Plugins - The Events Calendar - Stable (latest release) - en to nb_NO translation catalogue (1682 entries)

[ctx: calendar embed]
en: Add New
nb_NO: Legg til ny

[ctx: post type singular name]
en: Calendar Embed
nb_NO: Kalenderinnbygging

[ctx: post type general name]
en: Calendar Embeds
nb_NO: Kalenderinnbygginger

en: Embed Preview
nb_NO: Forhåndsvis innbygging

[ctx: publish box time format]
note: translators: Publish box time format, see https://www.php.net/manual/datetime.format.php
en: H:i
nb_NO: H.i

[ctx: publish box date format]
note: translators: Publish box date format, see https://www.php.net/manual/datetime.format.php
en: M j, Y
nb_NO: j. M Y

note: translators: Publish box date string. 1: Date, 2: Time.
en: %1$s at %2$s
nb_NO: %1$s kl %2$s

en: View Calendar Embed
nb_NO: Se kalenderinnbygging

en: All Tags
nb_NO: Alle stikkord

en: All Categories
nb_NO: Alle kategorier

[ctx: %s = human-readable time difference]
note: translators: %s: human-readable time difference
en: %s ago
nb_NO: %s siden

en: Searching...
nb_NO: Søker...

en: Filter By Event
nb_NO: Filtrer på arrangement

en: All Events
nb_NO: Alle arrangementer

en: to
nb_NO: til

en: From
nb_NO: Fra

en: Apply Filters
nb_NO: Bruk filtre

[ctx: admin menu]
en: Calendar Embeds
nb_NO: Kalenderinnbygginger

[ctx: Label for the calendar embeds list]
en: Calendar Embeds
nb_NO: Kalenderinnbygginger

en: Calendar Embeds
nb_NO: Kalenderinnbygginger

en: Search Calendar Embeds
nb_NO: Søk kalenderinnbygginger

en: Add New Calendar Embed
nb_NO: Legg til ny kalenderinnbygging

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Get Embed Snippet
nb_NO: Få innbyggingssnutt

en: Copy Embed Snippet
nb_NO: Kopier innbyggingsssnutt

en: Embed snippet code
nb_NO: Bygg inn snutt-kode

en: Embed Snippet
nb_NO: Innbyggingssnutt

en: No calendar embeds found.
nb_NO: Ingen kalenderinnbygginger funnet.

en: Calendar Embed updated.
nb_NO: Kalenderinnbygging oppdatert.

en: Calendar Embed published.
nb_NO: Kalenderinnbygging publisert.

en: Calendar Embed saved.
nb_NO: Kalenderinnbygging lagret.

en: Calendar Embed submitted.
nb_NO: Kalenderinnbygging innsendt.

en: Calendar Embed draft updated.
nb_NO: Kalenderinnbyggsutkast oppdatert.

note: translators: 1: number of events found, 2: lowercased events text
en: %1$d %2$s found.
nb_NO: %1$d %2$s funnet.

en: Venue created.
nb_NO: Stedet opprettet.

en: Add new event
nb_NO: Legg til nytt arrangement

en: Norwegian Krone
nb_NO: Norsk krone

en: Create an event
nb_NO: Opprett et arrangement

en: Calendar Views
nb_NO: Kalendervisninger

en: Danish Krone
nb_NO: Dansk krone

en: British Pound
nb_NO: Britisk pund

en: Useful Resources
nb_NO: Nyttige ressurser

en: Add Organizer
nb_NO: Legg til arrangør

en: Organizer created.
nb_NO: Arrangør opprettet.

en: Edit date format
nb_NO: Rediger datoformat

en: Date format
nb_NO: Datoformat

en: Edit currency
nb_NO: Rediger valuta

en: Add Venue
nb_NO: Nytt sted

en: Dismiss
nb_NO: Avvis

en: Close sidebar
nb_NO: Lukk sidekolonnen

en: Mark all as read
nb_NO: Merk som lest

en: Notifications
nb_NO: Varsler

en: Mark as read
nb_NO: Merk som lest

[ctx: Link to what is in Event Tickets article]
en: Learn More
nb_NO: Finn ut mer

[ctx: Link to what is in Calendar Pro article]
en: Learn More
nb_NO: Finn ut mer

[ctx: Link to more than one calendar article]
en: Learn More
nb_NO: Finn ut mer

[ctx: Shortcodes article]
en: Shortcodes
nb_NO: Kortkoder

[ctx: Integrations article]
en: Integrations
nb_NO: Integrasjoner

[ctx: Resources tab title]
en: Resources
nb_NO: Ressurser

[ctx: Label for the Community tab.]
en: Community
nb_NO: Fellesskap

en: Events > Settings > Integrations
nb_NO: Arrangementer > Innstillinger > Integrasjoner

[ctx: Integrations section header]
en: Integrations
nb_NO: Integrasjoner

en: Debugging
nb_NO: Feilsøking

en: Editing
nb_NO: Redigering

en: Maintenance
nb_NO: Vedlikehold

note: Translators: %1$s - URL to the events page (link), %2$s - URL to the events page (readable string) Translators: %1$s - URL to a single events page (link), %2$s - URL to a single events page (readable string)
en: Preview: <a href="%1$s">%2$s</a>
nb_NO: Forhåndsvis: <a href="%1$s">%2$s</a>

en: Viewing
nb_NO: Ser på

[ctx: Calendar template display settings header]
en: Calendar Template
nb_NO: Kalendermal

en: The above should be singular.
nb_NO: Det ovenfor bør være i entall.

[ctx: Calendar display settings header]
en: Calendar
nb_NO: Kalender

en: Close
nb_NO: Lukk

[ctx: Licenses section header]
en: Licenses
nb_NO: Lisenser

[ctx: Copy to clipboard success message]
en: Copied to Clipboard!
nb_NO: Kopiert til utklippstavlen!

[ctx: Joined plugin list, last after the "and" separator.]
note: Translators: %1$s is the list of plugins except the last, %2$s is the last plugin name. i.e "one and two" or "one, two and three"
en: %1$s and %2$s
nb_NO: %1$s og %2$s

[ctx: Display name of the Zapier endpoint for updated events.]
en: Updated Events
nb_NO: Oppdaterte arrangementer

[ctx: Display name of the Zapier endpoint.]
en: Updated Attendees
nb_NO: Oppdaterte deltakere

[ctx: Display name of the Zapier endpoint for ticket orders.]
en: Orders
nb_NO: Ordre

[ctx: Display name of the Zapier endpoint for new events.]
en: New Events
nb_NO: Nye arrangementer

[ctx: Display name of the Zapier endpoint.]
en: Create Events
nb_NO: Opprett arrangementer

[ctx: Display name of the Zapier endpoint for canceled events.]
en: Canceled Events
nb_NO: Avlyste arrangementer

[ctx: Display name of the Zapier endpoint for new attendees.]
en: Attendees
nb_NO: Deltakere

[ctx: Display name of the Zapier endpoint.]
en: Update Events
nb_NO: Oppdater arrangementer

[ctx: Display name of the Zapier endpoint.]
en: Find Events
nb_NO: Finn arrangementer

[ctx: Display name of the Power Automate endpoint for ticket orders.]
en: Orders
nb_NO: Ordre

[ctx: Display name of the Power Automate endpoint for new events.]
en: New Events
nb_NO: Nye arrangementer

[ctx: Display name of the Power Automate endpoint for attendees.]
en: Attendees
nb_NO: Deltakere

[ctx: Display name of the Power Automate endpoint.]
en: Create Events
nb_NO: Opprett arrangementer

[ctx: Actions header label for the settings listing of Zapier Endpoints.]
en: Actions
nb_NO: Handlinger

[ctx: Label for the Zapier Endpoint Dashboard endpoint name.]
en: Name
nb_NO: Navn

[ctx: Disables a Zapier endpoint queue.]
en: Disable
nb_NO: Slå av

[ctx: Enables a Zapier endpoint.]
en: Enable
nb_NO: Slå på

[ctx: Actions header label for the settings listing of Zapier API Key Pairs.]
en: Actions
nb_NO: Handlinger

[ctx: User header label for the settings listing of Zapier API Key Pairs.]
en: User
nb_NO: Bruker

[ctx: Name header label for the settings listing of Zapier API Key Pairs.]
en: Name
nb_NO: Navn

[ctx: Label for the user of the API Key for Zapier.]
en: User
nb_NO: Bruker

[ctx: Copy to api key clipboard button text.]
en: Copy
nb_NO: Kopier

[ctx: Last Access header label for the settings listing of Zapier Endpoints.]
en: Queue
nb_NO: Kø

[ctx: Last Access header label for the settings listing of Zapier Endpoints.]
en: Last Access
nb_NO: Siste tilgang

[ctx: Name header label for the settings listing of Zapier Endpoints.]
en: Name
nb_NO: Navn

[ctx: Label for the Zapier Endpoint Dashboards endpoint queue.]
en: Queue
nb_NO: Kø

[ctx: Label for the Zapier Endpoint Dashboards endpoint last access.]
en: Last Access
nb_NO: Siste tilgang

[ctx: Last Access header label for the settings listing of Zapier API Key Pairs.]
en: Last Access
nb_NO: Siste tilgang

[ctx: Permissions header label for the settings listing of Zapier API Key Pairs.]
en: Permissions
nb_NO: Tillatelser

[ctx: Label for the last access of the API Key for Zapier.]
en: Last Access
nb_NO: Siste tilgang

[ctx: Label for the permissions of the API Key for Zapier.]
en: Permissions
nb_NO: Tillatelser

[ctx: Label for the name of the API Key for Zapier.]
en: Description
nb_NO: Beskrivelse

[ctx: The placeholder for the dropdown to select a user.]
en: Select a User
nb_NO: Velg bruker

[ctx: The label of the users dropdown for an integration.]
en: Users
nb_NO: Brukere

[ctx: Copy api key to clipboard success message]
en: Copied
nb_NO: Kopiert

[ctx: Button text for copying the consumer id or secret.]
en: Copy
nb_NO: Kopier

[ctx: Actions header label for the settings listing of Power Automate API Key Pairs.]
en: Actions
nb_NO: Handlinger

[ctx: Last Access header label for the settings listing of Power Automate API Key Pairs.]
en: Last Access
nb_NO: Siste tilgang

[ctx: Permissions header label for the settings listing of Power Automate API Key Pairs.]
en: Permissions
nb_NO: Rettigheter

[ctx: User header label for the settings listing of Power Automate API Key Pairs.]
en: User
nb_NO: Bruker

[ctx: Name header label for the settings listing of Power Automate API Key Pairs.]
en: Name
nb_NO: Navn

[ctx: Label for the user of the API Key for Power Automate.]
en: User
nb_NO: Bruker

[ctx: Button text for copying the acess_token.]
en: Copy
nb_NO: Kopier

[ctx: Label for the permissions of the API Key for Power Automate.]
en: Permissions
nb_NO: Tillatelser

[ctx: Label for the name of the API Key for Power Automate.]
en: Description
nb_NO: Beskrivelse

[ctx: Actions header label for the settings listing of the integration endpoints.]
en: Actions
nb_NO: Handlinger

[ctx: Last Access header label for the settings listing of the integration endpoints.]
en: Queue
nb_NO: Kø

[ctx: Last Access header label for the settings listing of the integration endpoints.]
en: Last Access
nb_NO: Siste tilgang

[ctx: Name header label for the settings listing of the integration endpoints.]
en: Name
nb_NO: Navn

[ctx: Label for the integration endpoint Dashboards endpoint queue status.]
en: ready
nb_NO: klar

[ctx: Label for the integration endpoint Dashboards endpoint queue status.]
en: none
nb_NO: ingen

[ctx: Label for the integration endpoint Dashboards endpoint queue.]
en: Queue
nb_NO: Kø

[ctx: Label for the integration endpoint dashboard endpoint name.]
en: Name
nb_NO: Navn

[ctx: Disables a integration endpoint queue.]
en: Disable
nb_NO: Slå av

[ctx: Enables a integration endpoint.]
en: Enable
nb_NO: Slå på

[ctx: Create a integration connection access token or consumer secret.]
en: Create
nb_NO: Opprett

[ctx: Removes a connection from the list of integration connections.]
en: Delete
nb_NO: Slett

[ctx: Missing dependency message in the settings.]
en:  plugin.
nb_NO:  utvidelse.

[ctx: Missing dependency message in the settings.]
en: Missing
nb_NO: Mangler

[ctx: Name of missing dependency for Endpoint.]
en: Event Tickets
nb_NO: Arrangementsbilletter

[ctx: Name of missing dependency for Endpoint.]
en: The Events Calendar
nb_NO: Arrangementskalenderen

[ctx: Label to add an integration connection fields.]
en: Add Connection
nb_NO: Legg til tilkobling

en: List view
nb_NO: Listevisning

en: Day view
nb_NO: Dagvisning

en: Single event page
nb_NO: Side for enkeltarrangemement

note: translators: %s: The missing argument
en: Missing required argument: %s
nb_NO: Mangler nødvendig argument: %s

en: Hide
nb_NO: Skjul

en: Show
nb_NO: Vis

en: Show Element
nb_NO: Vis element

en: Link Text
nb_NO: Lenketekst

en: Choose whether to open the link in the same window or a new window.
nb_NO: Velg om lenken skal åpnes i en ny fane eller i samme vindu.

en: Address Text
nb_NO: Adresse

en: Phone Number
nb_NO: Telefonnummer

en: Header Content
nb_NO: Toppområde innhold

en: Link Styles
nb_NO: Lenkestiler

en: Link Controls
nb_NO: Lenke innstillinger

[ctx: The header string for the Elementor event venue widget phone section.]
en: Phone:
nb_NO: Telefon:

[ctx: Mock Title for previewing the Event Title widget]
en: Your Events Calendar Template
nb_NO: Din arrangementskalendermal

en: Color
nb_NO: Farge

en: Phone Text
nb_NO: Telefontekst

en: Phone Header
nb_NO: Toppområde for telefon

en: Header
nb_NO: Toppområde

[ctx: The header text for the event cost widget]
en: Cost:
nb_NO: Pris:

[ctx: The all-day text for the event date and time widget]
en: All day
nb_NO: Hele dagen

en: Show Year
nb_NO: Vis år

en: Show Date (Day, Month)
nb_NO: Vis dato (dag, måned)

[ctx: The label/header text for the event categories widget]
en: Categories:
nb_NO: Kategorier:

en: Email Text
nb_NO: E-posttekst

en: Email Header
nb_NO: E-post toppområde

en: Address
nb_NO: Adresse

en: Screen
nb_NO: Skjerm

en: Text Color
nb_NO: Tekstfarge

en: Status Description
nb_NO: Statusbeskrivelse

en: Status Label
nb_NO: Statusetikett

en: Content
nb_NO: Innhold

en: Passed Label
nb_NO: Etikett for passert

en: Show Event Status
nb_NO: Vis arrangementstatus

en: Show Event Passed
nb_NO: Vis passerte arrangementer

en: postponed
nb_NO: utsatt

en: Event Status
nb_NO: Arrangementsstatus

en: Show Phone
nb_NO: Vis telefon

en: Show Name
nb_NO: Vis navn

en: Name
nb_NO: Navn

[ctx: The header string for the Elementor event organizer widget website section.]
en: Website:
nb_NO: Nettsted:

[ctx: The header string for the Elementor event organizer widget phone section.]
en: Phone:
nb_NO: Telefon:

[ctx: The header string for the Elementor event organizer widget email section.]
en: Email:
nb_NO: E-post:

[ctx: Placeholder name for widget preview]
en: John Doe
nb_NO: Ola Nordmann

en: Show Time
nb_NO: Vis tid

en: Show Address
nb_NO: Vis adresse

en: Link Target
nb_NO: Lenkemål

[ctx: The header string for the Elementor event venue widget address section.]
en: Address:
nb_NO: Adresse:

en: Alter the displayed text for the event website link.
nb_NO: Endre teksten som vises for arrangementets nettstedslenke.

[ctx: The header string for the Elementor event venue widget website section.]
en: Website:
nb_NO: Nettsted:

en: Website Url
nb_NO: Nettsted-URL

en: Website Header
nb_NO: Sidetopp for nettstedet

en: Show Website
nb_NO: Vis nettstedet

en: Venue Map
nb_NO: Kart over stedet

en: Venue Header
nb_NO: Sidetopp for stedet

en: Show Two Venues
nb_NO: Vis to steder

[ctx: The main header string for the Elementor event venue widget.]
en: Venue | Venues
nb_NO[0]: Sted
nb_NO[1]: Steder

[ctx: The header text for the event date and time widget]
en: Date & Time:
nb_NO: Dato og tid:

[ctx: Map settings section header]
en: Maps
nb_NO: Kart

[ctx: Currency settings section header]
en: Currency
nb_NO: Valuta

[ctx: Calendar display display settings header]
en: Calendar Display
nb_NO: Kalendervisning

[ctx: Additional content settings section header]
en: Additional Content
nb_NO: Tilleggsinnhold

[ctx: Display settings tab header]
en: Display Settings
nb_NO: Visningsinnstillinger

en: Tag
nb_NO: Stikkord

en: Exclude
nb_NO: Utelukk

en: Include
nb_NO: Inkluder

en: All-day Events
nb_NO: Heldagsarrangementer

en: Meta Data
nb_NO: Metadata

en: On or Before
nb_NO: På eller før

en: Ends
nb_NO: Slutter

en: On or After
nb_NO: På eller etter

en: On
nb_NO: På

en: Between
nb_NO: Mellom

en: Before
nb_NO: Før

en: After
nb_NO: Etter

en: Select Date
nb_NO: Velg dato

en: Starts
nb_NO: Starter

en: Dates
nb_NO: Datoer

[ctx: Date and Time settings section header]
en: Date & Time
nb_NO: Dato og tid

en: Add New Single Event Template
nb_NO: Leg til ny mal for enkeltarrangement

en: Event Dates
nb_NO: Arrangementsdatoer

[ctx: The Full Site editor event block navigation description]
note: translators: %s: event (singular)
en: Displays a single %s.
nb_NO: Vis en enkelt %s.

[ctx: The Full Site editor event block navigation title]
note: translators: %s: Event (singular)
en: Single %s
nb_NO: Enkel %s

[ctx: The Full Site editor archive events block navigation description]
en: Displays the calendar views.
nb_NO: Vis kalendervisninger

[ctx: The Full Site editor archive events block navigation title]
note: translators: %s: Event (singular)
en: Calendar Views (%s Archive)
nb_NO: Kalendervisninger (%s arkiv)

[ctx: The Full Site editor block navigation description]
en: Displays the calendar views.
nb_NO: Viser kalendervisninger

[ctx: The Full Site editor block navigation title]
note: translators: %s: Event (singular)
en: Calendar Views (%s Archive)
nb_NO: Kalendervisninger (%s arkiv)

en: Join our Facebook Group today!
nb_NO: Bli med i vår Facebook-gruppe i dag!

[ctx: The Full Site editor block navigation title]
en: %s Single
nb_NO: Enkelt %s

en: Map:
nb_NO: Kart:

en: Show map
nb_NO: Vis kart

en: Show map link
nb_NO: Vis kartlenke

en: Website
nb_NO: Nettsted

en: Phone
nb_NO: Telefon

[ctx: Link on the Ticket Email]
en: Get Directions
nb_NO: Få veibeskrivelse

[ctx: Button on Ticket Email]
en: Add event to Google Calendar
nb_NO: Legg til Google Kalender

[ctx: Button on Ticket Email]
en: Add event to iCal
nb_NO: Legg til iCal

[ctx: Event location on the Ticket Email]
en: Event Location
nb_NO: Arrangementlokasjon

en: Calendar links
nb_NO: Kalenderlenker

en: Views
nb_NO: Visninger

note: translators: %1$s: Events plural %2$s: Event date range
en: Past %1$s from %2$s
nb_NO: Siste %1$s fra %2$s

en: Other
nb_NO: Annen

en: Activate Event Tickets
nb_NO: Aktiver arrangementsbiletter

en: Start selling tickets to your Events
nb_NO: Begynn å selge billetter til arrangementene dine

en: Maps
nb_NO: Kart

[ctx: Title for the maintenance section of the general settings.]
en: Maintenance
nb_NO: Vedlikehold

en: Currency
nb_NO: Valuta

en: Date & Time
nb_NO: Dato og tid

en: Additional Content
nb_NO: Tilleggsinnhold

en: Hide the search field on all views.
nb_NO: Skjul søkefeltet på alle visninger.

en: Date without year format
nb_NO: Format for dato uten år

en: Date with year format
nb_NO: Format for dato med år

[ctx: Label for the Map View checkbox.]
en: Map
nb_NO: Kart

[ctx: Label for the Week View checkbox.]
en: Week
nb_NO: Uke

en: Venue location map
nb_NO: Stedskart

[ctx: Label for the Filters tab.]
en: Filters
nb_NO: Filtre

[ctx: Label for the Photo View checkbox.]
en: Photo
nb_NO: Foto

[ctx: Title for the debugging section of the general settings.]
en: Debugging
nb_NO: Feilsøking

en: Import events with Event Aggregator
nb_NO: Importer arrangementer med Event Aggregator

[ctx: Title for the editing section of the general settings.]
en: Editing
nb_NO: Redigering

[ctx: Title for the viewing section of the general settings.]
en: Viewing
nb_NO: Ser på

[ctx: Label for the Summary View checkbox.]
en: Summary
nb_NO: Sammendrag

en: Default Styles
nb_NO: Standardstiler

en: Start selling tickets to your events
nb_NO: Begynn å selge billetter til arrangementene dine

[ctx: The text label for the Month View.]
en: Month
nb_NO: Måned

[ctx: The text label for the List View.]
en: List
nb_NO: Liste

[ctx: The text label for the Day View.]
en: Day
nb_NO: Dag

[ctx: The default title text for the today button.]
en: Click to select today's date
nb_NO: Klikk for å velge dagens dato

[ctx: The default text for the 'today' button's title and aria-label on the Week View.]
en: Click to select the current month
nb_NO: Klikk for å velge den aktuelle måned

[ctx: The default text label for the "today" button on main calendar views.]
en: Today
nb_NO: I dag

[ctx: The default text label for the "today" button on the Month View.]
en: This Month
nb_NO: Denne måneden

[ctx: Text label for control to hide restricted events on main calendar views.]
en: Hide restricted events on calendar views.
nb_NO: Skjul begrensede arrangementer på kalendervisninger.

en: Importing Calendar Data From a CSV File
nb_NO: Import av kalenderdata fra en CSV-fil

en: Need assistance? You can find more information here:
nb_NO: Behov for hjelp? Du finner mer informasjon her:

en: CSV File Formatting and Examples
nb_NO: CSV filformat og eksempler

en: To complete this major calendar upgrade, you need to migrate your events to the new data storage system. Once migration finishes, you can take advantage of all the cool new 6.0 features!
nb_NO: For å fullføre denne store kalenderoppgraderingen må du overføre arrangementene til det nye datalagringssystemet. Når overføringen er ferdig kan du glede deg over alle de nye 6.0-funksjonene!

en: One more thing left to do...
nb_NO: En ting gjenstår...

en: The Events Calendar: Custom Tables v1 - error
nb_NO: The Events Calendar: Custom Tables v1 – feil

en: Automatic imports will be paused until migration is complete.
nb_NO: Automatisk import er satt på pause til oppgraderingen er ferdig.

en: Event submissions will be paused until migration is complete.
nb_NO: Nye arrangementsoppføringer er satt på pause til oppgraderingen er ferdig.

en: Event submissions and automatic imports will be paused until migration is complete.
nb_NO: Nye arrangementsoppføringer og automatisk import er satt på pause til oppgraderingen er ferdig.

en: Download report
nb_NO: Last ned rapport

en: View the error report
nb_NO: Vis feilrapporten

en: Migration failed
nb_NO: Oppgradering mislyktes

en: Migration attempted
nb_NO: Oppgradering er forsøkt

en: We detected an event that cannot be properly migrated. Please review the report below for more information. This issue must be resolved before you can migrate your site. Once you have updated or removed the problematic event, re-run the migration preview to make sure your site is ready to go.
nb_NO: Vi har oppdaget et arrangement som ikke kan oppgraderes, se rapporten under for mer informasjon. Dette problemet må løses før oppgraderingen kan fullføres. Når du har oppdatert eller fjernet det aktuelle arrangementet kan du kjøre ny forhåndssjekk av oppgradering.

en: Your site could not be safely migrated to the new events system.
nb_NO: Nettstedet ditt kan ikke oppgraderes til det nye Events-systemet.

en: Migration failure
nb_NO: Oppgraderingsfeil

en: Okay
nb_NO: Ok

en: Migration reversed
nb_NO: Oppgradering reversert

en: Ticket sales and RSVPs will be paused until migration is complete.
nb_NO: Billettsalg og påmelding er satt på pause til oppgraderingen er ferdig.

en: Ticket sales, RSVPs, and event submissions will be paused until migration is complete.
nb_NO: Billettsalg, påmelding og nye arrangementsoppføringer er satt på pause til oppgraderingen er ferdig.

en: Ticket sales, RSVPs, and automatic imports will be paused until migration is complete.
nb_NO: Billettsalg, påmelding og automatisk import er satt på pause til oppgraderingen er ferdig.

en: Ticket sales, RSVPs, event submissions, and automatic imports will be paused until migration is complete.
nb_NO: Billettsalg, påmelding, nye arrangementsoppføringer og automatisk import er satt på pause til oppgraderingen er ferdig.

en: Migration canceled
nb_NO: Oppgradering avlyst

en: View the migration report
nb_NO: Vis oppgraderingsrapport

en: The event %s generated an unknown error. Please try again or check out our %sTroubleshooting%s tips.
nb_NO: Arrangementet %s forårsaket en ukjent feil. Forsøk igjen eller se våre tips for %sFeilsøking%s.

en: The event %s generated an error: Cannot enqueue action to check migration status. Your site may be under high load and unable to process the necessary requests. Try again when site activity is low.
nb_NO: Arrangementet %s forårsaket en feil: Kan ikke legge prosess i kø for å sjekke oppgraderingsstatus. Nettstedet ditt kan være overbelastet og derfor ute av stand til å prosessere de nødvendige oppkallinger. Forsøk igjen når aktiviteten på nettstedet er litt roligere.

en: The event %s generated an error: Cannot enqueue action to migrate Event with post ID %s. Your site may be under high load and unable to process the necessary requests. Try again later.
nb_NO: Arrangementet %s forårsaket en feil: Kan ikke legge prosess i kø for å oppgradere arrangementet med post ID %s. Nettstedet ditt kan være overbelastet og derfor ute av stand til å prosessere de nødvendige oppkallinger. Forsøk igjen senere.

en: The event %s cannot be migrated because we do not yet support tickets on recurring events. Remove the tickets or wait to migrate until a path is available (%sRead more%s).
nb_NO: Arrangementet %s kan ikke oppgraderes fordi billetter for gjentagende arrangement ikke støttes. Fjern billetter eller vent med oppgradering til dette blir tilgjengelig (%sLes mer%s).

en: The event %s generated an error: [%s]. Please try again or check out our %sTroubleshooting%s tips.
nb_NO: Arrangementet %s forårsaket en feil: [%s]. Forsøk igjen eller se våre tips for %sFeilsøking%s.

[ctx: Number of events awaiting preview]
en: %1$s%2$d%3$s remaining
nb_NO: %1$s%2$d%3$s gjenstår

en: Retry
nb_NO: Forsøk på nytt

en: Preview completed
nb_NO: Forhåndsvisning fullført

en: Preview complete
nb_NO: Forhåndsvisning fullført

en: Plugins Page
nb_NO: Siden for utvidelser

en: unknown
nb_NO: ukjent

en: Resources
nb_NO: Ressurser

[ctx: Read more about deprecation of legacy views.]
en: read the FAQs
nb_NO: les de ofte stilte spørsmålene.

en: View your calendar
nb_NO: Se kalenderen din

en: Use this image
nb_NO: Bruk dette bildet

en: Remove Image
nb_NO: Fjern bilde

en: Select Image
nb_NO: Velg bilde

en: Add to calendar
nb_NO: Legg til i kalender

[ctx: The text used for the link to the event archive in the admin post tag list.]
en: %s View
nb_NO: %svisning

en: Add Security
nb_NO: Legg til sikkerhet

en: Add Courses
nb_NO: Legg til kurs

en: Default currency code
nb_NO: Standard valutasymbol

en: Enabled
nb_NO: Slått på

[ctx: Event status label.]
en: Event Status
nb_NO: Arrangementsstatus

en: Add to iCalendar
nb_NO: Legg til iCalendar

en: Subscribe to calendar
nb_NO: Abonner på kalender

en: Export .ics file
nb_NO: Eksporter .ics-fil

[ctx: Canceled label.]
en: Canceled
nb_NO: Avlyst

[ctx: Postponed label]
en: Postponed
nb_NO: Utsatt

[ctx: Scheduled label.]
en: Scheduled
nb_NO: Planlagt

[ctx: Label for event status reason field]
en: Reason (optional)
nb_NO: Årsak (valgfri)

[ctx: The label of the event status select.]
en: Set status:
nb_NO: Sett status:

[ctx: Event status label the select field]
en: Set status:
nb_NO: Sett status:

[ctx: The description of the List Widget.]
en: Shows a list of upcoming events.
nb_NO: Viser en liste over fremtidige arrangement.

[ctx: Meta box title for the Event Status]
en: Events Status
nb_NO: Arrangementsstatus

[ctx: Label for live stream URL field]
en: Live Stream URL
nb_NO: URL for direktestrømming

[ctx: Event State of being Online only checkbox label]
en: Mark as an online event
nb_NO: Merk som nett-arrangement

[ctx: The placeholder for the event status select.]
en: Select an Event Status
nb_NO: Velg arrangementsstatus

en: Got it
nb_NO: Oppfattet

en: Customizer
nb_NO: Tilpasser

[ctx: Error code label for system info optin]
en: Code:
nb_NO: Kode:

[ctx: Default error message for system info optin]
en: Something has gone wrong!
nb_NO: Noe gikk galt!

[ctx: Copy to clipboard instructions]
en: Press "Cmd + C" to copy
nb_NO: Trykk "Cmd + C" for å kopiere

[ctx: The link color setting label.]
en: Link Color
nb_NO: Lenkefarge

[ctx: Label for option to use default TEC fonts.]
en: Default
nb_NO: Standard

[ctx: The event title color setting label.]
en: Event Date and Time
nb_NO: Tid og dato for arrangement

[ctx: Label for the default option.]
en: Default
nb_NO: Standard

[ctx: The Events Bar icon color setting label.]
en: Icons
nb_NO: Ikoner

[ctx: The events bar text color setting label.]
en: Text Color
nb_NO: Tekstfarge

en: Check for updates
nb_NO: Se etter oppdateringer

en: Plugin(s) are out of date
nb_NO: Utvidelse(r) er utdatert

en: Enter a custom API key
nb_NO: Tast inn din egen API-nøkkel

en: Default Google Maps API key
nb_NO: Standard Google Maps API-nøkkel

en: Manage your licenses
nb_NO: Administrer dine lisenser

en: Adjust your timezone
nb_NO: Juster din tidssone

en: Help page?
nb_NO: Hjelpeside?

en: Troubleshooting
nb_NO: Feilsøking

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Community
nb_NO: Fellesskap

en: Start Here
nb_NO: Begynn her

en: Customizing
nb_NO: Tilpasser

en: View article
nb_NO: Se artikkel

en: Integrations
nb_NO: Integrasjoner

en: License & Usage
nb_NO: Lisens og bruk

en: Add license key
nb_NO: Legg til lisensnøkkel

en: Recurring
nb_NO: Gjentakende

en: Background Color
nb_NO: Bakgrunnsfarge

[ctx: The datepicker range definition when no more pages of events exist.]
en: Upcoming
nb_NO: Kommende

note: Translators: %s: Event singular. Translators: %s: Organizer singular. Translators: %s: Venue singular.
en: A link to a particular %s.
nb_NO: En link til en bestemt %s.

note: Translators: %s: Event singular. Translators: %s: Organizer singular. Translators: %s: Venue singular.
en: %s Link
nb_NO: %s lenke

[ctx: Label for option to set a custom color.]
en: Custom
nb_NO: Tilpasset

[ctx: Label for option to leave white (default).]
en: White
nb_NO: Hvit

[ctx: Text used for links to the General settings section.]
en: General
nb_NO: Generelt

[ctx: Capitalized label for the organizer website link.]
en: View %s Website
nb_NO: Vis %ss nettsted

[ctx: Capitalized label for the venue website link.]
en: View %s Website
nb_NO: Vis %ss nettsted

[ctx: Capitalized label for the event website link.]
en: View %s Website
nb_NO: Vis %ss nettsted

note: Translators: %s: Event singular.
en: %s Category Link
nb_NO: %sskategori-lenke

note: Translators: %s: Event singular.
en: A link to a particular %s category.
nb_NO: En lenke til en bestemt %sskategori

[ctx: Read more about deprecation of legacy views.]
en: Read more
nb_NO: Les mer

note: Translators: 1: plural lowercase event term
en: View more %1$s.
nb_NO: Se flere %1$s.

note: translators: the placeholder is the keyword(s), as the user entered it in the bar.
en: There were no results found for <strong>"%1$s"</strong> this month.
nb_NO: Vi fant ingen resultater for <strong>"%1$s"</strong> for den valgte måneden.

en: Custom Color
nb_NO: Egendefinert farge

en: Select Color
nb_NO: Velg farge

en: Transparent
nb_NO: Gjennomsiktig

en: All calendar and event pages
nb_NO: Alle kalender og arrangementssider

en: Main date and time display on views and single event pages
nb_NO: Standard visningsmåte for dato og tid på oversikt og enkle arrangementssider.

en: Event Date and Time
nb_NO: Tid og dato for arrangement

en: Event Title
nb_NO: Arrangementstittel

en: Use General
nb_NO: Bruk generell

en: View Events
nb_NO: Vis arrangement

en: Last page
nb_NO: Siste side

en: Next page
nb_NO: Neste side

en: Current Page
nb_NO: Gjeldende side

en: Previous page
nb_NO: Forrige side

en: First page
nb_NO: Første side

[ctx: A message to indicate there are no upcoming events.]
note: Translators: %1$s is the lowercase plural virtual event term.
en: There are no upcoming %1$s.
nb_NO: Det er ingen kommende %1$s.

[ctx: The label for the option to enable JSON-LD in the List Widget.]
en: Generate JSON-LD data
nb_NO: Generer JSON-LD data

[ctx: The label for the option to only show featured events in the List Widget]
en: Limit to featured events only
nb_NO: Vis kun fremhevede arrangementer

[ctx: The label for the option to hide the List Widget if no upcoming events.]
en: Hide this widget if there are no upcoming events.
nb_NO: Skjul denne widgeten hvis det ikke er noen kommende arrangementer.

[ctx: The label for the amount of events to show in the List Widget.]
en: Show:
nb_NO: Vis:

[ctx: The label for the field of the title of the List Widget.]
en: Title:
nb_NO: Tittel:

[ctx: The default title of the List Widget.]
en: Upcoming Events
nb_NO: Kommende arrangementer:

[ctx: The name of the List Widget.]
en: Events List
nb_NO: Arrangementsliste

note: translators: %s: Number of items.
en: %s item | %s items
nb_NO[0]: %s element
nb_NO[1]: %s elementer

[ctx: paging]
note: translators: 1: Current page, 2: Total pages.
en: %1$s of %2$s
nb_NO: %1$s av %2$s

en: For classic editor
nb_NO: For klassisk redigering

en: Adjust Appearance
nb_NO: Rediger utseende

en: For displayed URLs
nb_NO: For viste URLer

en: Links
nb_NO: Lenker

en: The batch registered does not have all the required fields.
nb_NO: Innsendingen har ikke fylt ut alle påkrevde felt.

en: Set Font Colors
nb_NO: Bestem skriftfarge

[ctx: All day label for event]
en: All day
nb_NO: Heldags

en: Event Details Background Color
nb_NO: Bakgrunnsfarge for arrangementsopplysninger

en: These settings control the appearance of the single event pages.
nb_NO: Disse innstillingene kontrollerer utseendet til den enkelte arrangementsside.

en: Your email
nb_NO: Din e-postadresse

en: We can help with that
nb_NO: Det kan vi hjelpe med

en: Want to take your events to the next level?
nb_NO: Har du lyst å ta dine arrangement til det neste nivået?

en: book with The Events Calendar logo
nb_NO: book med Events Calendar logo

en: Translations
nb_NO: Oversettelser

en: Dig deeper
nb_NO: Grav dypere

en: View My Calendar
nb_NO: Vis min kalender

en: Configure Settings
nb_NO: Konfigurer innstillinger

en: Create an Event
nb_NO: Opprett et arrangement

en: Promoter Key
nb_NO: Promotørnøkkel

en: Thanks for installing The Events Calendar! Here are some handy resources for getting started with our plugins.
nb_NO: Takk for at du installerte The Events Calendar! Her er noen nyttige ressurser for å få deg i gang med vår plugin.

en: Shapes and lines for visual interest
nb_NO: Former og linjer for visuell interesse

en: The Events Calendar brand logo
nb_NO: The Events Calendar merkelogo

en: Check out the guide
nb_NO: Se dokumentasjonen

en: Quick Links:
nb_NO: Hurtiglenker:

en: Helpful Resources
nb_NO: Nyttige ressurser

en: Migrating events from another calendar?
nb_NO: Importere arrangementer fra en annen kalender?

en: These APIs may include the following third party services: Google Maps (API key), Meetup (OAuth token), PayPal (email, Client ID, Client Secret), Eventbrite (API key, auth URL, Client Secret), and Zoom (email, Client ID, Client Secret).
nb_NO: Disse API-ene kan inkludere følgende tredjepartstjenester: Google Maps (API-nøkkel), Meetup (OAuth-token), PayPal (e-post, Klient-ID, Klient-hemmelighet), Eventbrite (API-nøkkel, auth-URL, Klient-hemmelighet), og Zoom (e-post, Klient-ID, Klient-hemmelighet).

note: translators: %1$d is replaced with a number of scheduled images.
en: %1$d new image was scheduled for import. | %1$d new images were scheduled for import.
nb_NO[0]: %1$d nytt bilde er planlagt for importering.
nb_NO[1]: %1$d nye bilder er planlagt for importering.

en: Create: <%= term %>
nb_NO: Opprett: <%= term %>

en: Download
nb_NO: Last ned

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Already Installed
nb_NO: Allerede installert

en: All Solutions
nb_NO: Alle løsninger

en: Extensions
nb_NO: Tilleggsmoduler

en: Browse Extensions
nb_NO: Bla gjennom utvidelser

en: Includes
nb_NO: Inkluderer

en: FREE
nb_NO: GRATIS

en: Manage
nb_NO: Administrer

en: TEC Logo
nb_NO: TEC logo

en: Adjust Label
nb_NO: Juster Merkelapper

en: Change "Events" to "Webinars," or "Venues" to "Livestream," or "Organizers" to "Hosts." Tailor your calendar for virtual events and meetings.
nb_NO: Endre "Arrangementer" til "Webinarer", eller "Møtesteder" til "Direktesending", eller "Arrangører" til "Verter". Skreddersy din kalender for nettbaserte arrangement og -møter.

en: Events Happening Now
nb_NO: Arrangement som pågår nå

en: Link Directly to Webinar
nb_NO: Lenk direkte til webinar

en: Save over 25%
nb_NO: Spar over 25%

en: Use this shortcode to display events that are currently in progress, like webinars and livestreams.
nb_NO: Bruk denne kortkoden for å vise arrangementer som pågår, som for eksempel webinarer og live-sendinger.

en: When users click on the event title, they’ll be taken right to the source of your event, offering a direct route to join.
nb_NO: Når brukere klikker på arrangementstittelen tas de direkte til arrangementet ditt og kan delta derfra.

en: Custom Venue Links
nb_NO: Tilpassede lenker til sted

en: Shortcodes
nb_NO: Kortkoder

en: Virtual Events
nb_NO: Virtuelle arrangement

en: Random Images
nb_NO: Tilfeldige bilder

en: Slideshow
nb_NO: Lysbildevisning

en: Horizontal or vertical
nb_NO: Horisontal eller vertikal

en: Configurable set of filters
nb_NO: Konfigurerbare filtersett

en: Paypal integration
nb_NO: Paypal integrasjon

en: Registered User Settings
nb_NO: Innstillinger for registrerte brukere

en: Publishing Control
nb_NO: Publiseringskontroll

en: Filter distance (for Events Calendar Pro)
nb_NO: Distansefilter (for Events Calendar Pro)

en: Filter category, price, and more
nb_NO: Filtrer på kategori, pris og mer

en: Custom registration fields
nb_NO: Egendefinerte registreringsfelt

en: Additional views
nb_NO: Flere visninger

en: Works with Google Calendar, Meetup, and more
nb_NO: Funker med Google Kalender, Meetup og flere

en: Schedule automated imports
nb_NO: Planlegg automatisk import

en: Email notifications
nb_NO: E-postvarslinger

en: Multi-Image Support
nb_NO: Flerbilde-støtte

en: Recurring Events
nb_NO: Gjentakende arrangementer

en: Customizable
nb_NO: Tilpassbar

en: Multiple views
nb_NO: Flere visninger

en: Import & export events
nb_NO: Importer og eksporter arrangementer

en: Refine by date, location, or keyword
nb_NO: Sorter på dato, plassering eller nøkkelord

note: translators: %1$s: events (plural), %2$s: the formatted date string, e.g. "February 22, 2020". %3$s html link to next day with available events.
en: No %1$s scheduled for %2$s. %3$s
nb_NO: Ingen %1$s planlagt for %2$s. %3$s

note: translators: the placeholder is an html link to the next month with available events.
en: There were no results found for this view. %1$s
nb_NO: Vi finner ingen resultater i denne visningen. %1$s

note: translators: %1$s: events (plural), %2$s: the formatted date string, e.g. "February 22, 2020".
en: No %1$s scheduled for %2$s.
nb_NO: Ingen %1$s planlagt for %2$s.

en: There were no results found for this view.
nb_NO: Vi finner ingen resultater i denne visningen.

note: translators: 1: opening href tag 2: event label plural 3: closing href tag
en: Jump to the %1$snext upcoming %2$s%3$s.
nb_NO: Hopp til de %1$s neste kommende %2$s%3$s.

en: Latest Past %s
nb_NO: Sist avholdte %s

en: Optional
nb_NO: Valgfritt

note: translators: %s: Events (plural).
en: Export %s
nb_NO: Eksporter %s

en: Import Name:
nb_NO: Importnavn:

[ctx: The datepicker range definition when no events are found (for mobile).]
note: translators: the placeholder is for the date range start, e.g. "Now" or "1/1/2020".
en: Upcoming
nb_NO: Kommende

en: Next day
nb_NO: Neste dag

en: Next month
nb_NO: Neste måned

en: Previous day
nb_NO: Forrige dag

en: Previous month
nb_NO: Forrige måned

note: translators: %s: events (plural).
en: Search for %s
nb_NO: Søk etter %s

note: translators: %s: Events (plural).
en: Has %s
nb_NO: Har %s

note: translators: %s: Events (plural).
en: Has featured %s
nb_NO: Har fremhevet %s

note: translators: %s: Protected post title.
en: Protected: %s
nb_NO: Beskyttede: %s

en: Click to toggle datepicker
nb_NO: Trykk for å åpne datovelgeren

en: Next month, %1$s
nb_NO: Neste måned, %1$s

en: Previous month, %1$s
nb_NO: Forrige måned, %1$s

en: Event Title Color
nb_NO: Farge på arrangementstittel

en: The Events Calendar - View V2
nb_NO: The Events Calendar - visning V2

en: Event not owned, you cannot edit it.
nb_NO: Arrangementet er ikke redigerbart, siden du ikke er oppført som eier

note: translators: %s: Event (plural or singular).
en: Previous %1$s
nb_NO: Forrige %1$s

note: translators: %s: Event (plural or singular).
en: Next %1$s
nb_NO: Neste %1$s

en: Featured
nb_NO: Fremhevet

en: Loading...
nb_NO: Laster...

en: Select date.
nb_NO: Velg dato.

en: Search for events
nb_NO: Søk etter arrangement

en: Continue Reading
nb_NO: Les mer

en: see all
nb_NO: se alle

en: In a location
nb_NO: På et sted

en: Recurring event
nb_NO: Gjentakende arrangement

en: + %d More | + %d More
nb_NO[0]: + %d mer
nb_NO[1]: + %d mer

[ctx: Plugin A "and" Plugin B]
en:  and
nb_NO:  og

en: Views Navigation
nb_NO: Velg visning

note: translators: %s: events (plural).
en: Enter Keyword. Search for %s by Keyword.
nb_NO: Skriv inn søkeord. Søk etter %s.

en: I'm not ready
nb_NO: Jeg er ikke klar

en: Let's go!
nb_NO: Sett i gang!

en: Connect to Meetup
nb_NO: Koble til Meetup

en: Learn more about the upgrade
nb_NO: Lær mer om oppgraderingen

en: Upgrade your calendar.
nb_NO: Oppgrader din kalender

en: Add me to the list
nb_NO: Legg meg til listen

en: Step 2 of 2
nb_NO: Trinn 2 av 2

en: Confirm your upgrade
nb_NO: Bekreft din oppgradering

en: Step 1 of 2
nb_NO: Trinn 1 av 2

en: You're all set!
nb_NO: Da har du gjort alt!

en: Upgrade
nb_NO: Oppgrader

[ctx: The datepicker label when the range start is now.]
en: Now
nb_NO: Nå

en: %s scheduled.
nb_NO: %s planlagt.

en: %s reverted to draft.
nb_NO: %s tilbakestilt til kladd.

en: %s published privately.
nb_NO: %s privat publisert.

en: We recommend a 16:9 aspect ratio for featured images.
nb_NO: Vi anbefaler et breddeforhold på 16:9 for fremhevede bilder.

[ctx: The datepicker range definition when no events are found.]
note: translators: the placeholder is for the date range start, e.g. "Now" or "October 23".
en: Upcoming
nb_NO: Kommende

en: Powered by
nb_NO: Drevet av

en: and
nb_NO: og

en: Please log in to continue
nb_NO: Vennligst logg inn for å fortsette

en: Terms
nb_NO: Vilkår

en: Privacy
nb_NO: Personvern

en: Promoter All rights reserved.
nb_NO: Arrangør Alle rettigheter reservert.

en: Please log out and log back in as an admin account
nb_NO: Vennligst logg av og på igjen med en administratorkonto.

en: Sorry, unable to authenticate your site. Please contact Promoter support.
nb_NO: Beklager, vi klarer ikke å verifisere nettstedet. Vennligst kontakt support.

en: You do not have access to authenticate this site.
nb_NO: Du har ikke tilgang til å verifisere dette nettstedet.

en: Promoter would like to sync with your site
nb_NO: Arrangøren ønsker å synkronisere med nettstedet ditt

en: Expired license keys and subscriptions
nb_NO: Utløpte lisensnøkler og abonnement

[ctx: The associated field is required.]
en: ( required )
nb_NO: ( obligatorisk )

en: Confirm
nb_NO: Bekreft

en: Read more.
nb_NO: Les mer.

en: %s must be a valid URL.
nb_NO: %s må være en gyldig URL.

en: Writes
nb_NO: Skriver

en: Reads
nb_NO: Leser

en: Value
nb_NO: Verdi

en: Key
nb_NO: Nøkkel

en: Could not delete post with ID
nb_NO: Kunne ikke slette innlegg med ID

en: Close this dialog window
nb_NO: Lukk dialogvindu

en: Open the dialog window
nb_NO: Åpne dialogvinduet

en: State
nb_NO: Delstat/fylke

en: Close this modal window
nb_NO: Lukk modalvinduet

en: Event Date & Time
nb_NO: Arrangementsdato og tid

en: Show Timezone
nb_NO: Vis tidssone

en: Tags
nb_NO: Stikkord

en: Event Categories
nb_NO: Arrangements&shy;kategorier

en: Event Organizer
nb_NO: Arrangør

en: Event Venue
nb_NO: Arrangementsted

en: Show Map:
nb_NO: Vis kart:

en: F j
nb_NO: j. F

en: F j, Y
nb_NO: j. F Y

en: g:i a
nb_NO: H:i

en: Show Map
nb_NO: Vis kart

note: translators: %s: duration
en: %s ago
nb_NO: %s siden

note: translators: %s: duration
en: %s from now
nb_NO: %s fra nå

en: Enable Maps
nb_NO: Skru på kart

en: Add Button Text
nb_NO: Legg til knappetekst

en: Show Map Link:
nb_NO: Vis kartlenke:

en: Event Organizers
nb_NO: Arrangører

en: Unknown Column
nb_NO: Ukjent kolonne

en: Event Blocks
nb_NO: Arrangementsblokker

en: Add Description...
nb_NO: Legg til beskrivelse...

en: Text Array
nb_NO: Tekstrekke

en: Numeric Array
nb_NO: Tallrekke

en: All day
nb_NO: Heldags

en: Activate Block Editor for Events
nb_NO: Aktiver blokkredigering for arrangement

en: Show Map Link
nb_NO: Vis kartlenke

en: Show Custom Fields metabox
nb_NO: Vis metaboks for egendefinerte felt

en: click here
nb_NO: klikk her

en: Stop current processes
nb_NO: Stopp den pågående prosessen

en: Import from Eventbrite URL
nb_NO: Importer fra Eventbrite-URL

en: Unsupported
nb_NO: Ikke støttet

en: Asynchronous
nb_NO: Asynkront

en: The event tag ID or name
nb_NO: Arrangementstag ID eller navn

en: The event category ID or name
nb_NO: Arrangementskategori ID eller navn

en: Calendar of %s
nb_NO: Kalender for %s

en: API Keys
nb_NO: API-nøkler

en: Suggested text:
nb_NO: Foreslått tekst:

en: Importing Events, Venues, and Organizers:
nb_NO: Importer arrangementer, arenaer og arrangører:

en: Event information: website, cost, description, date, time, image
nb_NO: Arrangementsinformasjon: Nettsted, pris, beskrivelse, dato, tidspunkt og bilde

en: Organizer information: name, phone, website, email
nb_NO: Arrangørinformasjon: Navn, telefon, nettsted, e-post

en: Hello,
nb_NO: Hei,

en: Learn more
nb_NO: Lær mer

en: None
nb_NO: Ingen

en: Disclaimer:
nb_NO: Ansvarsfraskrivelse:

en: What personal data we collect and why we collect it
nb_NO: Hvilke persondata vi samler inn og hvorfor vi gjør det

en: Event, Venue, and Organizer Information
nb_NO: Arrangement, sted og arrangørinformasjon

en: Settings > General
nb_NO: Innstillinger &gt; Generelt

en: Select Source
nb_NO: Velg kilde

en: timezone settings
nb_NO: innstillinger for tidsone

[ctx: link for connecting eventbrite]
en: Connect to Eventbrite
nb_NO: Koble til Eventbrite

en: Connect to Eventbrite
nb_NO: Koble til Eventbrite

en: Import Source
nb_NO: Importkilde

en: Read more
nb_NO: Les mer

en: one month
nb_NO: én måned

en: one week
nb_NO: én uke

en: The requested page was not found.
nb_NO: Siden er ikke tilgjengelig.

[ctx: when the retry will happen, a date]
en: retrying at %s
nb_NO: prøver på nytt %s

en: Every %d Minutes
nb_NO: Hvert %d minutt

en: Time Zone:
nb_NO: Tidssone:

en: 1 year
nb_NO: 1 år

en: 2 years
nb_NO: 2 år

en: 3 years
nb_NO: 3 år

en: 9 months
nb_NO: 9 måneder

en: 6 months
nb_NO: 6 måneder

en: 3 months
nb_NO: 3 måneder

en: Permanently delete events older than
nb_NO: Permanent slett arrangement eldre enn

en: This option allows you to automatically move past events to trash.
nb_NO: Dette valget lar deg automatisk flytte gamle arrangement til papirkurven.

en: Move to trash events older than
nb_NO: Flytt arrangement til papirkurven om de er eldre enn

[ctx: Customizer static front page setting]
en: Main %s Page
nb_NO: Hoved %s-side

en: %1$s published. %2$sView %3$s
nb_NO: %1$s publisert. %2$sVis %3$s

[ctx: The "/page/" URL string component.]
en: page
nb_NO: side

en: An organizer with the specified event does not exist.
nb_NO: Ingen arrangører er knyttet til dette arrangementet.

en: The organizer with the specified ID is not accessible.
nb_NO: Arrangøren med denne IDen er ikke tilgjengelig.

en: The event with the specified ID is not accessible.
nb_NO: Arrangementet med denne IDen er ikke tilgjengelig.

en: An event with the specified ID does not exist.
nb_NO: Det eksisterer ikke noe arrangement med denne IDen.

en: %s must not be empty
nb_NO: %s kan ikke være tom

en: Calendar powered by %s
nb_NO: Kalender drevet av %s

en: The requested organizer archive page does not exist
nb_NO: Denne arrangørsiden eksisterer ikke

en: The organizer could not be updated
nb_NO: Arrangøren kunne ikke oppdateres

en: The event could not be updated
nb_NO: Arrangementet kunne ikke oppdateres

en: The organizer is already trashed
nb_NO: Arrangøren er allerede slettet

[ctx: iCal feed description]
en: Events for %s
nb_NO: Arrangement for %s

en: The requested venue archive page does not exist
nb_NO: Det eksisterer ikke noen arkivside for dette møtestedet

en: The venue could not be updated
nb_NO: Stedet kunne ikke oppdateres

en: The event end date and time
nb_NO: Arrangement starter

en: The organizer e-mail address
nb_NO: Arrangørens e-postadresse

en: The organizer publication date (UTC time zone)
nb_NO: Arrangørens publikasjonsdato (UTC tidssone)

en: The organizer publication date
nb_NO: Arrangørens publikasjonsdato

en: The organizer author ID
nb_NO: Arrangørens author ID

en: the organizer post ID
nb_NO: Arrangørens post ID

en: The organizer with the specified ID has been deleted already.
nb_NO: Arrangøren med denne ID'en har allerede blitt slettet.

en: The current user cannot delete the organizer with the specified ID.
nb_NO: Din bruker kan ikke slette arrangøren med denne ID'en.

en: The organizer post ID is missing or does not exist.
nb_NO: Arrangørens post ID eksisterer ikke.

[ctx: "Create or Find Venue", but when the word "Venue" is customized to something else.]
en: Create or Find %s
nb_NO: Opprett eller finn %s

[ctx: "Find a Venue", but when the word "Venue" is customized to something else.]
en: Find %1$s %2$s
nb_NO: Finn %1$s %2$s

en: Find an Organizer
nb_NO: Finn en arrangør

en: Create or Find an Organizer
nb_NO: Opprett eller finn en arrangør

[ctx: "Create or Find Organizer", but when the word "Organizer" is customized to something else.]
en: Create or Find %s
nb_NO: Opprett eller finn %s

[ctx: "Find an Organizer", but when the word "Organizer" is customized to something else.]
en: Find %1$s %2$s
nb_NO: Finn %1$s %2$s

en: click here to edit it
nb_NO: klikk her for å redigere den

en: The event description
nb_NO: Arrangementsbeskrivelse

en: The event cost
nb_NO: Arrangementspris

en: The event title
nb_NO: Arrangementstittel

en: The event start date and time
nb_NO: Arrangementets startdato og klokkeslett

en: Whether the event lasts the whole day or not
nb_NO: Om det er et heldagsarrangement eller ikke

en: The organizer description
nb_NO: Arrangørbeskrivelse

en: The organizer with the specified ID could not be deleted.
nb_NO: Arrangøren med denne ID'en kunne ikke slettes.

en: Find a Venue
nb_NO: Finn et møtested

en: Create or Find a Venue
nb_NO: Opprett eller finn et møtested

en: The organizer slug
nb_NO: Identifikator for arrangør

en: The event category slug
nb_NO: Identifikator for arrangementskategorier

en: The venue slug
nb_NO: Identifikator for sted

en: The event category name
nb_NO: Navnet på arrangementskategorien

en: The event category description
nb_NO: Beskrivelse av arrangementskategorien

en: The number of event categories to return on each page
nb_NO: Antall arrangementskategorier på hver side

en: Sint Maarten
nb_NO: Saint Maarten

note: Translators: %1$s: PHP date function, %2$s: URL to WP knowledgebase.
en: The following three fields accept the date format options available to the PHP %1$s function. <a href="%2$s" target="_blank">Learn how to make your own date format here</a>.
nb_NO: De følgende tre feltene godtar de alternativene for datoformat som er tilgjengelig for PHP-funksjonen %1$s. <a href="%2$s" target="_blank">Finn ut hvordan du lager ditt eget datoformat her</a>.

note: translators: %s: post title
en: Hide and Ignore &#8220;%s&#8221;
nb_NO: Skjul og ignorer &#8220;%s&#8221;

en: Select all pages
nb_NO: Velg alle sider

en: The e-mail address will be obfuscated on this site to avoid it getting harvested by spammers.
nb_NO: E-postadressen blir skjult på dette nettstedet for å unngå at den blir plukket opp av spammere.

en: edit Events settings.
nb_NO: rediger innstillinger for arrangement.

[ctx: Indefinite article for the phrase "Find a {post type name}" when the {post type name} starts with a vowel, e.g. "Find an Organizer".]
en: an
nb_NO: en

[ctx: Indefinite article for the phrase "Find a {post type name}. Will be replaced with "an" if the {post type name} starts with a vowel.]
en: a
nb_NO: en

en: Add more sources
nb_NO: Legg til flere kilder

en: The event name
nb_NO: Navn på arrangement

en: The event long description
nb_NO: Arrangement, lang beskrivelse

en: The event short description
nb_NO: Arrangement, kort beskrivelse

en: The event website URL
nb_NO: Arrangement, nettsted URL

en: Whether the map should be shown for the event or not
nb_NO: Om kart skal vises for arrangementet eller ikke

en: Whether the map link should be shown for the event or not
nb_NO: Om lenke til kart skal vises for arrangementet eller ikke

en: The event tags
nb_NO: Arrangement-tags

en: The event organizers
nb_NO: Arrangementets arrangører

en: The organizer name
nb_NO: Arrangørens navn

en: The organizer long description
nb_NO: Arrangør, lang beskrivelse

en: The organizer short description
nb_NO: Arrangør, kort beskrivelse

en: The organizer phone number
nb_NO: Arrangørens telefonnummer

en: The organizer website
nb_NO: Arrangørens hjemmeside

en: The organizer email address
nb_NO: Arrangørens e-postadresse

en: The event categories
nb_NO: Arrangementskategorier

en: Schedule:
nb_NO: Timeplan:

en: Learn more.
nb_NO: Finn ut mer.

en: The venue country
nb_NO: Sted land

en: The venue address
nb_NO: Adressen til stedet

en: Whether the map link should be shown for the venue or not
nb_NO: Om lenke til kart skal vises for stedet eller ikke

en: Whether the map should be shown for the venue or not
nb_NO: Om kart skal vises for stedet eller ikke

en: The venue short description
nb_NO: Sted, kort beskrivelse

en: The venue long description
nb_NO: Sted, lang beskrivelse

en: The venue name
nb_NO: Navn på sted

en: The event venue
nb_NO: Arrangmentsted

en: The venue city
nb_NO: Stedets by

en: The venue province
nb_NO: Stedets provins

en: The venue state
nb_NO: Stedets delstat/fylke

en: The venue ZIP code
nb_NO: Stedets postnr

en: The venue phone number
nb_NO: Stedets telefon

en: The venue website URL
nb_NO: Stedets nettsted-URL

en: The venue state or province
nb_NO: Stedets delstat, fylke eller provins

en: One week
nb_NO: En uke

en: 24 hours
nb_NO: 24 timer

en: 72 hours
nb_NO: 72 timer

en: Two weeks
nb_NO: To uker

en: two weeks
nb_NO: to uker

en: Three weeks
nb_NO: Tre uker

en: One month
nb_NO: En måned

en: Two months
nb_NO: To måneder

en: two months
nb_NO: to måneder

en: Three months
nb_NO: Tre måneder

en: three months
nb_NO: tre måneder

en: three weeks
nb_NO: tre uker

en: 1 month
nb_NO: 1 måned

[ctx: Metabox title]
en: Location
nb_NO: Plassering

en: Import events but preserve local changes to event fields.
nb_NO: Importer arrangementer, men behold lokale endringer i arrangementsfeltene.

[ctx: day_view]
note: translators: %1$s: Events plural %2$s: Day
en: %1$s for %2$s
nb_NO: %1$s på %2$s

[ctx: month view]
note: translators: %1$s: Events plural %2$s: Month and year
en: %1$s for %2$s
nb_NO: %1$s i %2$s

[ctx: all events slug]
en: all
nb_NO: alle

en: The cost currency symbol
nb_NO: Valutasymbol for pris

[ctx: Start Date Time "to" End Date Time]
en: to
nb_NO: til

en: Start/End:
nb_NO: Start/slutt:

en: Feature Event
nb_NO: Fremhevet arrangement

en: Export Events
nb_NO: Eksporter arrangementer

[ctx: featured events slug]
en: featured
nb_NO: fremhevet

en: Single Event
nb_NO: Enkeltarrangement

en: Month View
nb_NO: Månedsvisning

en: Dec
nb_NO: Des

en: Oct
nb_NO: Okt

en: December
nb_NO: Desember

en: October
nb_NO: Oktober

en: July
nb_NO: Juli

en: June
nb_NO: Juni

en: May
nb_NO: Mai

en: March
nb_NO: Mars

en: February
nb_NO: Februar

en: January
nb_NO: Januar

en: Sat
nb_NO: Lør

en: Fri
nb_NO: Fre

en: Thu
nb_NO: Tor

en: Wed
nb_NO: Ons

en: Tue
nb_NO: Tir

en: Mon
nb_NO: Man

en: Sun
nb_NO: Søn

en: Saturday
nb_NO: Lørdag

en: Friday
nb_NO: Fredag

en: Thursday
nb_NO: Torsdag

en: Wednesday
nb_NO: Onsdag

en: Tuesday
nb_NO: Tirsdag

en: Monday
nb_NO: Mandag

en: Sunday
nb_NO: Søndag

[ctx: featured events title]
note: translators: %s: events label plural
en: Featured %s
nb_NO: Fremhevet %s

en: Featured events are highlighted on the front end in views, archives, and widgets.
nb_NO: Fremhevede arrangementer vises fremhevet på nettstedet på sidene, i arkiv og i widgeter.

en: Stop all Event Aggregator imports from running. Existing imported events will not be affected. Imports via CSV file will still be available.
nb_NO: Avbryt alle arrangement-importer. Allerede importerte arrangementer blir ikke påvirket. Import via CSV-fil vil fortsatt være tilgjengelig.

en: Disable Event Aggregator imports
nb_NO: Slå av arrangement-importering

en: Event Aggregator Control
nb_NO: Kontroller arrangement-importering

en: Delete this
nb_NO: Slett dette

en: Calendar Date Bar Color
nb_NO: Farge på kalenderens datolinje

en: Calendar Header Color
nb_NO: Farge på kalenderoverskrift

en: Widgets
nb_NO: Widgeter

en: Post Title Color
nb_NO: Farge på innleggsoverskrift

en: Calendar Highlight Color
nb_NO: Markeringsfarge i kalender

en: Calendar Table Color
nb_NO: Farge på kalendertabell

en: Map Pin
nb_NO: Kartnål

en: Button Color
nb_NO: Knappefarge

en: Filter Bar Color
nb_NO: Farge på filterlinje

en: Global Elements
nb_NO: Globale elementer

en: Custom
nb_NO: Egendefinert

en: Sunshine
nb_NO: Solskinn

en: Skyfall
nb_NO: Himmelfall

en: Malachite
nb_NO: Malakitt

en: Lagoon
nb_NO: Lagune

en: Evergreen
nb_NO: Evighetsgrønn

en: Default
nb_NO: Standard

en: Deep Sea
nb_NO: Dyphav

en: Blue Steel
nb_NO: Blå stål

en: If the Featured highlight color is set to Custom, the following color will be used:
nb_NO: Hvis fargen for fremhevede arrangementer er satt til egendefinert, vil følgende farge bli brukt:

en: Accent Color
nb_NO: Aksentfarge

en: Global configurations for the styling of The Events Calendar
nb_NO: Globale innstillinger for stilen på The Events Calendar

en: General Theme
nb_NO: Generelt tema

en: Price Background Color
nb_NO: Bakgrunnsfarge for pris

en: These settings impact all list-style views, including List View and Day View.
nb_NO: Disse innstillingene påvirker alle visninger av lister, inkludert listevisning og dagvisning.

en: List-style Views
nb_NO: Stil på listevisninger

en: Options selected here will override what was selected in the "General Theme" and "Global Elements" sections.
nb_NO: Valg gjort her overstyrer valg gjort i "Generelt tema" og "Globale elementer"-seksjonene.

en: This event starts at %%starttime%% on %%startdatenoyear%% and ends on %%enddatewithyear%%
nb_NO: Arrangementet starter %%starttime%% %%startdatenoyear%% og slutter  %%enddatewithyear%%.

en: This event starts at %%starttime%% on %%startdatenoyear%% and ends at %%endtime%% on %%enddatewithyear%%
nb_NO: Arrangementet starter %%starttime%% %%startdatenoyear%% og slutter  %%endtime%% %%enddatewithyear%%.

en: This event is all day starting on %%startdatenoyear%% and ending on %%enddatewithyear%%.
nb_NO: Arrangementet er heldags og starter %%startdatenoyear%% og slutter  %%enddatewithyear%%.

en: This event is at %%starttime%% on %%startdatewithyear%%.
nb_NO: Arrangementet er %%starttime%% %%startdatewithyear%%.

en: This event is from %%starttime%% to %%endtime%% on %%startdatewithyear%%.
nb_NO: Arrangementet er fra %%starttime%% til %%endtime%% %%startdatewithyear%%.

en: Expired license. Consult your network administrator.
nb_NO: Utløpt lisens. Kontakt din nettverksadministrator.

en: No license entered. Consult your network administrator.
nb_NO: Ingen lisens oppgitt. Kontakt din nettverksadministrator.

en: A valid license has been entered by your network administrator.
nb_NO: En gyldig lisens har blitt fylt inn av din administrator.

en: Check this box if you wish to override the network license key with your own
nb_NO: Huk av boksen hvis du vil overstyre nettverkslisensen med din egen

en: Override network license key
nb_NO: Overstyr nettverkets lisensnøkkel

en: Use the following panel of your customizer to change the styling of your Calendar and Event pages.
nb_NO: Bruk følgende panel i Utseende -> Tilpass for å endre stilen på dine kalender- og arrangementssider.

en: Site License Key
nb_NO: Lisensnøkkel for nettstedet

en: This event is all day on %%startdatewithyear%%.
nb_NO: Arrangementet er hele dagen %%startdatewithyear%%.

en: Options selected here will override what was selected in the "General Theme" section.
nb_NO: Valg gjort her overstyrer valg gjort i "Generelt tema"-seksjonen.

en: Event Date:
nb_NO: Arrangementsdato:

en: Show Featured Event Images
nb_NO: Vis fremhevet bilde for arrangement

en: Venue Zip Code
nb_NO: Sted postnummer

en: Venue State
nb_NO: Sted delstat/fylke

en: Venue URL
nb_NO: Sted-URL

en: License Key Status:
nb_NO: Status for lisensnøkkel:

en: Unable to run Tribe Extensions. Your website host is running PHP 5.2 or older, and has likely disabled or misconfigured debug_backtrace(). You, or your website host, will need to upgrade PHP or properly configure debug_backtrace() for Tribe Extensions to work.
nb_NO: Kunne ikke kjøre Tribe Extensions. Nettsiden din kjører PHP 5.2 eller eldre, og har mest sannsynlig deaktivert eller feilkonfigurert debug_backtrace(). Du, eller hosting-leverandøren din, er nødt til å oppdatere PHP eller konfigurere debug_backtrace() riktig for at Tribe Extensions skal fungere.

en: Tutorial
nb_NO: Opplæring

[ctx: the final separator in a list of two or more items]
en:  and
nb_NO:  og

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: Unknown service message
nb_NO: Ukjent tjenestemelding

en: When this import was last scheduled to run, the daily limit for your Event Aggregator license had already been reached.
nb_NO: Når denne importen sist skulle kjøre, hadde den daglige grensa for din arrangement-import-lisens allerede blitt nådd.

en: Location
nb_NO: Plassering

[ctx: %s Events plural label]
en: All %s
nb_NO: Alle %s

en: Disconnect
nb_NO: Koble fra

en: Category:
nb_NO: Kategori:

en: Start Time
nb_NO: Starttid

en: Select All
nb_NO: Velg alle

en: Column Mapping:
nb_NO: Kolonnetilordning:

en: This is a preview of the type of content you will be getting in during the import based on what is on the calendar now.
nb_NO: Dette er en forhåndsvisning av typen innhold du får inn under importen basert på hva som er på kalenderen nå.

en: When you save this scheduled import, the events above will begin importing.
nb_NO: Når du lagrer denne planlagte importen, vil import av arrangementene nedenfor begynne.

en: Select the Event Field that best matches your CSV file column. The contents of that column will then be mapped to the specified event field when the event is created.
nb_NO: Velg arrangementfeltet som passer best til kolonnen i CSV-filen. Innholdet i den kolonnen vil kobles opp mot det spesifiserte arrangementet når arrangementet opprettes.

en: These settings will also apply to events imported in the future via this scheduled import.
nb_NO: Disse innstillingene gjelder også for arrangementer som importeres i fremtiden via denne planlagte importen.

en: Choose a status for the event(s) to be imported with and/or define an Event Category to automatically assign. An assigned category will be added to the event in addition to any Event Categories from the import source.
nb_NO: Velg en status arrangement(ene) skal importeres med og/eller definer en arrangementkategori som automatisk skal legges til. En valgt kategori vil bli lagt til arrangementet i tillegg til eventuelle arrangementkategorier fra importkilden.

en: The following preview does not necessarily contain all of the data from your CSV file. The data displayed below is meant as a guide to help you map your CSV file's columns to the appropriate Event fields.
nb_NO: Følgende forhåndsvisning inneholder ikke nødvendigvis alle dataene fra din CSV-fil. Dataene vist under er ment som en guide for å hjelpe deg med å koble kolonnene i CSV-filen til riktig felt i arrangementet.

en: Events will be imported with the time zone defined by the source. If no time zone is specified, events will be assigned your site's default time zone ( see
nb_NO: Arrangementene vil bli importert med tidssonen spesifisert i kilden. Hvis ingen tidssone er spesifisert, vil arrangementene bruke ditt nettsteds standard tidssone (se

en: Refresh your connection to Meetup
nb_NO: Oppdater din tilkobling til Meetup

en: You need to connect to Meetup for Event Aggregator to work properly
nb_NO: Du må koble til Meetup for at Event Aggregator skal fungere skikkelig

en: Buy Event Aggregator
nb_NO: Kjøp Event Aggregator

en: Choose where you are importing from.
nb_NO: Velg hvor du importerer fra.

en: Select Origin
nb_NO: Velg opprinnelse

en: The service has disabled oAuth. Some types of events may not import.
nb_NO: Tjenesten har deaktivert oAuth. Det kan hende at noen arrangementstyper ikke importeres.

en: Third Party Accounts
nb_NO: Tredjepartskontoer

en: Server Connection
nb_NO: Tjenertilkobling

note: translators: %s: Event Aggregator Server URL
en: Connected to %s
nb_NO: Koblet til %s

en: The server is responding with an error:
nb_NO: Tjeneren svarer med en feil:

en: The server is not currently responding
nb_NO: Tjeneren svarer ikke

note: translators: %s: Event Aggregator Server URL
en: Not connected to %s
nb_NO: Ikke tilkoblet %s

en: Import Services
nb_NO: Importér tjenester

en: Current usage
nb_NO: Gjeldende bruk

en: You do not have a license
nb_NO: Du har ikke en lisens

en: License &amp; Usage
nb_NO: Lisens og bruk

en: Check out Event Aggregator.
nb_NO: Sjekk Event Aggregator.

en: Access more event sources and automatic imports!
nb_NO: Få tilgang til flere arrangementkilder og automatisk import!

en: Import Origin:
nb_NO: Importopprinnelse:

en: No Additional Categories
nb_NO: Ingen flere kategorier

en: Scheduler Status
nb_NO: Planlegger-status

en: Scheduled imports may not run reliably
nb_NO: Planlagte importer kjøres kanskje ikke pålitelig

note: translators: %1$d: import count, %2$d: import limit
en: %1$d import used out of %2$d available today | %1$d imports used out of %2$d available today
nb_NO[0]: %1$d import brukt av %2$d tilgjengelig i dag.
nb_NO[1]: %1$d importer brukt av %2$d tilgjengelig i dag.

en: You are approaching your daily import limit. You may want to adjust your Scheduled Import frequencies.
nb_NO: Du nærmer deg din daglige importgrense. Du vil muligens justere hyppigheten på dine planlagte importer.

en: You have reached your daily import limit. Scheduled imports will be paused until tomorrow.
nb_NO: Du har nådd din daglige importgrense. Planlagte importer vil settes på pause til i morgen.

en: Check your license key
nb_NO: Sjekk lisensnøkkelen din

en: Your license is invalid
nb_NO: Lisensen din er ugyldig

en: Buy Event Aggregator to access more event sources and automatic imports!
nb_NO: Kjøp Event Aggregator for å få tilgang til flere arrangementkilder og automatisk import!

en: Your license is valid
nb_NO: Lisensen din er gyldig

en: Use the options below to configure your imports. Looking for more ways to import events from other websites?
nb_NO: Bruk valgene under for å konfigurere dine importer. Ser du etter flere måter å importere arrangementer fra andre nettsider?

en: Global
nb_NO: Globalt

en: Update Authority
nb_NO: Oppdater autoritet

en: Use the options below to configure your imports. Global Import Settings apply to all imports, but you can also override the global settings by adjusting the origin-specific options. Check your Event Aggregator Service Status on the %1$s.
nb_NO: Bruk valgene nedenfor for å konfigurere importer. Globale importinnstillinger gjelder på alle importer, men kan også overstyres ved å endre mål-spesifikke valgene. Sjekk status på Event Aggregator på %1$s.

en: Limited connectivity with Meetup
nb_NO: Begrenset tilkobling til Meetup

en: You have not connected Event Aggregator to Meetup
nb_NO: Du har ikke koblet Event Aggregator til Meetup

en: WP Cron enabled
nb_NO: WP-cron slått på

en: WP Cron not enabled
nb_NO: WP-cron slått av

en: Imports
nb_NO: Importeringer

en: Global Import Settings
nb_NO: Globale importinnstillinger

en: Meetup Import Settings
nb_NO: Innstillinger for import fra Meetup

en: The default event category for events imported via Meetup
nb_NO: Standard arrangementkategori for arrangementer importert via Meetup

en: The default post status for events imported via Meetup
nb_NO: Standard innleggstatus for arrangementer importert via Meetup

en: The default post status for events imported via Google Calendar
nb_NO: Standardstatus for arrangementer importert via Google Calendar

en: Google Calendar Import Settings
nb_NO: Importinnstillinger for Google Calendar

en: The default event category for events imported via Google Calendar
nb_NO: Standardkategori for arrangementer importert via Google Calendar

en: The default event category for events imported via .ics files
nb_NO: Standardkategori for arrangementer importert fra .ics-filer

en: The default post status for events imported via .ics files
nb_NO: Standardstatus for arrangementer importert fra .ics-filer

en: ICS File Import Settings
nb_NO: Importinnstillinger for ICS-filer

en: The default event category for events imported via iCalendar
nb_NO: Standardkategori for arrangementer importert fra iCalendar

en: The default post status for events imported via iCalendar
nb_NO: Standardstatus for arrangementer importert fra iCalendar

en: iCalendar Import Settings
nb_NO: Importinnstillinger for iCalendar

en: Show map by default on imported event and venues
nb_NO: Vis Google-kart som standard på importerte arrangementer og steder

en: The default event category for events
nb_NO: Standardkategori for arrangementer

en: The default post status for events
nb_NO: Standardstatus for arrangementer

en: The default event category for events imported via CSV
nb_NO: Standardtkategori for arrangementer importert fra CSV

en: The default post status for events imported via CSV
nb_NO: Standardstatus for arrangementer importert fra CSV

en: Do not re-import events. Changes made locally will be preserved.
nb_NO: Ikke re-importer arrangementer. Endringer gjort lokalt vil beholdes.

en: Overwrite my event with any changes from the original source.
nb_NO: Overskriv mitt arrangement med endringer fra originalkilden.

en: Default Status
nb_NO: Standardstatus

en: You can make changes to imported events via The Events Calendar and see those changes reflected on your site’s calendar. The owner of the original event source (e.g. the iCalendar feed or Meetup group) might also make changes to their event. If you choose to re-import an altered event (manually or via a scheduled import), any changes made at the source or on your calendar will need to be addressed.
nb_NO: Du kan gjøre endringer i importerte arrangementer i The Events Calendar og se endringene i sidens kalender. Eieren av den originale arrangementskilden (f.eks. iCalendar-innmatingen eller Facebook-siden) kan også gjøre endringer i sine arrangementer. Hvis du velger å importere på nytt et endret arrangement (manuelt eller via planlagt import), vil endringer gjort i kilden eller i din kalender måtte håndteres.

en: To import Meetup events, please be sure to add your Meetup API key on %1$sEvents > Settings > Integrations%2$s
nb_NO: For å importere Meetup-arrangementer, legg inn Meetup-API-nøkkelen din på %1$sArrangementer > Innstillinger > Integrasjonerer%2$s

en: Default Event Category
nb_NO: Standardkategori

en: Keyword(s)
nb_NO: Nøkkelord

en: Upload an ICS File
nb_NO: Last opp en ICS-fil

en: Choose File
nb_NO: Velg fil

en: One-Time Import
nb_NO: Engangsimport

en: Select Import Type
nb_NO: Velg importtype

en: Preview
nb_NO: Forhåndssvisning

en: No file chosen
nb_NO: Ingen fil valgt

en: Upload a CSV File
nb_NO: Last opp en CSV-fil

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: Choose a CSV file
nb_NO: Velg en CSV-fil

en: Choose File:
nb_NO: Velg fil:

en: Select Content Type
nb_NO: Velg innholdstype

en: Content Type:
nb_NO: Innholdstype:

en: No
nb_NO: Nei

en: No default category
nb_NO: Ingen standardkategori

en: Select how often you would like events to be automatically imported.
nb_NO: Velg hvor ofte du vil at arrangementer skal importeres automatisk.

en: Select Frequency
nb_NO: Velg frekvens

en: Last Import:
nb_NO: Siste import:

en: Events on or after
nb_NO: Arrangementer på eller etter

en: Event Update Authority
nb_NO: Autoritet for arrangementsoppdatering

en: Use global import settings
nb_NO: Bruk globale importinnstillinger

en: Refine:
nb_NO: Raffiner:

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from this iCalendar feed.
nb_NO: Bruk filtrene for å begrense hvilke arrangementer som hentes fra denne iCalendar-feeden.

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from this Google Calendar.
nb_NO: Bruk filtrene for å begrense hvilke arrangementer som hentes fra denne Google-kalenderen.

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from your ICS file.
nb_NO: Bruk filtrene for å begrense hvilke eventer som hentes fra ICS-filen din.

en: Enter the url for a Meetup group, page, or individual. You can also enter the url of a single Meetup event.
nb_NO: Skriv inn urlen til en Meetup-gruppe, -side eller -medlem. Du kan også skrive inn urlen til et enkelt Meetup-arrangement.

en: One-time imports include all currently listed events, while scheduled imports automatically grab new events and updates from Meetup on a set schedule. Single events can be added via a one-time import.
nb_NO: Engangsimporter inkluderer alle arrangementer som er på listen nå, mens planlagte importer automatisk henter nye arrangementer og oppdateringer fra Meetup på en valgt tidsplan. Enkeltarrangementer kan bli lagt til gjennom engangsimporter.

en: Enter the url for the iCalendar feed you wish to import, e.g. https://central.wordcamp.org/calendar.ics
nb_NO: Skriv inn URLen for iCalendar-feeden du vil importere, f.eks. https://central.wordcamp.org/calendar.ics

en: Copy the provided url into this field to import the events into your WordPress site.
nb_NO: Kopier URLen inn i dette feltet for å importere arrangementer inn på din WordPress-side.

en: Scroll down to Calendar Address and click the iCal button (note: if your calendar is private, you'll need to click the iCal button next to the Private Address header instead).
nb_NO: Scroll ned Kalenderadresse og trykk på iCal-knappen (obs: hvis kalenderen din er privat, må du trykke på iCal-knappen ved siden av Privat addresse-overskriften i stedet).

en: Go to Settings &gt; Calendars and select the calendar you wish to import.
nb_NO: Gå til Innstillinger &gt; Kalendere og velg kalenderen du vil importere.

en: You can find the url you need in your Google Calendar settings.
nb_NO: Du kan finne URLen du trenger i Google Calendar-innstillingene.

en: Enter the url for the Google Calendar feed you wish to import.
nb_NO: Skriv inn URLen til Google Calendar-feeden du vil importere.

en: Enter the url for a Facebook group or page. You can also enter the url of a single Facebook event.
nb_NO: Skriv inn URLen til en Facebook-gruppe eller -side. Du kan også skrive inn URLen til et enkelt Facebook-arrangement.

en: Scheduled Import
nb_NO: Planlagt import

en: Log into Facebook
nb_NO: Logg inn på Facebook

en: Enter an Eventbrite event URL, e.g. https://www.eventbrite.com/e/example-12345
nb_NO: Legg inn URLen til et Eventbrite-arrangement, f.eks. https://www.eventbrite.com/e/example-12345

en: For the best results, import venue and organizer files before importing event files.
nb_NO: For best resultat, importer steds- og organisator-filer før du importerer arrangement-filer.

en: Specify the type of content you wish to import, e.g. events.
nb_NO: Spesifiser typen innhold du vil importere, f.eks. arrangementer.

en: Change Event Update Authority
nb_NO: Endre oppdateringsautoritet for arrangement

en: This event will not be re-imported and changes made locally will be preserved.
nb_NO: Dette arrangementet vil ikke bli re-importert og endringer gjort lokalt vil beholdes.

en: If this event is re-imported, event fields that have not been changed locally will be overwritten with any changes from the source.
nb_NO: Dersom arrangementet re-importeres vil feltene som ikke har blitt endret lokalt bli overskrevet med endringer fra kilden.

en: If this event is re-imported, event fields will be overwritten with any changes from the source.
nb_NO: Hvis arrangementet re-importeres vil feltene bli overskrevet med endringer fra kilden.

en: Select your ICS file from the WordPress media library. You may need to first upload the file from your computer to the library.
nb_NO: Velg din ICS-fil fra WordPress’ mediabibliotek. Du må laste opp filen fra din datamaskin til biblioteket først.

en: Select your .CSV file from the WordPress media library. You may need to first upload the file from your computer to the library.
nb_NO: Velg .CSV-filen fra WordPress’ mediebibliotek. Du må laste opp filen fra din datamaskin først.

en: Please log in to enable event imports from Facebook.
nb_NO: Logg inn for å slå på arrangementimport fra Facebook

en: Ignored <span class="count">(%s)</span> | Ignored <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Ignorert <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Ignorerte <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s: post title
en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
nb_NO: Slett &laquo;%s&raquo; permanent

en: Restore
nb_NO: Gjenopprett

en: Source:
nb_NO: Kilde:

en: Last Import
nb_NO: Siste import

en: Source
nb_NO: Kilde

note: translators: %s: post title
en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Ignored
nb_NO: Gjenopprett &laquo;%s&raquo; fra de ignorerte

en: You do not have permission to restore this post.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å gjenopprette dette innlegget.

[ctx: link to knowlegebase article]
en: Read more about Ignored Events.
nb_NO: Les mer om ignorerte arrangementer.

en: Event %d: %s
nb_NO: Arrangement %d: %s

en: Error, a unknown bug happened and it was impossible to migrate the Legacy Ignored Events, try again later.
nb_NO: Feil, en ukjent feil oppstod og det var umulig å overføre de game arrangementene, prøv igjen senere.

en: You do not have permission to migrate Legacy Ignored Events
nb_NO: Du har ikke rettigheter til å overføre gamle ignorerte arrangementer

en: Migration: %d Legacy Ignored Post was migrated successfully. To see the migrated event you will first need to refresh this screen. | Migration: %d Legacy Ignored Posts were migrated successfully. To see the migrated events you will first need to refresh this screen.
nb_NO[0]: Overføring: %d gammelt ignorert innlegg ble overført. For å se det overførte arrangementet må du først laste inn siden på nytt.
nb_NO[1]: Overføring: %d gamle ignorerte innlegg ble overført. For å se de overførte arrangementene må du først laste inn siden på nytt.

en: Migration: %d Legacy Ignored Post failed to be migrated. | Migration: %d Legacy Ignored Posts failed to be migrated.
nb_NO[0]: Overføring: %d gammelt ignorert innlegg kunne ikke overføres.
nb_NO[1]: Overføring: %d gamle ignorerte innlegg kunne ikke overføres.

en: Migration: %d Legacy Ignored Post was migrated but %d failed. To see the migrated event you will first need to refresh this screen. | Migration: %d Legacy Ignored Posts were migrated but %d failed. To see the migrated events you will first need to refresh this screen.
nb_NO[0]: Overføring: %d gammelt ignorert innlegg ble overført, men %d kunne ikke overføres. For å se det overførte arrangementet må du først laste inn siden på nytt.
nb_NO[1]: Overføring: %d gamle ignorerte innlegg ble overført, men %d kunne ikke overføres. For å se de overførte arrangementene må du først laste inn siden på nytt.

en: There were no Legacy Events to be Migrated, you are ready to rock!
nb_NO: Det var ingen gamle ignorerte innlegg som skulle overføres, du er klar til å rocke!

en: The last time this event was imported and/or updated via import.
nb_NO: Forrige gang dette arrangementet ble importert og/eller oppdatert via import.

en: %s post restored. | %s posts restored.
nb_NO[0]: %s innlegg gjenopprettet.
nb_NO[1]: %s innlegg gjenopprettet.

en: Error restoring from Ignored Events.
nb_NO: Feil under gjenoppretting fra ignorerte arrangementer.

en: Migrate Legacy Ignored Events
nb_NO: Overfør gamle ignorerte arrangementer

en: Event Aggregator includes a new, better system for removing unwanted imported events from your calendar. Click the button below to transition previously deleted events. This process will remove unwanted records from your database and include recent or upcoming trashed events in your Ignored archive.
nb_NO: Event Aggregator har et nytt, bedre system for å fjerne uønskede importerte arrangementer fra din kalender. Trykk på knappen under for å overføre gamle slettede arrangementer. Denne prosessen vil fjerne uønskede elementer fra databasen din og inkludere nye eller kommende slettede elementer i ditt ignorerte-arkiv.

en: The %3$s "%1$s" uses the "/%2$s" slug: the Events Calendar plugin will show its calendar in place of the page.
nb_NO: %3$s "%1$s" bruker "/%2$s"-permalenkenlenken: Events Calendar-utvidelsen vil vise kalenderen i stedet for siden.

en: Undo
nb_NO: Angre

en: post moved to Ignored. | posts moved to Ignored.
nb_NO[0]: innlegg flyttet til ignorerte.
nb_NO[1]: innlegg flyttet til ignorerte.

en: Hide & Ignore
nb_NO: Skjul og ignorer

en: Ignored
nb_NO: Ignorert

en: Delete Permanently
nb_NO: Slett permanent

en: deactivated
nb_NO: deaktivert

en: reactivated
nb_NO: reaktivert

en: delete
nb_NO: slett

en: queued
nb_NO: i kø

en: Scheduled Imports
nb_NO: Planlagte importer

en: opens in a new window
nb_NO: åpnes i nytt vindu

en: The Meetup API key is required.
nb_NO: Meetup API-nøkkel kreves.

[ctx: separator between date and time]
en:  at
nb_NO:  klokken

en: View all %s
nb_NO: Vis alle %s

en: New Import
nb_NO: Ny import

en: History
nb_NO: Historikk

en: Records per page
nb_NO: Oppføringer per side

en: Edit Import
nb_NO: Rediger import

en: Import is complete
nb_NO: Importen er fullført

en: Success
nb_NO: Vellykket

en: The import is in progress.
nb_NO: Importen pågår.

en: Please provide the URL that you wish to import.
nb_NO: Vennligst oppgi URLen du ønsker å importere.

en: Please provide the file that you wish to import.
nb_NO: Vennligst oppgi filen du ønsker å importere.

en: There was a problem processing your import. Please try again.
nb_NO: Det oppsto et problem under behandlingen av din import. Vennligst prøv igjen.

en: The URL provided failed to load.
nb_NO: Den oppgitte URLen kunne ikke lastes.

en: The URL provided could not be reached.
nb_NO: Den oppgitte URLen kunne ikke nås.

en: and %s post moved to Ignored. | and %s posts moved to Ignored.
nb_NO[0]: og %s innlegg flyttet til ignorerte.
nb_NO[1]: og %s innlegg flyttet til ignorerte.

en: Ignored events do not show on the calendar but can be updated with future imports
nb_NO: Ignorerte arrangementer vises ikke på kalenderen din, men kan oppdateres i fremtidige importer

en: Ignored events that are deleted will be removed permanently. They can be recreated via import.
nb_NO: Ignorerte arrangementer som er slettet vil fjernes permanent. De kan gjenskapes ved import.

en: Successfully connected Event Aggregator to Facebook
nb_NO: Koblet Event Aggregator til Facebook

en: You must use an integer to reduce the daily import limit
nb_NO: Du må bruke et tall for å redusere den daglige importgrensen

en: Event Aggregator System Status
nb_NO: Systemstatus for Event Aggregator

en: Enter Event Aggregator License
nb_NO: Skriv inn Event Aggregator-lisens

note: Translators: %1$s: opening link tag, %2$s: closing link tag.
en: To continue using scheduled imports, please enter a valid Event Aggregator license key under %1$sEvents > Settings > Licenses%2$s.
nb_NO: For å fortsette å bruke planlagt import, skriv inn en gyldig Event Aggregator-lisensnøkkel under %1$sArrangementer > Innstillinger > Lisenser%2$s.

en: All scheduled imports are currently suspended, and no events will be imported.
nb_NO: Alle planlagte importer er for tiden suspendert, og ingen arrangementer vil bli importert.

en: Successfully %s %d scheduled import
nb_NO: %s %d planlagt import

en: Error: %d scheduled import was not %s.
nb_NO: Feil: %d planlagt import var ikke %s.

en: Renew your Event Aggregator license
nb_NO: Forny din Event Aggregator-lisens

en: Renew your license in order to import events from iCalendar, Google, or Meetup.
nb_NO: Forny lisensen din for å importere arrangementer fra Facebook, iCalendar, Google eller Meetup.

en: Your Event Aggregator license is expired.
nb_NO: Din Event Aggregator-lisens har utløpt.

en: Learn More
nb_NO: Lær mer

en: Invalid credential save nonce
nb_NO: Ugyldig nøkkellagrings-nonce

en: Unable to save credentials
nb_NO: Kunne ikke lagre nøkler.

en: Credentials have been saved
nb_NO: Nøkler ble lagret

en: Invalid credential save request
nb_NO: Ugyldig nøkkellagrings-forespørsel

en: View your scheduled imports.
nb_NO: Se dine planlagte importer.

en: The next import is scheduled for %1$s.
nb_NO: Den neste importen er planlagt %1$s.

en: Your scheduled import was saved and the first import is complete!
nb_NO: Din planlagte import ble lagret og den første importen er fullført!

en: View your event categories
nb_NO: Se dine arrangementkategorier

en: %1$d new event category was created. | %1$d new event categories were created.
nb_NO[0]: %1$d ny arrangementkategori ble opprettet.
nb_NO[1]: %1$d ny arrangementkategorier ble opprettet.

en: View your event organizers
nb_NO: Se dine arrangementplanleggere

en: %1$d new organizer was imported. | %1$d new organizers were imported.
nb_NO[0]: %1$d ny arrangementplanlegger ble opprettet.
nb_NO[1]: %1$d ny arrangementplanleggere ble opprettet.

en: %1$d new venue was imported. | %1$d new venues were imported.
nb_NO[0]: %1$d nytt sted ble opprettet.
nb_NO[1]: %1$d nye steder ble opprettet.

en: No %1$s were imported or updated.
nb_NO: Ingen %1$s ble importert eller oppdatert.

en: %1$d new image was imported. | %1$d new images were imported.
nb_NO[0]: %1$d nytt bilde ble importert.
nb_NO[1]: %1$d nye bilder ble importert.

en: %1$d already-imported %2$s was skipped. | %1$d already-imported %2$s were skipped.
nb_NO[0]: %1$d allerede importert %2$s ble hoppet over.
nb_NO[1]: %1$d allerede importerte %2$s ble hoppet over.

en: %1$d existing %2$s was updated. | %1$d existing %2$s were updated.
nb_NO[0]: %1$d eksisterende %2$s ble oppdatert.
nb_NO[1]: %1$d eksisterende %2$s ble oppdatert.

en: 1 import was scheduled.
nb_NO: Én import ble planlagt.

en: Favorite Imports
nb_NO: Favorittimporter

en: Your Scheduled Import has been updated!
nb_NO: Din planlagte import har blitt oppdatert!

en: View All Scheduled Imports
nb_NO: Se alle planlagte importer

en: Scheduled import was successfully updated.
nb_NO: Planlagt import ble oppdatert.

en: Please provide a Meetup URL when importing from Meetup.
nb_NO: Vennligst oppgi en Meetup-URL ved Meetup-importering.

en: Connection timed out while transferring the feed. If you are dealing with large feeds you may need to customize the tribe_aggregator_connection_timeout filter.
nb_NO: Tilkoblingen ble tidsavbrutt mens feeden ble overført. Hvis du håndterer større feeder kan det hende du må tilpasse tribe_aggregator_connection_timeout-filteret.

en: Import queued
nb_NO: Import lagt i kø

en: Successfully loaded import origins
nb_NO: Lastet inn importkilder

en: Successfully fetched Facebook Token
nb_NO: Hentet Facebook-token

en: Import created
nb_NO: Import opprettet

en: The import will be starting soon.
nb_NO: Importen starter snart.

en: Event Aggregator cannot reach Meetup.com because you exceeded the request limit for your Meetup API key.
nb_NO: Event Aggregator kan ikke nå Meetup.com fordi du oversteg forespørselsgrensen for din Meetup-API-nøkkel.

en: Your Meetup API key is invalid.
nb_NO: Meetup API-nøkkelen din er ugyldig.

en: The file provided could not be opened. Please confirm that it is a properly formatted .ics file.
nb_NO: Filen kunne ikke åpnes. Bekreft at den er en riktig formatert .ics-fil.

en: The import failed for an unknown reason. Please try again. If the problem persists, please contact support.
nb_NO: Importen feilet av ukjent årsak. Prøv igjen, hvis problemet fortsetter, kontakt kundestøtte.

en: The image associated with your event is not accessible with your API key.
nb_NO: Bildet assosiert med ditt arrangement er ikke tilgjengelig med din API-nøkkel.

en: The image associated with your event could not be imported.
nb_NO: Bildet assosiert med ditt arrangement kunne ikke importeres.

en: %s post moved to the Trash | %s posts moved to the Trash
nb_NO[0]: og %s innlegg flyttet til papirkurven.
nb_NO[1]: og %s innlegg flyttet til papirkurven.

en: Renew your Event Aggregator Facebook token
nb_NO: Forny din Facebook-token for Event Aggregator

en: Your Event Aggregator Facebook token will expire %s.
nb_NO: Din Facebook-token for Event Aggregator utløper %s.

en: Your Event Aggregator Facebook token expired %s.
nb_NO: Din Facebook-token for Event Aggregator har utløpt %s.

en: %1$d new %2$s was imported. | %1$d new %2$s were imported.
nb_NO[0]: %1$d ny %2$s ble importert.
nb_NO[1]: %1$d nye %2$s ble importert.

en: View your event venues
nb_NO: Se dine arrangementsteder

[ctx: event aggregator status]
note: translators: %s is the number of draft records.
en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Draft <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Utkast <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Utkast <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Draft
nb_NO: Utkast

[ctx: event aggregator status]
note: translators: %s is the number of pending records.
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Avventende <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Avventende <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Pending
nb_NO: Avventer

[ctx: event aggregator status]
note: translators: %s is the number of imported records.
en: Imported <span class="count">(%s)</span> | Imported <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Importert <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Importerte <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Imported
nb_NO: Importert

[ctx: record]
en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Skipped:
nb_NO: Hoppet over:

en: Updated:
nb_NO: Oppdatert:

en: Created:
nb_NO: Opprettet:

en: Select %s
nb_NO: Velg %s

en: updated
nb_NO: oppdatert

en: Latest Import:
nb_NO: Siste import:

en: One Time
nb_NO: En gang

en: Invalid Frequency
nb_NO: Ugyldig frekvens

[ctx: in human readable time]
en: in about %s
nb_NO: om omtrent %s

en: Keywords:
nb_NO: Nøkkelord:

en: Import preview
nb_NO: Forhåndsvisning av import

en: Import pending
nb_NO: Import venter

en: Import failed
nb_NO: Import mislyktes

en: Import completed
nb_NO: Import fullført

en: Run Import
nb_NO: Kjør import

[ctx: column name]
en: When
nb_NO: Når

[ctx: column name]
en: Last Import
nb_NO: Siste import

[ctx: column name]
en: Frequency
nb_NO: Frekvens

[ctx: column name]
en: Source
nb_NO: Kilde

[ctx: records]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Alle <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Alle <span class="count">(%s)</span>

en: Apply
nb_NO: Bruk

en: Bulk Actions
nb_NO: Massehandlinger

en: Filter By Frequency
nb_NO: Filtrere etter frekvens

en: Filter By Origin
nb_NO: Filtrere etter opprinnelse

note: Translators: %d is the ID of the attachment
en: Deleted Attachment: %d
nb_NO: Slettet vedlegg: %d

en: Record:
nb_NO: Oppføring:

en: Manage Active Plugins
nb_NO: Administrer aktive utvidelser

en: Sorry, but something went wrong. Please try again.
nb_NO: Beklager, men noe gikk galt. Vennligst prøv igjen.

[ctx: event aggregator status]
en: Failed
nb_NO: Feilet

[ctx: event aggregator status]
note: translators: %s is the number of failed records.
en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Feilet <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Feilet <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
note: translators: %s is the number of schedule records.
en: Schedule <span class="count">(%s)</span> | Schedule <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Planlagt <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Planlagte <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Schedule
nb_NO: Tidsplan

en: No Aggregator Records found in Trash.
nb_NO: Ingen Aggregator-elementer funnet i søpla.

en: No Aggregator Records found.
nb_NO: Ingen Aggregator-elementer funnet.

en: Parent Aggregator Record:
nb_NO: Aggregator foreldreelement:

en: Search Aggregator Records
nb_NO: Søk i Aggregator-elementer

en: All Aggregator Records
nb_NO: Alle Aggregator-elementer

en: View Aggregator Record
nb_NO: Se Aggregator-element

en: Edit Aggregator Record
nb_NO: Endre Aggregator-element

en: New Aggregator Record
nb_NO: Nytt Aggregator-element

en: Add New Aggregator Record
nb_NO: Legg til nytt Aggregator-element

[ctx: add new on admin bar]
en: Aggregator Record
nb_NO: Aggregator-element

[ctx: admin menu]
en: Aggregator Records
nb_NO: Aggregator-elementer

[ctx: post type singular name]
en: Aggregator Record
nb_NO: Aggregator-element

[ctx: post type general name]
en: Aggregator Records
nb_NO: Aggregator-elementer

en: Events Aggregator Record
nb_NO: Arrangement Aggregator-element

en: Unable to continue inserting data. Please reload this page to continue/try again.
nb_NO: Kunne ikke sette inn data. Last inn siden på nytt for å fortsette/prøve på nytt.

en: Your import is currently in progress. Don't worry, you can safely navigate away&ndash;the import will continue in the background.
nb_NO: Importen din holder på. Du kan trygt navigere deg vekk&ndash;importen fortsetter i bakgrunnen.

en: Could not process queue for Import Record %1$d: %2$s
nb_NO: Kunne ikke behandle køen for importelement %1$d: %2$s

en: new
nb_NO: ny

en: all time
nb_NO: alltid

[ctx: human readable time ago]
en: about %s ago
nb_NO: omtrent %s siden

en: Import schedule
nb_NO: Import-tidsplan

en: Start an import from this source now, regardless of schedule.
nb_NO: Start en import fra denne kilden nå, uavhengig av tidsplan.

[ctx: column name]
en: # Imported
nb_NO: # importert

en: Filter
nb_NO: Filtrer

en: Your preview is taking a bit longer than expected, but it <i>is</i> still being generated.
nb_NO: Forhåndsvisningen din tar litt lenger tid enn forventet, men den <i>blir</i> fortsatt genererert.

en: If all goes according to plan, you will have your preview in a few moments.
nb_NO: Hvis alt går etter planen vil du ha forhåndsvisningen din om et par strakser.

en: Please continue to wait while your preview is generated.
nb_NO: Vent mens forhåndsvisningen din genereres.

en: Please wait while your preview is fetched.
nb_NO: Vent mens forhåndsvisningen din hentes.

en: Hide Filters
nb_NO: Skjul filtre

en: View Filters
nb_NO: Vis filtre

en: Removing this scheduled import will stop automatic imports from the source. No events will be deleted.
nb_NO: Å fjerne denne planlagte importen vil stoppe automatisk import fra kilden. Ingen arrangementer vil bli slettet.

en: Your preview doesn't have any records to import.
nb_NO: Din forhåndsvisning har ingen elementer å importere.

en: Save Scheduled Import
nb_NO: Lagre planlagt import

en: Import Checked (%d)
nb_NO: Import sjekket (%d)

en: Import All
nb_NO: Importer alle

en: Import All (%d)
nb_NO: Importer alle (%d)

en: There was an error fetching the results from your import:
nb_NO: Det oppstod en feil i henting av resultatene fra importen:

en: The preview is taking longer than expected. Please try again in a moment.
nb_NO: Forhåndsvisningen tar lengre tid enn forventet. Prøv igjen snart.

en: Success! The settings from iCal Importer have been migrated to Event Aggregator. You can view your migrated imports on the Scheduled Imports tab.
nb_NO: Sukksess! Innstillingene fra iCal-importereren har blitt overført til Event Aggregator. Du kan se dine overførte importer i Planlagte importer-fanen.

en: We did not find any iCal Importer settings to migrate.
nb_NO: Vi fant ikke noe iCal-importinnstillinger å importere.

en: You do not have permission to migrate iCal Importer settings to Event Aggregator
nb_NO: Du har ikke rettigheter til å overføre iCal-importinnstillinger til Event Aggregator

en: Error: we were not able to migrate your iCal Importer settings to Event Aggregator. Please try again later.
nb_NO: Feil: vi kunne ikke overføre dine iCal-importinnstillinger til Event Aggregator. Prøv igjen senere.

en: Imported Event
nb_NO: Importert arrangement

en: Unable to find a matching post.
nb_NO: Kunne ikke finne et matchende innlegg.

en: Unable to attach an image to the event
nb_NO: Kunne ikke feste et bilde til arrangementet

en: Your import must include at least one event
nb_NO: Importen din må ha med minst ett arrangement

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Every 15 minutes
nb_NO: Hvert 15. minutt

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Monthly
nb_NO: Månedlig

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Weekly
nb_NO: Ukentlig

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Daily
nb_NO: Daglig

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Hourly
nb_NO: Hver time

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Every 30 Minutes
nb_NO: Hvert 30. minutt

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: On Demand
nb_NO: På forespørsel

[ctx: %s Event count in admin list]
en: All %s
nb_NO: Alle %s

en: You do not have permission to delete this record.
nb_NO: Du har ikke lov til å slette dette elementet.

en: The image associated with your event could not be attached to the event.
nb_NO: Bildet assosiert med arrangementet kunne ikke festes til arrangementet.

en: ICS File
nb_NO: ICS-fil

en: CSV File
nb_NO: CSV-fil

en: Event Log
nb_NO: Arrangementlogg

en:  (opens in a new window)
nb_NO: (åpnes i et nytt vindu)

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: All
nb_NO: Alle

en: Search:
nb_NO: Søk:

en: No matching records found
nb_NO: Ingen passende elementer funnet

en: Copy to clipboard
nb_NO: Kopier til utklippstavlen

en: : Selected 1 row
nb_NO: : Markerte 1 rad

en: : Selected %d rows
nb_NO: : Markerte %d rader

en: An Unknown error occurred
nb_NO: En ukjent feil oppsto

en: Invalid Key
nb_NO: Ugyldig nøkkel

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
nb_NO: Viser 0 til 0 av 0 elementer

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
nb_NO: Viser _START_ til _END_ av _TOTAL_ elementer

en: No data available in table
nb_NO: Ingen data tilgjengelig i tabell

en: Show _MENU_ entries
nb_NO: Vis _MENU_ elementer

en: Renew Your License Now
nb_NO: Forny lisensen din  nå

en: English
nb_NO: Engelsk

en: Filter Bar
nb_NO: Filterstripe

en: organizer
nb_NO: arrangør

en: venues
nb_NO: steder

en: venue
nb_NO: sted

en: Organizer Description
nb_NO: Arrangørbeskrivelse

en: Event Allow Comments
nb_NO: Tillat kommentarer på arrangement

en: Event Organizer Name(s) or ID(s)
nb_NO: Navn eller ID på arrangementplanlegger(e)

en: Event Sticky in Month View
nb_NO: Fest arrangement i månedsvisning

en: Event Time Zone
nb_NO: Tidssone for arrangement

en: Event Excerpt
nb_NO: Utdrag for arrangement

en: Click here
nb_NO: Trykk her

en: Google Maps API key
nb_NO: Google Maps API-nøkkel

en: Disabled
nb_NO: Deaktiviert

en: Cannot set %s as the current logging engine
nb_NO: Kan ikke aktivere %s som aktuell logge motor

en: Null logger (will log nothing)
nb_NO: Null logger (vil ikke logge noe)

[ctx: log engines]
en: None currently available
nb_NO: Ingen tilgjengelig for øyeblikket

[ctx: log selector]
en: None currently available
nb_NO: Ingen tilgjengelig for øyeblikket

en: Download log
nb_NO: Nedlastingslogg

en: Google Maps API
nb_NO: Google Kart API

en: Method
nb_NO: Metode

en: Warnings and errors
nb_NO: Varsling og feil

en: Logging level
nb_NO: Loggenivå

en: Default (uses temporary files)
nb_NO: Standard (benytter midlertidige filer)

en: Hide Event From Event Listings
nb_NO: Skjul arrangement fra arrangementslisten.

en: Venue Description
nb_NO: Stedsbeskrivelse

en: Organizer Featured Image
nb_NO: Fremhevet bilde for arrangør

en: Event Featured Image
nb_NO: Fremhevet bilde for arrangement

en: Recent Template Changes
nb_NO: Nylige mal-endringer

en: Venue Featured Image
nb_NO: Fremhevet bilde for sted

en: Edit Venue
nb_NO: Rediger stedet

en: (Event Tickets Plus)
nb_NO: (Events Tickets Plus)

en: There were no results found for %s.
nb_NO: Det ble ikke funnet noen resultater for %s.

en: No results were found for %1$s in or near %2$s.
nb_NO: Det ble ikke funnet noen resultater for %1$s i eller nær %2$s.

en: %s Name can not be empty
nb_NO: %s navn kan ikke være blankt

en: %s Name already exists
nb_NO: %s navn eksisterer allerede

en: Previous Day
nb_NO: Forrige dag

en: Next Day
nb_NO: Neste dag

en: If you have a valid license for one of our paid plugins, you can %s in our premium support forums. Our support team monitors the forums and will respond to your thread within 24-48 hours (during the week).
nb_NO: Hvis du har en gyldig lisens for en av våre betalte utvidelser kan du %s i våre premium hjelpeforum. Vårt hjelpeteam overvåker forumene og vil svare på ditt innlegg innen 24-48 timer (i ukedagene).

en: It appears as if the tribe-common libraries cannot be found! The directory should be in the "common/" directory in the events calendar plugin.
nb_NO: Det ser ut til at tribe-common bibliotekene ikke kan bli funnet! Mappen burde være i "common/"-mappen i The Events Calendar utvidelsen.

en: %1$s submitted. %2$sPreview %3$s
nb_NO: %1$s sendt inn. %2$sForhåndsvis %3$s

en: %1$s scheduled for: %2$s. %3$sPreview %4$s
nb_NO: %1$s planlagt for: %2$s. %3$sForhåndsvis %4$s

en: %1$s draft updated. %2$sPreview %3$s
nb_NO: %1$s kladd oppdatert. %2$sForhåndsvis %3$s

en: %1$s scheduled for: %2$s.
nb_NO: %1$s planlagt for: %2$s.

en: Check out the %savailable add-ons%s.
nb_NO: Sjekk ut de %stilgengelige utvidelsene%s.

en: Keep the Core Plugin %sFREE%s!
nb_NO: Hold hovedutvidelsen %sGRATIS%s!

en: %1$s updated. %2$sView %1$s%3$s
nb_NO: %1$s oppdatert. %2$sVis på %1$s%3$s

en: Without a defined location your event will not display a %sGoogle Rich Snippet%s on the search results.
nb_NO: Uten et definert sted vil arrangementet ditt ikke vise en %sGoogle Rich Snippet%s på søkeresultatet.

en: <strong>Looking for more immediate support?</strong> We offer %s with the purchase of any of our premium plugins. Pick up a license and you can post there directly and expect a response within 24-48 hours during weekdays
nb_NO: <strong>Ser du etter mer umiddelbar hjelp?</strong> Vi tilbyr %s sammen med kjøp av hvilket som helst av våre premium utvidelser. Skaff deg en lisens, og du kan skrive innlegg direkte og forvente respons innen 24-48 timer i ukedagene.

en: open-source forum on WordPress.org
nb_NO: open-source forum på WordPress.org

en: post a thread
nb_NO: post en ny tråd

en: <strong>Looking for more immediate support?</strong> We offer %1$s with the purchase of any of our premium plugins (like %2$s). Pick up a license and you can post there directly and expect a response within 24-48 hours during weekdays.
nb_NO: <strong>Ser du etter mer umiddelbar støtte?</strong> Vi tilbyr %1$s sammen med kjøp av hvilket som helst av våre premium utvidelser (som %2$s). Skaff deg en lisens, og du kan skrive innlegg direkte og forvente svar innen 24-48 timer i ukedagene.

en: If you have tried the above steps and are still having trouble, you can post a new thread to our %s. Our support staff monitors these forums once a week and would be happy to assist you there.
nb_NO: Hvis du har forsøkt alle trinnene over, og fortsatt opplever problemer, så kan du skrivet et nytt innlegg på vår %s. Vårt hjelpeteam overvåker disse forumene en gang i uken, og vil gladelig hjelpe deg der.

en: premium support on our website
nb_NO: premium støtte på vår hjemmeside

en: Troubleshooting common problems
nb_NO: Feilsøke vanlige problemer

en: Using stylesheets and page templates
nb_NO: Bruke stiler og sidemaler

en: %s: Code and guides for customizing your calendar in useful and interesting ways.
nb_NO: %s: Kode og framgangsmåte for å brukertilpasse din kalender på nyttige og interessante måter

en: If you have tried the above steps and are still having trouble, you can post a new thread to our WordPress.org forums for %1$s or %2$s. Our support staff monitors these forums once a week and would be happy to assist you there.
nb_NO: Hvis du har prøvd trinnene over og fortsatt opplever problemer kan du skrive et innlegg på våre WordPress.org forum for %1$s eller %2$s. Vårt hjelpeteam overvåker disse forumene en gang i uken og vil med glede hjelpe deg der.

en: %s: An overview of the default templates and styles that are included in the plugin, as well as how to change them.
nb_NO: %s: En oversikt over standardmalene og stilene som er inkludert i utvidelsen, samt hvordan du endrer dem.

en: %s: Do you see an issue with your calendar? Go here first to find where it’s coming from and how to fix it.
nb_NO: %s: Har du et problem med kalenderen din? Gå først hit for å finne hva det skyldes og hvordan du kan fikse det.

en: Customizing the Events plugins
nb_NO: Brukertilpasning for Events-utivdelsene

en: We are committed to helping make your calendar spectacular and have a wealth of resources available, including a handy %s to get your calendar up and running.
nb_NO: Vi er dedikerte til å hjelpe deg å gjøre din kalender spektakulær, og har et rikt utvalg av tilgjengelige ressurser, inkludert et nyttig %s for å få kalenderen din opp og gå.

en: Support for The Events Calendar
nb_NO: Hjelp til The Events Calendar

en: %s: A thorough walkthrough of The Events Calendar and the settings that are available to you.
nb_NO: %s: En grundig gjennomgang av The Events Calendar og innstillingene som er tiljgengelig for deg.

en: Settings overview
nb_NO: Oversikt innstillinger

en: %s: A complete look at the features you can expect to see right out of the box as well as how to use them.
nb_NO: %s: En komplett titt på funksjonene du kan forvente å se rett ut av boksen, samt hvordan du bruker dem.

en: Features overview
nb_NO: Oversikt funksjoner

en: %s: Our most comprehensive outline for customizing the calendar to suit your needs, including custom layouts and styles.
nb_NO: %s: Vår mest omfattende oversikt for å tilpasse kalenderen til ditt behov, inkludert brukertilpassede layouter og stiler.

en: New User Primer
nb_NO: Introduksjon for nye brukere

en: CSV Import Settings
nb_NO: Innstillinger for CSV-import

en: Clear
nb_NO: Nullstill

en: Unnamed %s
nb_NO: Navnløse %s

en: Add another %s
nb_NO: Legg til ny %s

en: Create New %s
nb_NO: Opprett ny %s

en: Please note that all hands-on support is provided via the help desk. You can email or tweet at us… ​but we will probably point you back to the help desk 😄
nb_NO: Vennlist merk at all direkte støtte blir gitt via våre forum. Du kan sende epost eller en tweet til oss... men vi vil sannsynligvis henvise deg tilbake til forumene 😄

en: Read more about our support policy
nb_NO: Les mer om våre regler for hjelp og støtte

note: translators: %s: Link to Search our support help desk
en: %s. There are very few issues we haven’t seen and it’s likely another user has already asked your question and gotten an answer from our support staff. While posting to the help desk is open only to paid customers, they are open for anyone to search and review.
nb_NO: %s. Det er veldig få problemer vi ikke har sett før, og det er sannsynlig at en annen bruker allerede har stilt samme spørsmål, samt fått svar fra vår støttestab. Selv om det er forbeholdt våre premiumbrukere å skrive innlegg på forumene, er det fritt for alle å søke og lese der.

note: translators: %s: Link to Knowledgebase
en: %s. All of the common (and not-so-common) answers to questions we see are here. It’s often the fastest path to finding an answer!
nb_NO: %s. Alle de mest vanlige (og ikke fullt så vanlige) svarene på spørsmål som vi mottar er her. Det er ofte den raskeste veien til å finne et svar!

en: Check our Knowledgebase
nb_NO: Sjekk ut vår kunnskapsbase

note: translators: %s: Link to Test for a theme or plugin conflict
en: %s. Testing for an existing conflict is the best start for in-depth troubleshooting. We will often ask you to follow these steps when opening a new thread, so doing this ahead of time will be super helpful.
nb_NO: %s. Å teste for en eksisterende konflikt er den beste begynnelsen for feilsøking i dybden. Vi vil ofte be deg følge disse trinnene når du starter en ny tråd, så å gjøre dette på forhånd vil være veldig hjelpsomt.

en: Test for a theme or plugin conflict
nb_NO: Test for konflikt med et tema eller en utvidelse

note: translators: %s: Knowledgebase
en: Our website’s %s is a great place to find tips and tricks for using and customizing our plugins.
nb_NO: Vår hjemmesides %s er et flott sted å finne tips og triks for hvordan du tar i bruk og brukertilpasser vår utvidelse.

note: translators: %s: Knowledgebase
en: Knowledgebase
nb_NO: Kunnskapsbase

en: list of available functions
nb_NO: liste over tilgjengelige funksjoner

en: While the resources above help solve a majority of the issues we see, there are times you might be looking for extra support. If you need assistance using our plugins and would like us to take a look, please follow these steps:
nb_NO: Mens ressursene over vil hjelpe deg med hovedvekten av problemer vi oppdager, kan det være at du noen ganger trenger ekstra hjelp. Hvis du behøver assistanse med å bruke våre utvidelser og vil at vi skal ta en titt på det, vennligst følg disse stegene:

en: Getting More Help
nb_NO: Få mer hjelp

en: Getting Support
nb_NO: Få hjelp

note: translators: %s: Plugin name
en: Thank you for using %s! All of us at The Events Calendar sincerely appreciate your support and we’re excited to see you using our plugins.
nb_NO: Takk for at du bruker %s! Alle vi hos The Events Calendar setter pris på din støtte, og vi er glade for at du bruker vår utvidelse.

note: translators: %s: Plugin Name
en: Install Plugin
nb_NO: Installer utvidelse

en: Active Users:
nb_NO: Aktive brukere:

en: Rating:
nb_NO: Vurdering:

en: Plugin Active
nb_NO: Utvidelse aktiv

en: Plugin Inactive
nb_NO: Utvidelse deaktivert

en: Visit the Add-on Page
nb_NO: Besøk utvidelsens side

note: Translators: %s is the expiration date.
en: Thanks for setting up a valid key. It will expire on %s
nb_NO: Takk for at du satte opp en gyldig nøkkel. Den utløper %s

en: Upgrade Plugin
nb_NO: Oppgrader innstikk

note: translators: %s: Plugin Name
en: Install %s
nb_NO: Installer %s

note: translators: %s: Plugin Name
en: Activate Plugin
nb_NO: Aktiver utvidelse

en:  and
nb_NO:  og

note: translators: %s: Plugin Name
en: Activate %s
nb_NO: Aktiver %s

en: Advanced Post Manager
nb_NO: Avansert innlegg manager

en: Eventbrite Tickets
nb_NO: Eventbrite-billetter

en: Facebook Events
nb_NO: Facebook arrangement

en: Events Tickets is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily sell tickets for your events.
nb_NO: Events Tickets er en nøye bearbeidet, utvidbar utvidelse som lar deg selge billetter til dine arrangement på en enkel måte.

en: The Events Calendar is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily share your events.
nb_NO: The Events Calendar er en nøye utformet, utvidbar utvidelse som lar deg dele dine arrangement på en enkel måte.

en: Completed!
nb_NO: Fullført!

en: organizers
nb_NO: arrangører

en: %s must be a positive number or percent.
nb_NO: %s må være et positivt tall eller prosent.

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: %1$s or %2$s
nb_NO: %1$s eller %2$s

note: Description of the plugin
en: The Events Calendar is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily share your events. Beautiful. Solid. Awesome.
nb_NO: The Events Calendar er en nøye utformet, utvidbar plugin som lar deg enkelt dele dine arrangementer. Vakkert. Solid. Awesome.

en: Update Time Zone Data
nb_NO: Oppdater tidssonedata

en: Click this button to update your database and take advantage of additional time zone capabilities. Please <a href="%s" target="_blank">configure WordPress</a> to use the correct time zone before clicking this button!
nb_NO: Klikk denne knappen for å oppdatere databasen din og dra fordel av ytterligere tidssonemuligheter. Vennligst <a href="%s" target="_blank">konfigurer WordPress</a> til å bruke den riktige tidssonen før du klikker denne knappen!

en: Time zone mode
nb_NO: Tidssonemodus

en: Show time zone
nb_NO: Vis tidssone

en: More...
nb_NO: Mer...

en: Latest Version:
nb_NO: Siste versjon:

en: Requires:
nb_NO: Krever:

en: News and Tutorials
nb_NO: Nyheter og tutorials

en: Network Settings
nb_NO: Nettverksinnstillinger

en: Hide the following settings tabs on every site:
nb_NO: Skjul de følgende innstillingsfaner på alle sites:

en: City:
nb_NO: By:

en: Country:
nb_NO: Land:

en: Details
nb_NO: Detaljer

en: Origin:
nb_NO: Opphav:

en: Category
nb_NO: Kategori

en: Loading %s
nb_NO: Laster %s

note: translators: %s: Events plural
en: Upcoming %s
nb_NO: Kommende %s

note: translators: %s: Events plural
en: Past %s
nb_NO: Tidligere %s

en: Import complete!
nb_NO: Import fullført!

en: Find %s
nb_NO: Finn %s

en: Default currency symbol
nb_NO: Standard valutasymbol

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
nb_NO: 0 = zoomet ut; 21 = zoomet inn.

en: Debug mode
nb_NO: Feilsøkingsmodus

en: Debug Bar Plugin
nb_NO: Feilsøkingslinje-plugin

en: You need to upgrade!
nb_NO: Du må oppgradere!

en: You are up to date!
nb_NO: Du er oppdatert!

en: Click to view a Google Map
nb_NO: Klikk for å vise et Google-kart

[ctx: category list label]
note: translators: %s is the singular translation of "Event"
en: %s Category | %s Categories
nb_NO[0]: Kategori for %s
nb_NO[1]: Kategorier for %s

en: The function needs to be passed an $event or used in the loop.
nb_NO: Funksjonen må sendes en $event eller benyttes i «loopen».

en: Appends the time zone to the end of event scheduling information &ndash; this can be useful when you have events in numerous different time zones.
nb_NO: Legger til tidssone til slutten av arrangementets kalenderinformasjon &ndash; dette kan være nyttig når du har arrangementer i flere forskjellige tidssoner.

en: Google Maps default zoom level
nb_NO: Standard zoomnivå på Google Maps

en: Premium Add-Ons
nb_NO: Premium-tillegg

en: Postal Code:
nb_NO: Postnummer:

en: State or Province:
nb_NO: Område/delstat:

en: + Google Map
nb_NO: + Google-kart

en: %s Navigation
nb_NO: %s navigasjon

en: Import Type:
nb_NO: Importtype:

en: Use the site-wide time zone everywhere
nb_NO: Bruk nettstedets tidssone overalt

en: Use manual time zones for each event
nb_NO: Bruk lokal tidssone for hvert enkelt arrangement

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
nb_NO: Angi standard valutasymbol for arrangementets pris. Vær oppmerksom på at dette kun påvirker fremtidige arrangement, og ikke får bakovervirkende effekt.

en: Events Import
nb_NO: Import av arrangement

en: Select a State:
nb_NO: Velg et delstat:

en: This is where all of the global network settings for The Events Calendar can be modified.
nb_NO: Her kan alle de globale nettverksinnstillingene for The Events Calendar kan endres.

note: translators: %1$s: Events plural %2$s: Event date range
en: %1$s from %2$s
nb_NO: %1$s fra %2$s

en: Enable Time Zone support
nb_NO: Slå på støtte for tidssone

note: Translators: %1$s - wordpress.org link to the Debug Bar Plugin
en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %1$s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
nb_NO: Slå på dette valget for å logge debuggingsinformasjon. Som standard vil dette logge til din server PHP error log. Hvis du vil se loggmeldingene i nettleseren anbefaler vi at du installerer %s og ser etter "Tribe"-fanen under debug output.

en: Merge duplicate Venues &amp; Organizers
nb_NO: Slå sammen dupliserte steder og arrangører

en: Check to enable maps for events and venues.
nb_NO: Huk av for å slå på kart for arrangementer og steder.

en: Currency symbol follows value
nb_NO: Valutasymbolet kommer etter verdien

en: The currency symbol normally precedes the value. Enabling this option positions the symbol after the value.
nb_NO: Valutasymbolet vises normalt foran verdien. Å slå på dette plasserer symbolet etter verdien.

en: Address:
nb_NO: Adresse:

en: Add to Google Calendar
nb_NO: Legg til i Google kalender

en: Google Calendar
nb_NO: Google kalender

en: Download .ics file
nb_NO: Last ned .ics fil

en: Use this to share calendar data with Google Calendar, Apple iCal and other compatible apps
nb_NO: Bruk denne for å dele kalenderdata med Google kalender, Apple iCal og andre kompatible applikasjoner

note: translators: the placeholder will contain the semantic version of The Events Calenda plugin, e.g. 1.2.3
en: You are running Version %s and deserve a hug :-)
nb_NO: Du kjører versjon %s og fortjener en klem :-)

en: Rate It
nb_NO: Stem

en: PSST... Want a Discount?
nb_NO: PSST... Vil du ha rabatt?

en: We send out discounts to our core users via our newsletter.
nb_NO: Vi sender ut rabatter til våre kjernebrukere via vårt nyhetsbrev.

en: Sign Up
nb_NO: Registrer deg

en: Looking for Something Special?
nb_NO: Ser du etter noe spesielt?

en: Filters
nb_NO: Filtere

en: Hide From %s Listings
nb_NO: Skjul fra %s listene

en: You have changed the recurrence rules of this %1$s.  Saving the %1$s will update all future %2$s.  If you did not mean to change all %2$s, then please refresh the page.
nb_NO: Du har endret gjentakelsesregelen for denne %1$s.  Lagre %1$s vil oppdatere alle fremtidige %2$s. Hvis du ikke mente å endre alle %2$s, så last siden på nytt.

en: %s Website
nb_NO: %s hjemmeside

en: Currency Symbol:
nb_NO: Valutasymbol:

[ctx: Currency symbol position]
en: After cost
nb_NO: Etter pris

en: Cost:
nb_NO: Kostnad:

en: Enter a 0 for %s that are free or leave blank to hide the field.
nb_NO: Tast 0 for %s som skal være gratis. For å skjule prisen, la feltet være blankt.

en: %s Name:
nb_NO: %s navn:

en: Phone:
nb_NO: Telefon:

en: Website:
nb_NO: Hjemmeside:

en: %s Name Already Exists
nb_NO: %s navn eksisterer allerede

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: View
nb_NO: Vis

en: Default Page Template
nb_NO: Standard sidemal

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
nb_NO: Inkluderer bare nok css til å oppnå komplekse layouter som kalender og ukevisning.

en: Month and year format
nb_NO: Måned og år format

en: Enter the separator that will be placed between the date and time, when both are shown.
nb_NO: Velg skilletegnet som skal plasseres mellom dato og tid når begge vises.

en: Time range separator
nb_NO: Skilletegn for tid og dato

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
nb_NO: Hvis du er kjent med HTML så kan du legge til ekstra kode overfor kalenderen. Noen temaer krever dette for å hjelpe utvidelsen å endre stil.

en: Finding your calendar.
nb_NO: Finner din kalender.

en: Where's my calendar?
nb_NO: Hvor er min kalender?

en: Right here
nb_NO: Akkurat her

en: Check out the available add-ons.
nb_NO: Sjekk ut de tilgjengelige tilleggene

en: Show comments
nb_NO: Vis kommentarer

en: Wallis and Futuna Islands
nb_NO: Wallis- og Futunaøyene

en: Yemen
nb_NO: Jemen

en: Poland
nb_NO: Polen

en: Russian Federation
nb_NO: Russland

en: Saint Kitts and Nevis
nb_NO: Saint Kitts og Nevis

en: Saint Vincent and The Grenadines
nb_NO: Saint Vincent And The Grenadines

en: Seychelles
nb_NO: Seychellene

en: Slovakia (Slovak Republic)
nb_NO: Slovakia

en: Solomon Islands
nb_NO: Salomonøyene

en: South Africa
nb_NO: Sør-Afrika

en: South Georgia, South Sandwich Islands
nb_NO: Sør-Georgia og Sør-Sandwichøyene

en: Spain
nb_NO: Spania

en: Saint Pierre and Miquelon
nb_NO: Saint-Pierre og Miquelon

en: Suriname
nb_NO: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
nb_NO: Svalbard og Jan Mayen

en: Sweden
nb_NO: Sverige

en: Switzerland
nb_NO: Sveits

en: Syrian Arab Republic
nb_NO: Syria

en: Trinidad and Tobago
nb_NO: Trinidad og Tobago

en: Turkey
nb_NO: Tyrkia

en: Turks and Caicos Islands
nb_NO: Turks- og Caicosøyene

en: Ukraine
nb_NO: Ukraina

en: United Arab Emirates
nb_NO: Forenede Arabiske Emirater

en: United Kingdom
nb_NO: Storbritannia

en: Have an event that runs past midnight? Select a time after that event's end to avoid showing the event on the next day's calendar.
nb_NO: Har du et arrangement som passerer midnatt? Velg et tidspunkt etter arrangementets slutt for å unngå å vise arrangementet på neste dags kalender.

en: Single event URL slug
nb_NO: Permalenke til enkeltarrangement

en: Here is the iCal feed URL for your events:
nb_NO: Her er iCal-strømmen for dine arrangementer:

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
nb_NO: Hvis du behersker HTML kan du legge til ytterligere koder etter arrangementsmalen. Noen temaer kan kreve dette for å få til styling og layout.

en: Add HTML after event content
nb_NO: Legg til HTML etter arrangementsinnhold

en: Add HTML before event content
nb_NO: Legg til HTML før arrangementsinnhold

en: Enter the separator that will be used between the start and end time of an event.
nb_NO: Angi skilletegn som skal brukes mellom start- og sluttidspunktet for et arrangement.

en: Month view events per day
nb_NO: Arrangementer per dag i månedsvisning

en: Page template to control the appearance of your calendar and event content.
nb_NO: Velg en sidemal for å styre utseendet på din kalender og ditt arrangementsinnhold.

en: Events template
nb_NO: Arrangementsmal

en: Default stylesheet used for events templates
nb_NO: Standard stilark brukt for arrangementsmaler.

en: Default Events Template
nb_NO: Standard arrangementsmal

en: Community Events
nb_NO: Samfunnsarrangementer

en: Finding & extending your calendar.
nb_NO: Finn og utvid din kalender.

en: Reunion
nb_NO: Réunion

en: Tanzania, United Republic of
nb_NO: Tanzania

en: United States Minor Outlying Islands
nb_NO: USAs mindre omkringliggende øyer

en: %1$s %2$s iCal Feed
nb_NO: %1$s %2$s iCal-feed

en: Sticky in Month View
nb_NO: Festet i månedsvisning

en: Time &amp; Date
nb_NO: Tid og dato

en: Email:
nb_NO: E-post:

en: %s Cost
nb_NO: %s pris

en: Skeleton Styles
nb_NO: Skjelett-stil

en: End of day cutoff
nb_NO: Avkutting ved dagens slutt

[ctx: Currency symbol position]
en: Before cost
nb_NO: Før pris

en: YYYY-MM-DD
nb_NO: DD.MM.YYYY

en: News For Events Users
nb_NO: Nyheter for arrangører

en: When events are sticky in month view, they'll display first in the list of events shown within a given day block.
nb_NO: Når arrangement er klistret i månedsvisning vil de vises først i listen over arrangementer i en gitt dagsblokk

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
nb_NO: Vis arrangement sammen med sidens øvrige innlegg. Når denne boksen er krysset av, vil arrangement også fortsette å vises som normalt.

en: Events URL slug
nb_NO: Arrangement kortlenke

en: Number of events to show per page
nb_NO: Antall arrangement å vise pr. side

en: Default view
nb_NO: Standardvisning

en: You must select at least one view.
nb_NO: Du må velge minst én visning.

en: Release notes
nb_NO: Utgivelsesnotater

en: Select an image
nb_NO: Velg et bilde

note: Translators: %1$s: Example month and year format.
en: Enter the format to use for dates that show a month and year only. Used on month view. Example: %1$s
nb_NO: Angi ønsket format for datoer som kun viser måned og år. Brukes på månedsvisning. Eksempel: %1$s

note: Translators: %1$s: Example date without year format.
en: Enter the format to use for displaying dates without a year. Used when showing an event from the current year. Example: %1$s
nb_NO: Angi format for visning av dato uten år. Brukes ved visning av arrangementer for inneværende år. Eksempel: %1$s

note: Translators: %s - link to the Month View Cache documentation
en: Check this to cache your month view HTML in transients, which can help improve calendar speed on sites with many events. <a href="%s" rel="noopener" target="_blank">Read more</a>.
nb_NO: Markér denne for å mellomlagre din HTML for månedsvisning i transienter, hvilket kan hjelpe med å forbedre kalenderhastigheten på sider med mange arrangementer. <a href="%s" rel="noopener" target="_blank">Les mer</a>.

en: Disable the event search bar
nb_NO: Slå av søkeraden for arrangementer

en: Every time you rate %1$s5 stars%2$s, a fairy is born. Okay maybe not, but more happy users mean more contributions and help on the forums. The community NEEDS your voice.
nb_NO: Hver gang du gir %1$s5 stjerner%2$s blir en fe født. Okay, kanskje ikke, men flere fornøyde brukere betyr flere bidrag og mer hjelp på forumene. Fellesskapet TRENGER din stemme.

en: Enable comments on event pages.
nb_NO: Slå på kommentarer på arrangementsider.

en: Enable the Month View Cache
nb_NO: Slå på mellomlager for månedsvisning

en: Enable event views
nb_NO: Slå på arrangementsvisninger

en: Include events in main blog loop
nb_NO: Ta med arrangementer blant innleggene

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
nb_NO: Ser du etter tilleggsfunksjonalitet, inkludert gjentakende arrangementer, tilpassede metadata, feleesskapsarrangementer, billettsalg med mer?

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
nb_NO: Et fullstendig utformet og stylet tema for arrangementssidene dine.

en: Date time separator
nb_NO: Skilletegn mellom dato og tid

en: Location:
nb_NO: Plassering:

en: Show The Events Calendar link
nb_NO: Vis The Events Calendar-lenken

en: No upcoming %1$s listed under %2$s. Check out upcoming %3$s for this category or view the full calendar.
nb_NO: Ingen kommende %1$s listet under %2$s. Sjekk kommende %3$s for denne kategorien eller vis hele kalenderen.

en: No matching %1$s listed under %2$s. Please try viewing the full calendar for a complete list of %3$s.
nb_NO: Ingen matchende %1$s listet under %2$s. Vennligst prøv å vise hele kalenderen for en komplett liste av %3$s.

en: unknown date
nb_NO: ukjent dato

en: Algeria
nb_NO: Algerie

en: American Samoa
nb_NO: Amerikansk Samoa

en: Antarctica
nb_NO: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
nb_NO: Antigua og Barbuda

en: Austria
nb_NO: Østerrike

en: Azerbaijan
nb_NO: Aserbajdsjan

en: Belarus
nb_NO: Hviterussland

en: Belgium
nb_NO: Belgia

en: Bosnia and Herzegovina
nb_NO: Bosnia og Herzegovina

en: Bouvet Island
nb_NO: Bouvet-øya

en: Brazil
nb_NO: Brasil

en: Brunei Darussalam
nb_NO: Brunei

en: Cambodia
nb_NO: Kambodsja

en: Cameroon
nb_NO: Kamerun

en: Cape Verde
nb_NO: Kapp Verde

en: Central African Republic
nb_NO: Den sentralafrikanske republikk

en: Chad
nb_NO: Tsjad

en: China
nb_NO: Kina

en: Comoros
nb_NO: Komorene

en: Congo
nb_NO: Kongo

en: Congo, Democratic Republic of the
nb_NO: Den demokratiske republikken Kongo

en: Cook Islands
nb_NO: Cookøyene

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
nb_NO: Kroatia

en: Cyprus
nb_NO: Kypros

en: Czech Republic
nb_NO: Tsjekkia

en: Denmark
nb_NO: Danmark

en: Dominican Republic
nb_NO: Den dominikanske republikk

en: East Timor
nb_NO: Øst-Timor

en: Equatorial Guinea
nb_NO: Ekvatorial Guinea

en: Estonia
nb_NO: Estland

en: Ethiopia
nb_NO: Etiopia

en: Falkland Islands (Malvinas)
nb_NO: Falklandsøyene

en: Faroe Islands
nb_NO: Færøyene

en: France
nb_NO: Frankrike

en: French Guiana
nb_NO: Fransk Guyana

en: French Polynesia
nb_NO: Fransk Polynesia

en: French Southern Territories
nb_NO: De franske sørterritorier

en: Germany
nb_NO: Tyskland

en: Greece
nb_NO: Hellas

en: Greenland
nb_NO: Grønland

en: Heard and McDonald Islands
nb_NO: Heard And Mc Donald Islands

en: Holy See (Vatican City State)
nb_NO: Vatikanet

en: Hungary
nb_NO: Ungarn

en: Iceland
nb_NO: Island

en: Iran, Islamic Republic of
nb_NO: Iran (Den islamske republikken)

en: Iraq
nb_NO: Irak

en: Ireland
nb_NO: Irland

en: Italy
nb_NO: Italia

en: Kazakhstan
nb_NO: Kasakstan

en: Korea, Democratic People's Republic of
nb_NO: Korea, Den demokratiske folkerepublikken

en: Korea, Republic of
nb_NO: Nord-Korea

en: Kyrgyzstan
nb_NO: Kirgistan

en: Lao People's Democratic Republic
nb_NO: Folkerepublikken Lao

en: Lebanon
nb_NO: Libanon

en: Lithuania
nb_NO: Litauen

en: Madagascar
nb_NO: Madagaskar

en: Maldives
nb_NO: Maldivene

en: Marshall Islands
nb_NO: Marshalløyene

en: Micronesia, Federated States of
nb_NO: Micronesia, Federated States Of

en: Moldova, Republic of
nb_NO: Moldova

en: Morocco
nb_NO: Marokko

en: Mozambique
nb_NO: Mosambik

en: View Calendar
nb_NO: Vis kalender

en: Add %s
nb_NO: Legg til %s

en: Netherlands
nb_NO: Nederland

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Calendar
nb_NO: Kalender

en: New Caledonia
nb_NO: Ny-Caledonia

en: Day
nb_NO: Dag

en: Search
nb_NO: Søk

en: Date
nb_NO: Dato

en: Northern Mariana Islands
nb_NO: De nordre Marianene

en: Norway
nb_NO: Norge

en: Once Every 30 Mins
nb_NO: En gang hvert 30 minutt

en: License Key
nb_NO: Lisensnøkkel

en: A valid license key is required for support and updates
nb_NO: En gyldig lisensnøkkel er nødvendig for brukerstøtte og oppdateringer

en: License key(s) updated.
nb_NO: Lisensnøkkel oppdatert.

en: Sorry, key validation server is not available.
nb_NO: Beklager, nøkkelvalideringsserveren er ikke tilgjengelig.

en: Philippines
nb_NO: Filipinene

note: Translators: %s is the name of the menu item.
en: %s Settings
nb_NO: %s innstillinger

en: You've requested a non-existent tab.
nb_NO: Du har etterspurt en ikke-eksisterende flik.

en: You don't have permission to do that.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å gjøre det.

en: The request was sent insecurely.
nb_NO: Forespørselen ble sendt usikret.

en: The request wasn't sent from this tab.
nb_NO: Forespørselen ble ikke sendt fra denne fanen.

en: Your form had the following errors:
nb_NO: Ditt skjema hadde følgende feil:

en: None of your settings were saved. Please try again.
nb_NO: Ingen innstillinger lagret, prøv igjen.

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
nb_NO[0]: Innstillingen over ble ikke lagret. Øvrige innstillinger ble lagret.
nb_NO[1]: Innstillingene over ble ikke lagret. Øvrige innstillinger ble lagret.

en: There are no fields set up for this tab yet.
nb_NO: Det er ikke satt opp noen felt for denne fanen ennå.

en: System Information
nb_NO: Systeminformasjon

en: Unknown or not set
nb_NO: Ukjent eller ikke valgt

en: All Day
nb_NO: Hele dagen

en: Ongoing
nb_NO: Pågående

en: There were no results found.
nb_NO: Ingen resultater funnet.

en: No previous %s
nb_NO: Ingen tidligere %s

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
nb_NO: Overstyring av malen må flyttes til riktig undermappe: %s

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
nb_NO: Overstyring av malen må flyttes til den korrekte undermappen: tribe_get_template_part('%s')

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Tickets
nb_NO: Billetter

en: Yes
nb_NO: Ja

en: Invalid or incomplete field passed
nb_NO: Ugyldig eller ufullstendig felt funnet

en: Field ID:
nb_NO: Felt ID:

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
nb_NO: med funksjonsnavn:

en: %s must contain numbers and letters only
nb_NO: %s må inneholde kun tall og bokstaver

en: %s must contain numbers, letters and dots only
nb_NO: %s må ikun nneholde tall, bokstaver og punktum

en: %s must be a positive number.
nb_NO: %s må være et positivt tall.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
nb_NO: %s må være en gyldig kortlenke (tall, bokstaver, bindestrek og understrek).

en: %s must have a value that's part of its options.
nb_NO: %s må ha en verdi i samsvar med valgmulighetene.

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
nb_NO: Sammenligningsvalidering mislyktes fordi ingen sammenligningsverdi var angitt for felt %s

en: %s cannot be the same as %s.
nb_NO: %s kan ikke være det samme som %s.

en: %s cannot be a duplicate
nb_NO: %s kan ikke være et duplikat

en: %s must be a number between 0 and 21.
nb_NO: %s må være et tall mellom 0 og 21.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
nb_NO: %s kan kun inneholde bokstaver, tall, strek, apostrof eller mellomrom.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
nb_NO: %s må inneholde bokstaver, mellomrom, apostrofer og bindestrek.

en: %s must consist of 5 numbers.
nb_NO: %s må inneholde 5 tall.

en: %s must be a phone number.
nb_NO: %s må være et telefonnummer.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
nb_NO: Liste over land må være formatert som ett land pr linje i følgende format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.

en: Select a Country:
nb_NO: Velg et land:

en: Error
nb_NO: Feil

note: Translators: %s is the expiration date.
en: Valid Key! Expires on %s
nb_NO: Gyldig nøkkel! Utløper %s

en: Rewrite rules were purged on load of this help page. Chances are there is a rewrite rule flush occurring in a plugin or theme!
nb_NO: Omskrivingsreglene ble slettet da denne hjelpesiden ble lastet. Det er sannsynligvis en tømming av omskrivningsregler som skjer i en utvidelse eller et tema.

note: Translators: %s is the singular lowercase label for an event, e.g., "event".
en: This %s has passed.
nb_NO: Dette %s har allerede funnet sted.

en: Non-existant field validation function passed
nb_NO: Ikke-eksisterende feltfunksjon bestått

en: %s must be a number or percentage.
nb_NO: %s må være et nummer eller en prosent.

note: translators: the placeholder is the keyword(s), as the user entered it in the bar.
en: There were no results found for <strong>"%1$s"</strong>.
nb_NO: Det ble ikke funnet noen resultater for <strong>"%1$s"</strong>.

en: Event Settings
nb_NO: Arrangementsinnstillinger

note: Translators: %1$s and %2$s are opening and closing <a> tags, respectively.
en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact %1$ssupport%2$s.
nb_NO: Hmmm… noe er galt med denne validatoren. Kontakt %1$sbrukerstøtten%2$s.

en: Email
nb_NO: E-post

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringene

en: %d%% complete
nb_NO: %d%% ferdig

en: A problem stopped the time zone update process from completing. Please refresh and try again.
nb_NO: Et problem stoppet tidssoneoppdateringsprosessen fra å fullføres. Vennligst last siden på nytt og prøv igjen.

en: page
nb_NO: side

en: all
nb_NO: alle

en: Go to plugins page
nb_NO: Gå til utvidelser

en: Return to Plugins page
nb_NO: Gå tilbake til utvidelser

[ctx: Cost range separator]
en:  –
nb_NO: -

en: Free
nb_NO: Gratis

en: Unnamed Venue
nb_NO: Sted uten navn

en: Start Date
nb_NO: Startdato

en: End Date
nb_NO: Sluttdato

note: Translators: %s: plural label for events
en: All %s
nb_NO: Alle %s

en: End:
nb_NO: Slutt:

en: Date:
nb_NO: Dato:

en: Time:
nb_NO: Tid

en: Merge Duplicates
nb_NO: Slå sammen duplikater

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
nb_NO: Denne kalenderen drives av The Events Calendar.

en: Invalid field type specified
nb_NO: Ugyldig felttype spesifisert

en: No radio options specified
nb_NO: Ingen valg spesifisert

en: No checkbox options specified
nb_NO: Ingen valg er spesifisert

en: No select options specified
nb_NO: Ingen valg spesifisert

en: General
nb_NO: Generelt

en: Do Not Import
nb_NO: Ikke importer

en: Venue Country
nb_NO: Stedets land

en: Venue Address
nb_NO: Stedets adresse

en: Venue City
nb_NO: Stedets by

en: Organizer Name
nb_NO: Arrangørens navn

en: Organizer Website
nb_NO: Arrangørens hjemmeside

en: Organizer Phone
nb_NO: Arrangørens telefon

en: No importer defined for %s
nb_NO: Ingen importkriterier definert for %s

en: Missing required fields in row %d.
nb_NO: Manglende påkrevde felt i rad %d.

en: Failed to import record in row %d.
nb_NO: Mislyktes med å importere oppføringen i rad %d.

en: %s (post ID %d) updated.
nb_NO: %s (post ID %d) oppdatert.

en: %s (post ID %d) created.
nb_NO: %s (post ID %d) opprettet.

en: Temporary file not found. Could not save %s.
nb_NO: Midlertidig fil ikke funnet. Kunne ikke lagre %s.

en: Could not save %s.
nb_NO: Kunne ikke lagre %s.

en: Settings saved.
nb_NO: Innstillinger lagret.

en: Venue
nb_NO: Sted

en: Organizers
nb_NO: Arrangører

en: Organizer
nb_NO: Arrangør

en: month
nb_NO: måned

en: list
nb_NO: liste

en: upcoming
nb_NO: kommende

en: past
nb_NO: tidligere

en: day
nb_NO: dag

en: Initializing Tribe Events on %s
nb_NO: Starter Tribe Events på %s

en: Licenses
nb_NO: Lisenser

en: Display
nb_NO: Vis

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
nb_NO: Beklager. The Events Calendar krever Wordpress %s eller høyere. Vennligst oppgrader Wordpress.

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
nb_NO: Beklager, The Events Calendar krever PHP %s eller høyere. Kontakt din web host om å flytte deg til en nyere versjon av PHP.

en: category
nb_NO: kategori

en: Edit %s
nb_NO: Rediger %s

en: View %s
nb_NO: Vis %s

en: Search %s
nb_NO: Søk %s

en: No %s found
nb_NO: Ingen %s funnet

en: No %s found in Trash
nb_NO: Ingen %s funnet i papirkurven

en: Custom field updated.
nb_NO: Brukerdefinert felt oppdatert.

en: Custom field deleted.
nb_NO: Egendefinert felt slettet.

en: %s updated.
nb_NO: %s oppdatert.

en: %1$s restored to revision from %2$s
nb_NO: %1$s gjenopprettet til revisjon fra %2$s

en: %s saved.
nb_NO: %s lagret.

en: %s restored to revision from %s
nb_NO: %s gjenopprettet til revisjon fra %s

en: %s published.
nb_NO: %s publisert.

en: %s submitted.
nb_NO: %s lagt til.

en: %s draft updated.
nb_NO: %s utkast oppdatert.

en: My %s
nb_NO: Mine %s

en: Available %s
nb_NO: Tilgjengelig %s

en: No saved %s exists.
nb_NO: Ingen lagrede %s eksisterer.

en: Next
nb_NO: Neste

en: Network
nb_NO: Nettverk

en: %s Options
nb_NO: %s valg

en: %s Information
nb_NO: %s informasjon

en: Support
nb_NO: Brukerstøtte

en: Additional Functionality
nb_NO: TIlleggsfunksjoner

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
nb_NO: Ser du etter ekstra funksjoner som gjentakende arrangementer, billettsalg, brukeropprettede arrangementer, nye visninger med mer?

en: New %s Category Name
nb_NO: Nytt kategorinavn for %s

en: Add New %s Category
nb_NO: Legg til ny kategori for %s

en: Update %s Category
nb_NO: Oppdater kategori for %s

en: Edit %s Category
nb_NO: Rediger kategori for %s

en: Parent %s Category:
nb_NO: Foreldrekategori for %s:

en: Parent %s Category
nb_NO: Foreldrekategori for %s

en: All %s Categories
nb_NO: Alle kategorier for %s

en: Search %s Categories
nb_NO: Søk i kategorier for %s

en: %s Category
nb_NO: Kategori for %s

en: Event
nb_NO: Arrangement

en: Events
nb_NO: Arrangementer

en: Event Website
nb_NO: Arrangementsnettsted

en: Event Tags
nb_NO: Arrangementsstikkord

en: Event Category
nb_NO: Arrangementskategori

en: Event Currency Position
nb_NO: Valutaplassering

en: Event Currency Symbol
nb_NO: Valutasymbol

en: Event Cost
nb_NO: Arrangemengskostnad

en: Event Show Map
nb_NO: Vis kart for arrangement

en: Event Show Map Link
nb_NO: Vis lenke til kart for arrangement

en: All Day Event
nb_NO: Heldagsarrangement

en: Event End Time
nb_NO: Arrangementets sluttid

en: Event End Date
nb_NO: Arrangementets sluttdato

en: Event Start Time
nb_NO: Arrangementets starttid

en: Event Start Date
nb_NO: Arrangementets startdato

en: Event Description
nb_NO: Arrangementsbeskrivelse

en: Event Name
nb_NO: Arrangementsnavn

en: Event Add-Ons
nb_NO: Arrangementstillegg

en: %s Categories
nb_NO: Kategorier for %s

en: Update complete: time zone data has been added to all events in the database.
nb_NO: Oppdatering fullført: tidssonedata har blitt lagt til i alle arrangementer i databasen.

en: Please wait while time zone data is added to your events.
nb_NO: Vennligst vent mens tidssonedata blir lagt til i dine arrangementer.

en:  ask the site administrator to set a different Events URL slug.
nb_NO: spør sidens administrator om å sette en annen permalenke for arrangementer.

en: New %s
nb_NO: Nytt %s

en: Add New %s
nb_NO: Legg til nytt %s

en: Add New
nb_NO: Legg til nytt

en: The following fields are required for a successful import:
nb_NO: Følgende felt er nødvendig for en vellykket import:

note: translators: Publish box date format, see http://php.net/date
en: M j, Y @ G:i
nb_NO: j. M Y kl. H:i

en: Today
nb_NO: I dag

en: Prev
nb_NO: Forrige

en: Done
nb_NO: Fullført

en: United States
nb_NO: USA

en: Go to WordPress Updates page
nb_NO: Gå til Wordpress-oppdateringer

en: Return to WordPress Updates
nb_NO: Gå tilbake til Wordpress-oppdateringer

en: Ask the site administrator to edit the %s slug
nb_NO: Spør sideadministratoren om å endre %s-kortkoden

en: View All Add-Ons
nb_NO: Se alle tillegg

en: today
nb_NO: i dag

en: Venues
nb_NO: Steder

en: Venue Phone
nb_NO: Stedets telefonnummer

en: Venue Zip
nb_NO: Stedets postnummer

en: Venue Address 2
nb_NO: Stedets adresselinje 2

en: events
nb_NO: arrangementer

en: event
nb_NO: arrangement

en: Organizer Email
nb_NO: Arrangørens e-post

en: Date out of range.
nb_NO: Dato utenfor området.

en: Event Venue Name
nb_NO: Navn på arrangementsted

en: Venue Name
nb_NO: Navn på sted

en: Venue Website
nb_NO: Stedets nettsted

en: Venue State/Province
nb_NO: Stedets delstat/provins
