en: United Kingdom (UK)
nb_NO: Storbritannia

en: United States (US) dollar
nb_NO: Amerikanske dollar

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: Unknown document type
nb_NO: Ukjent dokumenttype

en: Unknown error
nb_NO: Ukjent feil

en: Unknown transactions
nb_NO: Ukjente transaksjoner

en: Unrecognized
nb_NO: Ikke gjenkjent

en: Unsupported currency:
nb_NO: Ikke-støttet valuta:

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Update %s business details
nb_NO: Oppdater %s-forretningsopplysninger

en: Update WordPress
nb_NO: Oppdater WordPress

en: Update and retry payment
nb_NO: Oppdater og prøv betalingen på nytt

en: Update business details
nb_NO: Oppdater bedriftsdetaljer

en: Update by %s to avoid a disruption in payouts.
nb_NO: Oppdater innen %s for å unngå avbrudd i utbetalinger.

en: Update payment details
nb_NO: Oppdater betalingsinformasjon

en: Update payment method
nb_NO: Oppdater betalingsmetode

en: Update selected
nb_NO: Oppdatering er valgt

en: Update your store's configuration to ensure smooth transactions.
nb_NO: Oppdater butikkens konfigurasjon for å sikre jevne transaksjoner.

en: Updates take a moment to appear. Please refresh the page in a minute.
nb_NO: Det tar litt tid å vise oppdateringer. Oppdater siden om litt.

en: Upload a custom logo. Upload a horizontal image with a white or transparent background for best results. Use a PNG or JPG image format. Recommended width: 512 pixels minimum.
nb_NO: Last opp egendefinert logo. Last opp et horisontalt bilde med hvit eller gjennomsiktig bakgrunn for å få best mulig resultat. Bruk bildeformatet PNG eller JPG. Anbefalt bredde: minst 512 piksler.

en: Upload custom logo
nb_NO: Last opp egendefinert logo

en: Upload file
nb_NO: Last opp fil

en: Use only kana characters.
nb_NO: Bruk bare kana-tegn.

en: Use only kanji characters.
nb_NO: Bruk bare kanji-tegn.

en: Use only latin characters.
nb_NO: Bruk bare latinske tegn.

en: Use test card <number>%s</number> or refer to our <a>testing guide</a>.
nb_NO: Bruk testkort <number>%s</number> eller slå opp i <a>veiledningen for testing</a>.

en: Use the bundled version of WooCommerce Admin
nb_NO: Bruk pakkeversjonen av WooCommerce Admin

en: Use {{testCardHelpLink}}test card numbers{{/testCardHelpLink}} to simulate various transactions. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: Bruk {{testCardHelpLink}}testkortnumre{{/testCardHelpLink}} for å simulere ulike transaksjoner. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: VAT Number
nb_NO: Moms-nummer

en: Variable fee: %s
nb_NO: Variabel avgift: %s

en: Verification failed for an unknown reason. Correct any errors and resubmit the required fields.
nb_NO: Verifisering mislyktes av ukjent grunn. Korriger eventuelle feil og send inn de påkrevde feltene på nytt.

en: Verified name
nb_NO: Bekreftet navn

en: Verify bank details
nb_NO: Bekreft bankopplysninger

en: Verify business details
nb_NO: Bekreft forretningsopplysninger

en: Verify your bank account to start receiving payouts
nb_NO: Bekreft bankkontoen din for å begynne å motta utbetalinger

en: Verify your bank details
nb_NO: Bekreft bankopplysningene dine

en: Verify your bank details by <strong>%s</strong> or before reaching <strong>$5,000</strong> in sales to avoid a disruption in payments.
nb_NO: Bekreft bankdetaljene dine innen <strong>%s</strong> eller før du når <strong>USD 5000</strong> i salg for å unngå avbrudd i betalingene.

en: Verify your business details with %s to accept recurring payments for this subscription product.
nb_NO: Bekreft forretningsopplysningene med %s for å godta gjentakende betalinger for dette abonnementsproduktet.

en: Verifying your information with %s
nb_NO: Bekrefter informasjonen med %s

en: Version
nb_NO: Versjon

en: View Multi-Currency settings
nb_NO: Vis multivalutainnstillinger

en: View details
nb_NO: Vis detaljer

en: View dispute details
nb_NO: Vis tvistedetaljer

en: View full payout history
nb_NO: Vis full utbetalingshistorikk

en: View loan details
nb_NO: Se lånedetaljer

en: View more details
nb_NO: Se flere detaljer

en: View order to issue refund
nb_NO: Vis bestilling for å utstede refusjon

en: View our documentation
nb_NO: Se dokumentasjonen vår

en: View submitted dispute
nb_NO: Vis innsendt tvist

en: View submitted evidence
nb_NO: Se innsendte bevis

en: View transactions
nb_NO: Se transaksjoner

en: Viewing test %1$s. To view live %1s, disable test mode in {{settingsLink}}%2s settings{{/settingsLink}}.
nb_NO: Se test%1$s. For å se aktive %1s må testmodus deaktiveres i {{settingsLink}}innstillingene for %2s{{/settingsLink}}.

en: WPCOM Blog ID
nb_NO: WPCOM-blogg-ID

en: Want to know more about how disputes work? <learnMoreLink>Check out our resources</learnMoreLink>
nb_NO: Vil du vite mer om hvordan tvister fungerer? <learnMoreLink>Ta en kikk på våre ressurser</learnMoreLink>

en: Was this charge a duplicate?
nb_NO: Var denne belastningen et duplikat?

en: We are submitting evidence in response to chargeback
nb_NO: Vi fremlegger dokumentasjon som svar på tilbakeføring

en: We could not verify that the person resides at the provided address. The address must be a valid physical address where the individual resides and cannot be a P.O. Box.
nb_NO: Vi kunne ikke bekrefte at personen bor på den oppgitte adressen. Adressen må være en gyldig fysisk adresse der den enkelte er bosatt og kan ikke være en postboks. Boks.

en: We couldn’t verify the postal code in the billing address. If the issue persists, suggest the customer to reach out to the card issuing bank.
nb_NO: Vi kunne ikke bekrefte postnummeret i faktureringsadressen. Hvis problemet vedvarer, foreslår du at kunden tar kontakt med banken som har utstedt kortet.

en: We couldn’t verify the postal code in your billing address. Make sure the information is current with your card issuing bank and try again.
nb_NO: Vi kunne ikke bekrefte postnummeret i faktureringsadressen din. Sørg for at informasjonen er oppdatert hos banken som utsteder kortet, og prøv på nytt.

en: We detected and prevented an attempt to pay for a duplicate order. If this was a mistake and you wish to try again, please create a new order.
nb_NO: Vi oppdaget og forhindret et forsøk på å betale for en duplikatordre. Hvis dette var en feil og du ønsker å prøve igjen, må du opprette en ny ordre.

en: We have identified executives that haven’t been added on the account. Add any missing executives to the account.
nb_NO: Vi har oppdaget ledere som ikke har blitt lagt til kontoen. Legg til eventuelle manglende ledere til kontoen.

en: We have identified holding companies with significant percentage ownership. Upload a Memorandum of Association for each of the holding companies.
nb_NO: Vi har identifisert holdingselskaper med betydelig prosentandels eierskap. Last opp en stiftelsesoverenskomst for hvert av holdingselskapene.

en: We have identified owners that haven’t been added on the account. Add any missing owners to the account.
nb_NO: Vi har oppdaget eiere som ikke har blitt lagt til kontoen. Legg til eventuelle manglende eiere til kontoen.

en: We need more information from you to enable this method. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: Vi trenger mer informasjon fra deg for å aktivere denne metoden. {{learnMoreLink}}Finn ut mer.{{/learnMoreLink}}

en: We noticed you're visiting from %1$s. We've updated our prices to %2$s for your shopping convenience. <a href="%4$s">Use %3$s instead.</a>
nb_NO: Vi la merke til at du besøker fra %1$s. Vi har oppdatert prisene våre til %2$s for å gjøre det enklere å shoppe. <a href="%4$s">Bruk %3$s i stedet.</a>

en: We prevented multiple payments for the same order. If this was a mistake and you wish to try again, please create a new order.
nb_NO: Vi forhindret flere betalinger for samme ordre. Hvis dette var en feil og du ønsker å prøve igjen, må du opprette en ny ordre.

en: We take every step required to safeguard your personal data. %s is built in partnership with Stripe to store your data in a safe and secure manner.
nb_NO: Vi gjør vårt ytterste for å sikre personopplysningene dine. %s er utarbeidet i samarbeid med Stripe for å lagre dataene dine trygt og sikkert.

en: We'll do our best to work with Stripe to confirm your identity as quickly as we can. Typically, we'll confirm your application within a couple of days.
nb_NO: Vi vil gjøre vårt beste for å samarbeide med Stripe for å bekrefte identiteten din så raskt vi kan. Vanligvis vil vi bekrefte søknaden din innen et par dager.

en: We're not able to add this payment method. Please refresh the page and try again.
nb_NO: Vi kan ikke legge til denne betalingsmetoden. Oppdater siden og prøv på nytt.

en: We're not able to add this payment method. Please try again later
nb_NO: Vi kan ikke legge til denne betalingsmetoden. Prøv igjen senere

en: We're not able to process this payment due to the order ID mismatch. Please try again later.
nb_NO: Vi kan ikke behandle denne betalingen på grunn av uoverensstemmende ordre-ID. Prøv på nytt senere.

en: We're not able to process this payment. Please refresh the page and try again.
nb_NO: Vi kunne ikke behandle denne betalingen. Oppdater siden og prøv på nytt.

en: We're not able to process this payment. Please try again later.
nb_NO: Vi kunne ikke behandle denne betalingen. Prøv på nytt senere.

en: We're not able to process this payment. Please try again later. WooPayMeta: intent_meta_order_id: %1$s, order_id: %2$s
nb_NO: Vi kunne ikke behandle denne betalingen. Prøv på nytt senere. WooPayMeta: intent_meta_order_id: %1$s, order_id: %2$s

en: We're not able to process this request. Please refresh the page and try again.
nb_NO: Vi kan ikke behandle denne forespørselen. Oppdater siden og prøv på nytt.

en: We've successfully collected payment for your subscription using your new payment method.
nb_NO: Vi har innhentet betaling for abonnementet med den nye betalingsmetoden din.

en: We've temporarily paused new account creation. We'll notify you when we resume!
nb_NO: Vi har midlertidig stoppet opprettelsen av ny konto. Vi gir deg beskjed når vi fortsetter!

en: Wednesday
nb_NO: onsdag

en: Weekly
nb_NO: Ukentlig

en: Weekly anchor for deposit scheduling when interval is set to weekly
nb_NO: Ukentlig anker for innskuddsplanlegging når intervallet er satt til ukentlig

en: We’ll use these details to enable payments for your store. This information can’t be changed after your account is created.
nb_NO: Vi bruker disse opplysningene for å aktivere betalinger for butikken din. Denne informasjonen kan ikke endres etter at kontoen din er opprettet.

en: We’re processing your export. 🎉 The file will download automatically and be emailed to %s.
nb_NO: Vi behandler eksporten din. Filen blir automatisk lastet ned og sendt på e-post til %s.

en: We’ve detected that you have duplicate sites connected to %s. When Safe Mode is active, payments will not be interrupted. However, some features may not be available until you’ve resolved this issue below. Safe Mode is most frequently activated when you’re transferring your site from one domain to another, or creating a staging site for testing. <safeModeLink>Learn more</safeModeLink>
nb_NO: Vi har oppdaget at du har flere like nettsteder knyttet til %s. Når sikkermodus er aktiv, blir ikke betalinger fanget opp. Det kan imidlertid hende at enkelte funksjoner ikke er tilgjengelige før du har løst dette problemet nedenfor. Sikkermodus aktiveres oftest når du overfører nettstedet ditt fra ett domene til et annet, eller oppretter et sted for testing. <safeModeLink>Finn ut mer</safeModeLink>

en: We’ve detected that you have duplicate sites connected to %s. When Safe Mode is active, payments will not be interrupted. However, some features may not be available until you’ve resolved this issue below. Safe Mode is most frequently activated when you’re transferring your site from one domain to another, or creating a staging site for testing. A site administrator can resolve this issue. <safeModeLink>Learn more</safeModeLink>
nb_NO: Vi har oppdaget at du har flere like nettsteder koblet til %s. Når sikkermodus er aktiv, blir ikke betalinger fanget opp. Det kan imidlertid hende at enkelte funksjoner ikke er tilgjengelige før du har løst dette problemet nedenfor. Sikkermodus aktiveres som oftest når du overfører nettstedet ditt fra ett domene til et annet, eller oppretter et staging-nettsted for testing. En nettstedsadministrator kan løse dette problemet. <safeModeLink>Finn ut mer</safeModeLink>

en: We’ve saved your product as a draft.
nb_NO: Vi har lagret produktet ditt som et utkast.

en: What category of legal entity identify your business?
nb_NO: Hvilken kategori av juridisk enhet identifiserer bedriften din?

en: What else should I keep in mind while completing this process?
nb_NO: Hva annet bør jeg huske på når jeg fullfører denne prosessen?

en: What information should I have at hand before I start the “Know Your Customer” process?
nb_NO: Hvilken informasjon bør jeg ha for hånden før jeg starter «Kjenn din kunde»-prosessen?

en: What is “Know Your Customer”?
nb_NO: Hva er «Kjenn din kunde»?

en: What payment methods are enabled for the store.
nb_NO: Hvilke betalingsmetoder som er aktivert for butikken.

en: What type of goods or services does your business sell?
nb_NO: Hvilken type varer eller tjenester selger bedriften din?

en: What type of legal entity is your business?
nb_NO: Hvilken type juridisk enhet er bedriften din?

en: What’s next?
nb_NO: Hva skjer nå?

en: When enabled debug notes will be added to the log.
nb_NO: Når aktivert, vil feilsøkingsnotater bli lagt til i loggen.

en: When enabled, WooPay checkout will be themed with your store’s brand colors and fonts. {{docs}}Learn more {{/docs}}
nb_NO: Når det er aktivert, får WooPay-kassen et tema med butikkens merkefarger og -skrifter. {{docs}}Finn ut mer {{/docs}}

en: When enabled, customers who have configured Apple Pay or Google Pay enabled devices will be able to pay with their respective choice of Wallet.
nb_NO: Når dette er aktivert, kan kunder som har enheter med Apple Pay eller Google Pay konfigurert betale med deres respektive lommebok.

en: When enabled, customers will be able to checkout using WooPay.
nb_NO: Når aktivert, vil kunder kunne betale med WooPay

en: When enabled, customers will be able to checkout using WooPay. In order to use {{wooPayLink}}WooPay{{/wooPayLink}}, you must agree to our {{tosLink}}WooCommerce Terms of Service{{/tosLink}} and {{privacyLink}}Privacy Policy{{/privacyLink}}. {{trackingLink}}Click here{{/trackingLink}} to learn more about the data you will be sharing and opt-out options.
nb_NO: Når aktivert, vil kunder kunne betale med WooPay. For å bruke {{wooPayLink}}WooPay{{/wooPayLink}} må du godta {{tosLink}}WooCommerces tjenestevilkår{{/tosLink}} og {{privacyLink}}retningslinjer for personvern{{/privacyLink}}. {{trackingLink}}Klikk her{{/trackingLink}} for å finne ut mer om dataene du deler, og muligheter for å reservere seg.

en: When enabled, payment error logs will be saved to WooCommerce > Status > Logs.
nb_NO: Når aktivert, vil betalingsfeillogger lagres til WooCommerce > Status > Logger.

en: When enabled, payment methods powered by %s will appear on checkout.
nb_NO: Når aktivert, vises betalingsmåter fra %s i kassen.

en: When enabled, users will be able to pay with a saved card during checkout. Card details are stored in our platform, not on your store.
nb_NO: Når det er aktivert, vil brukere kunne betale med et lagret kort i kassen. Kortdetaljer lagres på plattformen vår, ikke i butikken din.

en: When you reset your account, all payment data — including your %1$s account details, test transactions, and payouts history — will be lost. Your order history will remain. This action cannot be undone, but you can create a new test account at any time.
nb_NO: Når du tilbakestiller kontoen, vil alle betalingsdata – inkludert %1$s kontoopplysninger, testtransaksjoner og utbetalingshistorikk – gå tapt. Bestillingshistorikken bevares. Denne handlingen kan ikke angres, men du kan opprette en ny testkonto når som helst.

en: When you reset your test account, all payment data — including your %1$s account details, test transactions, and payouts history — will be lost. Your order history will remain. This action cannot be undone, but you can create a new test account at any time.
nb_NO: Når du tilbakestiller testkontoen, vil alle betalingsdata – inkludert %1$s kontoopplysninger, testtransaksjoner og utbetalingshistorikk – gå tapt. Bestillingshistorikken bevares. Denne handlingen kan ikke angres, men du kan opprette en ny testkonto når som helst.

en: Where is your business located?
nb_NO: Hvor ligger virksomheten din?

en: Whether debug logging is enabled and working or not.
nb_NO: Om loggføring av feilsøking er aktivert og fungerer eller ikke.

en: Whether the new WooPay Express Checkout is enabled or not.
nb_NO: Om den nye WooPay-ekspresskassen er aktivert eller ikke.

en: Whether the payment gateway has test payments enabled or not.
nb_NO: Om betalingsgatewayen har aktivert testbetalinger eller ikke.

en: Whether the store has Payment Request enabled or not.
nb_NO: Om butikken har betalingsforespørsler aktivert eller ikke.

en: Whether the store has the Auth & Capture feature enabled or not.
nb_NO: Om butikken har funksjonen for godkjenning og registrering aktivert eller ikke.

en: Whether the store has the Multi-currency feature enabled or not.
nb_NO: Om butikken har funksjonen for flere valutaer aktivert eller ikke.

en: Whether the tax documents section is enabled or not.
nb_NO: Om delen for avgiftsdokumenter er aktivert eller ikke.

en: Whether there are extensions active that are have known incompatibilities with the functioning of the new WooPay Express Checkout.
nb_NO: Om det er aktive utvidelser som er kjent for å være inkompatible med den nye WooPay-ekspresskassen.

en: Whether there is a Stripe Billing off-site to on-site billing migration in progress.
nb_NO: Om det pågår en overføring av Stripe off-site-fakturering til on-site-fakturering.

en: While optional, we strongly recommend providing as many of these documents as possible. The following file types are supported: PDF, JPEG, and PNG.
nb_NO: Selv om det er valgfritt, anbefaler vi på det sterkeste å oppgi så mange av disse dokumentene som mulig. Følgende filtyper støttes: PDF, JPEG og PNG.

en: While the account is under review payouts may remain suspended. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: Utbetalinger kan settes på vent så lenge kontoen er under vurdering. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: Why do I have to share this information?
nb_NO: Hvorfor må jeg dele denne informasjonen?

en: Why we ask for personal financial information
nb_NO: Derfor ber vi om personlig økonomisk informasjon

en: With the following message: <code>%s</code>
nb_NO: Med følgende melding: <code>%s</code>

en: With {{strong}}instant payout{{/strong}} you can receive requested funds in your bank account within 30 mins for a %s%% fee. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: Med {{strong}}øyeblikkelig utbetaling{{/strong}} kan du motta forespurte midler i bankkontoen innen 30 minutter for et %s%%-gebyr. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: Withdrawal
nb_NO: Uttak

en: Withdrawal amount
nb_NO: Uttaksbeløp

en: Withdrawal date
nb_NO: Uttaksdato

en: Withdrawal details
nb_NO: Uttaksdetaljer

en: Withdrawal overview
nb_NO: Uttaksoversikt

en: Withhold rate
nb_NO: Tilbakeholdssats

en: Within 1 month
nb_NO: Innen 1 måned

en: Won
nb_NO: Vunnet

en: WooCommerce In-Person Payments
nb_NO: WooCommerce personlige betalinger

en: WooCommerce Payments: detected and deleted order ID %d, which has duplicate cart content with this order.
nb_NO: WooCommerce Payments: oppdaget og slettet ordre-ID %d, som har samme handlekurvinnhold som denne ordren.

en: WooPay Connect Direct Checkout
nb_NO: WooPay Connect-direktekasse

en: WooPay Disable Feedback
nb_NO: Tilbakemelding for WooPay-deaktivering

en: WooPay Express Checkout
nb_NO: WooPay-ekspresskasse

en: WooPay Incompatible Extensions
nb_NO: WooPay-inkompatible utvidelser

en: WooPay Logo
nb_NO: WooPay-logo

en: WooPay SMS code verification
nb_NO: WooPay SMS-kodeverifisering

en: WooPay blog_token is currently misconfigured.
nb_NO: WooPay-blog_token er feilkonfigurert.

en: WooPay button
nb_NO: WooPay-knapp

en: WooPay button locations
nb_NO: Plassering av WooPay-knapper

en: WooPay is not available, as a %s feature, or the store is not yet eligible.
nb_NO: WooPay er ikke tilgjengelig som en %s-funksjon, eller butikken er ikke berettiget ennå.

en: WooPay is unavailable at this time. Please complete your checkout below. Sorry for the inconvenience.
nb_NO: WooPay er utilgjengelig for øyeblikket. Fullfør kassebetalingen nedenfor. Vi beklager bryet.

en: WooPay is unavailable at this time. Sorry for the inconvenience.
nb_NO: WooPay er utilgjengelig for øyeblikket. Vi beklager bryet.

en: WooPay request is not signed correctly.
nb_NO: WooPay-forespørselen er ikke riktig signert.

en: WooPayments Disable Survey
nb_NO: Undersøkelse om deaktivering av WooPayments

en: WooPayments Logo
nb_NO: WooPayments-logo

en: WooPayments no longer allows customers to create new subscriptions. Beginning in version 9.8, billing for existing customer subscriptions will no longer be supported. To ensure there is no interruption of service, please install <a target="_blank" href="%1$s">WooCommerce Subscriptions</a>.
nb_NO: WooPayments tillater ikke lenger kunder å opprette nye abonnementer. Fra og med versjon 9.8 støttes ikke lenger fakturering for eksisterende kundeabonnementer. Hvis du vil være sikker på at tjenesten ikke blir avbrutt, må du installere <a target="_blank" href="%1$s">WooCommerce Subscriptions</a>.

en: WooPayments no longer allows customers to create new subscriptions. Beginning in version 9.8, billing for existing customer subscriptions will no longer be supported. To ensure there is no interruption of service, please install WooCommerce Subscriptions.
nb_NO: WooPayments tillater ikke lenger kunder å opprette nye abonnementer. Fra og med versjon 9.8 støttes ikke lenger fakturering for eksisterende kundeabonnementer. Hvis du vil være sikker på at tjenesten ikke blir avbrutt, må du installere WooCommerce Subscriptions.

en: WooPayments no longer supports billing for existing customer subscriptions. All subscriptions data is read-only. Please install <a target="_blank" href="%1$s">WooCommerce Subscriptions</a> to continue managing your subscriptions.
nb_NO: WooPayments støtter ikke lenger fakturering for eksisterende kundeabonnementer. Alle abonnementsdata er skrivebeskyttet. Installer <a target="_blank" href="%1$s">WooCommerce Subscriptions</a> for å fortsette å administrere abonnementer.

en: WooPayments no longer supports billing for existing customer subscriptions. All subscriptions data is read-only. Please install WooCommerce Subscriptions to continue managing your subscriptions.
nb_NO: WooPayments støtter ikke lenger fakturering for eksisterende kundeabonnementer. Alle abonnementsdata er skrivebeskyttet. Installer WooCommerce Subscriptions for å fortsette å administrere abonnementer.

en: WooPayments no longer supports subscriptions capabilities and subscriptions data can no longer be accessed. Please install <a target="_blank" href="%1$s">WooCommerce Subscriptions</a> to continue managing your subscriptions.
nb_NO: WooPayments støtter ikke lenger abonnementsfunksjoner, og abonnementsdata er ikke lenger tilgjengelige. Installer <a target="_blank" href="%1$s">WooCommerce Subscriptions</a> for å fortsette å administrere abonnementer.

en: WooPayments no longer supports subscriptions capabilities and subscriptions data can no longer be accessed. Please install WooCommerce Subscriptions to continue managing your subscriptions.
nb_NO: WooPayments støtter ikke lenger abonnementsfunksjoner, og abonnementsdata er ikke lenger tilgjengelige. Installer WooCommerce Subscriptions for å fortsette å administrere abonnementer.

en: WooPayments subscription renewal attempt %1$d failed with the following message "%2$s" and failure code <code>%3$s</code> | WooPayments subscription renewal attempt %1$d failed with the following message "%2$s" and failure code <code>%3$s</code>
nb_NO[0]: Forsøk på fornyelse av WooPayments-abonnement %1$d mislyktes med følgende melding "%2$s" og feilkode <code>%3$s</code>
nb_NO[1]: Forsøk på fornyelse av WooPayments-abonnement %1$d mislyktes med følgende melding "%2$s" og feilkode <code>%3$s</code>

en: WooPayments subscription renewal attempt %d failed. | WooPayments subscription renewal attempt %d failed.
nb_NO[0]: Forsøket på fornyelse av WooPayments-abonnementet %d mislyktes.
nb_NO[1]: Forsøket på fornyelse av WooPayments-abonnementet %d mislyktes.

en: WooPayments subscriptions update
nb_NO: Oppdatering av WooPayments-abonnementer

en: WooPayments was in test mode when this order was placed. {{learnMoreLink/}}
nb_NO: WooPayments var i testmodus da denne bestillingen ble lagt inn. {{learnMoreLink/}}

en: WooPayments woopay order status sync
nb_NO: Synkronisering av WooPayments woopay ordrestatus

en: Would you mind sharing more about why you chose that option?
nb_NO: Har du noe imot å dele mer om hvorfor du valgte dette alternativet?

en: Yes
nb_NO: Ja

en: Yes, deactivate %s
nb_NO: Ja, deaktiver %s

en: Yes, reset account
nb_NO: Ja, nullstill konto

en: You are about to export %d deposits. If you'd like to reduce the size of your export, you can use one or more filters. Would you like to continue?
nb_NO: Du er i ferd med å eksportere %d innskudd. Hvis du vil redusere størrelsen på eksporten, kan du bruke ett eller flere filtre. Vil du fortsette?

en: You are about to export %d disputes. If you'd like to reduce the size of your export, you can use one or more filters. Would you like to continue?
nb_NO: Du er i ferd med å eksportere %d disputter. Hvis du vil redusere størrelsen på eksporten, kan du bruke ett eller flere filtre. Vil du fortsette?

en: You are about to export %d transactions. If you'd like to reduce the size of your export, you can use one or more filters. Would you like to continue?
nb_NO: Du er i ferd med å eksportere %d transaksjoner. Hvis du vil redusere størrelsen på eksporten, kan du bruke ett eller flere filtre. Vil du fortsette?

en: You are using a test account.
nb_NO: Du bruker en testkonto.

en: You are using a test account. If you are experiencing problems completing account setup, or wish to test with a different email/country associated with your account, you can reset your account and start from the beginning.
nb_NO: Du bruker en testkonto. Hvis du opplever problemer med å fullføre kontooppsettet eller ønsker å teste med en annen e-postadresse / et annet land knyttet til kontoen dine, kan du tilbakestille kontoen og starte fra begynnelsen.

en: You aren’t authorized to do that.
nb_NO: Du er ikke autorisert til å gjøre det.

en: You can add %s (%s) again at any time in Multi-Currency settings.
nb_NO: Du kan legge til %s (%s) igjen når som helst i multivalutainnstillingene.

en: You can add it again at any time in {{wooCommercePaymentsLink /}}.
nb_NO: Du kan legge den til igjen når som helst i {{wooCommercePaymentsLink /}}

en: You can choose a level of protection for screening incoming transactions. Screened transactions will be automatically blocked by your customized fraud filters.
nb_NO: Du kan velge et beskyttelsesnivå for kontroll av innkommende transaksjoner. Kontrollerte transaksjoner blokkeres automatisk av de egendefinerte svindelfiltrene.

en: You cannot add a new payment method so soon after the previous one. Please try again later.
nb_NO: Du kan ikke legge til en ny betalingsmetode umiddelbart etter den forrige. Prøv på nytt senere.

en: You have 30 days from your first transaction or until you reach $5,000 in sales to verify your information and set up payouts.
nb_NO: Du har 30 dager fra den første transaksjonen eller til du når 5000 USD i salg på å bekrefte informasjonen og sette opp utbetalinger.

en: You have accepted the dispute for order #%s.
nb_NO: Du har godtatt tvisten for ordrenr. %s.

en: You have accepted the dispute.
nb_NO: Du har godtatt tvisten.

en: You have exceeded the number of allowed verification attempts.
nb_NO: Du har overskredet antall tillatte bekreftelsesforsøk.

en: You have installed a development version of %s which requires files to be built. From the plugin directory, run <code>npm run build:client</code> to build and minify assets. Alternatively, you can download a pre-built version of the plugin from the <a1>WordPress.org repository</a1> or by visiting the <a2>releases page in the GitHub repository</a2>.
nb_NO: Du har installert en utviklingsversjon av %s som krever at filer bygges. Kjør <code>npm run build:client</code> fra katalogen for programtillegg for å bygge og forminske aktiva. Du kan også laste ned en forhåndsbygd versjon av programtillegget fra <a1>WordPress.org-repositoriet</a1> eller ved å besøke <a2>utgivelsessiden i GitHub-repositoriet</a2>.

en: You have no funds available. {{whyLink}}Why?{{/whyLink}}
nb_NO: Du har ingen tilgjengelige midler. {{whyLink}}Hvorfor?{{/whyLink}}

en: You have reached the <strong>30-day limit</strong> for early selling access. In order to reactivate payments, please verify your bank details.
nb_NO: Du har nådd <strong>grensen på 30 dager</strong> for tidlig salgstilgang. For å aktivere betalinger igjen må du bekrefte bankopplysningene dine.

en: You have time until <strong>%s</strong> to make your first sale without undergoing full business verification. Take advantage of this time window and start selling now.
nb_NO: Du har tid til <strong>%s</strong> til å gjøre ditt første salg uten å gjennomgå full bedriftsverifisering. Utnytt dette tidsvinduet og begynn å selge nå.

en: You must <a>capture</a> this charge within the next
nb_NO: Du må <a>registrere</a> dette beløpet innen neste

en: You must accept our %1$s and %2$s to continue with your purchase.
nb_NO: Du må akseptere våre %1$s og %2$s for å gå videre med kjøpet.

en: You need to provide more information to enable %s on your checkout.
nb_NO: Du må oppgi mer informasjon for å aktivere %s i kassen.

en: You need to provide more information to enable %s on your checkout:
nb_NO: Du må oppgi mer informasjon for å aktivere %s i kassen:

en: You shall refund this payment in the same application where the payment was made.
nb_NO: Du må refundere denne betalingen i samme søknad som betalingen ble utført.

en: You should be especially wary when a customer has an international IP address but uses domestic billing and shipping information. Fraudsters often pretend to live in one location, but live and shop from another.
nb_NO: Du bør være spesielt oppmerksom når en kunde har en utenlandsk IP-adresse men bruker innenlands adresse for fakturering og levering. Svindlere vil ofte late som de bor på ett sted, men bor og handler faktisk fra en annen.

en: You should first get in touch with your customer. If you understand what their complaint is, there is a chance for you to explain the misunderstanding or to make it right. If you’re able to resolve the issue with your customer, you can ask that they withdraw the dispute.
nb_NO: Du bør først ta kontakt med kunden din. Hvis du forstår hva klagen deres går ut på, er det en mulighet for deg å forklare misforståelsen eller rette den opp. Hvis du klarer å løse problemet med kunden din, kan du be om at de trekker tvisten.

en: You submitted evidence for this inquiry on %1$s. <strong>%2$s</strong> is reviewing the case, which can take 120 days or more. You will be alerted when they make their final decision. <a>Learn more</a>.
nb_NO: Du sendte inn dokumentasjon for denne henvendelsen den %1$s. <strong>%2$s</strong> gjennomgår saken, som kan ta 120 dager eller mer. Du blir varslet når de har tatt en endelig beslutning. <a>Finn ut mer</a>.

en: You submitted evidence for this inquiry on %s. The <strong>cardholder’s bank</strong> is reviewing the case, which can take 120 days or more. You will be alerted when they make their final decision. <a>Learn more</a>.
nb_NO: Du sendte inn dokumentasjon knyttet til denne henvendelsen den %s. <strong>Kortinnehaverens bank</strong> gjennomgår saken, som kan ta minst 120 dager. Du blir varslet når de har tatt en endelig beslutning. <a>Finn ut mer</a>.

en: You will be taken to the order, where you must complete the refund process manually.
nb_NO: Du blir sendt til bestillingen der du må fullføre refusjonsprosessen manuelt.

en: You will have to re-confirm your business and banking details.
nb_NO: Du må bekrefte forretnings- og bankopplysningene på nytt.

en: You'll be informed of any updates via email, or you can check the status of your case at any time in your <disputesPageLink>Disputes area</disputesPageLink>.
nb_NO: Du vil bli informert om eventuelle oppdateringer via e-post, eller du kan sjekke status for saken din når som helst i ditt <disputesPageLink>Tvister-område</disputesPageLink>.

en: You'll need to verify your business and payment details to
nb_NO: Du må bekrefte forretnings- og betalingsopplysningene for å

en: You're ready to accept payments!
nb_NO: Du er klar til å ta imot betalinger!

en: You're ready to begin accepting payments using foreign currencies!
nb_NO: Du er klar til å begynne å akseptere betalinger med fremmevalutaer!

en: You've already added {{enabledCurrenciesText /}} to your store.
nb_NO: Du har allerede lagt til {{enabledCurrenciesText /}} til butikken din.

en: You've made some manual edits to your cover letter. If you update your evidence again, those changes won't be reflected here automatically — but you can always make further edits yourself.
nb_NO: Du har redigert følgebrevet manuelt. Hvis du oppdaterer dokumentasjonen på nytt, gjenspeiles ikke disse endringene automatisk her, men du kan alltid gjøre ytterligere endringer selv.

en: Your %s account will be reset, and all data will be lost.
nb_NO: %s-kontoen blir nullstilt, og alle data går tapt.

en: Your account has insufficient funds to cover your negative balance.
nb_NO: Det er ikke nok midler på kontoen din til å dekke den negative saldoen.

en: Your application to use %s has been rejected, please check your email for more information. Need help? {{contactSupportLink}}Contact support{{/contactSupportLink}}
nb_NO: Søknaden din om å bruke %s er avvist. Du har fått mer informasjon på e-post. Trenger du hjelp? {{contactSupportLink}}Kontakt brukerstøtte{{/contactSupportLink}}

en: Your bank notified us that the bank account holder address on file is incorrect.
nb_NO: Banken din varslet oss om at bankkontoinnehaverens registrerte adresse er feil.

en: Your bank notified us that the bank account holder tax ID on file is incorrect.
nb_NO: Banken din varslet oss om at bankkontoinnehaverens registrerte avgiftsidentifikasjonsnummer er feil.

en: Your bank notified us that the bank account number is too long.
nb_NO: Banken din varslet oss om at bankkontonummeret er for langt.

en: Your capital loan has been approved!
nb_NO: Kapitallånet ditt er godkjent!

en: Your domain has been verified with Apple Pay!
nb_NO: Domenet ditt har blitt verifisert med Apple Pay!

en: Your evidence has been sent to the cardholder's bank for review.
nb_NO: Dokumentasjonen din er sendt til kortinnehaverens bank for gjennomgang.

en: Your feedback inspires us to create new features and refine existing ones to better serve you.
nb_NO: Tilbakemeldingene dine inspirerer oss til å lage nye funksjoner og forbedre eksisterende funksjoner for å gi deg en bedre tjeneste.

en: Your feedback will be sent to the WooCommerce team. Your personal information is secure and will not be shared with third parties. For more details, please see our
nb_NO: Tilbakemeldingene dine sendes til WooCommerce-teamet. Dine personlige opplysninger er sikre og deles ikke med tredjeparter. For mer informasjon kan du se våre

en: Your first payout is held for 7-14 days. {{whyLink}}Why?{{/whyLink}}
nb_NO: Den første utbetalingen holdes tilbake i 7–14 dager. {{whyLink}}Hvorfor?{{/whyLink}}

en: Your first payout will be held for 7-14 days. Payout scheduling will be available after this period. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: Den første utbetalingen blir holdt tilbake i 7–14 dager. Utbetalingsplanlegging blir tilgjengelig etter denne perioden. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: Your insights guide others in choosing the right payment solution.
nb_NO: Dine innsikter hjelper andre med å velge riktig betalingsløsning.

en: Your order is on hold until payment is received. Please follow the payment instructions by the expiry date.
nb_NO: Bestillingen er på vent til betalingen er mottatt. Følg betalingsinstruksjonene innen utløpsdatoen.

en: Your payment was not processed.
nb_NO: Betalingen din ble ikke behandlet.

en: Your payouts are {{strong}}temporarily suspended{{/strong}}. {{suspendLink}}Learn more{{/suspendLink}}
nb_NO: Utbetalingene er {{strong}}midlertidig stanset{{/strong}}. {{suspendLink}}Finn ut mer{{/suspendLink}}

en: Your product prices are automatically converted from your default currency (%s) based on the currency exchange rate and formatting rules for each currency.
nb_NO: Produktprisene konverteres automatisk fra standardvalutaen din (%s) basert på valutakursen og formateringsreglene for hver valuta.

en: Your receipt for order: #{order_number}
nb_NO: Kvitteringen for ordre nr. {order_number}:

en: Your site is currently in Safe Mode.
nb_NO: Nettstedet ditt er for øyeblikket i sikkermodus.

en: Your store has active subscriptions using the built-in %6$s functionality. Due to the %1$soff-site billing engine%3$s these subscriptions use, %4$sthey will continue to renew even after you deactivate %6$s%5$s. %2$sLearn more%3$s.
nb_NO: Butikken din har aktive abonnementer som bruker den innebygde %6$s-funksjonaliteten. På grunn av %1$soff-site-faktureringsmotoren%3$s disse abonnementene bruker, %4$svil de fortsette å fornyes selv etter at du har deaktivert %6$s%5$s. %2$sFinn ut mer%3$s.

en: Your store has subscriptions using %5$s Stripe Billing functionality for payment processing. Due to the %1$soff-site billing engine%2$s these subscriptions use,%3$s they will continue to renew even after you deactivate %6$s%4$s.
nb_NO: Butikken har abonnementer som bruker %5$s Stripe-faktureringsfunksjonalitet for betalingsbehandling. På grunn av %1$soff-site-faktureringsmotoren%2$s disse abonnementene bruker, %3$svil de fortsette å fornyes selv etter at du har deaktivert %6$s%4$s.

en: Your store has subscriptions using %6$s Stripe Billing functionality for payment processing. Due to the %1$soff-site billing engine%3$s these subscriptions use,%4$s they will continue to renew even after you deactivate %6$s%5$s.
nb_NO: Butikken har abonnementer som bruker %6$s Stripe-faktureringsfunksjonalitet for betalingsbehandling. På grunn av %1$soff-site-faktureringsmotoren%3$s disse abonnementene bruker, %4$svil de fortsette å fornyes selv etter at du har deaktivert %6$s%5$s.

en: Your store is not connected to WordPress.com. Please connect it first.
nb_NO: Butikken er ikke koblet til WordPress.com Koble den til først.

en: Your subscription's last renewal failed payment. Please update your payment details so we can reattempt payment.
nb_NO: Betalingen for forrige fornyelse av abonnementet ditt mislyktes. Oppdater betalingsdetaljene dine slik at vi kan prøve betalingen på nytt.

en: Your test account will be deactivated, but your transactions can be found in your order history.
nb_NO: Testkontoen blir deaktivert, med du kan finne transaksjonene i bestillingshistorikken.

en: Your {site_title} Receipt
nb_NO: Din {site_title} kvittering

en: You’re now eligible to receive Instant Payouts with %s
nb_NO: Du er nå berettiget til å motta øyeblikkelige utbetalinger med %s

en: You’re only steps away from getting paid
nb_NO: Du er bare noen skritt unna å få betalt

en: You’re ready to start using the features and benefits of %s.
nb_NO: Du er klar til å begynne å bruke funksjonene og fordelene med %s.

en: [Refund Amount]
nb_NO: [Refusjonsbeløp]

en: [{site_title}] Automatic payment failed for {order_number}. Customer asked to authenticate payment and will be notified again {retry_time}
nb_NO: [{site_title}] Automatisk betaling mislyktes for {order_number}. Kunden ba om å autentisere betaling, og vil bli varslet igjen {retry_time}

en: a day
nb_NO: en dag

en: a minute
nb_NO: ett minutt

en: a second
nb_NO: et sekund

en: address placeholder
nb_NO: plassholder for adresse

[ctx: an email notification]
en: Enable/disable
nb_NO: Aktiver/deaktiver

en: an hour
nb_NO: en time

en: and
nb_NO: og

en: and received it on
nb_NO: og mottok den

en: and was billed according to the terms accepted at the time of signup. The customer's account remained active and no cancellation was recorded prior to the billing date.
nb_NO: og ble fakturert i henhold til vilkårene som ble akseptert på tidspunktet for registrering. Kundens konto forble aktiv, og ingen avbestilling ble registrert før faktureringsdatoen.

en: authorization(s)
nb_NO: autorisasjon(er)

en: authorized but payment has not been captured
nb_NO: godkjent, men betaling er ikke registrert

en: bank code placeholder
nb_NO: plassholder for bankkode

en: bank name placeholder
nb_NO: plassholder for banknavn

en: bic placeholder
nb_NO: plassholder for bic

en: blocked
nb_NO: blokkert

en: cancel the payment
nb_NO: kanseller betaling

en: cancelled
nb_NO: Avbrutt

en: capture the payment
nb_NO: registrer betalingen

en: card type placeholder
nb_NO: plassholder for korttype

en: completed
nb_NO: fullført

en: country placeholder
nb_NO: plassholder for land

en: created
nb_NO: opprettet

en: credit
nb_NO: kreditt

en: customer_name placeholder
nb_NO: plassholder for kundenavn

en: date placeholder
nb_NO: plassholder for dato

en: debit
nb_NO: debet

en: dispute | disputes
nb_NO[0]: tvist
nb_NO[1]: tvister

en: document | documents
nb_NO[0]: dokument
nb_NO[1]: dokumenter

en: eight
nb_NO: åtte

en: email placeholder
nb_NO: plassholder for e-postadresse

en: enable payouts.
nb_NO: aktivere utbetalinger.

en: failed
nb_NO: Mislyktes

en: fees
nb_NO: gebyrer

en: fingerprint placeholder
nb_NO: plassholder for fingeravtrykk

en: five
nb_NO: fem

en: fixed fees
nb_NO: faste avgifter

en: for the amount of
nb_NO: for et beløp på

en: for transaction
nb_NO: for transaksjon

en: four
nb_NO: fire

en: how to issue refunds
nb_NO: hvordan utstede refusjoner

en: id placeholder
nb_NO: plassholder for ID

en: is pending
nb_NO: behandles

en: is required to create an WooPay account.
nb_NO: Det er obligatorisk å opprette en WooPay-konto.

en: loan
nb_NO: lån

en: manage
nb_NO: behandle

en: missing fees
nb_NO: manglende gebyrer

en: name placeholder
nb_NO: plassholder for navn

en: net
nb_NO: netto

en: nine
nb_NO: ni

en: on
nb_NO: på

en: on-hold
nb_NO: på vent

en: one
nb_NO: en

en: order
nb_NO: Rekkefølge

en: ordered
nb_NO: bestilt

en: pay_in_installments
nb_NO: betal_i_avdrag

en: pay_later
nb_NO: betal_senere

en: pay_now
nb_NO: betal_nå

en: pay_with_financing
nb_NO: betal_med_finansiering

en: payout | payouts
nb_NO[0]: utbetaling
nb_NO[1]: utbetalinger

en: pending
nb_NO: venter

en: placed
nb_NO: lagt inn

en: prepaid
nb_NO: forhåndsbetalt

en: privacy policy
nb_NO: personvern

en: processing
nb_NO: Behandler

en: reference placeholder
nb_NO: plassholder for referanse

en: refunded
nb_NO: Refundert

en: seven
nb_NO: sju

en: six
nb_NO: seks

en: subscribed to
nb_NO: abonnert på

en: the card being expired or canceled.
nb_NO: kortet er utløpt eller kansellert.

en: the card being lost or stolen.
nb_NO: kortet blir tapt eller stjålet.

en: three
nb_NO: tre

en: total
nb_NO: totalt

en: transaction | transactions
nb_NO[0]: transaksjon
nb_NO[1]: transaksjoner

en: transactions(s)
nb_NO: transaksjon(er)

en: trash
nb_NO: papirkurv

en: two
nb_NO: to

en: unknown
nb_NO: Ukjent

en: unsuccessful
nb_NO: mislykket

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as type pointer content]
en: %1$sChoose Subscription%2$s%3$s%4$s adds two new subscription product types - %5$sSimple subscription%6$s and %7$sVariable subscription%8$s.%9$s
nb_NO: %1$sVelg abonnement%2$s%3$s%4$s legger til to nye abonnementsprodukttyper – %5$sEnkelt abonnement%6$s og %7$sVariabelt abonnement%8$s.%9$s

en: verified name placeholder
nb_NO: plassholder for bekreftet navn

en: verified_name placeholder
nb_NO: plassholder for bekreftet navn

en: was refunded on
nb_NO: ble refundert den

en: was successfully processed
nb_NO: ble behandlet

en: {{bold}}Available funds{{/bold}} have completed processing and are ready to be dispatched to your bank account. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: Behandlingen av {{bold}}tilgjengelige midler{{/bold}} er fullført, og de er klare til å bli overført til bankkontoen din. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: {{bold}}Total balance{{/bold}} combines both pending funds (transactions under processing) and available funds (ready for payout). {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: {{bold}}Total saldo{{/bold}} kombinerer både ventende midler (transaksjoner under behandling) og tilgjengelige midler (klare til utbetaling). {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: {{div}}{{strong}}You're using a test account.{{/strong}} To accept payments from shoppers, {{switchToLiveLink}}activate your %1$s account.{{/switchToLiveLink}}{{/div}}{{learnMoreIcon/}}
nb_NO: {{div}}{{strong}}Du bruker en testkonto.{{/strong}} Du må {{switchToLiveLink}}aktivere%1$s kontoen din for å ta imot betalinger fra kunder.{{/switchToLiveLink}}{{/div}}{{learnMoreIcon/}}

en: {{learnMoreLink}}Learn More{{/learnMoreLink}}
nb_NO: {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: {{linkToStripePage /}} about %s Fees
nb_NO: {{linkToStripePage /}} om %s-gebyrer

en: {{linkToStripePage /}} about %s Fees in your country
nb_NO: {{linkToStripePage /}} om %s-gebyrer i ditt land

en: {{strong}}%1$s is in sandbox mode.{{/strong}} You need to set up a live %1$s account before you can accept real transactions.
nb_NO: {{strong}}%1$s er i sandkassemodus.{{/strong}} Du må sette opp en aktiv %1$s-konto før du kan ta imot ekte transaksjoner.

en: {{strong}}%1$s is in test mode.{{/strong}} All transactions will be simulated. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}
nb_NO: {{strong}}%1$s er i testmodus.{{/strong}} Alle transaksjoner blir simulert. {{learnMoreLink}}Finn ut mer{{/learnMoreLink}}

en: {{strong}}Need help?{{/strong}} Learn more about {{wooCommercePaymentsLink}}%s{{/wooCommercePaymentsLink}} or {{contactSupportLink}}contact WooCommerce Support{{/contactSupportLink}}.
nb_NO: {{strong}}Trenger du hjelp?{{/strong}} Finn ut mer om {{wooCommercePaymentsLink}}%s{{/wooCommercePaymentsLink}} eller {{contactSupportLink}}kontakt kundestøtte for WooCommerce{{/contactSupportLink}}.

en: {{title}}Customer Currency{{/title}} {{rule /}} {{filter /}}
nb_NO: {{title}}Kundens valuta{{/title}} {{rule /}} {{filter /}}

en: {{title}}Customer country{{/title}} {{rule /}} {{filter /}}
nb_NO: {{title}}Kundeland{{/title}} {{rule /}} {{filter /}}

en: {{title}}Customer currency{{/title}} {{rule /}} {{filter /}}
nb_NO: {{title}}Kundens valuta{{/title}} {{rule /}} {{filter /}}

en: {{title}}Date{{/title}} {{rule /}} {{filter /}}
nb_NO: {{title}}Dato{{/title}} {{rule /}} {{filter /}}

en: {{title}}Device type{{/title}} {{rule /}} {{filter /}}
nb_NO: {{title}}Enhetstype{{/title}} {{rule /}} {{filter /}}

en: {{title}}Loan{{/title}} {{rule /}} {{filter /}}
nb_NO: {{title}}Lån{{/title}} {{rule /}} {{filter /}}

en: {{title}}Risk Level{{/title}} {{rule /}} {{filter /}}
nb_NO: {{title}}Risikonivå{{/title}} {{rule /}} {{filter /}}

en: {{title}}Sales channel{{/title}} {{rule /}} {{filter /}}
nb_NO: {{title}}Salgskanal{{/title}} {{rule /}} {{filter /}}

en: {{wrapper}}Review store settings{{/wrapper}}
nb_NO: {{wrapper}}Se gjennom butikkinnstillingene{{/wrapper}}

en: “Know Your Customer” standards are used by banks and other financial institutions to confirm that customers are who they say they are. By confirming their customers' identities, banks and financial institutions can help keep transactions safe from fraud and other suspicious activities.
nb_NO: «Kjenn din kunde»-standarder brukes av banker og andre finansinstitusjoner for å bekrefte at kundene er den de sier de er. Ved å bekrefte kundenes identitet kan banker og finansinstitusjoner bidra til å sikre transaksjoner mot svindel og andre mistenkelige aktiviteter.
