Plugins - Jetpack Protect - Stable (latest release) - en to nb_NO translation catalogue (539 entries)

en: %d threat found by Jetpack Protect | %d threats found by Jetpack Protect
nb_NO[0]: %d trussel funnet av Jetpack Beskytt
nb_NO[1]: %d trusler funnet av Jetpack Beskytt

en: %s Back
nb_NO: %s Tilbake

en: %s Get help unlocking your site
nb_NO: %s Få hjelp til å låse opp nettstedet ditt

en: %s is not a valid command.
nb_NO: %s er ikke en gyldig kommando.

en: %s must be a non-negative integer.
nb_NO: %s må være et negativt heltall.

en: %s must be a string.
nb_NO: %s må være en streng.

en: %s wants to access your site’s data. Log in to authorize that access.
nb_NO: %s ønsker tilgang til data på nettstedet ditt. Logg inn for å godkjenne den tilgangen.

en: 100 subscribers
nb_NO: 100 abonnenter

en: <a href='%s' target='_blank' rel='noopener noreferrer'>Learn more</a> about the connection owner and what will break if you do not have one.
nb_NO: <a href='%s' target='_blank' rel='noopener noreferrer'>Finn ut mer</a> om eieren av tilkoblingen og om hva som ikke vil virke om du ikke har en.

en: <p>Fees are only collected when you accept payments.</p>
                            <p>Fees are based on the Jetpack plan you have and are calculated as a percentage of your revenue from 10% on the Free plan to 2% on the Creator plan (plus Stripe fees).</p>
nb_NO: <p>Gebyrer blir bare tatt når du tar i mot betalinger.</p>
                            <p>Gebyrene er basert på den abonnementspakken for Jetpack du har og blir beregnet som en prosentverdi av fortjenesten din, fra 10% med gratispakken ned til 2% på Skaper-pakken (pluss Stripe-gebyrer).</p>

en: <p>It’s essential to regenerate Critical CSS to optimize your site speed whenever your HTML or CSS structure changes. Being on top of this can be tedious and time-consuming.</p>
    								 <p>Boost’s cloud service can automatically detect when your site needs the Critical CSS regenerated, and perform this function behind the scenes without requiring you to monitor it manually.</p>
nb_NO: <p>Det er viktig å generere kritisk CSS på nytt for å optimalisere hastigheten på nettstedet ditt når HTML- eller CSS-strukturen din endrer seg. Å holde følge med dette kan være langtekkelig og tidkrevende.</p>
    								 <p>Nettskytjenesten til Forsterk kan automatisk oppdage at nettstedet ditt trenger å få kritisk CSS regenerert og utfører dette i bakgrunnen, uten å kreve at du skal passe på det.</p>

en: <p>Paid customers get dedicated email support from our world-class Happiness Engineers to help with any issue.</p>
    						 <p>All other questions are handled by our team as quickly as we are able to go through the WordPress support forum.</p>
nb_NO: <p>Betalende kunder får dedikert brukerstøtte via e-post fra våre lykkeingeniører i verdensklasse, for å hjelpe deg med ethvert problem.</p>
    
    						<p>Alle andre spørsmål blir håndtert av vår arbeidsgruppe etterhvert som vi går gjennom WordPress brukerstøtteforum.</p>

en: <p>To enhance the speed of your site, with this plan you will need to optimize CSS by using the Manual Critical CSS generation feature whenever you:</p>
    								<ul>
    									<li>Make theme changes.</li>
    									<li>Write a new post/page.</li>
    									<li>Edit a post/page.</li>
    									<li>Activate, deactivate, or update plugins that impact your site layout or HTML structure.</li>
    									<li>Change settings of plugins that impact your site layout or HTML structure.</li>
    									<li>Upgrade your WordPress version if the new release includes core CSS changes.</li>
    								</ul>
nb_NO: <p>For å forbedre hastigheten på nettstedet ditt med denne pakken trenger du å optimalisere CSS ved å bruke funksjonen manuell kristisk CSS-generering hver gang du:</p>
    								<ul>
    									<li>Gjør endringer i temaet.</li>
    									<li>Skriver et nytt innlegg eller en ny side.</li>
    									<li>Redigerer et innlegg eller en side.</li>
    									<li>Aktiverer, deaktiverer eller oppdaterer utvidelser som påvirker oppsettet av nettstedet ditt eller HTML-strukturen din.</li>
    									<li>Endfrer innstillinger for utvidelser som påvirker oppsettet av nettstedet ditt eller HTML-strukturen din.</li>
    									<li>Uppgraderer din WordPress-versjon om den nye versjonen inkluderer endringer i kjernens CSS</li>
    								</ul>

en: <p>WordAds adds advertisements to your website. Start earning from your website traffic.</p>
                            <p>Over 50 internet advertisers — including Google AdSense & Adx, AppNexus, Amazon A9, AOL Marketplace, Yahoo, Criteo, and more — bid to display ads in WordAds spots.</p>
nb_NO: <p>WordAds legger til annonser på nettstedet ditt. Begynn å tjene penger på netstedstrafikken din.</p>
                            <p>Over 50 internett-annonsører, inkludert Google AdSense og Adx, AppNexus, Amazon A9, AOL Markedplass, Yahoo, Criteo og flere, gir bud på å få vise annonser i WordAds-posisjoner.</p>

en: <p>Your IP address <code>%2$s</code> has been flagged for potential security violations. You can unlock your login by sending yourself a special link via email. <a href="%3$s">Learn More</a></p>
nb_NO: <p>IP-adressen din <code>%2$s</code> er flagget for mulige sikkerhetsbrudd. Du kan låse opp innloggingen din ved å sende deg selv en spesiell lenke via e-post. <a href="%3$s">Finn ut mer</a></p>

en: <strong>Error:</strong> Passwords may not contain the character "\".
nb_NO: <strong>Feil:</strong> Passord kan ikke inneholde tegnet "\".

en: <strong>Error:</strong> The password cannot be a space or all spaces.
nb_NO: <strong>Feil:</strong> Passordet kan ikke være et mellomrom eller bare mellomrom.

en: <strong>Error:</strong> The password matches new user data.
nb_NO: <strong>Feil:</strong> Passordet passer med data for ny bruker.

en: <strong>Error:</strong> The password must be between 6 and 150 characters.
nb_NO: <strong>Feil:</strong> Passordet må være på mellom 6 og 150 tegn.

en: <strong>Error:</strong> The password was found in a public leak.
nb_NO: <strong>Feil:</strong> Passordet ble funnet i en offentlig lekkasje.

en: <strong>Error:</strong> The password was used recently.
nb_NO: <strong>Feil:</strong> Passordet er nylig brukt.

en: <strong>Error</strong>: Invalid site ID.
nb_NO: <strong>Feil</strong>: Ugyldig nettsteds-id.

en: <strong>Error</strong>: The custom message is too long. Please keep it under 500 characters.
nb_NO: <strong>Feil</strong>: Den tilpassede meldingen er for lang. Hold den under 500 tegn.

en: <strong>Error</strong>: The user invitation email could not be sent, the user account was not created.
nb_NO: <strong>Feil</strong>: E-posten med brukerinvitasjonen kunne ikke sendes, brukerkontoen ikke opprettet.

en: <strong>You failed to correctly answer the math problem.</strong> This is used to combat spam when Jetpack’s Brute Force Attack Protection API is unavailable. Please use your browser’s back button to return to the login form, press the "refresh" button to generate a new math problem, and try to log in again.
nb_NO: <strong>Du klarte ikke å svare korrekt på den matematiske oppgaven.</strong> Dette brukes til å bekjempe spam når programgrensesnittet for beskyttelse ikke er tilgjengelig. Bruk tilbakeknappen i nettleseren for å gå tilbake til innloggingen, trykk så oppfrisk-knappen for å få en ny matematisk oppgave, og forsøk logge inn på nytt.

en: A WordPress.com account is required to access this site. Click the button below to sign in or create a free WordPress.com account.
nb_NO: Det er nødvendig med en konto på WordPress.com for å få tilgang til dette nettstedet. Klikk på knappen nedenfor or å logge inn eller opprette en gratis konto på WordPress.com.

en: A non-empty nonce must be supplied.
nb_NO: En ikke-tom engangskode på leveres.

en: Accept payment with PayPal for simple payments like eBooks, courses and more.
nb_NO: Ta i mot betaling med PayPal for enkle betaløinger som e-bøker, kurs og mer.

en: Access to scan on Cloud
nb_NO: Tilgang til gjennomsøking fra nettskyen

en: Access to upcoming advanced features
nb_NO: Tilgang til kommende avanserte funksjoner

en: Account not found. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
nb_NO: Kontoen ikke funnet. Om du allerede har en konto, sørg for at du er koblet til WordPress.com.

en: Account protection
nb_NO: Kontobeskyttelse

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Activated
nb_NO: Aktivert

en: Activating
nb_NO: Aktiverer

en: Activation failed. Plugin is not installed
nb_NO: Aktivering mislyktes. Utvidelsen ikke installert

en: Activity Log
nb_NO: Aktivitetslogg

en: Adaptive tone adjustment
nb_NO: Adaptiv justering av den språklige tonen

en: Add a Paywall to your content which lets your visitors read a section of your content before being asked to subscribe to continue reading.
nb_NO: Legg til en betalingsvegg for innholdet ditt som lar dine besøkende lese en del av innholdet før de blir bedt om å abonnere for å fortsette å lese.

en: Akismet Anti-spam
nb_NO: Akismet antispam

en: All of the tools you need to grow your business.
nb_NO: Alle verktøyene du trenger for å øke virksomheten din.

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
nb_NO: En administrator for dette nettstedet må sette opp Jetpack-tilkoblingen.

en: An error has occurred when inviting the user to the site.
nb_NO: En feil oppsto ved invitering av brukeren til nettstedet.

en: An error has occurred when revoking the invite for the user.
nb_NO: En feil oppsto ved tilbaketrekking av invitasjonen til brukeren.

en: An error has occurred when revoking the user invite.
nb_NO: En feil oppsto ved tilbaketrekking av invitasjonen til brukeren.

en: An error occurred disabling the firewall.
nb_NO: En feil oppsto nå brannmuren ble slått av.

en: An error occurred enabling the firewall.
nb_NO: En feil oppsto når brannmuren ble slått på.

en: An unknown error occurred during installation
nb_NO: Det oppsto en ukjent feil under installasjon

en: An unknown error occurred.
nb_NO: En ukjent feil oppsto.

[ctx: Anti-Spam Product Feature]
en: Advanced stats
nb_NO: Avansert statistikk

[ctx: Anti-Spam Product Feature]
en: Block spam without CAPTCHAs
nb_NO: Blokker spam uten CAPTCHA-er

[ctx: Anti-Spam Product Feature]
en: Comment and form spam protection
nb_NO: Beskyttelse mot spam i kommentarer og fra skjemaer

en: Around‑the‑clock web application firewall, and automated malware scanning.
nb_NO: Heldøgns webapplikasonsbrannmur og automatisk gjennomsøking etter skadevare.

en: Array of Product slugs
nb_NO: Rekke med produktidentfikatorer

en: As always, feel free to <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">contact our support team</a> if you have any questions.
nb_NO: Som alltid, ta gjerne <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">kontakt med vår brukerstøttegruppe</a> om du har spørsmål.

en: Attempted to send a new invitation to a user using an invite that doesn&#8217;t exist.
nb_NO: Forsøke å sende en ny invitasjon til en bruker med en invitasjon som ikke finnes.

en: Authentication code verification failed. Please try again.
nb_NO: Verfisering av autentiseringskoden mislyktes. Forsøk på nytt.

en: Authentication code verified successfully.
nb_NO: Autentiseringskoden verifisert.

en: Authentication email resent successfully.
nb_NO: E-post for autentisering sendt på nytt.

en: Auto CSS Optimization
nb_NO: Automatisk CSS-optimalisering

en: Automatic Critical CSS regeneration
nb_NO: Automatisk generering av kristisk CSS på nytt

en: Automatic protection and rule updates
nb_NO: Automatisk beskyttelse og regeloppdateringer

en: Automatic scanning and one-click fixes keep your site one step ahead of security threats and malware.
nb_NO: Automatisk gjennomsøkinging og ettklikks-rettelser holder nettstedet ditt ett trinn foran sikkerhetstrusler og skadevare.

en: Automatically clear spam from comments and forms.
nb_NO: Fjern spam automatisk fra kommentarer og skjemaer.

en: Automattic - Jetpack Security team
nb_NO: Automattic - Jetpack sikkerhetsgruppe

en: Auto‑share your posts to social networks and track engagement in one place.
nb_NO: Del automatisk innleggene dine til sosiale nettverk og spor engasjementet på ett sted.

[ctx: Backup Product Disclaimer]
en: * Subject to your usage and storage limit.
nb_NO: * Avhengig av din bruk og lagringsbegrensing.

[ctx: Backup Product Disclaimer]
en: Learn more
nb_NO: Finn ut mer

[ctx: Backup Product Feature]
en: 10GB of backup storage
nb_NO: 10GB lagringsplass for sikkerhetskopier

[ctx: Backup Product Feature]
en: 30-day archive & activity log*
nb_NO: 30-dagers arkiv og aktivitetslogg*

[ctx: Backup Product Feature]
en: One-click restores
nb_NO: Ett-klikks genoppretting

[ctx: Backup Product Feature]
en: Real-time cloud backups
nb_NO: Sikkerhetskopiering til nettskyen i sanntid

en: Basic tools for a successful site
nb_NO: Grunnleggende verktøy for et vellykket nettsted

en: Between 6 and 150 characters
nb_NO: Mellom 6 og 150 tegn

en: Blog is already registered
nb_NO: Bloggen er allerede registrert

en: Boost your website performance by merging and compressing JavaScript and CSS files, reducing site loading time and number of requests.
nb_NO: Forsterk nettstedsytelsen ved å sammenføye og komprimere JavaScript- og CSS-filer, reduser lastetiden for nettstedet og antall forespørsler.

en: Brute Force Protection cannot keep your site secure
nb_NO: Råkraftbeskyttelsen kan ikke holde nettstedet ditt trygt

en: Brute force protection
nb_NO: Beskyttelse mot råkraftangrep

en: Brute force protection could not be activated.
nb_NO: Råkraftbeskyttelsen kunne ikke aktiveres.

en: Brute force protection could not be deactivated.
nb_NO: Råkraftbeskyttelsen kunne ikke deaktiveres.

en: Build better relationships with your customers and grow your business.
nb_NO: Bygg bedre kunderelasjoner og utvid virksomheten din.

en: Build forms from prompts
nb_NO: Bygg skjemaer ut fra instrukser

en: Cannot deal with cookie redirects, as headers are already sent.
nb_NO: Kan ikke håndtere omdirigeringer via infokapsler fordi meldingshodelinjene allerede er sendt ut.

en: Cannot parse URL %s
nb_NO: Kan ikke tolke URL %s

en: Cannot use global flag on non-multisites
nb_NO: Kan ikke bruke global-flagg på ikke-flernettsetder

en: Check items against database
nb_NO: Kontroller elementer mot databasen

en: Check plugin and theme version status
nb_NO: Kontroller versjonsstatus for temaer og utvidelser

en: Check your site performance
nb_NO: Kontroller ytelsen på nettstedet ditt

en: Clear, concise, and actionable analysis of your site performance.
nb_NO: Tydelig, konsis og handlingsrettet analyse av nettstedets ytelse.

en: Column mappings
nb_NO: Kolonnetilordninger

en: Comma seperated list of additional fields that should be included in status.
nb_NO: Kommaseparert liste over ytterligere felter som skal inkluderes i status.

en: Comment IDs to include in Full Sync
nb_NO: Kommentar-id-er som skal inkluderes i full synkronisering

en: Commercial use
nb_NO: Kommersiell bruk

[ctx: Complete Product Feature]
en: CRM Entrepreneur
nb_NO: CRM Entreprenør

[ctx: Complete Product Feature]
en: Newsletter and monetization tools
nb_NO: Verktøy for nyhetsbrev og inntjening

[ctx: Complete Product Feature]
en: Stats (100K site views, upgradeable)
nb_NO: Statistikk (100K visninger, opppgraderbart)

en: Comprehensive site security, including VaultPress Backup, Scan, and Akismet Anti-spam.
nb_NO: Omfattende nettstedsikkerhet, inkludert VaultPress sikkerhetskopiering og -gjennomsøking, samt Akismet antispam.

en: Concatenate JS and CSS
nb_NO: Sammenføy JS og CSS

en: Connect to WordPress.com
nb_NO: Koble til WordPress.com

en: Connected
nb_NO: Koblet til

en: Connecting a WordPress.com account unlocks Jetpack’s full suite of features including secure logins.
nb_NO: Å koble til en WordPress.com-konto åpner hele samlingen av funksjoner i Jetpack, inkludert sikre innlogginger.

en: Contact Us
nb_NO: Kontakt oss

en: Continue &rarr;
nb_NO: Fortsett &rarr;

en: Continue for free
nb_NO: Fortsett gratis

en: Could not confirm migration.
nb_NO: Kunne ikke bekrefte migrering.

en: Could not confirm new owner.
nb_NO: Kunne ikke bekrefte ny eier.

en: Could not confirm safe mode.
nb_NO: Kunne ikke bekrefte sikkermodus.

en: Could not delete sync error option.
nb_NO: Kunne ikke slette innstillingen for synkroniseringsfeil.

en: Could not set this license key. Please try again.
nb_NO: Kunne ikke sette denne lisensnøkkelen. Forsøk på nytt.

en: Craft stunning content, boost your subscriber base, and monetize your audience with subscriptions.
nb_NO: Skap slående innhold, forsterk din abonnentbase og tjen penger på publikummet ditt med abonnementer.

en: Create a new password
nb_NO: Opprett et nytt passord

en: Create content that stands out
nb_NO: Skap innhold som skiller seg ut

en: Custom Message
nb_NO: Tilpasset melding

en: Daily automated scans
nb_NO: Daglige automatiske gjennomsøkinger

en: Daily automatic scans
nb_NO: Daglige automatiske gjenomsøkinger

en: Dashboard
nb_NO: Kontrollpanel

en: Data Modules that should be included in Full Sync
nb_NO: Datamoduler som skal inkluderes i full synkronisering

en: Dedicated email support
nb_NO: Dedikert brukerstøtte på e-post

en: Defer non-essential JavaScript
nb_NO: Utsett JavaScript som ikke er viktig

en: Deliver images from Jetpack's Content Delivery Network. Automatically resizes your images to an appropriate size, converts them to modern efficient formats like WebP, and serves them from a worldwide network of servers.
nb_NO: Lever bilder fra Jetpacks CDN. Endrer automatisk størrelsen på din bilder til en passende størrelse, konverterer dem til moderne, effektive formater som WebP og leverer dem fra en verdensomspennende nettverk av servere.

en: Detailed statistics about links leading to your site
nb_NO: Detaljert statistikk om lenker som viser til nettstedet ditt

en: Didn't get the code?
nb_NO: Fikk du ikke koden?

en: Discover and fix images with a suboptimal resolution, aspect ratio, or file size, improving user experience and page speed.
nb_NO: Oppdag og rett opp bilder med ikke optimal oppløsning, størrelsesforhold eller filstørrelse, noe som forbedrer brukeropplevelsen og sidehastigheten.

en: Do we want the checksum or object ids.
nb_NO: Ønsker vi sjekksum eller objekt-id-er.

en: Doesn't contain a backslash (\) character
nb_NO: Inneholder ikke tegnet bakoverskråstrek (\)

en: Doesn't match existing user data
nb_NO: Likner ikke eksisterende brukerdata

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is a subdomain of WordPress.com.
nb_NO: Domenet `%1$s` besto nylig ikke kontrollen 'is_usable_domain' fordi det er et underdomene av WordPress.com.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is empty.
nb_NO: Domenet `%1$s` besto nylig ikke kontrollen 'is_usable_domain' fordi det er tomt.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is in the forbidden array.
nb_NO: Domenet `%1$s` besto nylig ikke kontrollen 'is_usable_domain' fordi det er blant en rekke forbudte.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it uses an invalid top level domain.
nb_NO: Domenet `%1$s` besto nylig ikke kontrollen 'is_usable_domain' fordi det bruker et ugyldig toppnivådomene.

en: Draw your readers from one post to another
nb_NO: Trekk leserne dine fra ett innlegg til et annet

en: Draw your readers from one post to another, increasing overall traffic on your site
nb_NO: Trekk leserne dine fra ett innlegg til et annet, noe som øker den totale trafikken på nettstedet ditt.

en: Easily refine content to your liking
nb_NO: Forbedre enkelt innholdet etter din egen smak

en: Easy to navigate and use
nb_NO: Enkel å navigere og bruke

en: Email request limit exceeded. Please try again later.
nb_NO: Begrensningen av forespørseler om e-post overskredet. Forsøk på nytt senere.

en: Enable improvements in one click
nb_NO: Slå på forbedringer med ett klikk

en: End ID for the histogram
nb_NO: Slutt-id for histogrammet

en: Enhance your site with dozens of other features
nb_NO: Forbedre nettstedet ditt med en mengde andre funksjoner

en: Enter verification code
nb_NO: Legg inn bekreftelseskoden

en: Error Details: %s
nb_NO: Detaljer om feil: %s

en: Error Details: Jetpack ID begins with a numeral. Do not publicly post this error message! %s
nb_NO: Feil-detaljer: Jetpack-id-en begynner med et siffer. Ikke publiser denne feilmeldingen! %s

en: Error Details: Jetpack ID is empty. Do not publicly post this error message! %s
nb_NO: Feil-detaljer: Jetpack-id-en er tom. Ikke publiser denne feilmeldingen! %s

en: Error Details: Jetpack ID is not a scalar. Do not publicly post this error message! %s
nb_NO: Feildetaljer: Jetpack-id-en er ikke numerisk. Ikke publiser denne feilmeldingen! %s

en: Error activating Jetpack module
nb_NO: Feil ved aktivering av Jetpack-modul

en: Error activating Jetpack plugin
nb_NO: Feil ved aktivering av utvidelsen Jetpack

en: Error connecting to WordPress.com. Code: %1$s, %2$s
nb_NO: Feil ved tilkobling til WordPress.com. Kode: %1$s, %2$s

en: Error loading autoloader file for Jetpack Protect plugin
nb_NO: Feil ved lasting av autolastingsfilen for utvidelsen Jetpack Beskytt

en: Essential security tools: real-time backups and comment spam protection.
nb_NO: Viktige sikkerhetsverktøy: Sanntids sikkerhetskopiering og beskyttelse mot kommentsarspam.

en: Essential tools to help you grow your audience, track visitor engagement, and turn leads into loyal customers and advocates.
nb_NO: Viktige verktøy for å hjelpe deg med å øke publikummet ditt, følge de besøkendes engasjement og gjøre potensielle kunder til lojale kunder og talspersoner.

en: Every %d minutes
nb_NO: Hvert %d minutt

en: Every Jetpack site needs at least one connected admin for the features to work properly. Please connect to your WordPress.com account via the button below. Once you connect, you may refresh this page to see an option to change the connection owner.
nb_NO: Alle Jetpack-nettsteder trenger minst én tilkoblet administrator for at funksjonene skal virke ordentlig. Koble til WordPress.com-kontoen din med knappen nedenfor. Straks du er koblet til kan du oppfriske denne siden for å få en mulighet til å endre eieren av tilkoblingen.

en: Expecting an array
nb_NO: Forventer en rekke

en: External User
nb_NO: Ekstern bruker

en: Failed to attach your Jetpack license(s). Please try reconnecting Jetpack.
nb_NO: Kunne ikke legge ved Jetpack-lisens(ene) din(e) . Forsøk å koble til Jetpack på nytt.

en: Failed to disconnect the site as it appears already disconnected.
nb_NO: Kunne ikke koble fra nettstedet da det synes allerede å vøre frakoblet,

en: Failed to fetch user token from WordPress.com.
nb_NO: Mislyktes hente bruker-adgangstegn fra WordPress.com.

en: Failed to send authentication code. Please try again.
nb_NO: Klarte ikke sende autentiseringskode. Forsøk på nytt.

en: Failed to update authentication token. Please try again.
nb_NO: Mislyktes i å oppdatere engangskoden for autentisering. Forsøk på nytt.

en: Fast sites get more page visits, more conversions, and better SEO rankings. Boost speeds up your site in seconds.
nb_NO: Raske nettsteder får flere sidebesøk, flere konverteringer og bedre SEO-rangering, Forsterk får fart på nettstedet ditt på sekunder.

en: Fine-tune image quality settings to your liking.
nb_NO: Finjuster dine innstillinger for bildekvalitet.

en: Fully integrated with WordPress & WooCommerce
nb_NO: Fullt integrert med WordPress og WooCommerce

en: GDPR compliant
nb_NO: GDPR-samsvarende

en: Generate and edit content
nb_NO: Generer og rediger innhold

en: Generate featured images
nb_NO: Generer fremhevede bilder

en: Generate images with one-click
nb_NO: Generer bilder med ett klikk

en: Generate text, tables, and lists
nb_NO: Generer tekst, tabeller og lister

en: Generate text, tables, lists, and forms
nb_NO: Generer tekst, tabeller, lister og skjemaer

en: Get access to your historical performance scores and see advanced Core Web Vitals data.
nb_NO: Få tilgang til de historiske ytelses-skårene dine og se avanserte Core Web Vitals-data.

en: Get feedback on posts
nb_NO: Få tilbakemelding på innlegg

en: Get more subscribers and keep them engaged with our creator tools
nb_NO: Få flere abonnenter og hold dem engasjert med våre skaper-verktøy

en: Get notifications if your site goes offline
nb_NO: Får varsel dersom nettstedet ditt ikke er tilgjengelig

en: Get the full Jetpack suite with real-time security tools, improved site performance, and tools to grow your business.
nb_NO: Få hele Jetpack-pakken med sanntidssikkerhetsverktøy, forbedret ytelse på nettstedet og verktøy for å utvide virksomheten din.

en: Grow and track your audience effortlessly.
nb_NO: Voks og følg publikummet ditt uten problemer.

en: Grow your following by sharing your content across social media automatically.
nb_NO: Øk følgerne dine ced automatisk å dele innholdet ditt på tvers av sosiela medier.

en: Grow your subscribers through our creator network and tools
nb_NO: Få flere abonnenter gjennom vårt skaper-nettverk og våre verktøy

[ctx: Growth Product Feature]
en: Accept payments with PayPal
nb_NO: Ta imot betalinger med PayPal

[ctx: Growth Product Feature]
en: Earn more from your content
nb_NO: Tjen mer på innholdet ditt

[ctx: Growth Product Feature]
en: Increase earnings with WordAds
nb_NO: Øk inntjeningen med WordAds

[ctx: Growth Product Feature]
en: Jetpack Social
nb_NO: Jetpack Sosialt

[ctx: Growth Product Feature]
en: Jetpack Stats (10K site views, upgradeable)
nb_NO: Jetpack Statistikk (10K visninger, opppgraderbart)

[ctx: Growth Product Feature]
en: Unlimited subscriber imports
nb_NO: Ubegrenset import av abonnenter

en: Guard against malware and bad actors 24/7
nb_NO: Beskyttelse mot skadevare og skadelige aktører 24/7

en: HTTP %d while communicating with WordPress.com
nb_NO: HTTP %d ved kommunikasjon med WordPress.com

en: Help your site visitors find answers instantly so they keep reading and buying. Great for sites with a lot of content.
nb_NO: Hjelp dine besøkende finne svar øyeblikkelig slik at de fortsetter å lese og kjøpe. Bra for nettsteder med mye innhold.

en: Helper Script body must be base64 encoded
nb_NO: Hjelpeskriptet må være base64-kodet

en: High request capacity *
nb_NO: Høy forespørelskapasitet *

en: Historical performance scores
nb_NO: Historiske ytelses-skår

en: I'm fine with my plan, thanks
nb_NO: Jeg klarer meg med min abonnementspakke

en: IP address `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is in the private network.
nb_NO: IP-adressen `%1$s` besto nylig ikke kontrollen 'is_usable_domain' fordi det er i ditt private nettverk.

en: If found in a public breach, this password may already be known to attackers.
nb_NO: Om funnet i et offentlig innbrudd er dette passordet allerede kjent for angripere.

en: If text fields should be converted to latin1 in checksum calculation.
nb_NO: Om tekstfelter skal konverteres til latin1 i sjekksumberegninger.

en: If you are on a shared computer, remember to also <a href="%1$s">log out of WordPress.com</a>.
nb_NO: Hvis du er på en delt datamaskin, husk også å <a href="%1$s">logge ut fra WordPress.com</a>.

en: If you did not receive your authentication code, please try again later or %s now.
nb_NO: Hvis du ikke mottok autentiseringskoden din, forsøk på nytt senere eller %s nå.

en: Image CDN
nb_NO: Bilde-CDN

en: Image CDN Auto-Resize Lazy Images
nb_NO: Automatisk størrelsesjustering av sent-lastede bilder med bilde-CDN

en: Image CDN Quality Settings
nb_NO: Innstillinger for bildekvaliteten med CDN

en: Image guide
nb_NO: Bildeveiledning

en: Import a CSV file of your existing subscribers to be sent your Newsletter.
nb_NO: Importer en CSV-fil med eksisterende abonnenter som motta nyhetsbrevet ditt.

en: Import subscribers
nb_NO: Importer abonnenter

en: Important notice about your Jetpack connection:
nb_NO: Viktig varsel om Jetpack-tilkoblingen din:

en: Improves your site speed and performance.
nb_NO: Forbedrer nettstedshastigheten og ytelsen din.

en: Included
nb_NO: Inkludert

en: Increase your monthly request limit. Upgrade now and have the option to further increase your requests with additional upgrades.
nb_NO: Utvid den månedlige forepørselsbegrensningen. Oppgrader og ha muligheten til å øke forespørslene dine ytterligere med tilleggsoppgraderinger.

en: Indicates from what plugin the request is coming from
nb_NO: Indikerer hvilken utvidelse forespørselen kommer fra

en: Indicates where the registration action was triggered for tracking/segmentation purposes
nb_NO: Indikerer hvor registreringshandlingen ble utløst, for sporings-/segmenteringsformål

en: Infinitely customizable with integrations and extensions
nb_NO: Uendelig tilpassbar med integrasjoner og tilleggsmoduler

en: Instant search and indexing
nb_NO: Umiddelbart søk og katalogisering

en: Instantly deliver the most relevant results to your visitors.
nb_NO: Lever straks de mest relevante resultatene til dine besøkende.

en: Invalid Parameter
nb_NO: Ugyldig parameter

en: Invalid Registration State
nb_NO: Ugyldig registreringsstatus

en: Invalid blog token
nb_NO: Ugyldig blogg-token

en: Invalid mode: %1$s. Expected "silent" or "normal".
nb_NO: Ugyldig modus: %1$s. Forventet "silent" eller "normal".

en: Invalid nonce.
nb_NO: Ugyldig engangskode.

en: Invalid response from WPCOM API while polling for speed scores
nb_NO: Ugyldig respons fra WPCOM API ved fordeling av hastighets-skårer

en: Invalid token for user %d
nb_NO: Ugyldig token for bruker %d

en: Invalid user id is provided
nb_NO: Ugyldig bruker-id angitt

en: Invalid user identifier.
nb_NO: Ugyldig brukeridentifikator.

en: Invalid user token is provided
nb_NO: Ugyldig bruker-token angitt

en: Invite user
nb_NO: Inviter brukeren

en: Invite user to WordPress.com
nb_NO: Inviter brukeren til WordPress.com

en: Is connection owner
nb_NO: Er eier av tilkoblingen

en: Jetpack - Secure Your Account
nb_NO: Jetpack - Sikre kontoen din

en: Jetpack AI Assistant brings the power of AI right into your WordPress editor, letting your content creation soar to new heights.
nb_NO: Jetpack KI-assistent gir deg kraften til KI rett i ditt WordPress redigerinsgverktøy, noe som lar din inneholdsproduksjon nå nye høyder.

en: Jetpack Blocks
nb_NO: Jetpack-blokker

en: Jetpack Force 2FA requires Jetpack’s SSO feature.
nb_NO: Jetpack-funksjonen tving 2FA krever Jetpacks SSO-funksjon.

en: Jetpack Manage
nb_NO: Jetpack Behandle

en: Jetpack Plugin Version
nb_NO: Versjon av utvidelsen Jetpack

en: Jetpack Protect
nb_NO: Jetpack Beskytt

en: Jetpack Protect checks
nb_NO: Jetpack Beskytt sjekker

en: Jetpack Protect detected the following security threats in your site:
nb_NO: Jetpack Beskytt oppdaget følgende sikkerhetstrusler på nettstedet ditt:

en: Jetpack Protect did not find any known threats in your site. Threats can be exploited by hackers and cause harm to your website.
nb_NO: Jetpack Beskytt fant ingen kjente trusler på nettstedet ditt. Trusler kan utnyttes av hackere og kan gjøre skade på nettstedet ditt.

en: Jetpack Safe Mode
nb_NO: Jetpack sikkermodus

en: Jetpack WAF failed to fully deactivate.
nb_NO: Jetpack WAF kunne ikke fullstendig deaktiveres.

en: Jetpack WAF has been deactivated.
nb_NO: Jetpack WAF er deaktivert.

en: Jetpack WAF has successfully been setup.
nb_NO: Jetpack WAF er satt opp.

en: Jetpack WAF is running in "%1$s" mode.
nb_NO: Jetpack WAF kjører i "%1$s"-modus.

en: Jetpack WAF mode switched to "%1$s".
nb_NO: Jetpack WAF modus endret til "%1$s".

en: Jetpack WAF rules file failed to generate: %1$s
nb_NO: Jetpack WAF regelfil kunne ikke genereres: %1$s

en: Jetpack WAF rules successfully created to: "%1$s".
nb_NO: Jetpack WAF-regler opprettet til: "%1$s".

en: Jetpack doesn't have a connected owner.
nb_NO: Jetpack har ikke en tilkoblet eier.

en: Jetpack experienced an issue trying to save options (cannot_save_secrets). We suggest that you contact your hosting provider, and ask them for help checking that the options table is writable on your site.
nb_NO: Jetpack opplevde nylig et problem med å lagre innstillinger (cannot_save_secrets). Vi anbefaler at du kontakter nettvert/leverandør og spør om hjelp til å kontrollere at tabellen 'options' på nettstedet ditt er skrivbar.

en: Jetpack has locked your site's login page.
nb_NO: Jetpack has stengt innloggingssiden på nettstedet ditt.

en: Jetpack has over 40 Gutenberg blocks to help you with your content creation, such as displaying your podcasts, showing different content to repeat visitors, creating contact forms and many more.
nb_NO: Jetpack har over 40 Gutenberg-blokker for å hjelpe deg med å skape innhold, som å vise frem podkastene dine, vise ulikt innhold til tilbakevendende besøkende, lage kontaktskjemaer og mange flere.

en: Jetpack is already connected.
nb_NO: Jetpack er allerede koblet til.

en: Jetpack is not connected. Please connect and try again.
nb_NO: Jetpack er ikke koblet til. Koble til og forsøk på nytt.

en: Last heartbeat sent at: %s
nb_NO: Siste hjerteslag sendt: %s

en: Learn More
nb_NO: Finn ut mer

en: Learn more about the %s and how to protect your account.
nb_NO: Finn ut mer om %s og hvordan beskytte kontoen din.

en: Let's get in touch
nb_NO: La oss komme i kontakt

en: License attach request failed.
nb_NO: Forespørselen om å legge ved lisensen mislyktes.

en: Line by line malware scanning
nb_NO: Linje for linje-gjennomsøking for skadevare

en: Lock your content behind a paid content block. To access the content, readers will need to pay a one-time fee or a recurring subscription.
nb_NO: Lås innholdet ditt bak en betalt innholdsblokk. Fpr å få tilgang til innholdet må leserne betale en engangsavgift eller et gjentakende abonnement.

en: Log in as <span>%s</span>
nb_NO: Logg inn som <span>%s</span>

en: Log in with WordPress.com
nb_NO: Logg inn med WordPress.com

en: Log in with another WordPress.com account
nb_NO: Logg inn med en annen WordPress.com-konto

en: Log in with username and password
nb_NO: Logg inn med brukernavn og passord

en: Logging in with WordPress.com is disabled for sites that are in safe mode.
nb_NO: Innlogging med WordPress.com er slått av for nettsteder som er i sikkermodus.

en: Logging in with WordPress.com is disabled for sites that are in staging mode.
nb_NO: Innlogging med WordPress.com er slått av for nettsteder som er under oppsetting.

en: Logging in with WordPress.com is not currently available because this site is experiencing connection problems.
nb_NO: Innlogging med WordPress.com er ikke tjengelig nå fordi dette nettstedet opplever tilkoblingsproblemer.

en: Login Blocked by Jetpack
nb_NO: Innlogging blokkert av Jetpack

en: Make your content easier to read
nb_NO: Gjør innholdet ditt lett å lese

en: Manage billing and create invoices
nb_NO: Adminstrer betaling og lag fakturaer

en: Manage unlimited contacts
nb_NO: Administrer ubegrenset med kontakter

en: Manual
nb_NO: Manuell

en: Manual Critical CSS regeneration
nb_NO: Manuell generering av kritisk CSS på nytt

en: Manual rules only
nb_NO: Kun manuelle regler

en: Match by Email
nb_NO: Samsvar med e-postadressen

en: Missing parameter "last_detached_count".
nb_NO: Manglende parameter "last_detached_count".

en: Monetize your online presence and earn from your website
nb_NO: Få inntekt fra din tilstedeværelse på negttet og tjen penger på nettstedet ditt.

en: Move important styling information to the start of the page, which helps pages display your content sooner, so your users don’t have to wait for the entire page to load. Commonly referred to as Critical CSS.
nb_NO: Flytt viktig stilinformasjon til starten av siden, noe som hjelper sider vise innholdet ditt tidligere, slik at brukerne dine ikke trenger vente på at hele siden lastes inn. Vanligvis kalt kritisk CSS.

en: My Jetpack
nb_NO: Min Jetpack

en: My Jetpack dashboard
nb_NO: Mitt Jetpack-kontrollpanel

en: Name of Sync module
nb_NO: Navn på synk-modulen

en: Name of Sync module.
nb_NO: Navn på synk-modulen.

en: Name of Sync queue.
nb_NO: Navn på synk-køen.

en: Never lose a word, image, page, or time worrying about your site with automated backups & one-click restores.
nb_NO: Mist aldri et ord, bilde, side eller tid på bekymring omkring nettstedet ditt med automatisk sikkerhetkopiering og ettklikks gjenopprettinger.

en: New Sync health status
nb_NO: Helsestatus for ny synkronisering

en: New free service: Show Canada Post shipping rates on your store!
nb_NO: Ny gratistjeneste: Vis fraktkostnader for Canada Post i nettbutikken din!

en: New free service: Show USPS shipping rates on your store! Added bonus: print shipping labels without leaving WooCommerce.
nb_NO: Ny gratistjeneste: Vis fraktkostnader for USPS i nettbutikken din. Bonustillegg: Skriv ut frakt-etiketter uten å forlate WooCommerce.

en: New owner
nb_NO: Ny eier

en: New owner is not admin
nb_NO: Ny eier er ikke admin

en: New owner is not connected
nb_NO: Ny eier er ikke koblet til

en: New owner is same as existing owner
nb_NO: Ny eier er samme som eksisterende eier

en: New user token
nb_NO: Ny bruker-adgangstegn

en: Newsletter
nb_NO: Nyhetsbrev

en: No API key
nb_NO: Ingen API-nøkkel

en: No blog token found
nb_NO: Ingen blogg-token funnet

en: No known threats found
nb_NO: Ingen kjente trusler funnet

en: No password provided.
nb_NO: Intet passord oppgitt.

en: No primary user defined
nb_NO: Ingen primærbruker definert

en: No reply from Jetpack servers
nb_NO: Intet svar fra Jetpack-serverne

en: No token for user %d
nb_NO: Intet adgangstegn for bruker %d

en: No user tokens found
nb_NO: Ingen bruker-token funnet

en: No valid event name or type.
nb_NO: Ingen gyldig hendelsesnavn eller -type.

en: Not a leaked password
nb_NO: Ikke et lekket passord

en: Not used recently
nb_NO: Ikke brukt nylig

en: Notifications
nb_NO: Varsler

en: Number of histogram buckets.
nb_NO: Antall histogram-bøtter.

en: Number of requests
nb_NO: Antall forespørsler

en: Object Type
nb_NO: Type objekt:

en: Objects Identifiers
nb_NO: Objekt-identifikatorer

en: One of your IP addresses was not valid.
nb_NO: En av IP-adressene dine var ikke gyldig.

en: One-click auto fixes
nb_NO: Ettklikks automatiske rettelser

en: Only one mode may be specified.
nb_NO: Bare én modus kan angis.

en: Only super admins can edit the global allow list
nb_NO: Bare superadministratorer kan redigere tillatt-listen for hele nettverket

en: Oops, looks like that's not the right email address. Please try again!
nb_NO: Oops, det ser ut til at det ikke er den riktige e-postadressen. Forsøk på nytt!

en: Oops, we couldn't find a user with that email. Please try again!
nb_NO: Oops. Vi kunne ikke finne noen bruker med den e-postadressen. Forsøk på nytt!

en: Oops, we couldn't validate the recovery token.
nb_NO: Oops, vi kunne ikke verifisere adgangstegnet for gjenopprettelse.

en: Oops, we were unable to send a recovery email. Try again.
nb_NO: Oops, vi var ikke i stand til å sende e-post om gjenoppretting. Forsøk på nytt.

en: Optimize your titles for better performance
nb_NO: Optimaliser overskriftene dine for best ytelse.

en: Optimizes lazy-loaded images by dynamically serving perfectly sized images for each device.
nb_NO: Optimaliserer sent-lastede bilder dynamisk og leverer perfekt størrelsesjustere bilder for hver enhet.

en: Or
nb_NO: Eller

en: Over 20,000 listed vulnerabilities
nb_NO: Over 22 000 oppføringer av sårbarheter

en: PHP's XML extension is not available. Jetpack requires the XML extension to communicate with WordPress.com. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
nb_NO: XML-tilleget i PHP er ikke tilgjengelig. Jetpack krever XML-tillegget for å kommunisere med WordPress.com. Kontakt nettverten/leverandøren din for å slå på XML-tillegget i PHP.

en: Page Cache
nb_NO: Sidemellomlager

en: Page caching speeds up load times by storing a copy of each web page on the first visit, allowing subsequent visits to be served instantly. This reduces server load and improves user experience by delivering content faster, without waiting for the page to be generated again.
nb_NO: Sidemellomlagring får opp hastigheten på innlastingen ved å lagre en kopi av hver nettside ved dens første besøk, noe som gjør at den kan lastes inn på et øyeblikk ved påfølgende besøk. Dette reduserer belastningen på serveren og forbedrer brukeropplevelsen ved å levere innholdet raskere, uten å måtte vente på at siden genereres på nytt.

en: Paid content gating
nb_NO: Lukking av betalt innhold

en: Password must be at least %d characters.
nb_NO: Passordet må være minst %d tegn langt.

en: Passwords may not contain the character "\".
nb_NO: Passord kan ikke inneholde tegnet "\".

en: Passwords should meet WordPress core security requirements to enhance account protection.
nb_NO: Passord bør tilfredstille sikkerhetskravene til WordPress for å øke kontobeskyttelsen.

en: Path to Helper Script
nb_NO: Bane til hjelpeskript

en: Pay with PayPal
nb_NO: Betal med PayPal

en: Paywall access
nb_NO: Tilgang med betalingsvegg

en: Pending invite
nb_NO: Ventende invitasjon

en: Please connect your user account to WordPress.com
nb_NO: Koble din brukerkonto til WordPress.com

en: Please keep in mind that your current password was found in a public leak, which means your account might be at risk. It is highly recommended that you update your password.
nb_NO: Husk at det nåværende passordet ditt ble funnet i en offentlig lekkasje, noe som betyr at kontoen din er i fare. Det er sterkt å anbefale at du oppdaterere passordet ditt.

en: Please solve this math problem to prove that you are not a bot. Once you solve it, you will need to log in again.
nb_NO: Løs denne matematiske oppgaven for å vise at du ikke er en robot. Straks du har løst den må du logge inn på nytt.

en: Plus on-demand manual scans
nb_NO: Pluss manuell gjennomsøking ved behov

en: Post IDs to include in Full Sync
nb_NO: Innleggs-id-er som skal inkluderes i full synkronisering

en: Post to social networks
nb_NO: Publiser til sosiale nettverk

en: Powerful and flexible video hosting.
nb_NO: Kraftig og fleksibel betjening av video.

en: Powerful filtering
nb_NO: Kraftfull filtrering

en: Prefix to add before the stats identifiers.
nb_NO: Prefiks å legge til foran statistikk-identifikatorer.

en: Priority support
nb_NO: Prioritert brukerstøtte

en: Proceed without updating
nb_NO: Fortsett uten å oppdatere

en: Product slug
nb_NO: Produktidentifikator

en: Production action to execute
nb_NO: Produksjonshandling å utføre

en: Prompt based content generation
nb_NO: Innholdsgenerering basert på instrukser

en: Protect your site against bot attacks
nb_NO: Beskytt nettstedet ditt mot robot-angrep

en: Protect your site from bad actors and malware 24/7. Clean up security vulnerabilities with one click.
nb_NO: Beskytt nettstedet ditt mot skadevare og skadelige aktører 24/7. Rett opp sikkerhetsmessige sårbarheter på ett klikk.

en: Prove your humanity
nb_NO: Bevis at du er et menneske

en: Real-time backups save every change, and one-click restores get you back online quickly.
nb_NO: Sanntids sikkerhetskopier lagrer hver endring og ett-klikks gjenopprettinger får deg hurtig tilbake på nettet.

en: Real-time data on visitors
nb_NO: Sanntidsdata om besøkende

en: Recovery instructions were sent to %s. Check your inbox!
nb_NO: Instruksjoner for gjenopprettelse ble sendt til %s. Sjekk innboksen din!

en: Requesting user_id %1$d does not match token user_id %2$d
nb_NO: Forespørrende bruker-id %1$d passer ikke med adgangstegn bruker-id %2$d

en: Requests
nb_NO: Forespørsler

en: Require Two-Step Authentication
nb_NO: Krev to-trinns autentisering

en: Resend email
nb_NO: Send e-posten på nytt.

en: Resend invite
nb_NO: Send invitasjonen på nytt

en: Resend nonce verification failed. Please try again.
nb_NO: Verfiseringen av engangskoden for sending på nytt mislyktes. Forsøk på nytt.

en: Reusing old passwords may increase security risks. A fresh password improves protection.
nb_NO: Å gjenbruke gamle passord kan øke sikkerhetsrisikoen. A ferskt passord øker beskyttelsen.

en: Revoke invite
nb_NO: Trekk tilbake invitasjonen

en: Rules updated succesfully
nb_NO: Regler oppdatert

en: Run non-essential JavaScript after the page has loaded so that styles and images can load more quickly.
nb_NO: Kjør JavaScript som ikke er viktig etter at siden har lastet slik at stiler og bilder kan kaste raskere.

en: Save time and get better responses by automatically blocking spam from your comments and forms.
nb_NO: Spar tid og gi bedre tilbakemeldinger ved automatisk å blokkere spam i kommentarene og fra skjemaene dine.

[ctx: Scan Product Feature]
en: Access to latest Firewall rules
nb_NO: Tilgang til siste brannmur-regler

[ctx: Scan Product Feature]
en: Automated daily scanning
nb_NO: Automatisk daglig gjennomsøking

[ctx: Scan Product Feature]
en: Instant email notifications
nb_NO: Øyeblikkelige e-postvarsler

[ctx: Scan Product Feature]
en: One-click fixes for most issues
nb_NO: Ett-klikks rettelse av de fleste problemer

en: Scan for threats and vulnerabilities
nb_NO: Søk gjennom etter trusler og sårbarheter

en: Schedule publishing
nb_NO: Planlegg publisering

en: Script "%s" depends on wp-i18n but does not specify "textdomain"
nb_NO: Skriptet "%s" er avhengig av wp-i18n, men spesifiserer ikke noe "texdomain"

en: Secret mismatch
nb_NO: Hemmeligheten er ikke overens

en: Secure Sign On
nb_NO: Sikker innlogging

en: Secure and speed up your site for free with Jetpack's powerful WordPress tools.
nb_NO: Sikre og får fart på nettstedet ditt gratis med Jetpacks kraftige WordPress-verktøy.

en: Security
nb_NO: Sikkerhet

[ctx: Security Product Feature]
en: Automated real-time malware scan
nb_NO: Automatisk gjennomsøking etter skadevare i sanntid

[ctx: Security Product Feature]
en: Comment & form spam protection
nb_NO: Beskyttelse mot spam i kommentarer og fra skjemaer

[ctx: Security Product Feature]
en: One-click fixes for most threats
nb_NO: Ettklikks retting av de fleste trusler

[ctx: Security Product Feature]
en: Real-time cloud backups with 10GB storage
nb_NO: Sanntids sikkerhetskopiering til nettskyen med 10 GB lagring

en: Security tools that keep your site safe and sound, from posts to plugins.
nb_NO: Sikkerhetsverktøy som holder nettstedet ditt trygt og sunt, fra innlegg til utvidelser.

en: See <a href="%s">Protect overview page</a> for more information.
nb_NO: Se <a href="%s">oversiktsiden for Beskytt</a> for mer informasjon.

en: Send email
nb_NO: Send e-post

en: Send invite
nb_NO: Send invitasjon

en: Set new connection owner
nb_NO: Angi ny eier av tilkoblingen

en: Set to false will trigger the site to disconnect.
nb_NO: Satt til false vil ytløse at nettstedet kobler fra.

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Severity labels
nb_NO: Alvorlighetsetiketter

en: Shared Salt to use when generating checksum
nb_NO: Delt salt til å bruke ved generering av sjekksum

en: Should only range edges be returned
nb_NO: Skal bare intervallgrensene returneres

en: Site is not connected
nb_NO: Nettstedet er ikke koblet til

en: Size of batches
nb_NO: Størrelse på massehandlinger

en: Someone may be trying to trick you into giving them access to your site. Or it could be you just encountered a bug :).  Either way, please close this window.
nb_NO: Noen kan ha forsøkt å lure deg til å gi seg tilgang til nettstedet ditt. Eller det kan være at du bare er offer for en programfeil :). Uansett, bare lukk dette vinduet.

en: Something got a little mixed up and an unexpected WordPress.com user logged in.
nb_NO: Noe har blitt blandet sammen og en uventet WordPress.com-bruker logget seg inn.

en: Something went wrong. Please try again.
nb_NO: Noe gikk galt. Forsøk på nytt.

en: Sorry, something is wrong with your Jetpack connection.
nb_NO: Beklager, noe er galt med Jetpack-tilkoblingen din.

en: Speed up your site with optimized images
nb_NO: Få fart på nettstedet ditt med optimaliserte bilder

en: Spelling correction
nb_NO: Stavekontroll

en: Standalone free plugin for those focused on speed
nb_NO: Frittstående utvidelse for de som er fokusert på fart

en: Start ID for the histogram
nb_NO: Start-id for histogrammet

en: Start a Newsletter by sending your content as an email newsletter direct to your fans email inboxes.
nb_NO: Start et nyhetsbrev ved å sende innholdet ditt som e-post-nyhetsbrev direkte til e-postinnboksene til følgerne dine.

[ctx: Starter Product Feature]
en: Comment & form spam protection
nb_NO: Beskyttelse mot spam i kommentarer og fra skjemaer

[ctx: Starter Product Feature]
en: One-click fixes for most threats
nb_NO: Ett-klikks retting av de fleste truslene

[ctx: Starter Product Feature]
en: Real-time cloud backups with 1GB storage
nb_NO: Sanntids sikkerhetskopiering til nettskyen med 1GB lagringsplass

en: Strip non-ascii characters?
nb_NO: Fjerne ikke-ascii-tegn?

en: Strong password
nb_NO: Sterkt passord

en: Stunning-quality, ad-free video in the WordPress Editor
nb_NO: Reklamefri video med fantastisk kvalitet i WordPress-redigeringen

en: Success!
nb_NO: Vellykket!

en: Superior spelling and grammar correction
nb_NO: Suveren stavings- og grammatikk-korrigering

en: Supports 38 languages
nb_NO: Støtter 38 språk

en: Supports the major social networks
nb_NO: Støtter de store sosiale nettverkene

en: Sync has been aborted because the IXR client is missing.
nb_NO: Synkronisering er avbrutt på grunn av at IXR-klienten mangler.

en: Sync has been blocked from WordPress.com because it would cause an identity crisis
nb_NO: Synkronisering er blokkert fra WordPress.com fordi det ville forårsaket en identitetskrise

en: Take action to stay secure
nb_NO: Iverksett tiltak for å holde deg trygg

en: Textdomain aliases should be registered before the %1$s hook. This notice was triggered by the %2$s domain.
nb_NO: Tekstdomene-aliaser må registereres før %1$s-kroken. Denne merknaden ble utløst av domenet %2$s.

en: Thanks for activating the Brute Force Protection feature! To start protecting your whole WordPress Multisite Network, please network activate the %1$s plugin. Due to the way logins are handled on WordPress Multisite Networks, %1$s must be network activated in order for the Brute Force Protection feature to work properly.
nb_NO: Takk for at du aktiverte Jetpacks råkraft-angrepsbeskyttelse! For å begynne å beskytte hele ditt WordPress flernettsteds-nettverk, vennligst nettverksaktiver utvidelsen %1$s. På grunn av måten innlogginger håndteres på WordPress flernettstedsnettverk må %1$s være nettverksaktivert for at råkraft-angrepsbeskyttelsen skal virke ordentlig.

en: The Client ID/WP.com Blog ID of this site
nb_NO: Klient-id-en/WP.com-blogg-id-en for dette nettstedet

[ctx: The Jetpack Protect product name, without the Jetpack prefix]
en: Protect
nb_NO: Beskytt

en: The WP.com user ID of the connected user
nb_NO: Bruker-id på WP.com for den tilkoblede brukeren

en: The WP.com user email of the connected user
nb_NO: Den tilkoblede brukerens e-postadresse på WP.com

en: The WP.com username of the connected user
nb_NO: Brukernavnet på WP.com for den tilkoblede brukeren

en: The authorization process expired. Please go back and try again.
nb_NO: Innloggingsprosessen utløp på tid. Gå tilbake og forsøk på nytt.

en: The endpoint is not available on connected sites.
nb_NO: Endepunktet er ikke tilgjengelig på tilkoblede nettsteder.

en: The following Jetpack licenses are invalid, already in use, or revoked: %s
nb_NO: Følgende Jetpack-lisenser er ugyldige, allerede i bruk eller inndratt: %s

en: The installed version of %1$s (%2$s) has a known security vulnerability. | The installed version of %1$s (%2$s) has known security vulnerabilities.
nb_NO[0]: Den installerte versjonen av %1$s (%2$s) har en kjent sikkerhetssårbarhet.
nb_NO[1]: Den installerte versjonen av %1$s (%2$s) har kjente sikkerhetssårbarheter.

en: The isActive argument should be set to false.
nb_NO: Argumentet isActive må settes til false.

en: The most advanced AI technology Jetpack has to offer.
nb_NO: Den mest avanserte KI-teknologien Jetpack kan tilby.

en: The number of sites of the connected WP.com user
nb_NO: Antall nettsteder for den tilkoblede WP.com-brukeren

en: The product argument must be a string.
nb_NO: Produkt-argumentet må være en streng.

en: The product argument must be an array.
nb_NO: Produkt-argumentet må være en rekke.

en: The recovery token is not valid for this user.
nb_NO: Adgangstegnet for gjenopprettelse er ikke gyldig for denne brukeren.

en: The request is not signed correctly.
nb_NO: Forespørselen var ikke signert riktig.

en: The request method is missing.
nb_NO: Forespørelsmetoden mangler.

en: The required "%s" parameter is malformed.
nb_NO: Den påkrevde parameteren "%s" har feil format.

en: The required "%s" parameter is missing.
nb_NO: Den påkrevde parameteren "%s" mangler.

en: The required "local_user" parameter is missing.
nb_NO: Den påkrevde parameteren "local_user" mangler.

en: The required "nonce" parameter is missing.
nb_NO: Den påkrevde parameteren "nonce" mangler.

en: The ultimate tool kit for best-in-class websites.
nb_NO: Det ultimate verktøysettet for klassens beste nettsteder.

en: The url parameter is required
nb_NO: URL-paramenteren er nødvendig

en: There is no previous invite for this user
nb_NO: Det er ingen tidligere invitasjon for denne brukeren.

en: There was an error contacting Jetpack servers.
nb_NO: Det oppsto en feil ved kontakt med Jetpack-serverne.

en: There was an error creating a user for you. Please contact the administrator of your site.
nb_NO: Det oppsto en feil under oppretting av en bruker for deg. Kontakt administratoren for nettstedet ditt.

en: There was an error installing your plugin
nb_NO: Det oppsto en feil ved installering av utvidelsen din

en: There was an error logging you in via WordPress.com, please try again or try logging in with your username and password.
nb_NO: Det oppsto en feil under innlogging via WordPress.com. Forsøk på nytt eller forsøk å logge inn med brukernavnet og passordet ditt.

en: There was an issue validating this request.
nb_NO: Det oppsto et problem med å validere denne forespørelen.

en: There was an unspecified error registering the site
nb_NO: Det opsto en uspesifisert feil ved registrering av nettstedet

en: This is a very common password. Choose something that will be harder for others to guess.
nb_NO: Dette er et veldig vanlig passord. Velg noe som vil være litt vanskeligere for andre å gjette.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by adding additional uppercase letters, lowercase letters, or numbers.
nb_NO: Dette passordet er for enkelt å gjette: Du kan forbedre det ved å legge til store bokstaver, små bokstaver eller tall.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by including special characters such as !#=?*&.
nb_NO: Dette passordet er for enkelt å gjette: Du kan forbedre det ved å inkludere spesialtegn som !#=?*&.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by mixing both letters and numbers.
nb_NO: Dette passordet er for enkelt å gjette: Du kan forbedre det ved å blande både bokstaver og tall.

en: This request method does not support body parameters.
nb_NO: Denne forespørselsmetoden støtter ikke parametre i meldingskroppen.

en: This request method is not supported.
nb_NO: Denne forespørselsmetoden er ikke støttet.

en: This user didn&#8217;t accept the invitation to join this site yet.
nb_NO: Denne brukeren har ennå ikke godkjent invitasjonen til på bli medlem på dette nettstedet.

en: This user doesn&#8217;t have a Jetpack SSO connection to WordPress.com. Invite them to the site to increase security and improve their experience.
nb_NO: Denne brukeren har ikke en Jetpack SSO-kobling til WordPress.com. Inviter brukeren til nettstedet for å øke sikkerheten og forbedre opplevelsen til brukeren.

en: This user has connected their WordPress.com account.
nb_NO: Denne brukeren har koblet til sin WordPress.com-konto.

en: This user is a contractor, freelancer, consultant, or agency.
nb_NO: Denne brukeren er en kontraktør, frilanser eller et byrå.

en: This user will be invited to WordPress.com. You can include a personalized welcome message with the invitation.
nb_NO: Denne brukeren vil bli invitert til WordPress.com. Du kan inkludere en personlig velkomstmelding i invitasjonen.

en: Title & summary generation
nb_NO: Generering av tittel og sammendrag

en: Token for user %d is malformed
nb_NO: Adgangstegn for bruker %d er feilformatert

en: Tooltip
nb_NO: Markørtips

en: Traffic stats and trends for post and pages
nb_NO: Trafikkstatistikk og trender for innlegg og sider

en: Transaction fees
nb_NO: Transaksjonsgebyrer

en: Tried to invite a user that doesn&#8217;t exist.
nb_NO: Forsøkte å invitere en bruker som ikke eksisterer.

en: Tried to invite a user that doesn&#8217;t have an email address.
nb_NO: Forsøkte å invitere en bruker som ikke har e-postadresse.

en: Tried to revoke an invite for a user that doesn&#8217;t exist.
nb_NO: Forsøkte å trekke tilbake invitasjonen til en bruker som ikke eksisterer.

en: Tried to revoke an invite that doesn&#8217;t exist.
nb_NO: Forsøkte å trekke tilbake en invitasjon som ikke eksisterer.

en: Turn your ideas into ready‑to‑publish content at lightspeed.
nb_NO: Gjør ideene dine om til klar-til-publiserings-innhold i lysets hastighet.

en: Two-Step Authentication is required to access this site. Please visit your <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Security Settings</a> to configure <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Two-step Authentication</a> for your account.
nb_NO: To-trinns autentisering er nødvendig for adgang til dette nettstedet. Besøk <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Innstillinger for sikkerhet</a> for å konfigurere <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">to-faktor autensering</a> for brukerkontoen din.

en: URI of the admin page where the user should be redirected after connection flow
nb_NO: URI til admin-siden brukeren skal omdirigeres til etter tilkoblingsflyten

en: URL secret does not exist.
nb_NO: URL-hemmeligheteten finnes ikke.

en: URL secret to compare to the ones stored in the database.
nb_NO: URL-hemmelighet å sammenlikne med den som er lagret i databasen.

en: Unable to fetch the products list from WordPress.com
nb_NO: Kunne ikke hente produktlisten fra WordPress.com

en: Unable to fetch the requested data.
nb_NO: Kunne ikke hente de forespurte dataene.

en: Unable to generate waf bootstrap - standalone mode may not work properly: %1$s
nb_NO: Kunne ikke opprette waf bootstrap - frittstående modus vil kanskje ikke virke ordentlig: %1$s

en: Unable to load class %1$s. Please add the package that contains it using composer and make sure you are requiring the Jetpack autoloader
nb_NO: Kunne ikke laste klassen %1$s. Legg til pakken som innholder den med Composer og pass på at du krever Jetpacks autolaster.

en: Unable to save new URL secret
nb_NO: Kunne ikke lagre ny URL-hemmelighet

en: Unknown Plugin Update Failure
nb_NO: Ukjent feil ved oppdatering av utvidelsen

en: Unlimited subscribers
nb_NO: Ubegrenset med abonnenter

en: Up to %d requests per month
nb_NO: Opp til %d forespørsler pr. måned

en: Up to 20 requests
nb_NO: Opp til 20 forespørsler

en: Upgrade
nb_NO: Oppgrader

en: Upgrade and increase the amount of your available monthly requests to continue using the most advanced AI technology Jetpack has to offer.
nb_NO: Oppgrader og øk antall tilgjengelige månedlige forespørsler for å fortsette å bruke den mest avanserte KI-teknologien Jetpack kan tilby.

en: User IDs to include in Full Sync or "initial"
nb_NO: Bruker-id-er som skal inkluderes i fyllsynkronisering eller "initial"

en: User invite revoked successfully.
nb_NO: Invitasjonen av brukeren ble trukket tilbake.

en: User not found.
nb_NO: Buker ikke funnet.

en: User was invited successfully!
nb_NO: Brukeren ble invitert!

en: User was re-invited successfully!
nb_NO: Brukeren ble invitert på nytt!

en: Using a password similar to your username or email makes it easier to guess.
nb_NO: Å bruke et passord som likner på brukernavnet ditt eller e-postadressen din gjør det enklere å gjette.

en: Valid user is required
nb_NO: Gyldig bruker er påkrevd

en: Valid user is required.
nb_NO: En gyldig bruker er påkrevd.

en: Verification secrets are empty
nb_NO: Verfiseringshemmelighetene er tomme

en: Verification secrets are incomplete
nb_NO: Verfiseringshemmelighetene er ufullstendige

en: Verification secrets not found
nb_NO: Verfiseringshemmeligheter ikke funnet

en: Verification took too long
nb_NO: Verifiseringen tok for lang tid

en: Verify
nb_NO: Bekreft

en: Verify nonce verification failed. Please try again.
nb_NO: Verfisering av engangskoden mislyktes. Forsøk på nytt.

en: Verify your identity
nb_NO: Bekreft din identitet

[ctx: VideoPress Product Feature]
en: 1TB of storage
nb_NO: 1TB lagringsplass

[ctx: VideoPress Product Feature]
en: Ad-free and customizable player
nb_NO: Reklamefri og tilpassbar avspiller

[ctx: VideoPress Product Feature]
en: Built into WordPress editor
nb_NO: Bygget inn i WordPress-redigereren

[ctx: VideoPress Product Feature]
en: Unlimited users
nb_NO: Ubegrenset antall brukere

en: View Network Admin
nb_NO: Se nettverksadministrasjon

en: Vulnerable WordPress (version %s)
nb_NO: Sårbar WordPress (versjon %s)

en: Vulnerable plugin: %1$s (version %2$s)
nb_NO: Sårbar utvidelse: %1$s (versjon %2$s)

en: Vulnerable theme: %1$s (version %2$s)
nb_NO: Sårbart tema: %1$s (versjon %2$s)

en: Warning! You are about to delete the Jetpack connection owner (%s) for this site, which may cause some of your Jetpack features to stop working.
nb_NO: Advarsel! Du er i ferd med å slette eieren av Jetpack-tilkoblingen (%s) for dette nettstedet, noe som kan gjøre at noen av Jetpack-funksjonene dine slutter å virke.

en: Was not able to unlink the user. Please try again.
nb_NO: Var ikke i stand til å koble fra brukeren. Forsøk på nytt.

en: We couldn't find your account. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
nb_NO: Vi kunne ikke finne kontoen din. Om du allerede har en konto, sørg for at du er koblet til WordPress.com.

en: We highly recommend inviting users to join WordPress.com and log in securely using <a class="jetpack-sso-admin-create-user-invite-message-link-sso" rel="noopener noreferrer" target="_blank" href="https://jetpack.com/support/sso/">Secure Sign On</a> to ensure maximum security and efficiency.
nb_NO: Vi anbefaler sterkt å invitere brukere til å bli med på WordPress.com og loggge inn sikkert med <a class="jetpack-sso-admin-create-user-invite-message-link-sso" rel="noopener noreferrer" target="_blank" href="https://jetpack.com/support/sso/">Secure Sign On</a> for å sikre maksimal sikkerhet og effektivitet.

en: We've noticed that your current password may have been compromised in a public leak. To keep your account safe, we've added an extra layer of security.
nb_NO: Vi oppdaget at du det nåværende passordet ditt kan ha blitt kompromittert i en offentlig lekkasje. For å holde kontoen din trygg har vi lagt på et ekstra lag sikkerhet.

en: We've sent a code to %s. Please check your inbox and enter the code below to verify it's really you.
nb_NO: Vi har sendt en kode til %s. Sjekk innboksen din og oppgi koden nedenfor for å bekrefte at det virkelig er deg.

en: Web Application Firewall
nb_NO: Webapplikasjonsbrannmur

en: With Jetpack Stats, you don’t need to be a data scientist to see how your site is performing, understand your visitors, and grow your site.
nb_NO: Med Jetpack statistikk trenger du ikke være dataspesialist for å se hvordan nettstedet ditt yter, forstå dine besøkende og styrke nettstedet ditt.

en: WordPress.com account
nb_NO: WordPress.com-konto

en: WordPress.com invitation will be automatically revoked for user: <strong>%s</strong>. | WordPress.com invitations will be automatically revoked for users: <strong>%s</strong>.
nb_NO[0]: WordPress.com-invitasjonen vil automatisk bli trukket tilbake for brukeren: <strong>%s</strong>.
nb_NO[1]: WordPress.com-invitasjonene vil automatisk bli trukket tilbake for brukerne: <strong>%s</strong>.

en: You already have an account on this site. Please <a href="%1$s">sign in</a> with your username and password and then connect to WordPress.com.
nb_NO: Du har allerede en konto på dette nettstedet. Vennligst <a href="%1$s">logg inn</a> med ditt brukernavn og passord, og så koble til WordPress.com

en: You are not allowed to activate plugins on this site.
nb_NO: Du har ikke lov til å aktivere utvidelser på dette nettstedet.

en: You are not allowed to install plugins on this site.
nb_NO: Du har ikke lov til å installere utvidelser på dette nettstedet.

en: You are not allowed to perform this action.
nb_NO: Du har ikke lov til å utføre denne handlingen.

en: You aren’t authorized to do that.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å gjøre det.

en: You can choose to transfer connection ownership to one of these already-connected admins:
nb_NO: Du kan velge å overføre eierskapet til tilkoblingen til en av de allerede tilkoblede administratorene:

en: You can now save time spent logging in by connecting your WordPress.com account to %s.
nb_NO: Du kan nå spare tid brukt på innlogging ved å koble WordPress.com-kontoen din til %s.

en: You cannot call this method until Jetpack Config is configured
nb_NO: Du kan ikke kalle denne metoden før Jetpack Config er konfigurert

en: You do not have the correct user permissions to perform this action.
nb_NO: Du har ikke de riktige tillatelsene til å utføre denne handlingen.

en: You do not have the correct user permissions to perform this action.
    			Please contact your site admin if you think this is a mistake.
nb_NO: Du har ikke de riktige brukertillatelsene til å utføre denne handlingen.
    			Kontakt nettstedsadministratoren din om du mener dette er en feil.

en: You don&#8217;t have permission to invite users.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å invitere brukere.

en: You don&#8217;t have permission to revoke invites.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å trekke tilbake invitasjoner.

en: You must connect your Jetpack plugin to WordPress.com to use this feature.
nb_NO: Du må koble Jetpack-utvidelsen din til WordPress.com for å bruke denne funksjonen,

en: You must have Two-Step Authentication enabled on your WordPress.com account.
nb_NO: Du må ha to-trinns autentisering slått på for WordPress.com-kontoen din.

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
nb_NO: Du må registrere Jetpack-utvidelsen din før du kobler den til.

en: You successfully logged out.
nb_NO: Du har logget ut.

en: You're all set! You can now access your account.
nb_NO: Du er klar! Du får nå tilgang til kontoen din.

en: Your API key is invalid
nb_NO: API-nøkkelen din er ugyldig.

en: Your IP (%1$s) has been flagged for potential security violations.
nb_NO: IP-en din (%1$s) har blitt flagget for mulige sikkerhetsbrudd.

en: Your answer was incorrect, please try again.
nb_NO: Svaret ditt var ikke riktig. Forsøk på nytt.

en: Your connection with WordPress.com seems to be broken. If you're experiencing issues, please try reconnecting.
nb_NO: Tilkoblingen din til WordPress.com ser ut til å være skadet. Om du opplever problemer, forsøk å koble til på nytt.

en: Your email
nb_NO: E-postadressen din

en: Your installation of Jetpack Protect is incomplete. If you installed Jetpack Protect from GitHub, please refer to <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">this document</a> to set up your development environment. Jetpack Protect must have Composer dependencies installed and built via the build command.
nb_NO: Installasjonen din av Jetpack Beskytt er ufullstending. Hvis du installerte Jetpack Beskytt fra GitHub, referer til <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">dette dokumentet</a> for å sette opp utviklingsmiljøet ditt. Jetpack Beskytt må ha Composer-avhengigheter installert og bygget med 'build'-kommandoen.

en: Your main blog is not connected to WordPress.com. Please connect to get an API key.
nb_NO: Hovednettstedet ditt er ikke koblet til WordPress.com. Koble til for å få en API-nøkkel.

en: Your password is too weak: Looks like you are including easy to guess information about yourself. Try something a little more unique.
nb_NO: Dit passord er for svakt: Det ser ut til at du inkluderer noe som deg selv som er lett å gjette. Forsøk noe litt mer unikt.

en: Your site is affected by %d security threat | Your site is affected by %d security threats
nb_NO[0]: Nettstedet ditt er berørt av %d sikkerhetstrussel
nb_NO[1]: Nettstedet ditt er berørt av %d sikkerhetstrusler

en: Your site is incorrectly double-encoding redirects from http to https. This is preventing Jetpack from authenticating your connection. Please visit our <a href="%s">support page</a> for details about how to resolve this.
nb_NO: Nettstedet ditt gjør feil og dobbelt-koder omdirigeringer fra http til https. Dete forhindrer Jetpack fra å godkjenne tilkoblingen din. Besøk vår <a href="%s">brukerstøtteside</a> for detaljer om hvordan løse dette.

en: Your site is not connected to Jetpack.
nb_NO: Nettstedet ditt er ikke koblet til Jetpack

en: base64 encoded Helper Script body.
nb_NO: base64-kodet hjelpeskript-kropp

en: https://wordpress.org/plugins/jetpack-protect
nb_NO: https://nb.wordpress.org/plugins/jetpack-protect

[ctx: product name shown in menu]
en: Activity Log
nb_NO: Aktivitetslogg

[ctx: product name shown in menu]
en: Jetpack Manage
nb_NO: Jetpack Behandle

en: reset your password
nb_NO: tilbakestill passordet ditt

en: risks of using weak passwords
nb_NO: risikoer ved å bruke svake passord
